Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Kursy masażu
Autor Wiadomość
mml 

Dołączyła: 16 Sie 2008
Posty: 15
Wysłany: 2008-08-16, 22:25   Kursy masażu

Witam.
Oglądam sobie różne fora o tematyce masażu i zastanawia mnie jedna rzecz: dlaczego tak bardzo krytykujecie wszystkie osoby które masują bądź zamierzają masować a ukończyły tylko kurs? Podam swój "przypadek": z wykształcenia jestem pielęgniarką, kilka lat pracowałam w zawodzie, a potem całkowicie zmieniłam branżę z względów finansowych. Od ok 2 lat myślałam jednak o tym by wrócić. Teraz zdecydowałam się na kurs masażu - 260 godzin, masaż klasyczny, relaksacyjny, odchudzający. Uczą nas nie tylko technik masażu ale również anatomii i to w dość szerokim zakresie. Bardzo chciałam iść do 2 -letniej szkoły w tym kierunku ale nie byłabym w stanie podzielić czasu na szkołę i obowiązki życia"domowego". Czy po ukończeniu takiego kursu będę laikiem w tym temacie? Ja tak nie uważam, przykładam się do tego poszerzam swoją wiedzę z kursu w oparciu o różne artykuły i książki. A na każdym forum krąży opinia iż masażyści po kursie to gorszy gatunek. Wkurza mnie to.
 
     
Linki sponsorowane
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-08-17, 00:04   

Po pierwsze: http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=6 Każdy nowy użytkownik przez to przechodził :wink:

Po drugie: http://forum.e-masaz.pl/viewforum.php?f=6
Cały dział poświęcony na temat kursów, szkół itd

Po trzecie: Kurs to nie szkoła w kursie zawsze będzie mniejszy zakres materiału niż w szkole ;) No i pracodawcy inaczej na to patrzą.

Przecież są zaoczne szkoły np. prywatne które posiadają uprawnienia szkoły publicznej i po ukończeniu tych szkol zdajesz egzamin na technika. :wink:
 
     
mml 

Dołączyła: 16 Sie 2008
Posty: 15
Wysłany: 2008-08-17, 06:26   

zwyczajnie przeoczyłam podobny temat, choć szukałam.... Można usunąć. Przywitałam się na forum w odpowiednim temacie, nie ma mojego powitania. Dziękuję za zniechęcenie do udziału w jakiejkolwiek dyskusji.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-08-17, 10:08   masaz warszawa

z mojej obserwacji, to wiekszosc pisze i broni tego, co samemu zna - technik bedzie zachecac do technikum i bokiem patrzec na kursantow, fizjoteraputa bedzie lajac i dawac polecenia technikowi, a lekarz ignorowac zabiegi fizykalne i proponowac farmaceutyki, skalpel czy swoja specjalnosc. Tak samo jest ze szkolami masazu, ktore zrobilismy (bronimy wlasnej szkoly, a z dystansem odnosimy sie do innych), nauczycielami (uwazamy naszego nauczyciela za wzorzec) czy wyuczonymi przez nas technikami masazu (sa najskuteczniejsze).

Po prostu uwazamy nasze wybory zyciowe za sluszne i bazujemy na swym wlasnym doswiadczeniu. Kazdy ma tez rozne cele i ambicje.

Otoz chodzi o to w dyskusji, zeby wykroczyc poza swoje bezposrednie doswiadczenie i sluchac doswiadczenia innych - nie chodzi o tolerancje czy nawet zrozumienie, ale dzielenie sie i otwarcie na nowe idee. Bez tego nie ma postepu i checi do dalszego, ustawicznego ksztalcenia sie.

Jakkolwiek, jest problem minimum formalnego wyksztalcenia, zeby ktos zaczal mienic sie masazysta - tylko niewielu klientow pyta przy rezerwacji zabiegu o kwalifikacje masazysty i moga sie zawiesc, jesli okaze sie, ze masazysta zrobil tylko kilkudziesieciogodzinny kursik majacy w programie 10 roznych terapii, albo nazywa sie technikiem masazu pierwszego i drugiego stopnia, albo oferuje w reklamie swych zabiegow masaz leczniczy, choc jest tylko po kursie (wszystko przyklady z zycia wziete - moge wskazac palcem, tylko mi juz sie nie chce tutaj, bo ci masazysci zagladaja na forum i zaczna sie odgryzac).

Otoz proponowana zmiana ustawowa podzialu na masazystow i biomasazystow rozwiazywala by jakos dylemat, gdyby nie problem z uzdrawiaczami, ktorzy juz od wielu lat przywlaszczyli ten termin dla siebie i dziala on juz w swiadomosci spolecznej.

Wracajac do twojego przypadku - jako pielegniarka masz wyksztalcenie medyczne, nie jest konieczne dla ciebie uczenie sie anatomii, fizjologii, patologii (chyba, ze chcesz odswierzyc material) i pewnie wiesz wiecej niz nauczyciel z kursu i niejeden z technikum. Masz obycie z pacjentem, znasz procedury - wszystko to daje ci szanse znalezienia godziwej pracy, wyzej niz nowowykwalifikowany technik masazu.

Twoj wybor kursu masazu byl sluszny, w innym wypadku nie udalo by sie pogodzic nauki z zyciem zawodowym i rodzinnym. Teoretycznie mogla bys robic technika zaocznie, ale zaliczanie egzaminow tylko dla ich zaliczania, dla papierka, bez posiadania zdolnosci manualnych i ich rozwoju, mijalo by sie z celem, poniewaz masz juz wiedze teoretyczna, a potrzebna jest tobie nauka praktyczna.

co jest jeszcze wazne, oprocz twojego obecnego kursu i doksztalcania sie z ksiazek, artykulow i internetu, to nauka praktyczna roznych technik - nie poprzestawaj tylko na tym kursie.

zeby byc profesjonalista, trzeba stale rozwijac sie, jest to obowiazek. W krajach, gdzie dzialaja prezne stowarzyszenia masazu, jest nakaz kilkudziesieciogodzinnych kursow kazdego roku - w innym wypadku nie odnowia ci czlonkostwa na nastepny rok.
  
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-08-17, 12:40   

mml napisał/a:
zwyczajnie przeoczyłam podobny temat, choć szukałam.... Można usunąć. Przywitałam się na forum w odpowiednim temacie, nie ma mojego powitania. Dziękuję za zniechęcenie do udziału w jakiejkolwiek dyskusji.

Może po prostu nie wyświetlił się temat powitania :) Czemu zaraz zniechęcenie do forum ;)
Nic nie bedziemy usówać twój temat. :wink:
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-08-22, 12:04   masaz warszawa

rozklad forum jest ciezki do rozgryzienia, stad rozpoczynanie nowych watkow zamiast kontynuowania poprzednich dyskusji i watki wstawione w niewlasciwych podforach. Mozna czasami laczyc watki, jesli funkcja forum na to pozwala, albo po prostu skopiowac nowy watek i wkleic go do starej dyskusji (nikt tego nawet nie zauwazy oprocz autora).

powitanie 'witam wszystkich bardzo serdecznie' i potem nabieranie wody w usta znaczy znacznie mniej, niz ciekawa pierwsza wypowiedz czy wyczerpujaco wypelniony profil.

mozna wprowadzic regulaminowe ograniczenie do tworzenia nowych watkow, np trzeba wczesniej wypowiedziec sie w watkach juz istniejacych, podobnie jak zakaz wstawiania linkow w postach czy zakaz dawania ogloszen dla uzytkownikow ponizej 5 rzeczowych wypowiedzi na forum.
 
     
zbyszek

Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 139
Wysłany: 2008-08-22, 13:41   Re: Kursy masażu

mml napisał/a:
Witam.
Oglądam sobie różne fora o tematyce masażu i zastanawia mnie jedna rzecz: dlaczego tak bardzo krytykujecie wszystkie osoby które masują bądź zamierzają masować a ukończyły tylko kurs?

Sądzę, że nie chodzi tu o krytykowanie, a jedynie i wyłącznie o uprawnienia zawodowe, przysługujące po kursie. A rozporządzenie MZ mówi jasno: pełnokwalifikowanym masazystą w sensie masażu leczniczego jest jedynie technik masażysta, chociażby z racji ilości godzin wykształcenia czysto technicznego - ponad 1000 godzin.
Cytat:
Podam swój "przypadek": z wykształcenia jestem pielęgniarką, kilka lat pracowałam w zawodzie, a potem całkowicie zmieniłam branżę z względów finansowych. Od ok 2 lat myślałam jednak o tym by wrócić. Teraz zdecydowałam się na kurs masażu - 260 godzin, masaż klasyczny, relaksacyjny, odchudzający. Uczą nas nie tylko technik masażu ale również anatomii i to w dość szerokim zakresie. Bardzo chciałam iść do 2 -letniej szkoły w tym kierunku ale nie byłabym w stanie podzielić czasu na szkołę i obowiązki życia"domowego". Czy po ukończeniu takiego kursu będę laikiem w tym temacie?

Laikiem nie, ale niestety uprawnienia zawodowe bądą niższe, chociaż, przyznaję z praktyki, akurat pielęgniarki po kursie masażu są przez potencjalnych pracodawców traktowane nieco lepiej niż "tylko" absolwenci kursów, oczywiście z racji ukończenia medycznego studium zawodowego i posiadanej w związku z tym wiedzy ogólnomedycznej.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB