Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
New age - czy to nowa era masażu?
Autor Wiadomość
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-05-20, 18:22   New age - czy to nowa era masażu?

Autorski masaż, indywidualne podejście. Brak klasycznego podziału na delikatne masaże dla kobiet i mocne masaże dla mężczyzn. Jedyne co się liczy to nasze ciało, psychika i potrzeba. I odpływamy w świat relaksu.

Mokotowska to chyba moja ulubiona ulica w Warszawie. Wchodzę do wnętrza zabytkowej kamienicy, w której mieści się Terra Spa. Wnętrze jest bardzo przyjemne, a w przebieralni czeka na mnie szlafrok z najmilszego materiału. Aż nie chce się go zdejmować, ale czeka mnie masaż New age. Lubie eksperymenty i nowe doświadczenia, a tak właśnie brzmi autorski masaż Arkadiusza Miziołka. Trzeba tylko zamknąć oczy, wsłuchać się w dźwięki delikatnej muzyki i oddać przyjemności.

PAN ARKADIUSZ

Przygodę z masażem rozpoczął ponad 14 lat temu, a sam pomysł pojawił się z ogromnej chęci podróżowania – chciał mieć taki zawód, który z jednej strony dawałby możliwości zarobkowania, a z drugiej był na tyle elastyczny, że mógłbym go wykonywać w każdym zakątku świata. Życie znacznie zweryfikowało jego plany. „Miłość do masażu pozostała i mam wrażenie, że z każdym kolejnym ciałem, które masuje, jest dojrzalsza i bardziej świadoma” – mówi pan Arkadiusz.

Z perspektywy wielu lat pracy z ludźmi twierdzi, że był maksymalnym szczęściarzem, spotykając na swojej drodze, takich, a nie innych nauczycieli. Pierwszym „guru” był francuski fizjoterapeuta Gill Amsallem i jego jedna z najlepszych szkół masażu w Paryżu.

„Pierwsze spotkanie z tym człowiekiem, jego oczy bacznie obserwujące – miałem wrażenie, że wręcz skanujące człowieka pod kątem tego, czy będzie dobrym masażystą czy nie. Do tej pory pamiętam, co czułem, kiedy usłyszałem od niego, że będę doskonałym masażystą, potrzeba mi tylko treningu, treningu, treningu…” – wspomina.

Dzięki Gillowi pan Arkadiusz poznał różne techniki i rodzaje masażu: shiatsu, masaż kalifornijski, szwedzki i wiele innych. Kolejnym człowiekiem, który inspirował, był wspaniały lekarz z Indii dr Srilal. On zasiał ziarenko miłości, które szybko wykiełkowało do masaży egzotycznych, orientalnych; ajurwedy, shirodhary, marmy.

„Nie sposób opisać słowami mądrości Srilala, i nie mam tu na myśli tylko wiedzy medycznej ale przede wszystkim życiowej. Nic jednak dziwnego, skoro wiedza w Indiach przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Od niego dowiedziałem się po raz pierwsz o istnieniu doszy – czyli określaniu ludzkich predyspozycji na wielu płaszczyznach pod względem żywiołów”.

NEW AGE

Każdy z masażystów ma jakiś swój odrębny styl, coś co ich identyfikuje. Pan Arkadiusz chciał czegoś więcej – pomysł narodził się po spotkaniu z przyjacielem kabalistą i bioenergoterapeutą Nathanielem. To dzięki niemu postanowił opracować swój autorski masaż. Wielogodzinne rozmowy na temat karmy, jej fizycznego treningu, aury oraz przepływu energii przez czakry otworzyły jego umysł i dodały pewności.

Tak właśnie powstał autorski masaż New Age. „Jest to w 90% owoc mojej intuicji. W ogóle wydaje mi się, że najbardziej korzystne dla obu stron, masującej i masowanej jest praca oparta na intuicji” – opowiada. To właśnie intuicyjnie wyczuwa z jaką siłą nacisku, z jaką szybkością masować. Pozostawia innym standardowe podziały na delikatne masaże kobiece i mocne męskie. „W pracy nie lubię podziału na kobiety i mężczyzn, dla mnie ciało to ciało.

Liczy się człowiek, to co go otacza, jego aura, a to naprawdę da się wyczuć” – tłumaczy. Indywidualne podejćcie do każdego człowieka wydaje się być oczywiste, ale nie wiem czemu stosunkowo rzadko jest stosowane. Podczas masażu można wyczuć różne elementy, różne techniki: rozciągające, uciskowe.

Fachowo powtarzając za panem Arkadiuszem w masażu chodzi nie tylko o fizyczność, ale również o czakry; oprócz manualnego opracowania mięśni, są bierne ćwiczenia rozciągające, balansowanie ciałem, ale też pobudzanie energetyczne czakr oraz punktów witalnych marmas.

Paulina Grabara
 
     
Linki sponsorowane
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB