Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Drenaż limfatyczny całego ciała
Autor Wiadomość
agat 


Dołączyła: 28 Lip 2010
Posty: 12
Wysłany: 2011-03-28, 17:38   Drenaż limfatyczny całego ciała

Witam,

wiem, że temat MDL już wielokrotnie był wałkowany, jednak nie do końca znalazłam odpowiedź na to co mnie interesuje, chodzi mianowicie o Mdl całego ciała. Znając zasady wykonywania tego masażu trudno pisać o całościowym masażu, jednak w gabinetach spa taka oferta jest zamieszczana, więc ciekawi mnie jak taki masaż jest wykonywany. Jeśli ktoś ma szczegółowe informacje w tym temacie, lub z autopsji to proszę napisać:)

pozdrawiam
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-03-28, 19:55   Re: Drenaż limfatyczny całego ciała

przypuszczam, ze cos jest omijane, np rece, tulow - najczesciej pewnie twarz/szyja (bo wiaze sie z kosmetyka) i nogi/brzuch/posladki (na celulit).

mozliwe, ze "calego ciala" znaczy te czesci, ktore potrzebuja drenazu, wiec dla kazdego zabieg dobrany indywidualnie.

a samo pojecie "calego ciala" jest niezreczne z wielu powodow i najlepiej go unikac.

ps jesli widzisz taki opis, to dzwon do spa i pytaj, co oni rozumieja pod tym. Nie ma definicji.
 
     
nowa_26 
ciałem steruje głowa

Wiek: 45
Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 35
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2011-04-10, 14:56   

agat domyślam się, że chodzi o zabieg wykonywany przez nałożenie kosmetyku drenującego i zawinięcie ciała folią - trwa to ok 40 minut i nie ma nic wspólnego z drenażem w "naszym" tego słowa znaczeniu :)
 
     
Mateusz

Wiek: 37
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 36
Wysłany: 2011-04-11, 17:30   

Witam !

Pracowałem w SPA w które także miało w ofercie "masaż limfatyczny"- 60min nie pamiętam dokładnie opisu,ale było napisane,że to masaż całego ciała.Wielokrotnie zapisywały się na to panie które nie miały zielonego pojęcia o co w tym masażu chodzi, kojarzyły tylko nazwę z kobiecych pism.Niejednokrotnie mówiły,że już z niego korzystały i był to bardzo mocny i szybki masaż :mrgreen: . Przeforsowaliśmy jednak menagera aby usunął go z cennika bo wynikały z tego same nieprzyjemności bo nie da się zrobić go poprawnie w godzinę niezależnie od metody polskiej czy niemieckiej a z wywiadu wynikały wielkie rozbieżności co do miejsca masażu(chodzi o SPA) .
Podsumowując
Drenażu uczyliśmy się semestr w studium i jest masażem który poprawnie wykonany nie powinien się różnić niezależnie od miejsca wykonywania, ale ośrodki odnowy często go mają w ofercie choć nie ma wiele wspólnego z oryginałem.My za każdym razem w SPA informowaliśmy klienta o co w nim chodzi kiedy się go wykonuje a za niewiedzę osoby tworzącej cennik przepraszamy,a jak ktoś się uparł robiliśmy wolnego klasyka z ruchami drenującymi w godzinę.Na szczecie już go nie ma.
 
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-04-11, 17:57   kurs masaz tajski

wedlug mnie, to kazde spa (tak samo, jak kazdy gabinet masazu) powinny miec drenaz, bo to zabieg leczniczy i popularny.

natomiast nie powinno sie go nazywac "calego ciala" i jego dlugosc powinna byc dostosowana do kondycji klienta (moze trwac nawet do 1h w polaczeniu z innymi technikami, choc z reguly jest krocej - zreszta powinno sie go robic systematycznie, nawet codziennie i wystarczy wtedy krocej).

