Masaż stemplami uważam za rewelacyjny. Jest dobrym połączeniem dla osób uwielbiających zabiegi wykonywane gorącymi kamieniami oraz poszukujących nietypowych doznań. W zależności od siły nacisku będziemy czuć delikatną pieszczotę, albo przyjemne, mocne pocieranie. W dodatku jest to zabieg złuszczający martwy naskórek przez co skóra jest gładsza, a cenne składniki pielęgnacyjne łatwiej będą docierać w głąb tkanek.
Ojczyzną masażu stemplami jest Tajlandia i choć w Polsce w dalszym ciągu jest to nowość, tam praktykuje się go od 400 lat. Cała magia zabiegu polega na używaniu tylko i wyłącznie naturalnych materiałów oraz ziół, których dobroczynne składniki uwalniają się podczas zabiegu.
Stemple można kupić gotowe lub wykonać je samemu. Wiele ze składników- jak np. ryż lub sól, znajdziemy w każdym domu. W zasadzie, od kiedy masaż został przeniesiony na grunt świata zachodniego panuje pewna dowolność w doborze składników. Wszystko zależy od efektów, które chcemy uzyskać. I tak oto możemy się spotkać ze stemplami ziołowymi, kawowymi, herbacianymi, czy egzotycznymi, gdzie bazą są wiórki kokosowe.
Ciekawostką są również stemple z np. rozgrzewającymi przyprawami jak: gwiazdki anyżu, goździki, cynamon czy gałka muszkatołowa. Najważniejsze, że wszystkie składają się z naturalnych, pozbawionych chemii surowców. I to właśnie czyni ten zabieg tak bardzo wyjątkowym.
Jak wykonać stempel?
1. Materiał, w który zawijamy mieszankę musi być naturalny, więc wybieramy bawełnę lub len.
2. Przygotowujemy materiał na dwa stemple.
3. Nakładamy na środek materiału wymieszane składniki, a następnie zbieramy i skręcamy rogi. Robimy to bardzo ciasno, aby w trakcie masażu wypełnienie nie ruszało się w powstałym woreczku.
4. Stempel owijamy sznurkiem.
Warto pamiętać, że stemple powinny być wykonywane na krótko przed masażem aby nie traciły swoich walorów nie tylko zapachowych, ale przede wszystkim pielęgnacyjnych. Należy również zwrócić uwagę na fakt, że stemple są jednorazowego użytku z uwagi na mnożące się w nim bakterie i brak możliwości dezynfekcji.
Jak przygotować stempel do masażu?
1. Prawidłowo stempel powinien być najpierw ugrzany na parze.
Uwaga! Stempel może poparzyć!
2. Warto skorzystać z podgrzewacza do olejku do masażu i w nim maczać stemple.
3. Temperaturę sprawdzamy na swoim nadgarstku.
Pierwotnie masaż był punktowy. Skupiał się na bolących miejscach i liniach energetycznych. Dziś – podobnie jak z wkładem – panuje pewna dowolność co do wykonywanych technik.
Przede wszystkim masaż jest powolny i głęboko relaksacyjny. Mimo wszystko zawsze w pierwszym etapie delikatnie, punktowo muskamy skórę. W raz z utratą temperatury czas kontaktu stempla ze skórą jest wydłużany oraz dodajemy też nacisk oraz zwiększamy intensywność. Po masażu trzeba odpocząć kilka minut w ciepłym pomieszczeniu.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były
zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane.
Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13