Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Wykonywanie masaży przed ukończeniem technika masażysty
Autor Wiadomość
Rayan 

Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 53
Wysłany: 2012-12-13, 09:31   Wykonywanie masaży przed ukończeniem technika masażysty

Witam,
Uczęszczam obecnie do szkoły i jestem na pierwszym roku technika masażysty. Moje pytanie brzmi: Czy mogę w trakcie nauki, a mianowicie przed zdobyciem tytułu technika masażysty zacząć już masować "prywatnie"? Przypuśćmy ogłosić się w gazecie i np jeździć do klientów - ale oczywiście bez zakładania firmy. Czy jest to dozwolone?

Pozdrawiam.
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2012-12-13, 09:54   kurs masaz tajski

teoretycznie nie, szczegolnie z oglaszaniem sie w gazetach.

jakkolwiek, rozmawiaj ze swoim wychowawca i nauczycielem od praktycznej nauli, jesli zachecaja, to ich ubezpieczenie pokrywa ciebie, w ramach praktyki umiejetnosci. Licz raczej "co laska", niz okreslona stawke.

powstrzymaj sie z reklama publiczna, zacznij od masowania rodziny i znajomych, i poprzez nich szerzej.

publicznie mozesz pokazac sie np na miejskich/lokalnych forach dyskusyjnych o zdrowiu. Moze znajdziesz zainteresowanych, ale przede wszystkim tworzysz swoj profil na przyszlosc, gdy zostaniesz masazysta.

niektorzy zatrudniaja sie w wakacje, do tego masz jeszcze pol roku, ale mozesz powoli rozgladac sie za pracodawca
  
 
     
Rayan 

Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 53
Wysłany: 2012-12-13, 20:12   

dzięki za odpowiedź. Tak jak nadmieniłeś, ja już zacząłem praktykę tzw. po rodzinie i znajomych. Wspomniałeś coś o ubezpieczeniu, na jakiej zasadzie ono działa i co obejmuje? Jeśli chodzi o wakacje to również w ramach praktyk i raczej nie spodziewać się wynagrodzenia? Czy muszę poinformować o tym placówkę w której się uczę?
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2012-12-15, 18:02   kurs masaz tajski

o ubezpieczenie pytaj nauczyciela praktycznego, powinien go miec lub takie ubezpieczenie ma cala szkola.

w wakacje w osrodku wypoczynkowym nad morzem, na mazurach. Odplatnie. Do lata bedziesz miec przerobiony caly klasyczny, ale pracy zacznij szukac juz teraz
 
     
Rayan 

Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 53
Wysłany: 2012-12-15, 22:48   

dzięki za pomoc i odpowiedź!
pozdrawiam.
 
     
Masazysta83 

Wiek: 41
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-17, 16:22   

Może powtórzę słowa kolegów wyżej, ale czy ktoś by chciał żeby wykonywała mu osoba nie doświadczona masaż ?.
 
     
JustynaZuzanna

Wiek: 36
Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 94
Skąd: SMY
Wysłany: 2012-12-17, 17:19   

Nie doświadczona jak nie doświadczona... po kilku latach praktyki dopiero można powiedzieć o DOŚWIADCZENIU, ale niechciałabym zbytnio aby zawód był wykonywany przez (bezobrazy dla wszystkich) nie wykształconych z niepełną wiedzą osobę, tak jak jest to w przypadku przedłużania paznokci..
Bo w tej chwili ja jestem po szkole z dyplomem ale bez solidnego doświadczenia zawodowego w masażach, to w takim razie biorąc pod uwagę wypowiedź Kolegi powyżej mam nie próbować swoich sił?? Kiedyś przecież każdy tu "stary masażysta" gdzieś nabierał doświadczenia, tak jak ja kiedyś z kosmetyką tak teraz chce nabrać z masażami.
 
     
Rayan 

Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 53
Wysłany: 2012-12-17, 21:43   

Szanowny kolego doświadczony! (do Masazysta83). Rozumiem fakt, że jak to napisałeś w opisie - posiadasz duże doświadczenie, ale gdyby kolega czytał ze zrozumieniem, tudzież przynajmniej starał się zrozumieć odpowiedź massagewarsaw, to wiedziałby że temat ukierunkował się na temat ewentualnych praktyk. Co więcej! Jak wiadomo I rok technika masażysty to klasyk i to na nim opierałyby się moje praktyki - dlatego jest to już konkretna wiedza. Również i Ty uczyłeś się kiedyś masażu, i sądzę że tak samo jak ja, zabiegałeś o to, żeby jak najwcześniej mieć styczność z pacjentami/klientami, i móc wykonywać masaż jak najlepiej potrafisz (oczywiście wykonując tylko te masaże, które są już przez Ciebie poznane).
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-01-18, 08:04   kurs masaz tajski

Masazysta83 napisał/a:
Może powtórzę słowa kolegów wyżej, ale czy ktoś by chciał żeby wykonywała mu osoba nie doświadczona masaż ?.

przeciwnie, pisalem tylko o powstrzymywaniu sie przed reklama publiczna.

jakkolwiek, jesli jest sie pokrywanym przez jakies ubezpieczenie, to mozna dawac ogloszenia "masaz wykonywany przez ucznia" i nie okreslac oplaty
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB