Rozumie, dlaczego redaktor dal wlasnie taki tytul - wszyscy wiedza, czym jest masaz i o jego skutecznosci, niewielu natomiast slyszalo o osteopatii i jej zaletach.
Rozni sie ona tym od masazu, ze zajmuje sie glownie szkieletem, koscmi i stawami. W polsce bardziej jest popularne okreslenie "terapia manualna" - zajmuja sie nia wykwalifikowani fizjoterapeuci, czasami bardzo doswiadczeni masazysci - po specjalnych, dodatkowych kursach, nie objetych programem uczelnianym czy szkolnym.
"Przewlekły ból potrafi bardzo uprzykrzyć życie i dotyka osób w każdym wieku. Doświadczony lekarz powinien w tych okolicznościach skierować pacjenta do specjalisty osteopaty. Osteopatia jest specjalnością zyskującą coraz większą popularność
Coraz częściej pacjenci skarżą się na przewlekłe bóle w układzie kostnym, w stawach i mięśniach. Dokuczają im migreny, kłopoty ze snem i koncentracją, a czasem nawet omdlenia. Nierzadko cierpią na spowodowane stresem i siedzącym trybem życia nerwobóle i bolesne, nienaturalne napięcie mięśni, na przykład żuchwy lub barków.
- Problemy takie dotykają chorych niezależnie od wieku i ogólnego stanu zdrowia - podkreśla doktor Klaudiusz Kossowski, koordynator ortopedii i traumatologii w szpitalu specjalistycznym Med Polonia w Poznaniu.
Długotrwałe i uciążliwe schorzenia mogą skutecznie uprzykrzyć życie. Doświadczony lekarz powinien w tych okolicznościach skierować pacjenta do specjalisty osteopaty.
Bez efektów ubocznych
Osteopatia jest specjalnością, która zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Nazywana jest często terapią manualną. Z tego powodu, że leczenie polega przede wszystkim na masażach i nastawianiu stawów, gimnastyce, czasem także na doborze odpowiedniej diety.
Diagnostyka jest mało inwazyjna: polega na obserwacji ruchów chorego, dotyku, czasem zdjęciach rentgenowskich lub badaniach USG. Już kilka wizyt u specjalisty pozwala zmniejszyć dolegliwości!
Dodatkową zaletą terapii jest brak skutków ubocznych. Ryzyko powikłań po wizycie u dyplomowanego osteopaty praktycznie nie istnieje.
- Dlatego metoda ta od lat stosowana jest z powodzeniem w wielu krajach Europy i w USA. Ortopedzi w polskich szpitalach szkolą się coraz częściej w dziedzinie osteopatii, aby skuteczniej pomagać pacjentom z opisanymi dolegliwościami - tłumaczy ekspert.
Znów zadowoleni
Najważniejsze w osteopatii jest podejście do pacjenta. Chorobę definiuje się jako dysfunkcję całego organizmu, a leczenie jako pomoc w powrocie do harmonijnej współpracy wszystkich organów.
Osteopatia zakłada, że budowa i procesy wewnątrz ciała mają na siebie wielki wpływ oraz znacząco determinują odczuwanie zadowolenia z życia.
- Udowodniono, że długotrwałe bóle mogą prowadzić do zaburzeń postrzegania rzeczywistości, apatii, a w skrajnych przypadkach nawet do depresji. Dlatego bardzo ważne jest przeciwdziałanie ostrym stanom choroby poprzez szybki kontakt z terapeutą, a jeśli dysfunkcja trwa już długo, należy jak najszybciej podjąć leczenie - zaznacza dr Kossowski.
Skuteczność osteopatii potwierdza praktyka. Pacjenci mają duże szanse wrócić do normalnego życia. Zachęcam więc wszystkich cierpiących do kontaktu z lekarzem."
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były
zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane.
Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14