massagewarsaw leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka
Pomógł: 15 razy Dołączył: 05 Lut 2008 Posty: 7180 Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2015-12-10, 15:20 Naukowcy PMWSZ w Opolu nagrodzeni przez Polską Akademię Nauk
Naukowcy z opolskiej uczelni udowodnili, że w efekcie masażu powstają naczynia krwionośne. Za wyniki trwających dwa lata badań otrzymali właśnie nagrodę Polskiej Akademii Nauk.
Wyniki eksperymentalnych badań dziewięcioosobowego zespołu polskich naukowców, dotyczących wpływu masażu na proces angiogenezy (czyli powstawania naczyń włosowatych) zostały docenione przez Komitet Rehabilitacji, Kultury Fizycznej i Integracji Społecznej Polskiej Akademii Nauk.
Nagrodzony zespół badawczy współtworzyli pracownicy Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu: dr Waldemar Andrzejewski, dr Krzysztof Kassolik, dr hab. reklama Donata Kurpas i dr Tomasz Halski wraz z pracownikami Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
- Wykazaliśmy podczas badań, że masaż ścięgien i mięśni u szczurów wykonywany w trakcie dziesięciotygodniowego treningu biegowego może działać stymulująco na proces angiogenezy, czyli powstawania nowych naczyń krwionośnych w masowanej tkance - wyjaśnia dr Tomasz Halski, rektor PMWSZ w Opolu. - Pośrednio może się to przyczynić do wzrostu metabolizmu i zapobiegania przejściowej podatności na urazy tkanki ścięgnistej - dodaje.
Uzyskane wyniki - jak podkreślają naukowcy prowadzący badania - są pierwszymi tego typu doniesieniami naukowymi na świecie i są bardzo istotne z punktu widzenia faktycznej oceny działania masażu na tkanki budujące organizm. - Stanowią one wiarygodny argument za stosowaniem masażu w celu pośredniej poprawy funkcji ścięgien i mięśni szkieletowych w postępowaniu profilaktycznym, terapeutycznym oraz jako elementu odnowy biologicznej u sportowców - podkreśla rektor opolskiej uczelni.
Prace badawcze polskiego zespołu trwały dwa lata i były realizowane w ramach grantu Narodowego Centrum Nauki. Ich wyniki zostały opublikowane w czasopiśmie naukowym „BioMed Research International. (Journal of Biomedicine and Biotechnology)” w 2014 roku.
- Inspirację do podjęcia tych prac zaczerpnęliśmy z architektury i zasady tensegracji, czyli wzajemnego oddziaływania poszczególnych elementów w złożonej budowli. Przełożyliśmy te zależności na organizm ssaka, gdzie analizowaliśmy wzajemne oddziaływanie struktur powięziowych i mięśniowych - kontynuuje dr Tomasz Halski. Prowadzone dotychczas przez zespół badania dotyczyły tkanki mięśniowej i ścięgnistej. Za kilka tygodni mają rozpocząć się analizy skóry.
- Jeśli uzyskamy wyniki podobne jak w mięśniach i ścięgnach, to będziemy mogli poinformować, że w wyniku masażu w skórze powstają nowe naczynia krwionośne, a to oznaczałoby możliwość odmłodzenia skóry - kontynuuje dr Halski. Nagrodzony zespół prowadził badania eksperymentalne na szczurach. Kolejnym krokiem ma być sprawdzenie, jak długo taki masaż należy prowadzić u człowieka, żeby uzyskać analogiczne efekty.
Nie możesz pisać nowych tematów Możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były
zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane.
Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 13