spa, w ktorym pracujesz, zapewne nie jest spa medycznym, nastawionym na rekonwalescencje, a bardziej nastawionym na relaks i zapobieganie. Nadal drenaz bedzie potrzebny w kosmetologii czy zapobieganiu celulitu, rowniez w odtruwaniu organizmu, np przy okazji glodowki, zmiany diety. Latwo moze byc czescia pakietu zabiegow, wtedy tez nie koniecznie musi byc 1h, a kilka razy po 20-30 minut w czasie kilkudniowego pobytu.

powinniscie uswiadomic menagera by przywrocil w jakiejs formie drenaz.

jesli chodzi o spa, to wiele przechodzi, np tajski na celulit czy na opuchlizne - nawet, jesli tak wlasnie na kogos dziala, to nie powinien byc tak reklamowany. Tak samo rzetelnie powinno sie opisac drenaz, chetni sie znajda.
  
 
     
Mateusz

Wiek: 37
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 36
Wysłany: 2011-04-11, 18:45   

Już tam nie pracuje i tak jak pisałem popyt był bardzo mały i stwarzał same problemy a jego usuniecie na pewno nie zmniejszyło obrotów. Było to Spa w Jachrance hotel Warszawianka. Klienci głównie konferencyjni,wiec o seriach nie było mowy a pakiety weekendowe.A jeśli coś nie przynosi zysków a same problemy jest zbędne dla hotelu.Problem był jeszcze taki,że nie każdy potrafił ten drenaż wykonać i tu pojawia się sytuacja Pan Jan zrobił mi wczoraj tak a Pani Ania zupełnie inaczej ja nie zapłacę i kto niema prowizji terapeuta! a menager się tłumaczy, a przy 12 masażystach było to niemożliwe.W tamtym przypadku zastąpienie go oszczędziło wszystkim nerwów.
 
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-04-12, 08:33   kurs masaz tajski

drenaz powinni wykonywac ci, ktorzy go dobrze znaja i maja praktyke. Nie wszyscy pracujacy w spa musza go robic, wtedy uniknie sie problemow, jakie opisales.

jesli mialo to byc knocenie zabiegu, to lepiej go usunac, a oferowac cos, co znamy dobrze, np klasyk. Sytuacja, kiedy namawia sie klienta zapisanego na drenaz, do jakiegos innego zabiegu, jest dziwne, jesli nie ma przeciwskazan.
 
     
Mateusz

Wiek: 37
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 36
Wysłany: 2011-04-12, 13:14   

Nie rozumiem tej dyskusji bo temat dotyczył czego innego a ja opowiadam moje doświadczenia i nie proszę o porady ... ale wyjaśnię praca w dużym SPA jest zmianowa,wiec może się zdarzyć,że osoba która potrafi go wykonać jest nieobecna. Recepcjonistka zapisuję zabiegi z wyprzedzeniem nie zastanawiając się czy będzie masażysta który potrafi go wykonać czy nie.Dla mnie masaż limfatyczny to masaż krok po kroku zgodnie z metodyką Zborowskiego jest jeszcze Niemiecka i koniec w tym temacie.Modyfikowanie tych ruchów i tworzenie własnego masażu "limfatycznego" całego ciała w godzinę nie powinno się nazywać limfatykiem bo to bzdura.Niedawno był wątek o masażu odchudzającym i też okazało się że taki nie istnieje.Masaż limfatyczny całego ciała w 60 min też jest głupotą i dla osoby która się zna to śmieszne i niewykonalne, to tak jak byś wymagał od kierowcy,aby z Warszawy do Gdyni dojechał w godzinę.Usługa widnieje w cenniku płacisz i wymagasz.A co do odradzania tego masażu to żadna z osób chętnych nie wiedziała na czym on polega i kiedy się go wykonuje,wiec zamiana na inny nie była nietaktem z naszej strony a poradą i uświadomieniem co to za zabieg.
 
 
     
Chistowski Mati

Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 7
Wysłany: 2011-05-29, 13:18   

Moim zdaniem każdy masażysta powinien umieć drenaż przynajmniej metodą niemiecką bo to podstawa. W kazdym zagładzie spa powinno być wyjaśnione na czym polega drenaż i problem z głowy (Dziwie sie że tak nie jest) Co do Modyfikowania zgadzam sie Matim bo modyfikować drenaż to trochę amatorskie podejście do zawodu
 
     
agat 


Dołączyła: 28 Lip 2010
Posty: 12
Wysłany: 2012-11-08, 10:17   

Witam,

dziękuję za posty, i tak wszyscy którzy wiedzą w czym rzecz- zgodzą się, że masaż limfatyczny w 60 min. całego ciała to kpina. Klienci często po prostu nie wiedzą co to jest drenaż, a co do oferty to, jak się pracuje w spa gdzie prywatny pracodawca nie jest nastawiony na merytoryczność tylko na kasę to tak się dzieje. dlatego zadaniem profesjonalisty jest w takiej sytuacji zrobić tak, żeby nie zaszkodzić a maksymalnie dobrze wykonać swoją pracę (dlatego jesteśmy profesjonalistami bo posiadamy wiedzę i umiejętności komunikacyjne). No trudno, takie życie, jak się będzie na swoim to można być merytorycznym i poprawnym w opisie świadczonych usług. pozdrawiam:)
 
     
mml 

Dołączyła: 16 Sie 2008
Posty: 15
Wysłany: 2012-11-20, 18:25   

Witam.
Wlaśnie ok 3 tyg miałam klientkę na masaż kręgosłupa, podczas masażu rozmawiałyśmy i zapytała o koszt drenazu całego ciała wiec podałam jej ceny kończyn bo to robię najczęściej na co ona powtórzyła "całe ciało" podtrzymałam temat i okazało się że ta Pani ma swoja masazystkę, rewelacyjna wykształconą (to była pewnie aluzja że ja nie jestem skoro nie robie dl całego ciała)aktualnie na wyjeździe i ona przez 45 min masuje jej calutkie ciało od czubka głowy po palce u stóp. Nic się juz nie odezwałam bo co tu mówić, takim klientom nie ma co tłumaczyć zasad, techniki itp. Wkurza mnie tylko ze taka baba może później mówić do innych że to ja nie umiem robić drenażu.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2012-11-20, 18:34   kurs masaz tajski

chodzilo jej o walory kosmetyczne (polepszenie jakosci skory) lub odtrucie. Wydaje sie, ze nie miala obrzekow. W takim przypadku mozna dowolne czesci ciala i wybrane techniki, na ile pozwala czas klienta.
 
     
mml 

Dołączyła: 16 Sie 2008
Posty: 15
Wysłany: 2012-11-20, 20:48   

ok ale dla mnie wówczas jest to masaz relaksacyjny lub muśnięty drenażem a nie drenaz limfatyczny.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2012-11-20, 20:52   kurs masaz tajski

jesli wykonujesz ruchy z drenazu, a nie masazu, to jest drenazem.

nie jest relaksacyjny, bo ma inny cel, niz relaksacje.

a to, ze kazdy drenaz rowniez relaksuje (dzieki delikatnosci, powolnosci i systematycznosci/powtarzaniu), to tylko bonus dla celu podstawowego
 
     
mml 

Dołączyła: 16 Sie 2008
Posty: 15
Wysłany: 2012-11-20, 22:19   

Czy według Ciebie kazdy masaż w ktorym stosujemy coś z techniki drenażu jest drenażem? Ja mam inny pogląd na ten temat ale nie będę przeciągać tej dyskusji na ten temat.
Jesli cos jest jest prawie biale - będzie to raczej ecru :)
Prawie jak drenaż to nie drenaż limfatyczny :)

Przypomniała mi się reklama piwa żywiec - prawie robi wielką różnice....
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB