Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
EGZAMIN TEORETYCZNY 2014
Autor Wiadomość
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2014-06-16, 22:24   

Materiały które mam umieści na forum podsyłajcie tutaj: kontakt@e-masaz.pl
 
     
Linki sponsorowane
ika9114

Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 4
Wysłany: 2014-06-16, 23:09   

ja jeszcze przed egzaminem praktycznym :( teoretyczny zdany wiec troszke jestem na plusie choc denerwuje sie praktyka..
 
     
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-06-17, 05:37   

centralna komisja egzaminacyjna udostępniła klucz odpowiedzi pod linkiem macie:
http://www.cke.edu.pl/ima...2014_05_X_k.pdf
 
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2014-06-17, 07:20   

tomek, ten link byl podany juz wczoraj.

teraz chodzi rowniez o tresc pytan.

admin juz ma i wkrotce wstawi.

ika, praktyczny jest tu http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=3635

a tu praktyczny zamkniety, 61 stron dyskusji, sugestie klucza http://forum.e-masaz.pl/v...=3403&start=900

tu dyskusja tylko o teoretycznym, bo inaczej sie miesza
 
     
Rayan 

Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 53
Wysłany: 2014-06-17, 11:01   

no to teoria zdana :) pozdrawiam i życzę wszystkim którzy zdają jeszcze praktykę powodzenia!!!
 
     
julkataodburka

Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 1
Wysłany: 2014-06-17, 12:10   

aaa ja mam 30pkt pewniaków :D
my mieliśmy dwa przedmioty z fizjo (zabiegi fizjoterapeutyczne i zarys fizjoterapii w 1 klasie), więc dziwi mnie to, że jest jakieś poruszenie na temat tego, że były takie ćwiczenia, zabiegi... Wydaje mi się, że to podstawa programowa i powinny być takie przedmioty czy do dalszej nauki (studia fizjo) czy dla samego siebie :)
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2014-06-17, 12:25   

julkataodburka napisał/a:
aaa ja mam 30pkt pewniaków :D
my mieliśmy dwa przedmioty z fizjo (zabiegi fizjoterapeutyczne i zarys fizjoterapii w 1 klasie), więc dziwi mnie to, że jest jakieś poruszenie na temat tego, że były takie ćwiczenia, zabiegi... Wydaje mi się, że to podstawa programowa i powinny być takie przedmioty czy do dalszej nauki (studia fizjo) czy dla samego siebie :)

bo takich pytan nie bylo poprzednio.

zabiegi fizjo sa poza kompetencjami masazysty, nie pokrywa ich ubezpieczenie.

to, ze w programie byla psychologia nie powinno znaczyc, ze powinna ona byc na egzaminie lub ze mozesz oferowac porady psychologiczne swoim klientom masazu.

biorac twoj przyklad, jesli poprawnie odpowiedzialas na pytania z fizjo, to zawalilas wiele istotnych pytan z masazu, a egzamin powinien sprawdzac wiedze z masazu
  
 
     
basiunka38

Dołączył: 04 Cze 2014
Posty: 25
Wysłany: 2014-06-17, 12:48   

Czy może mi ktoś wyjaśnić co to jest za zabieg-masaż klasyczny w wodzie, bo jak żyję to nie słyszałam. Odpowiedź do zadania 31.
 
     
ika9114

Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 4
Wysłany: 2014-06-17, 13:28   

massagewarsaw

rozumiem. odpowiedzialam tylko na pytanie jednej osoby bo pytala kto jeszcze przed praktycznym :)
Dziękuję rowniez za wskazówki. pozdrawiam i gratulacje dla tych którzy zdali czesc teoretyczna i powodzenia dla tych ktorzy sa prze praktyczna :)
 
     
jfrey

Dołączył: 16 Maj 2014
Posty: 115
Wysłany: 2014-06-17, 17:53   

Luzik, zdany. Był trudny, ale do ogarnięcia. Mi czasu nie zabrakło, zdążyłam 3 razy przeczytać i posprawdzać pytania.
 
     
mas.krk 

Dołączyła: 14 Lip 2013
Posty: 50
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-06-17, 21:17   

basiunka38 napisał/a:
Czy może mi ktoś wyjaśnić co to jest za zabieg-masaż klasyczny w wodzie, bo jak żyję to nie słyszałam. Odpowiedź do zadania 31.


"Zabieg ręczny z zastosowaniem technik masażu klasycznego, przeprowadzany w środowisku wodnym. Masowanie wykonuje się w wannie podczas kąpieli całkowitej w wodzie o temp. ok. 34-37 st C. Do zabiegu przystępuje się po upływie 5 minut od zanurzenia sportowca w wodzie, po jego pełnym odprężeniu i rozluźnieniu przez niego mięśni. Nie stosuje się masażu całkowitego tylko częściowy.
Wskazania i p/wskazania są podobne do wskazań i p/wskazań do stosowania masażu podwodnego i masażu sportowego ręcznego" - Magiera, Walaszek - MASAŻ SPORTOWY Z ELEMENTAMI ODNOWY BIOLOGICZNEJ
 
     
basiunka38

Dołączył: 04 Cze 2014
Posty: 25
Wysłany: 2014-06-17, 22:33   

mas.krk napisał/a:
basiunka38 napisał/a:
Czy może mi ktoś wyjaśnić co to jest za zabieg-masaż klasyczny w wodzie, bo jak żyję to nie słyszałam. Odpowiedź do zadania 31.


"Zabieg ręczny z zastosowaniem technik masażu klasycznego, przeprowadzany w środowisku wodnym. Masowanie wykonuje się w wannie podczas kąpieli całkowitej w wodzie o temp. ok. 34-37 st C. Do zabiegu przystępuje się po upływie 5 minut od zanurzenia sportowca w wodzie, po jego pełnym odprężeniu i rozluźnieniu przez niego mięśni. Nie stosuje się masażu całkowitego tylko częściowy.
Wskazania i p/wskazania są podobne do wskazań i p/wskazań do stosowania masażu podwodnego i masażu sportowego ręcznego" - Magiera, Walaszek - MASAŻ SPORTOWY Z ELEMENTAMI ODNOWY BIOLOGICZNEJ


Bardzo dziękuję :-)
 
     
aga.zdebel

Dołączył: 27 Maj 2014
Posty: 10
Wysłany: 2014-06-18, 13:33   

Czytam i niedowierzam jak mozna o dyskutowac na takie tematy. Kazdy masażysta musi miec zakres wiadomosci z zakresu rechabilitacji niewyobrażam sobie wykonać tylko zabieg masażu. Pozatym pytania byly skonstruowane tak żeby wkońcu zmusić do analizy danego zadanie. Jak mozecie sie dziwjc pytaniem z biomechaniki gdzie masaz sportowy jest w podstawie. Wystarczylo pomyslec ! Ludzie ! Kto was uczył!
 
     
mas.krk 

Dołączyła: 14 Lip 2013
Posty: 50
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-06-18, 14:15   

aga.zdebel napisał/a:
Czytam i niedowierzam jak mozna o dyskutowac na takie tematy. Kazdy masażysta musi miec zakres wiadomosci z zakresu rechabilitacji niewyobrażam sobie wykonać tylko zabieg masażu. Pozatym pytania byly skonstruowane tak żeby wkońcu zmusić do analizy danego zadanie. Jak mozecie sie dziwjc pytaniem z biomechaniki gdzie masaz sportowy jest w podstawie. Wystarczylo pomyslec ! Ludzie ! Kto was uczył!


Trudno jest się z Tobą nie zgodzić poza jednym szczegółem. Jeśli sobie nie wyobrażasz, że wykonasz TYLKO masaż to zacznij ćwiczyć wyobraźnię, zwłaszcza jeżeli masz zamiar pracować w placówce medycznej. Tam masz pacjenta ze skierowaniem lub ze zleceniem lekarskim i nie możesz wykonać nic ponad to, co napisane na świstku.
 
     
aga.zdebel

Dołączył: 27 Maj 2014
Posty: 10
Wysłany: 2014-06-18, 14:36   

Mas.krk myslisz ze na placowkach będzie sz pracowac tylko na stoisku masazu? Powiem ci jedno wrecz beda od Ciebie wymagac umiejętności wykonania zabiegow laser, UD, prądy, wirówki. Pozattm jak masażysta moze nie wiedziec co to masaż wodny to nie do ciebie mas.krk.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB