Przed złożeniem donosu na gabinet fizjoterapii chcę zapytać fachowców. Właśnie dostałem od kolegi zdjęcie jego nogi po masażu w takim warszawskim - jego zdaniem - znanym gabinecie.
Na udzie ma piękny brązowo-czerwony siniak wielkości pięści. Pytał masażystkę o ten efekt uboczny a ona powiedziała mu, że to normalne i zabieg był wykonany prawidłowo. Czy ktoś z praktyków może się wypowiedzieć?
Linki sponsorowane
massagewarsaw leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka
Pomógł: 15 razy Dołączył: 05 Lut 2008 Posty: 7180 Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-02-13, 18:41 kurs masaz tajski
siniak po masazu nie jest normalny, ale moze sie zdarzyc, szczegolnie, jesli masaz sportowy. Jesli twoj kolega nie zwracal uwagi masazyscie w czasie zabiegu, ze masaz jest zbyt silny i bolesny, to moze miec sklonnosc do pekania naczyn - trudno to schorzenie przewidziec, a sam klient moze o tym nie wiedziec, jesli jest to jego pierwszy zabieg.
Jeśli klientowi masaż sprawiał ból i mówił o tym masażyście i masażysta nie reagował tylko nadal masował z taką samą siła to raczej wina masażysty.
Ale jeśli klient nie poinformował masażysty o bólu to wina klienta.
Często klienci myślą, że musi boleć. Ja w czasie masażu kilkukrotnie pytam się czy wszystko w porządku i czy nic nie boli.
Bodyworker
Dołączył: 05 Mar 2008 Posty: 214 Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-02-18, 10:00
Siniaki po masażu mogą się zdarzyć nawet po dosyć delikatnych zabiegach, u osób z problemami z naczyniami, są to jednak wyjątki. Czasem na pojawienie się siniaków juz po pewnym czasie wpłynąć mogą np inne zabiegi termiczne z których korzystamy tuż po masażu. Z reguły siniaki pojawiają się jednak po zbyt intensywnych zabiegach.
Nie dotyczy to tylko masażu sportowego, bo podstawowe pytanie - czym tak na prawdę jest masaż sportowy, aby miały się po nim pojawiać siniaki?
Myślę że problem jest gdzie indziej. Po prostu w dalszym ciągu w Polsce króluje kult siłowych zabiegów. Sam nieraz słyszę od pacjentów, wie pan a ja myślałem że to bedzie bolesny zabieg.
Natomiast jeśli ktoś zwraca uwagę na stan naczyń, a w dalszym ciągu masuje się siłowo, to juz zupełnie inna kwestia.
Jednym z podstawowych pytań w wywiadzie jest stan układu krążenia i reakcji naczyń na zabiegi. Są osoby dla których nawet drobne stuknięcie czy oparcie się o biurko w pracy może powodować drobne siniaki.
Tak czy inaczej siniak nie jest czyms normalnym,chyba że rzeczywiscie pacjent ma problemy z krążeniem lub naczyńkami. A jaki dokładnie był to rodzaj masażu??
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były
zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane.
Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14