Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Masaż bambusem
Autor Wiadomość
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2011-10-13, 13:24   Masaż bambusem

Bambus to materiał stosowany w życiu codziennym od wieków. W kulturach wschodu młode łodygi bambusa są dodawane do pożywienia, bambus używa się także do produkcji instrumentów muzycznych, a niektórych gatunków do stabilizowania składu gleby i jako wiatrochronów. Na całym świecie około miliard ludzi żyje w domach z bambusa. Ostatnio bardzo modne stało się sprowadzanie mebli zrobionych z tego surowca, w urodzie zaś triumfy święcą masaże pałeczkami bambusowymi.
Bamboo Massage opracował Gil Amsalem, współzałożyciel paryskiej Massage Academy, obecnie dyrektor Gilams Formation, wybitny znawca orientalnych technik masażu i autor firmowych zabiegów dla wielu ekskluzywnych firm kosmetycznych. Inspiracją do powstania masażu była obserwacja niedźwiedzia pandy ocierającego się z wyraźną przyjemnością o pędy bambusa. Przyjemność, jakiej doświadczał miś panda, Gil Amsalem postanowił przekazać swoim klientom opracowując Bamboo Massage.
Masaż bambusami jest zabiegiem zyskującym coraz bardziej na popularności w ośrodkach SPA i salonach odnowy biologicznej. Jest to rodzaj relaksacyjnego i drenującego masażu wykonywanego za pomocą pałeczek bambusa, zwanych cho, które są rolowane po ciele z elementami stymulacji punktów refleksologicznych na stopach. Pałeczki mają różne grubości i długości, gdyż są dostosowane do poszczególnych technik i wielkości ciała. Muszą być one odpowiednio przygotowywane do zabiegu masażu: najpierw dokładnie myte, następnie dezynfekowane, a na koniec podgrzewane i utrzymywane w podwyższonej temperaturze, by oddawały ciepło przez cały czas trwania masażu. W zależności od techniki masażu pałeczek bambusowych można użyć do masażu relaksacyjnego, leczniczego, liftingującego lub antycellulitowego.

Głównym narzędziem nadającym specyficzny charakter temu masażowi są pałeczki bambusowe. Techniki manualne rozpoczynają i kończą masaż, a także pełnią funkcję łączników między kolejnymi ruchami wykonywanymi za pomocą pałeczek (głównie przy zmianie ich grubości). Na początku masażysta używa pałeczek o większej średnicy, by przygotować w ten sposób większe obszary ciała. Następnie, przepalając to ruchem głaskania wykonywanym dłońmi, wykorzystuje te o mniejszej średnicy, które pozwalają na dokładniejszy masaż poszczególnych części ciała. Kolejnym etapem jest łączenie obu rodzajów bambusów przy bardzo energicznych i nieco mocniejszych ruchach w celu dotarcia i rozgrzania głęboko położonych partii mięśniowych. Na koniec masażysta wykonuje delikatne muskanie najmniejszymi pałeczkami w celu wyciszenia pobudzonej wcześniejszymi ruchami skóry i mięśni. Do pełnego odczucia korzyści płynących z masażu niezbędne jest zapewnienie optymalnej temperatury pomieszczenia, a podczas całego seansu niebywale pomocna jest również relaksacyjna muzyka i aromaterapia.

Wykorzystywane w tym egzotycznym masażu ugniatanie, rolowanie, przesuwanie, ma korzystny wpływ na krążenie krwi i limfy, a co za tym idzie usprawnia drenaż oraz regenerację tkanek. Przydaje się w walce z cellulitem i zaburzeniami krążenia. Stosownie masażu twarzy bambusowymi pałeczkami wykazuje właściwości liftingujące. Doskonale poprawia dotlenienie organizmu. Świetnie modeluje sylwetkę, zwłaszcza pośladki, uda oraz talię. Masaż bambusowy jest również sposobem na stres, zmęczenie i złe samopoczucie. Ruchy oklepujące i wibrujące znakomicie odprężają oraz niwelują napięcia mięśni. Dostarczą pozytywnej energii, w dosłownym tego znaczeniu. Bambus jest rośliną bogatą w krzem. To naturalny piezoelektryk. Dzięki pocieraniu i rolowaniu tworzy się potencjał elektryczny. Nic więc dziwnego, że osoby po takim masażu czują się wręcz naładowane energią i nabierają siły. Rozgrzane pałeczki stosuję się również do termoterapii. Ciało odzyskuje uczucie lekkości, a umysł stan absolutnego uspokojenia.
Wskazania do masażu bambusem: przemęczenie i stres, brak odpowiedniego dotlenienia organizmu, złe samopoczucie, bóle głowy, pleców, mięśni, zły stan skóry.
Czas trwania – 50 minut, cena ok. 150 zł.

Źródło: urodaizdrowie.pl
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-10-30, 10:43   kurs masaz tajski

e-Masaz.pl napisał/a:
... ma korzystny wpływ na krążenie krwi i limfy, a co za tym idzie usprawnia drenaż oraz regenerację tkanek. Przydaje się w walce z cellulitem i zaburzeniami krążenia. Stosownie masażu twarzy bambusowymi pałeczkami wykazuje właściwości liftingujące. Doskonale poprawia dotlenienie organizmu. Świetnie modeluje sylwetkę, zwłaszcza pośladki, uda oraz talię. Masaż bambusowy jest również sposobem na stres, zmęczenie i złe samopoczucie. Ruchy oklepujące i wibrujące znakomicie odprężają oraz niwelują napięcia mięśni. Dostarczą pozytywnej energii, w dosłownym tego znaczeniu. Bambus jest rośliną bogatą w krzem. To naturalny piezoelektryk. Dzięki pocieraniu i rolowaniu tworzy się potencjał elektryczny. Nic więc dziwnego, że osoby po takim masażu czują się wręcz naładowane energią i nabierają siły. Rozgrzane pałeczki stosuję się również do termoterapii. Ciało odzyskuje uczucie lekkości, a umysł stan absolutnego uspokojenia.


jak na ogolny masaz urzadzeniem (bambusem), efekty tego masazu wydaja mi sie troche "podkolorowane". Wydaje mi sie, ze lepszy efekt mozna osiagnac samymi dlonmi, bo mamy wyczucie, co sie z cialem dzieje w czasie zabiegu, w jakim kierunku masowac i z jakim naciskiem.

nie da sie oczywiscie rekoma naladowac elektrycznoscia klienta, ale przeciez nie o to w masazu chodzi
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-11-06, 11:41   kurs masaz tajski

Zakladam, ze masazysta od bambusow wczesniej sprawdza palpacyjnie, jakie sa problemy z tkankami, a dopiero po tym uzywa bambusa. Wedlug mnie, to kolejna moda. Trwaja one kilka lat, jak np czekolada, by zostac zastapione nowymi - i wtedy bambusy ida do kata
 
     
Olikarp
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-03, 11:56   

Chciałabym zrobić kurs takiego masażu w Warszawie. Liczy się również cena, gdyż jestem bezrobotna. Najlepiej, żeby ten kurs był finansowany przez urząd pracy :/ znacie może tego typu kursy?
 
     
Callin
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-03, 12:23   

Olikarp napisał/a:
Chciałabym zrobić kurs takiego masażu w Warszawie. Liczy się również cena, gdyż jestem bezrobotna. Najlepiej, żeby ten kurs był finansowany przez urząd pracy :/ znacie może tego typu kursy?


Ja uczestniczyłam w takim kursie organizowanym przez firmę Gowork. Sfinansował mi go urząd pracy. To szkolenie jest prowadzone bardzo profesjonalnie. Przede wszystkim kładą nacisk na praktykę, na co szczerze mówiąc liczyłam przed zapisaniem się na kurs. No i udało mi się po nim znaleźć pracę, co najważniejsze także, nie wahaj się!
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-03-03, 13:50   kursy masazu tajskiego

Callin napisał/a:

Ja uczestniczyłam w takim kursie organizowanym przez firmę Gowork. Sfinansował mi go urząd pracy. To szkolenie jest prowadzone bardzo profesjonalnie. Przede wszystkim kładą nacisk na praktykę, na co szczerze mówiąc liczyłam przed zapisaniem się na kurs. No i udało mi się po nim znaleźć pracę, co najważniejsze także, nie wahaj się!

a ja jestem nastepny ojciec swiety
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-03-03, 14:48   kursy masazu tajskiego

Olikarp napisał/a:
Chciałabym zrobić kurs takiego masażu w Warszawie. Liczy się również cena, gdyż jestem bezrobotna. Najlepiej, żeby ten kurs był finansowany przez urząd pracy :/ znacie może tego typu kursy?

kandyduj na papiezyce, beda cie nosic na bambusach w lektyce i bedziesz plywac w klejnotach do konca swych dni
 
     
adamm 
piast protoplasta

Wiek: 35
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 176
Wysłany: 2013-03-03, 19:00   

bambus używam tylko przy wyszczuplającym, a tak to mnie nie kręci i nie przekonuje...
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-03-03, 19:08   kursy masazu tajskiego

adamm napisał/a:
bambus używam tylko przy wyszczuplającym, a tak to mnie nie kręci i nie przekonuje...

jestes pewien, ze taki rodzaj masazu istnieje?
 
     
adamm 
piast protoplasta

Wiek: 35
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 176
Wysłany: 2013-03-04, 08:07   

nazwę to tak: wspomagający, wyczuplająco- modelujący, antycellulitowy
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-03-04, 08:13   kursy masazu tajskiego

w czym jest lepszy od reki?
 
     
adamm 
piast protoplasta

Wiek: 35
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 176
Wysłany: 2013-03-04, 20:14   

dlatego u pracodawcy ta pozycja jest prze ze mnie usunięta.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-03-05, 11:00   kurs masaz tajski

adamm napisał/a:
dlatego u pracodawcy ta pozycja jest prze ze mnie usunięta.


to sie kloci z tym, co napisales przed kilkoma dniami:

adamm napisał/a:
bambus używam tylko przy wyszczuplającym, .
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB