Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Czy masaż jest faktycznie skuteczny?
Autor Wiadomość
kaiko111

Wiek: 33
Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 16
Wysłany: 2011-07-25, 12:29   Czy masaż jest faktycznie skuteczny?

Mam do was pytanie nie macie wrażenia ,że cały ten masaż to jedna wielka ściema dla klienta, przecież masażem możemy tylko rozgrzać tkanki masowane bądź je rozciągnąć.
nie macie wrażenia, że zamiast masażu leczniczego ,segmetarnego itd. Lepsze było by lampa sollux ,okłady cieplne itd i ćwiczenia rozciągają.
 
     
Linki sponsorowane
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2011-07-25, 12:58   Re: Jak myślicie ...?co do masażu ...

kaiko111 napisał/a:
Mam do was pytanie nie macie wrażenia ,że cały ten masaż to jedna wielka ściema dla klienta, przecież masażem możemy tylko rozgrzać tkanki masowane bądź je rozciągnąć.
nie macie wrażenia, że zamiast masażu leczniczego ,segmetarnego itd. Lepsze było by lampa sollux ,okłady cieplne itd i ćwiczenia rozciągają.

Jak będziesz miała pacjenta któremu faktycznie pomożesz zmienisz zdanie.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-07-25, 13:06   kurs masaz tajski

przeciez sam stosujesz punkty spustowe, zadna maszyna tego nie zrobi.

poza tym, jest wiele rodzajow masazu, terapii, technik - wszystkiego dobre kilkaset - ktore sie stosuje na rozne kondycje medyczne. Oczywiscie, nie jestesmy w stanie znac dobrze wiecej niz kilkanascie/dziesiat, ale mozemy odeslac do innego terapeuty.

solux, oklady powinny byc raczej dodatkiem, niz podstawowym zabiegiem, a rozciagania lepiej miec wykonywane na sobie przez masazyste (wtedy nie musimy angazowac uwagi i sily wlasnych miesni), wtedy rozciagniecie bedzie glebsze, bardziej skuteczne i trwalsze.

jesli by klienci uwazali, ze solux i oklady wystarcza, to juz dawno bylyby one w kazdym domu i nie byloby sladu po masazystach - tendencja jest odwrotna (unikanie urzadzen, na rzecz dotyku, bo juz nawet sam dotyk koi bol i prowadzi do regeneracji).

wez pod uwage, ze wedlug szacunkow 80-90% powaznych chorob (wlaczajac raka, nie mowiac o chorobach serca, nadcisnieniu, wrzodach zoladka i wielu innych) bierze sie ze stresu. Masaz jest jednym ze sposobow zapobiegania tym chorobom
  
 
     
myllusia 
masażystka

Dołączyła: 10 Gru 2010
Posty: 22
Wysłany: 2011-07-25, 16:18   Re: Jak myślicie ...?co do masażu ...

kaiko111 napisał/a:
Mam do was pytanie nie macie wrażenia ,że cały ten masaż to jedna wielka ściema dla klienta, przecież masażem możemy tylko rozgrzać tkanki masowane bądź je rozciągnąć.
nie macie wrażenia, że zamiast masażu leczniczego ,segmetarnego itd. Lepsze było by lampa sollux ,okłady cieplne itd i ćwiczenia rozciągają.


:)
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-07-25, 17:11   kurs masaz tajski

myllusia napisał/a:

:)

chcesz powiedzec, ze sie zgadzasz czy jestes zadowolona, bo dla ciebie bedzie wiecej roboty?
 
     
kaiko111

Wiek: 33
Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 16
Wysłany: 2011-07-25, 17:21   

chyba jedno i drugie ,a tak z innej beczki ...
1.Jak bawicie się na taśmach mięśniowych i macie połączenia punkty spustowe w danym pasmie to trzeba masować okolice dokładnie aby rozgrzać to, nie lepiej zastosować kamienie gorące,bo wtedy od razu wszystko puści, rozluźni nam się klient.
2.jak myślicie jak się uda dokładnie wymasować przyczepy początkowe i końcowe... to raczej się nie da zerwać mięśnia, głównie chodzi mi o sportowców.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-07-25, 17:24   kurs masaz tajski

kaiko111 napisał/a:
chyba jedno i drugie, a tak z innej beczki

pytanie bylo do myllusi, cytowalem ja. A twojego dylematu w poczatkowym poscie nie rozumie, odnioslem sie do niego, ale ty zmieniasz przedmiot dyskusji
 
     
kaiko111

Wiek: 33
Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 16
Wysłany: 2011-07-25, 17:40   

no zmieniłem ,bo nie chciałem zakładać nowego postu ...a co do tamtego to już mniej więcej sobie odp. na pytanie.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-07-25, 17:47   kurs masaz tajski

kaiko111 napisał/a:
no zmieniłem ,bo nie chciałem zakładać nowego postu ...a co do tamtego to już mniej więcej sobie odp. na pytanie.

sam sobie odpowiedziales na pytanie?

jaka jest to odpowiedz? bo jej tu nie zauwazylem
 
     
kaiko111

Wiek: 33
Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 16
Wysłany: 2011-07-25, 19:06   

ty odp ,że nie ma znaczenia jaka jest odpowiedź ,bo byśmy nie mieli pracy jako masażyści ,gdyby lamp itd był by lepsze od masażu ...,a tak sobie myślę ,że nobla powinieneś dostać skoro twój masaż leczy raka :)
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-07-25, 19:18   kurs masaz tajski

kaiko111 napisał/a:
ty odp ,że nie ma znaczenia jaka jest odpowiedź ,bo byśmy nie mieli pracy jako masażyści ,gdyby lamp itd był by lepsze od masażu ...,a tak sobie myślę ,że nobla powinieneś dostać skoro twój masaż leczy raka :)

ja nie odpowiedzialem, tylko zadalem pytanie myllusi, jak mozna interpetowac jej usmiech.

napisalem "wedlug szacunkow 80-90% powaznych chorob (wlaczajac raka, nie mowiac o chorobach serca, nadcisnieniu, wrzodach zoladka i wielu innych) bierze sie ze stresu. Masaz jest jednym ze sposobow zapobiegania tym chorobom"

wiec chodzi o masaz jako zapobiegajacy chorobom cywilizacyjnym, bioracym sie ze stresu, a nie jako leczacy te choroby.

dyskusja bedzie od sasa do lasa, jesli nie bedziemy sie nawzajem czytac. Nobel dla ciebie za uwazne czytanie. Bez :)
 
     
kaiko111

Wiek: 33
Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 16
Wysłany: 2011-07-25, 19:22   

oki niech bedzie ...jak sie juz tak rozpisujesz to mogbys odp na moje dwa kolejne watki :P ktore zawarlem w tym poscie .
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-07-25, 19:30   kurs masaz tajski

kaiko111 napisał/a:

1.Jak bawicie się na taśmach mięśniowych ...
2.jak myślicie jak się uda dokładnie wymasować przyczepy początkowe i końcowe... to raczej się nie da zerwać mięśnia, głównie chodzi mi o sportowców.

1. nie wiem
2. u sportowca raczej nie da, ale u dziecka, osoby w podeszlym wieku, powaznie chorej, ryzyko jest wieksze. Bedzie dotyczyc malych miesni, np szyi. Do fizjo trafia wielu pacjentow, ktorzy "przedobrzyli" szyje na masazerach. Dlatego wlasnie urzadzenia, wlaczajac soluxy i gorace oklady (ktorymi mozna sie poparzyc), nie zastapia masazysty, wyczucia w jego rekach.
 
     
Piotrek Medic 
FIZJOTERAPEUTA, TERAPEUTA MANUALNY

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 151
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-25, 20:33   

Cytat:
Mam do was pytanie nie macie wrażenia ,że cały ten masaż to jedna wielka ściema dla klienta, przecież masażem możemy tylko rozgrzać tkanki masowane bądź je rozciągnąć.


nigdy tak nie uważałem podobnie jak masażem wcale nie tylko można rozgrzewać bądź rozciągać tkankę- masaż, zabiegi manualne mają wiele innych możliwości....

kaiko111 napisał/a:
nie macie wrażenia, że zamiast masażu leczniczego ,segmetarnego itd. Lepsze było by lampa sollux ,okłady cieplne itd i ćwiczenia rozciągają.


żadna lampa nie zastąpi masażu patrząc przez pryzmat reakcji fizjologicznych, biomechanicznego działania

kaiko111 napisał/a:

1.Jak bawicie się na taśmach mięśniowych i macie połączenia punkty spustowe w danym pasmie to trzeba masować okolice dokładnie aby rozgrzać to, nie lepiej zastosować kamienie gorące,bo wtedy od razu wszystko puści, rozluźni nam się klient.


polecam zrozumieć fizjologię i patomechanikę powstania punktu spustowego oraz zagłębienie się w terapię powięziową. Okaże się, ze nei zawsze trzeba stosować ROZGRZANIE w celu rozluźnienia. Poza tym czy rozluźnienie nadmiernie napiętych mięśni niweluje nap prawdziwy problem?

Cytat:
2.jak myślicie jak się uda dokładnie wymasować przyczepy początkowe i końcowe... to raczej się nie da zerwać mięśnia, głównie chodzi mi o sportowców.


A to zależy od mięśnia, stopnia zużycia danego ściegna, rodzaju wykonanej pracy itp itd. Nie da się jednoznacznie powiedzieć, że RACZEJ SIĘ NIE ZERWIE. Można rzec, że zmniejszy to ryzyko uszkodzenia mięśnia. Ale znam przypadki, gdzie ścięgno było sparciałe i na skutek masażu PĘKŁO, po komisji przed sądem masażystę uniewinniono, gdyż okazało sie że ścięgno było na skraju wyczerpania a masaż jedynie je ,,dobił". Także znowu pojawia się słynne słowo ZALEŻY.
 
     
myllusia 
masażystka

Dołączyła: 10 Gru 2010
Posty: 22
Wysłany: 2011-07-25, 21:02   Re: kurs masaz tajski

massagewarsaw napisał/a:
myllusia napisał/a:

:)

chcesz powiedzec, ze sie zgadzasz czy jestes zadowolona, bo dla ciebie bedzie wiecej roboty?


uśmiechnęłam się...bo nie uwierzyłam w to, co przeczytałam.
I dla mnie zabrzmiało to jak kawał...no nie wiem... Po prostu dziwne to było pytanie...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB