Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Perspektywy pracy w Niemczech z tytułem Technika Masażysty?
Autor Wiadomość
axis1

Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 36
Wysłany: 2010-09-30, 10:32   Perspektywy pracy w Niemczech z tytułem Technika Masażysty?

Czy jeżeli skończę 2 letnią szkołę masażu i uzyskam tytuł technika masażysty to czy znając niemiecki mam szanse waszym zdaniem masować u naszych sąsiadów? Wiadomo, to zależy od moich umiejętności. Ale czy z prawnego punktu widzenia jest to możliwe? Jeśli się ktoś orientuje to będę wdzięczny za odpowiedź, bo słyszałem, że Niemcy biorą jedynie do pracy fizjoterapeutów i chciałem się upewnić.

Moje kolejne pytanie dotyczy rozwijania się w branży a mianowicie czy ma sens robić technika masażystę a licznymi kursami rozwijać umiejętności masowania czy też lepiej oprócz technika masażu lepiej sobie zrobić fizjoterapie?

Będę wdzięczny za odpowiedź, mieszkam w Świnoujściu - dużo tu ludzi przyjeżdża na leczenia.

Pozdrawiam
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-09-30, 11:23   kurs masaz tajski

sprobuj znalesc prace wakacyjna juz po pierwszym roku i wyrobic sobie uklad na prace stala po skonczeniu drugiego roku. W spa, hotelach nie wymagany jest nawet technik. Publikuj swoje ogloszenie o poszukiwaniu pracy po polsku i po niemiecku (te mozesz na niemieckich stronach, forach etc).

o studiach mozesz zdecydowac pozniej, niektorzy lacza nauke technika i studia, ale to jest ciezkie.

kursy mozesz robic "pod pracodawce", dobrze cos wiecej umiec niz program szkolny i te, ktore cie samego pociagaja. Mozesz je robic nawet na pierwszym roku.
 
     
Bodyworker 

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 214
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-10-13, 09:01   

Po nowym roku administracyjnie, prawnie raczej bez problemu. Pytanie tylko gdzie? W prywatnym resorcie to zależy od pracodawcy, ale w rozliczeniu ubezpieczalni? Wątpliwe.

Powodzenia Piotr
 
     
damian333 

Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 13
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-10-16, 18:39   

cześć wszystkim dawno mnie tutaj nie było :razz:
Mam takie pytanie nie wiedziałem zbytnio gdzie te pytanie umieścić postanowiłem tutaj ponieważ tu ktoś coś pytał o masowanie w niemczech a moje pytanie jest podobne.
Jestem teraz na 2 roku fizjoterapii, mam zrobiony kurs masażu antycelulitowego teraz się uczę masażu klasycznego;moje pytanie czy po skończeniu tego roku(z wiedzą na temat masażu klasycznego oraz antyceluitowego i może jeszcze jakiś dodatkowy kurs)waszym zdaniem mam szansę masować w niemczech.Chodzi mi dokładnie o dojazd do klienta z łóżkiem.Mieszkam 30km od granicy czy jest taka możliwość żeby coś na tym zarobić np. na wakację? proszę o pomoc i dziekuję:)
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-10-16, 18:55   kurs masaz tajski

sprobuj ogloszenia w lokalnej prasie niemieckiej, wystarczy najtansze, jedna linijka z numerem telefonu.
zacznij rowniez robic strone internetowa i pozycjonuj ja pod sasiadujacy region niemiecki i jego najwieksze miasto. Poczatkowo mozesz nawet placic za google adsense.
 
     
damian333 

Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 13
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-10-18, 11:28   

ok dziekuje za poradę:)spróbuję tak zrobić na najbliższe wakacje
 
     
Agnyshkya

Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 2
  Wysłany: 2010-12-28, 03:48   Praca masazysty za granica ?Czy trzeba miec TechnikMasazysta

Witam jeszcze jedno pytanko .Ciekawe jak to wyglada za granica w krajach(Niemcy,Belgia,Luxembourg) MOze ktos wie zeby tam wykonywac zawod masazysty ,to trzeba miec kwalifikacje przynyjmniej Technik Masazysta czy niekoniecznie? moga byc kurs ? lub studium roczne masazysty? Planuje w Polsce zrobic sobie kwalifikacje masazystki ,ale wlasnie nie wiem co wybrac isc do szkoly Policealnej na Technik Masazysta(troche dlugo to trwa jakby nie bylo to dwa lata) ,czy zrobic sobie jakis kurs ,czy studium roczne i pozniej wyjechac za granice i pracowac tu w tym zawodzie .Prosze Was o rade Pozdrawiam :wink:
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2012-06-10, 15:24   kurs masaz tajski

nie musisz miec technika, ale im wyzsze kwalifikacje, tym wieksze szanse na prace.

jesli ci sie nie uda cos pewnego, w niemczech jest zapotrzebowanie na opiekunow osob starszych, obloznie chorych. Czasami jest wymagany przez nich codzienny masaz.
 
     
Sawa 

Dołączyła: 09 Cze 2011
Posty: 15
Wysłany: 2012-06-14, 15:02   

Teraz właśnie niemieckie domy opieki szukają masażystów i opiekunów osób starszych głownie przez agencje pracy tymczasowej więc warto się tam porozglądać za pracą.
stawki też są raczej atrakcyjne, choć życie w Niemczech jest drogie.
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2012-06-15, 13:54   

Mozże jakieś namiary podasz dla nas ?
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2012-06-19, 04:49   kurs masaz tajski

sawa pisze, zeby pisac, bez konkretow. Nie spodziewaj sie tego od niej. Trzeba szukac po ogloszeniach
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB