massagewarsaw leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka
Pomógł: 15 razy Dołączył: 05 Lut 2008 Posty: 7180 Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2014-06-27, 15:34 Wplyw pogody na zdrowie
Bodźce pogodowe nie wywołują chorób, a tylko powodują zaostrzenie ich objawów, jako drugorzędny, środowiskowy czynnik ryzyka dla osób wrażliwych. Współcześnie za czynniki meteorotropowe uważa sie nieokresowe zakłócenia rytmicznego przebiegu procesów fizycznych zachodzących w atmosferze. Przejawem zakłóceń jest przemieszczanie sie frontów atmosferycznych, zmiana rodzaju mas powietrza i chwiejna równowaga dolnych warstw atmosfery.
Meteoropaci mogą sie obudzić po paru godzinach ciężkiego snu i nie mogą juz zasnąć do rana. W dzień boli ich głowa, a zdenerwowanie bez powodu i zmęczenie utrudniają życie codzienne i prace. Nasilają się sie dolegliwości towarzyszące chorobom reumatoidalnym, chorobom krążenia i układu pokarmowego.
Intensywność objawów zależy od wieku, płci, stanu fizycznego i psychicznego organizmu, a przede wszystkim od indywidualnej wrażliwości układu nerwowego. U osób szczególnie wrażliwych - bole głowy, stawów, mięsni, zaburzenia snu prowadza aż do zmęczenia, apatii i stanów depresyjnych. Nie bez znaczenia w tym wpływie pogody na ciało jest aktywność hormonalna 75 proc. meteoropatów to kobiety!
Na pytanie: jak leczyć objawy meteoropatii? Wiele osób sięga po środki farmakologiczne. Jednak po dłuższym okresie leczenia, zwanego słusznie objawowym farmaceutyk może przestać działać, gdyż organizm przyzwyczaja sie do leku, a co najgorsze mogą sie pojawić się dotkliwe skutki niepożądane.
Tego typu niebezpieczeństwo nie występuje w przypadku ziołolecznictwa. Współczesna medycyna wyodrębniła szereg ziol skutecznie łagodzących objawy meteoropatii. A co nie mniej ważne skutecznych w długotrwałym leczeniu i niemających dzialan niepożądanych.
Wśród ziół kojących nerwy liderami są m.in. korzeń kozłka lekarskiego, szyszki chmielu, ziele męczennicy cielistej i ziele melisy.
Kozłek lekarski ma silne działanie uspakajające a jednocześnie podnosi koncentracje i sprawność umysłowa. Zawarte w tym ziele substancje lecznicze obniżają nadpobudliwości kory mózgowej, co działa kojąco i zmniejsza napięcie nerwowe. Składniki czynne zioła działają rozkurczowo, co zapobiega zawężaniu sie naczyń krwionośnych i hamowaniu przepływu krwi.
Dlatego kozłek lekarski jest wskazany w migrenie, w nerwicach czynnościowych, szczególnie układu krążenia, zaburzeniach neurowegetatywnych, jak tez pomaga w stanach spastycznych układu pokarmowego.
Szyszki chmielu łagodzą zaburzenia nerwowe i stany zwiększonej drażliwości, uspokajają i co ważne dla cierpiących na bezsenność - ułatwiają zasypianie.
Własność ułatwiania zasypiania chmiel zawdzięcza swym "gruczołom wydzielniczym" - otartym z wysuszonych szyszek włoskom gruczołowym - zwanym lupulina. Lupulina obniża ciśnienie krwi, pomaga uspokoić sie, pozbyć się stresu, dzięki czemu ofiarowuje spokojny, zdrowy sen.
Wyciągi z ziela męczennicy cielistej również działają uspakajająco i ułatwiają zasypianie.
Do niedawna uważano, ze męczennica cielista zawdzięcza to działaniu tzw. alkaloidom. Ostatnio wykazano, ze działanie takie wykazują także wyciągi bez tych substancji, których w mecze nicy jest niewiele. Wyciągi z tego zioła wchodzą często w skład preparatów uspakajających, działając szczególnie korzystnie w polaczeniu z wyciągami z kozłka lekarskiego, jak tez z wyciągami z szyszek chmielu i liści melisy.
Liść melisy działa tonująco na układ nerwowy, gdy objawem nerwicy czy stresu SA dolegliwości żołądka i narządów trawiennych wywołane stresem, czy nerwica.
Substancje lecznicze melisy łagodzą przykre poczucie ściśnięcia żołądka i bole skurczowe. Wyciągi z liści tego zioła obok działania uspakajającego maja tez działanie przeciwwirusowe. Jednak najważniejsze jest, ze pozwalają sie pozbyć się nadmiernej nerwowości i zaburzę snu wspomagając tym działanie innych ziół.
Nie możesz pisać nowych tematów Możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były
zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane.
Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14