Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Czy można bez dyplomu pracować jako masażysta?
Autor Wiadomość
Grzegorz


Wiek: 42
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 48
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2009-06-25, 10:41   Czy można bez dyplomu pracować jako masażysta?

Mam pytanie:

Gdy jest sytuacja, że masażysta po studium policealnym, właśnie zdawał egzamin, to czy może bez dyplomu technika podjąć pracę w sanatorium, szpitalu, czy różnych jednostkach powiązanych z NFZ?

Czy są jakieś ustawy które wyraźnie regulują sprawę zatrudnienia w jednostkach medycznych (leczniczych) masażystów??
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-06-25, 12:13   masaz tajski

jesli tylko pracodawca sie zgodzi - to tak. Formalnie masz niewielkie szanse, szczegolnie w szpitalach, wiec pewnie tu szkoda twojego czasu i zachodu. Lepiej poczekaj na dyplom i wtedy zacznij dzialac. Natomiast w sanatoriach pracuja latem masazysci juz po pierwszym roku, czasami obsluga prostego sprzetu (wanny, sauny).

w sanatoriach zaczal sie okres goracy, wiec jest szansa na zahaczenie sie w funkcji pomocniczej, za jakiekolwiek pieniadze, i po doniesieniu dyplomu wskoczenie na wlasciwy etat
 
     
Grzegorz


Wiek: 42
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 48
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2009-06-25, 14:07   

A jeżeli się przykładowo nie zda egzaminu, i mając tylko w ręku papier ukończenia szkoły 2 letniej policealnej, to nie ma kłopotów z zatrudnieniem?

Mam tu na myśli sprawę, prawdopodobnej kwestii, że to czy masażysta może być masażystą w takich ośrodkach, określają jakieś przepisy, ustawy???
 
     
dino100

Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 80
Wysłany: 2009-06-25, 15:26   

Owszem, regulują, i nie raz było tu mówione o rozporządzeniu MZ, które zresztą w tej mierze nie wnosi nic nowego, te przepisy już istniały, tylko nikt tym się nie przejmował :smile: Do pracy w "kontraktowych" (NFZ) przychodniach, sanatoriach itp. trzeba być technikiem. W praktyce jednak często absolwenci studium bez zdanego egzaminu zewnętrznego bywają zatrudniani, pracodawca daje im ten czas półroczny na poprawkę...
 
     
Bodyworker 

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 214
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-07-01, 15:38   

Tylko pozwolę sobie dodać jedno, iz sam egzamin nie należy do procedur szkolnych. To ze czasem jest w szkole która jest miejscem składania egzaminu to w sumie jedynie udogodnienie.

tak więc ukończenie szkoły to jedno, a wymagany dyplom to drugie.

Powodzenia :wink:
 
     
Lisbeth

Dołączył: 14 Kwi 2015
Posty: 30
Wysłany: 2015-09-02, 21:43   

Odkopuje bardzo stary temat ;)

Jak w tytule - czy bez dyplomu jest sens w ogóle startować w tym zawodzie? Nadmienię że oczywiście mam zamiar poprawiać i mam też 3 miesięczny wolontariat właśnie z masażu, ale nie wiem czy bez dyplomu jest to cokolwiek warte w tym momencie...
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2015-09-03, 10:19   

A ukończony masz np jakiś kurs dodatkowy masażu ?
 
     
Lisbeth

Dołączył: 14 Kwi 2015
Posty: 30
Wysłany: 2015-09-03, 12:01   

Nie, nie mam. Mam tylko to o czym napisałam :)
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2015-09-03, 16:20   

masz swiadectwo ukonczenia szkoly, wiec mozesz szukac pracy. Od czasu powstania tego watku nic sie nie zmienilo.

pracodawcy, i klienci, patrza rowniez na dodatkowe metody, wykraczajace poza podstawy szkolne. Wiele szkol organizuje takie kursy, glownie dla drugiego roku. Jesli u was nie bylo zadnych, to warto je robic samodzielnie.

ale, oczywiscie, w pierwszej kolejnosci, koncentruj sie na dyplomie. Znajdz inne osoby z klasy, ze szkoly czy nawet z okolicznych szkol, bo nauka razem lepiej idzie, motywuje do systematycznego wysilku. Moze nawet byc w twojej szkole klasa podchadzaca do egzaminu w styczniu, po dogadaniu sie z nauczycielami mozesz wpadac na douczanie
 
     
Lisbeth

Dołączył: 14 Kwi 2015
Posty: 30
Wysłany: 2015-09-04, 12:14   

Ok rozumiem, dziękuję bardzo za informacje ;)
 
     
Lisbeth

Dołączył: 14 Kwi 2015
Posty: 30
Wysłany: 2016-04-06, 16:32   

To znowu ja...
Chciałam się dowiedzieć czy bez dyplomu można chociaż pracować w SPA?
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2016-04-07, 01:08   

tak, spa, odnowa. Rob kursy, np biomasazysta, bo to jest oddzielna kwalifikacja zawodowa, wiec daje ci kolejna furtke
 
     
telemedi
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-07, 14:17   

Lisbeth napisał/a:
To znowu ja...
Chciałam się dowiedzieć czy bez dyplomu można chociaż pracować w SPA?


To dość indywidualna sprawa i zależy od pracodawcy.
 
     
namdu 

Wiek: 35
Dołączyła: 08 Mar 2016
Posty: 14
Wysłany: 2016-05-11, 11:06   

Odnośnie pracy bez dyplomu. Istotne są praktyki i zdobyte doświadczenie, aczkolwiek dyplom wiele ułatwia i otwiera drzwi - oczywiście przy odrobinie szczęścia. Tak poza tym w tym zawodzie cały czas trzeba się doszkalać i uczyć nowych technik, bo zostaniesz zjedzony przez konkurencję. Swoją drogą kursy z dyplomem Kuratorium Oświaty mogą być w tej kwestii pomocne. Ja skończyłam kurs masażu ajurwedyjskiego i tajskiego w Akademii Masażu Karuna -> http://www.akademia-masazu.pl i taki certyfikat posiadam ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB