massagewarsaw leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka
Pomógł: 15 razy Dołączył: 05 Lut 2008 Posty: 7180 Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2017-03-20, 05:21 Ruszaj się
Na każde pół godziny przy biurku poruszaj się przynajmniej przez 2 min. Siedzenie jest złe z wielu powodów, ale dwa są szczególnie ważne:
1. Siedzenie to ortopedyczny koszmar i może powodować setki dysfunkcji.
2. Jeśli siedzisz, to się nie ruszasz, a to może mieć negatywny długofalowy wpływ na twoje zdrowie.
Sposób radzenia sobie z tymi kwestiami polega na rzadszym i krótszym siedzeniu i częstszym i dłuższym ruchu. Jesteśmy wielkimi zwolennikami stania i stojących miejsc pracy, bo stwarzają one więcej okazji do ruchu. Jeśli w pracy stoisz, to możesz bez trudu stale zmieniać pozycję i się poruszać.
Gdy jednak nie możesz wykonywać swojej pracy na stojąco, zalecam, byś poruszał się przynajmniej przez 2 min na każde 30 min siedzenia. Sam ruch nie musi być złożony. Nie mówimy tu o sprintach i pajacykach, a raczej o pozatreningowej aktywności fizycznej, jak krótkie spacery po biurze, poruszanie kończynami w celu pobudzenia krążenia, czy co najwyżej 10 przysiadów bez obciążenia.
Schemat ustawiania ciała w poprawnej pozycji stanowi podstawę do poruszania się we właściwy sposób w każdej sytuacji. To oznacza, że będziesz stosował te same techniki, robiąc przysiad ze sztangą na plecach, ale i schylając się, by zawiązać sznurówki.
Nauka ustawiania ciała w odpowiedniej pozycji nie wymaga wiele treningu, większość ludzi łapie to w 10 min. Trudniejszą częścią jest wyrobienie w sobie przyzwyczajenia do ciągłego korygowania postawy. To już wymaga ćwiczeń. Ale przecież, siadając pierwszy raz za kółkiem, nie byłeś od razu mistrzem kierownicy, prawda? Ważne, by podejść do ustawiania ciała i wykonywania ruchów jak do umiejętności, które musisz nabyć.
Przebywaj w poprawnej pozycji
Nawet jeśli jesteś skazany na biurko, musisz do kwestii pozycji swojego ciała podchodzić z taką samą uwagą, jak najlepsi sportowcy do treningów. W końcu twoim barkom, biodrom i kręgosłupowi nie bardzo robi różnicę to, do czego ich akurat w tej chwili używasz.
Sportowców motywują osiągane wyniki i tak samo powinno być z tobą. Musi cię motywować wizja lepszego ruchu i lepszego samopoczucia. A jeśli to cię nie kręci, to może motywatorem będzie strach przed nowotworami i chorobami układu krążenia czy choćby wizja bycia niesprawnym w wieku 40 lat. Nieważne, co cię napędza, ważne, byś po prostu znalazł w sobie motywację do działania. Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu.
Dbaj o ciało przynajmniej 10-15 minut dziennie
Jeśli chodzi o pracę nad utrzymaniem ciała w dobrym stanie, nie ma czegoś takiego jak dni wolne. Ów codzienny "serwis" ciała polega na wykonywaniu technik mobilizacyjnych mających na celu likwidowanie bólu, poprawianie zakresu ruchu stawów i tkanek oraz przywracanie sprawności napiętym mięśniom.
Na pierwszy rzut oka techniki mobilizacyjne mogą przypominać zwykłe rozciąganie i rolowanie na wałku, ale zawierają w sobie o wiele więcej. Większość osób zna podstawowe techniki rozciągania, a coraz więcej ludzi korzysta z wałków, by samemu radzić sobie z napiętymi mięśniami i bólem. Problem w tym, że ci ludzie nie znają całościowego systemu pozwalającego wykorzystać te techniki w sposób poprawny.
Czym są mobilizacje?
Mnóstwo osób błędnie uważa, że rozciąganie i mobilizacje to jedno i to samo. Rozciąganie skupia się jedynie na wydłużaniu skróconych i napiętych mięśni. Tymczasem mobilizacje to ruchy oparte na podejściu całościowym do organizmu, pozwalające poprawić wszystkie aspekty mogące wpływać na niepełnosprawność ruchu i wydolności organizmu, takie jak skrócone, napięte mięśnie, ograniczenia tkanek miękkich, zakłócenia ruchu w stawach, problemy z kontrolowaniem ruchu, zaburzenia zakresu ruchu w stawach i kwestie związane z dynamiką ruchu. Mówiąc krótko - mobilizacje to narzędzia ułatwiające całościowe rozwiązywanie problemów związanych z ruchem.
Nie możesz pisać nowych tematów Możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były
zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane.
Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14