Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Niesmialy/niekomunikatywny masażysta
Autor Wiadomość
paprotnik2

Dołączył: 17 Cze 2013
Posty: 5
  Wysłany: 2016-02-21, 19:11   Niesmialy/niekomunikatywny masażysta

Witam forumowiczów,

Od 2013 roku jestem technikiem masażysta. Nie pracowałam jeszcze w tym zawodzie i zastanawiam się czy w ogóle się do tego nadaje. Z jednej strony lubię masować, jestem cierpliwa i empatyczna. Z drugiej strony jestem nieśmiała i nie lubię rozmawiać o sobie. Najchętniej zalozylabym sklep internetowy lub została kosmonauta żeby mieć pracę bez kontaktów międzyludzkich ;-) . A tak poważnie czy ja siędo tego zawodu nie nadaje? Czy znacie takich masazystow? Jak sobie tradzą? proszę o opinie
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2016-02-22, 06:48   

masazysta nie musi rozmawiac o sobie, wedlug mnie nie powinien - oprocz dawania przykladow z w wlasnego zycia o poprawnym, zdrowym stylu zycia. Wlasne przyklady lepiej sa przyjmowane przez pacjenta (np wiesz, mam taki sam bol i najlepiej pomaga mi to), niz sucha wiedza nabyta z ksiazek (np bo w podreczniku szkolnym bylo napisane, ze ...) czy nawet historie swoich pacjentow (oczywiscie, z zachowaniem anonimowosci i z wyczuciem).

natomiast powinien zyczliwie sluchac, jesli pacjent ma potrzebe pogadania/wygadania sie - t.j. nie inicjujesz rozmowy i odpowiadasz zdawkowo, nie koniecznie potrzymujac rozmowe, jesli donikad nie zmierza.

rzuc okiem na watek
Etyka plotkowania dla masażystów
http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=1876

ale podobne dylematy przewijaly sie rowniez w innych watkach.

jesli lubisz masowac, to najlepszym lekarstwem na twoj dylemat, jest, po prostu, zaczac masowac - caly czas dojrzewamy i uczymy sie nowych zachowan. Otwieraj tez sklep internetowy, np ze sprzetem do masazu, zeby miec odskocznie
  
 
     
namdu 

Wiek: 35
Dołączyła: 08 Mar 2016
Posty: 14
Wysłany: 2016-03-08, 10:08   

Też uważam, że na linii pacjent-masażysta nie powinno dochodzić do wymiany prywaty. Aczkolwiek rozumiem, że nie lubisz kontaktów z ludźmi, dlatego ja osobiście uważam,że nie nadajesz się do tego zawodu.
 
     
Strefa Rozwoju

Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 8
Wysłany: 2016-04-16, 17:52   

Czasem warto się przełamać, z czasem kontakty z ludźmi staną się łatwiejsze, a może i dla Ciebie wyniknie z tego wyniknie wartościowa nauka :) Masażyści mają różne usposobienia, a skoro jesteś cierpliwa, empatyczna i przygotowana, pacjent będzie w dobrych rękach. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby spróbować, inaczej się nie przekonasz.

Powodzenia :)
 
     
masquerade90


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 10
Wysłany: 2016-05-10, 10:52   

osoby nieśmiałe moim zdaniem nie powinny wybierać zawodów wymagających samotności, bo to pogłębia frustrację i sprawia, że osoby nieśmiałe mogą stać się zupełnie wyobcowane. Najlepszą pracą dla nieśmiałych osób jest właśnie defacto praca z ludźmi! Jeśli ktoś panicznie boi się kontaktów, to już nie jest nieśmiałość, a poważny problem psychiczny. Nie widzę powodów, dla których miałabyś nie pracować jako masażystka. Przecież nie musisz trajkotać jak najęta. Empatia sprawia, że będziesz potrafiła dopasować się do klienta, a to jest najcenniejsza umiejętność. Pozdrawiam!
 
     
rejectus

Dołączył: 22 Paź 2016
Posty: 12
Wysłany: 2016-12-11, 15:53   

nie martw się. nie musisz być jakaś mega wygadana! moja koleżanka która pracuje jako masażystka nie jest gadułą, a naprawdę ma masę stałych klientów :) podczas masażu nie powinno się raczej trajkotać nad głową, pryznajmniej ja teg obardzo nie lubię :)
 
     
masazkregow 

Dołączył: 09 Gru 2016
Posty: 20
Wysłany: 2017-11-24, 15:34   

Wystarczy, że będziesz dobrze wykonywać swoją pracę;) Nie musisz zabawiać pacjentów anegdotkami ze swojego życia. Wiadomo, że taka krótka pogawędka trochę rozluźnia atmosferę ale wystarczy, że będziesz po prostu uprzejma;) Z czasem nabierzesz też pewności i rozeznania w zawodzie więc można kontakt z pacjentami będzie łatwiejszy:)
 
     
dorota1

Dołączył: 23 Wrz 2017
Posty: 11
Wysłany: 2017-11-24, 16:30   

nie każdy klient lubi być zagadywany przez masażystę
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB