Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Masaż miodem
Autor Wiadomość
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2011-10-13, 13:19   Masaż miodem

Masaż miodem jest jedynym rodzajem masażu wyciągającym nagromadzone w organizmie toksyny przez skórę, zawdzięczamy to ściągającej toksyny właściwości miodu. Tak samo miód ściąga toksyny, kiedy stosujmy go w kuracji doustnie, ale miód nie jest produktem odżywczym, który można jeść zawsze bez szkody dla zdrowia. Używamy go raczej jako środek leczniczy i tylko przez określony czas. Zazwyczaj organizm sam sygnalizuje kiedy ma dosyć. Masaż miodem wyciąga toksyny z co raz głębszych warstw, powoduje oczyszczanie komórkowe, otwiera pory, dotlenia, odstresowuje i relaksuje. Każdy masaż uwalnia od toksyn bo pobudza krążenie krwi i limfy, ale dzieje się to przez organy wydalania. Tutaj toksyny usuwają się przez skórę. Warto przypomnieć, ze skóra zajmuje powierzchnie ok. 6 m2 i znajduje się na niej od 14 do 18 tys. receptorów nerwowych. Masaż miodem oczyszcza lepiej jak sauna czy peeling, otwierają się pory, a skóra lepiej oddycha.
Pszczoła była otoczona boską czcią i szacunkiem w dawnych słowiańskich czasach. Niema drugiej takiej istoty która, jak pszczoła, służyłaby ludziom. Organizacja pszczelich rojów jest swoistym ideałem współistnienia, modelem życia społecznego, gdzie każdy zna swoje miejsce, każdy jest potrzebny i wie co ma robić dla dobra ogółu. Woskowe plastry są najwspanialszą konstrukcją budowlaną, inspirującą współczesnych architektów. Istnieje około 200 przysłów, związanych z pszczołą! I rzeczywiście, abyśmy mogli osłodzić szklankę wody łyżeczką miodu 5-6 tysięcy pszczół musi polecieć po nektar.
Do masażu nadaje się każdy miód, nawet nie w postaci płynnej. Jedyny miód, który nie daje odpowiedniej przyczepności – to spadzinowy.
Lecznicze właściwości miodów:
1) Miód spadzinowy – jego do masażu nie używamy, ale jest doskonały przy anemii, dla wzmocnienia po przebytej chorobie – ma dużo biopierwiastków. Polepsza przemianę materii, pomocny przy gruźlicy, astmie, katarze, anginie, jest bardziej przyswajalny, niż inne gatunki może dlatego, że został „przerobiony” i przez mszyce, i przez pszczoły. Na miażdżycę szczególnie korzystny jest spadziowy z drzew iglastych. 100-150g miodu na czczo przyjmuje się przez 3 miesiące.
2) Miód wielokwiatowy, rzepakowy, malinowy – mają dużo glukozy, wzmacniają serce, wątrobę, system odpornościowy.
3) Miód akacjowy – ma dużo fruktozy, jest dobry dla diabetyków, oczyszcza nerki i przewód moczowy, przy przeziębieniach bez gorączki też podajemy ten miód np. w herbatce rumiankowej. Akacjowy miód polepsza trawienie, drożność żył.
4) Miód wrzosowy – dla panów po 40-ce, ze względu na dobroczynne oddziaływanie na prostatę.
5) Miód lipowy – używamy przy przeziębieniach z gorączką, najlepiej z naparem z kwiatostanu lipy, przy chorobach układu oddechowego, dla uspokojenia, przy bezsenności.
6) Miód głogowy – wzmacnia mięsień sercowy po przebytych infekcjach.
Żelazo zawarte w miodzie nasz organizm wykorzystuje do 63%, także następuje prawdziwa regeneracja hemoglobiny. Badania w szpitalach dziecięcych udowodniły, że przy spożyciu miodu przyrost czerwonych ciałek krwi jest w 3 razy większy. Miodem można usuwać pleśniawki, miód przyspiesza gojenie się ran, likwiduje beztlenowe bakterie.
Korzystnymi dla zdrowia są wszystkie produkty pszczelarstwa – pyłek kwiatowy, zbierany przez pszczoły, propolis, miód nektarowy zbierany i przetwarzany mleczko, jad, wosk produkty wydzielane przez pszczoły, tymi produktami pszczelarstwa zajmuje się nauka apiologia. Lekarstwa z tych produktów można kupić w aptekach. Przyjmując nalewkę propolisową można uchronić się w wielu przypadkach od stanów zapalnych gardła, dziąseł, zapobiec grypie. Mleczko pszczele, którym karmią pszczoły jedna larwę powoduje, że z niej wyrasta królowa czy matka pszczela. Na odmianę od innych larw, karmionych tylko miodem i z których potem są robocze pszczoły, żyjące kilka tygodni, matka żyje ok. 2 lat. Tylko okładami z miodu można wyleczyć niegojące się, odporne na działanie antybiotyków rany. Naukowcy z kliniki w Manczester leczą miodem pacjentów z rakiem jamy ustnej i gardła. Miód zażywa się przy uporczywych biegunkach, porażeniu słonecznym, oparzeniach (regeneruje to miejsce).
Są jeszcze takie egzotyczne miody jak koniczynowy, miętowy, głogowy, tymiankowy, lawendowy, eukaliptusowy, kasztanowy – każdy nadaje się do masażu. Najczęściej stosujemy do masażu miód wielokwiatowy, który długo pozostaje w stanie płynnym. Jest tolerowany przez alergików. Miód do masażu podgrzewamy na wodnej bani i tylko do 30 stopni. Przeciwwskazania do masażu miodem to nietolerancja miodu i produktów pszczelich aktywna choroba nowotworowa żylaki otwarte rany przy schorzeniach serca, nerwicach, stanach lękowych.
Masaż miodem jest składową częścią kuracji, ale można go stosować samodzielnie. Można wybrać masaż całego ciała albo jego wybranych części – pleców, rąk, nóg, kolan brzucha. Masaż pleców jest stosowany najczęściej. Bóle pleców wszelakiego pochodzenia, sztywność mięśni, przeziębienia, trądzik pleców – ale także niskie ciśnienie, ogólne problemy ciśnieniowe, zastoje limfy, problemy ze spaniem – przy tych zdrowotnych problemach zalecany jak masaż pleców tak i masaż całego ciała. Masaż odstresowuje i jest zalecany przede wszystkim dla zapobiegania postawania stanów chorobowych, wzmacnia system immunologiczny. Nadwaga, cellulitis, nerwice, stany depresyjne, stany po wylewie czy zawale – też są powodem, by poddać się temu „słodkiemu” masażowi. Chociaż taki słodki on nie jest. Jest czasami dosyć bolesny, można powiedzieć – na granicy wytrzymałości, szczególnie pierwsze 3 masaże. W trakcie tych pierwszych zabiegów mogą wystąpić również pogorszenie samopoczucia, nasilenie dolegliwości – pojawia się reguła, nazywana w chińskiej medycynie „taśma wstecz”. Całe ciało masujemy tylko kiedy nie występują zmiany naczyniowe na nogach. Kierunek masażu – zaczyna się od góry pleców, od kręgosłupa na boki, szczególnie ostrożnie masowany jest dół pleców w okolicy odcinka lędźwiowego, a pośladki spiralnie od centrum na zewnątrz i z powrotem. Podobnie masuje się brzuch, ważne jest by dotrzymywać kierunku z prawa na lewo. Masaż pleców nie tylko rozluźnia napięte mięśnie. Na plecach występuje prawdziwa mapa organów wewnętrznych, każdy krąg i przyległa do niego partia mięśni przez system nerwowy a także energetycznie są związane z pewnymi narządami wewnętrznymi – górna prawa część z woreczkiem żółciowym i wątrobą, niżej strefa żołądka, jeszcze niżej, z prawej – nerki. Po lewej stronie od góry – strefa serca i osierdzia, śledziony, lewej nerki.
Czasami masaż miodem łączony jest z chińską wiedzą o przepływie energii w merydianach i stosowany dla przywrócenia prawidłowego obiegu energetycznego na wybrane merydiany.. Miód ma unikatową właściwość – w zdrowej strefie po nasmarowaniu po prostu się wchłania, natomiast z chorych miejsc pod czas masażu wydobywa się coraz więcej brudnoszarej cieczy, niczym nie przypominającej miodu. Brudno-szara wydzielina świadczy o mieszkaniu w zanieczyszczonym środowisku albo o nałogowym paleniu papierosów.
Jeżeli chcemy poprawić krążenie krwi i limfy tylko w kończynach dolnych, masujemy je z dołu do góry. Brzuch masujemy spiralnie sprawa na lewo i przy masażu całego ciała i tylko brzucha. W tym drugim przypadku można tez robić automasaż,. Pobudza prace jelita grubego, spala tkankę tłuszczową. Ręce masujemy od palców do ramion.
Nie masujemy twarzy i piersi! Przy urazach czy bólach kolan, łokci, nadgarstka też można wykonać automasaż. Kąpiele w wyciągach z ziół po masażu są ważną składową częścią kuracji. Ich skład jest uzależniony od potrzeb.
Technika wykonania masażu. Skórę dokładnie osuszyć, latem nawet warto przetrzeć spirytusem salicylowym. Lekko podgrzany – do 30°C, wyższa temperatura niszczy właściwości odżywcze miodu – bierzemy na dłoń, rozsmarowujemy po plecach masowanego. Na plecy wystarczy ok. łyżki miodu. Potem palcami wykonujemy wklepujące ruchy, jeden przy drugim, aż z powierzchni skory zaczyna wydobywać się niczym nie przypominająca miodu kleista maź, którą zbieramy z palców na kawałek sztywnego papieru. Skóra po masażu powinna zostać prawie sucha. Resztę zmywamy ciepłą woda – albo pod czas kuracji w ośrodku od razu po masażu – kąpiel w ziołach. Skóra po masażu jest oczyszczona ze zrogowaciałego naskórka, pory otwarte, organizm lepiej dotleniony. Nie smarujemy od razu po masażu żadnym kremem. Jednostajne ruchy przy masażu obciążają mięśnie masażysty, dlatego między masażami robimy dłuższą przerwę.
Masaż wysusza skórę, dlatego robimy go co 2 dzień. Kuracja trwa 14 dni, rezultat otrzymuje się po roku. Sam masaż można robić praktycznie całe życie np. raz w tygodniu, rezultaty tez są bardzo dobre. Masaż wykonujemy tylko w pozycji siedzącej. Czas trwania masażu pleców do 40 min, całego ciała do 1,5 godziny. Dla dzieci odpowiednio 10 min. i 20 min.

Źródło: urodaizdrowie.pl
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-10-13, 13:41   kurs masaz tajski

e-Masaz.pl napisał/a:
... Skóra po masażu jest oczyszczona ze zrogowaciałego naskórka, pory otwarte, organizm lepiej dotleniony. ... Masaż wykonujemy tylko w pozycji siedzącej.


moze nie ma w tym masazu wiecej filozofii, niz usuniecie zrogowacenia, czyli peeling, i ewentualnie dezynfekcja skory przez dobrej jakosci miod (np australijski miod manuka z kwiatow drzewa herbacianego, czyli Tea Tree).

a to siedzenie raczej odnosi sie do masazysty, niz do klienta, bo przeciez brzucha, posladkow i tylnej czesci uda nie da sie wykonac na siedzaco. Ale tez masazysta powinien miec wybor, jak jest mu wygodniej wykonac zabieg.

powiem szczerze, ze po przeczytaniu tego artykulu sprobuje wykonac masaz miodem na palaczu i sprawdzic kolor miodu
 
     
iob

Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 12
Wysłany: 2011-10-26, 09:49   Masaż miodowy

A ja wczoraj wykonałam pierwszy masaż miodem, żeby sprawdzić jak to działa. I rzeczywiście - usuwa martwy naskórek i to dość skutecznie. Miałam wytrzymałą klientkę, więc "wyżyłam się" trochę. Skóra szybko zrobiła się zarumieniona, tak po ok. 10 minutach, gdzie w klasyku tak się dzieje przeważnie koło oklepywania, a więc po jakichś 30 min. Magicznego wyciągania toksyn nie zauważyłam, ale może po prostu miałam zdrową klientkę. Po wytarciu miodu, zrobiłam jeszcze kilka minut klasycznego.


- na pewno masażysta wkłada mniej siły w jego wykonanie, podczas gdy pacjent ma silne odczucia
- coś nowego, jest stosunkowo "czysty", do wykonania u klienta w domu (nie tak jak czekoladą czy innymi specyfikami)
- naprawdę silnie oczyszcza skórę i poprawia ukrwienie


Muszę też od razu powiedzieć, że ta historia z jedna łyżką miodu na plecy to mit - podgrzałam około trzech, a jeszcze zabrakło - taka porcja wystarcza na kilkanaście minut - później wszystko staje się tak klejące, że masaż przestaje być przyjemny - dochodzi do zbyt mocnego klejenia się skóry masażysty do skóry pacjenta.

Dodałam też odrobinę oliwki do podgrzewanego miodu - nie wiem czy zrobiłam dobrze ;|
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-10-27, 15:05   kurs masaz tajski

iob napisał/a:

Dodałam też odrobinę oliwki do podgrzewanego miodu - nie wiem czy zrobiłam dobrze ;|

jesli temperatura miodu nie powinna przekraczac 30C, to mozna rozgrzac w dloniach. Nie widzialen, zeby ktos podgrzewal go w inny sposob.

mozna dodac oliwke czy jakis dobrany do skory preparat, np antycelulitowy, ujedrniajacy, jesli wybrany miod jest za gesty. Ale lepiej te preparaty uzyc juz po miodzie, beda sie szybko wchlaniac po tym miodowym peelingu.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-10-27, 15:11   kurs masaz tajski

"Przeciwwskazania do masażu miodem ... aktywna choroba nowotworowa żylaki otwarte rany przy schorzeniach serca, nerwicach, stanach lękowych. ...
Masaż odstresowuje i jest zalecany: ...Nadwaga, cellulitis, nerwice, stany depresyjne, stany po wylewie czy zawale"

zle opracowany material, sprzeczne zalecenia.

wiele artykulow na necie jest pisanych przez poczatkujacych redaktorow, bez znawstwa, przez skopiowanie tresci z roznych zrodel, bez kytycznego podejscia do materialu, ze sprzecznosciami. W kazdym znajdzie sie cos ciekawego, ale czesc trzeba odrzucic.
 
     
iob

Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 12
Wysłany: 2011-10-30, 22:08   

A to faktycznie, że dobrze się wszystko wchłania już po masażu miodem - co do podgrzewania - wystarczyła gorąca woda i wygodny pojemniczek na sam miód. Grzeje się w sumie chwileczkę, a pozostała ciepła woda przydaje się, żeby później oczyścić plecy z miodu.
Nie wiem, jak miałabym ten miód rozgrzać w rękach - za bardzo się klei i nie da się z nim zrobić tak jak z oliwką, dlatego moim zdaniem mimo wszystko woda jest jednak lepsza. Choć wymaga odrobiny zachodu :)
 
     
Broneczek 

Dołączył: 05 Lis 2011
Posty: 16
Wysłany: 2011-11-05, 21:32   

Witajcie :)
mam pytanie, odnosnie tego masażu, zwanego tez rosyjskim masażem miodem.

Czy po zakonczeniu ostatniej fazy masazu gdy na ciele zostają już brudne drobinki,
można po ich zebraniu i przetarciu ciała mokrą chustą zabiegową , wykonac krótki masażyk na naturalnym olejku?
Mam tu na myśli ewentualne toksyny ktore zostały na skórze, czy może jest to śladowa ilość?

a wogóle uczono mnie ze po zebraniu najwiekszych kawałków "zanieczyszczen" mozna juz wylac ciepły olej i masować?

Co o tym sądzicie?
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-11-05, 21:36   

Broneczek napisał/a:
Czy po zakonczeniu ostatniej fazy masazu gdy na ciele zostają już brudne drobinki,
można po ich zebraniu i przetarciu ciała mokrą chustą zabiegową , wykonac krótki masażyk na naturalnym olejku?
...
a wogóle uczono mnie ze po zebraniu najwiekszych kawałków "zanieczyszczen" mozna juz wylac ciepły olej i masować?

wydaje mi sie, ze sam sobie odpowiedziales. Jesli cie tak uczono, to mozna
 
     
Broneczek 

Dołączył: 05 Lis 2011
Posty: 16
Wysłany: 2011-11-05, 21:39   

no tak ale mam wątpliwości ;) , czy te ewentualne toksyny ktore zostały na ciele nie wnikną ponownie.
a moze jestem przewrazliwiony ;)
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-11-06, 10:50   kurs masaz tajski

trudno powiedziec, ze wyciagnales z ciala toksyny (a nie jest to sluszczony naskorek), wiec trudno powiedziec, czy wnikna one spowrotem.

skora jest polprzepuszczalna - wydala z organizmu, ale chroni przed wniknieciem cial obcych.
 
     
Broneczek 

Dołączył: 05 Lis 2011
Posty: 16
Wysłany: 2011-11-06, 11:54   

Dziękuje za opdowiedzi Massagewarsaw,
Z tymi niby toksynami tez sie zastanawialem ile w tym prawdy, ale fakt faktem ze na kursie u jednej kolezanki drobinki byly jasne a u drugiej palaczki brudnoszare, nie wiem czy to faktycznie toksyny czy poprpstu rzadziej peelingi sobie robiła.

Mysle ze ten masaż moze dobrze rozluznic nawet bardzo napiete ciało i nie potrzeba do tego duzej siły.
Noi pomaga wzmocnic odporność, te 2 cechy czynia go wedlug mnie przydatnym masażem, jesienną porą.


Czy według Was, masaz miodem Manuka osoby bez problemów skórnych da wiecej korzyści od miodów z wiejskiego ula?
ktore parametry tego miodu bedą najodpowiedniejsze do masażu? bo jestem zaskoczony iloscią roznych parametrów:
np. MGO 400, MGO 550, UMF 15+, itd...

Pozdrawiam
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-11-06, 12:14   kurs masaz tajski

skora wydala produkty przemiany materii, toksyny - cialo przez nia oddycha, ale jest to tylko na zewnatrz.

oczywiscie, skora palaczki bedzie zawierac te toksyny, ale sa one juz praktycznie wydalone z organizmu, nieszkodliwe. Ty jedynie je (ewentualnie) wyciagasz na powierzchnie.

Wbrew pozorom, choc masaz nie jest ciezki, to obciaza nadgarstki, poniewaz powtarza sie te same ruchy przez cala dlugosc masazu.

dobre miody maja wlasciwosci lecznicze, np manuka jest dopuszczony w panstwowej sluzbie medycznej w wielkiej brytanii i pewnie autralia, nowa zelandia (skad wlasnie pochodzi i jest powszechnie znany).

manuka jest lecznicza powyzej 15+ (do schorzen wewnetrznych, np przewodu pokarmowego), a do problemow skornych mozna 20+. Na skore tylko lokalnie, w miejscu problemu, a nie do masazu calych duzych powierzchni, np plecow - glownie ze wzgledu na cene tego miodu (im wiekszy uhf tym drozszy).

manuka ponizej uhf 12 mozna traktowac nie jako srodek medyczny, a prewencyjny i jako zdrowa zywnosc. Taki mozesz uzyc do masazu na wieksze powierzchnie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB