Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane
Poprzedni temat «» Następny temat
Masaż tajski w pozycji leżenia tyłem
Autor Wiadomość
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2014-01-14, 20:22   Masaż tajski w pozycji leżenia tyłem

Masaż tajski w pozycji leżenia tyłem

obejmuje masaż kończyn dolnych, brzucha, klatki piersiowej, kończyn górnych, szyi i głowy.

Masowany leży tyłem, głowa spoczywa na małej poduszce, kończyny górne ułożone wzdłuż tułowia, a ręce zwrócone stronami dłoniowymi ku górze, kończyny dolne wyprostowane i lekko odwiedzione. Masażysta klęka przy stopach pacjenta/klienta i oboje układają ręce do modlitwy. Terapeuta wypowiada słowa modlitwy, a masowany powtarza za nim. W zależności od przekonań kulturowych każdy może indywidualnie odmówić swoją modlitwę lub przeprowadzić medytację.

Masażysta, klęcząc, wykonuje masaż, stosując techniki na obu stopach równocześnie, powtarzając każdą czynność kilka razy: rozluźnianie kończyn dolnych, skręcanie stopami na zewnątrz, skręcanie stopami do wewnątrz, prostowanie grzbietowe stóp, zginanie podeszwowe stóp, ugniatanie punktowe strony podeszwowej stóp.

Ponownie przeprowadza rozluźnienie kończyn dolnych, po czym masuje najpierw jedną stopę, a potem drugą. Masując mężczyzn, rozpoczyna się od prawej stopy, a u kobiet od lewej, wykonując: ugniatanie stopy, rozluźnienie śródstopia, odwracanie i nawracanie stopy, rozciąganie stopy, ugniatanie punktowe wewnętrznej krawędzi stopy, krążenie stopą, prostowanie i zginanie palców stopy, krążenie palcami stopy, skręcanie i wyciąganie palców, wałkowanie stopy, rozluźnianie stopy.

Po wykonaniu masażu na prawej stopie u mężczyzn, a na lewej u kobiet wszystkie czynności przeprowadza się na drugiej stopie.

Po wymasowaniu obu stóp rozpoczyna się masowanie podudzia i uda. Terapeuta klęka z boku lewego podudzia przy masowaniu mężczyzny, a z boku prawego podudzia przy masowaniu kobiety.

Masowanie rozpoczyna się od dalszej kończyny po jej wewnętrznej stronie, a potem masuje się zewnętrzną stronę bliższej kończyny (u mężczyzn, odwrotnie u kobiet).

Masażysta wykonuje następujące czynności: rozluźnianie kończyny, ugniatanie stopy i podudzia, ugniatanie podudzia i uda. Kolejno przeprowadza ugniatanie podudzia i uda oraz ugniatanie stopy i podudzia, przesuwając się w dół.

Stosuje się: ugniatanie punktowe wewnętrznej strony kończyny, głaskanie stawów kolanowego i skokowego. Na zakończenie masowania wewnętrznej strony kończyny dolnej wykonuje się ponownie rozluźnienie kończyny.

Po wymasowaniu wewnętrznej strony kończyny dalszej przystępuje się do masażu zewnętrznej strony kończyny bliższej. Kolejno wykonuje się: rozluźnianie kończyny, ugniatanie podudzia, ugniatanie podudzia i uda, ponownie przeprowadza się ugniatanie podudzia oraz ugniatanie punktowe zewnętrznej strony kończyny, głaskanie stawów kolanowego i skokowego.

Na zakończenie masowania zewnętrznej strony kończyny dolnej wykonuje się ponownie rozluźnienie kończyny. Po wymasowaniu wewnętrznej strony kończyny dalszej i zewnętrznej strony kończyny bliższej terapeuta przechodzi na drugą stronę osoby masowanej i wykonuje wszystkie czynności stron niemasowanych. Po wymasowaniu obu kończyn dolnych wyprostowanych terapeuta klęka z boku jednej kończyny i rozpoczyna masaż kończyny dolnej zgiętej w stawie kolanowym i odwiedzionej w stawie biodrowym.

Wykonuje: ugniatanie stopy i podudzia, ugniatanie podudzia i uda, ugniatanie uda. Ponownie przeprowadza się ugniatanie stopy i podudzia, po czym masażysta siada bokiem między nogami osoby masowanej. Przy masowaniu lewej kończyny terapeuta swoją lewą kończynę dolną zgiętą w stawie kolanowym podkłada pod udo masowanego, a jego stopę układa na górnej części swojego prawego uda.

Stosuje ugniatanie wewnętrznej strony uda, a potem podudzie masowanego układa się na macie i ugniata przednią stronę uda. Masażysta siada przodem do osoby masowanej między jego nogami. Przy masowaniu lewej kończyny terapeuta układa swoją lewą kończynę dolną zgiętą w stawie kolanowym na podudziu masowanego.

Prawą stopę wyprostowanej kończyny dolnej przykłada do dolnej części lewego uda masowanego, a prawą ręką chwyta za jego staw skokowy. Po ustawieniu kończyny masowanej w odwiedzeniu w stawie biodrowym do kąta 90° wykonuje ugniatanie tylnej strony uda.

Masażysta, siedząc na macie, zgina swoje kończyny dolne, stopy opiera na tylnej stronie uda kończyny dolnej masowanej, zgiętej w stawach kolanowym i biodrowym i ustawionej w rotacji zewnętrznej. Podudzie kończyny masowanej leży na stawach skokowych terapeuty, a kończyna dolna niemasowana wyprostowana ustabilizowana jest przez zgiętą w stawie kolanowym kończynę masażysty. Stosuje się ugniatanie stron przedniej i tylnej uda. Kolejno masażysta, siedząc na macie, zgina swoje kończyny dolne.

Lewą kończynę dolną masowaną zgina w stawie kolanowym i stopę opiera na macie. Terapeuta lewą kończyną dolną stabilizuje wyprostowaną kończynę niemasowaną, a lewą stopą stabilizuje stopę kończyny masowanej. Przeprowadza ugniatanie wzdłuż mięśnia prostego uda i ugniatanie stron wewnętrznej i zewnętrznej uda. Następnie rotuje wewnętrznie w stawie biodrowym kończynę dolną masowaną zgiętą w stawie kolanowym.

Lewą ręką stabilizuje staw kolanowy, a prawą kończynę górną opiera na swoim prawym udzie. Wykonuje ugniatanie punktowe tylnej strony uda, po czym zgina maksymalnie kończynę dolną masowaną w stawie kolanowym, tak aby pięta dotykała pośladka, i rozciąga staw biodrowy. Potem masażysta opiera stopę kończyny masowanej na macie, tak aby kończyna była zgięta w stawie kolanowym pod kątem prostym, i ugniata łydkę.

Następnie terapeuta, trzymając za stopę i staw skokowy, unosi podudzie kończyny masowanej, swoją prawą stopę układa poprzecznie do osi długiej uda, poniżej dołu podkolanowego, i zgina udo w stawie biodrowym do kąta prostego. Wykonuje ugniatanie tylnej strony uda i rozciąganie kończyny dolnej. Potem masażysta klęczy ze złączonymi udami, zgina staw kolanowy masowanego do kąta prostego i rotuje wewnętrznie kończynę dolną w stawie biodrowym.

Staw kolanowy masowanego układa na swoich udach i ugniata boczną stronę uda, potem klęczy z boku na wysokości uda i ponownie ugniata boczną stronę uda. Masażysta klęka przodem do osoby masowanej, lewą jedną rękę układa na stawie kolanowym, a drugą na tylnej stronie uda poniżej pośladka. Wykonuje gimnastykę stawów biodrowego i kolanowego. Po kilkukrotnym powtórzeniu ćwiczenia kolejno odwodzi i rotuje zewnętrznie w stawie biodrowym kończynę dolną zgiętą w stawie kolanowym. Przeprowadza rozciąganie mięśni przywodzicieli uda i ugniatanie wewnętrznej strony uda.

Masażysta ustawia się przodem do masowanego w pozycji klęcząco- wykrocznej i układa prawe przedramię na udzie poniżej dołu podkolanowego, a lewą ręką trzyma za staw skokowy. Przeprowadza rozciąganie stawu kolanowego. Klęka między wyprostowanymi kończynami dolnymi masowanego, odwodzi do kąta ok. 45° kończynę masowaną.

Wykonuje ugniatanie wewnętrznej strony uda, ugniatanie punktowe wewnętrznej strony kończyny, rozciąganie mięśni kulszowo-goleniowych. Następnie masażysta przechodzi na drugą stronę masowanego i wykonuje wszystkie czynności, od ugniatania stopy i podudzia do rozciągania mięśni kulszowo-goleniowych, na drugiej kończynie. Po wymasowaniu drugiej kończyny klęka między wyprostowanymi kończynami masowanego.

Przeprowadza rozluźnienie kończyn dolnych i ugniatanie kończyn dolnych. Potem masażysta zgina i odwodzi obie kończyny masowanego, łączy jego stopy stronami podeszwowymi, stabilizując je między swoimi kolanami. Układa ręce na stawach kolanowych osoby masowanej i wykonuje rozciąganie mięśni przywodzicieli uda. Kolejno klęczy z lewej strony osoby masowanej, prawą jego kończynę dolną prostuje, a lewą zgina w stawie kolanowym.

Prawą rękę układa na lewym stawie ramiennym masowanego, a lewą rękę na lewym stawie kolanowym. Wykonuje skręcanie kręgosłupa i miednicy. Po wykonaniu ćwiczenia z jednej strony masażysta przechodzi na drugą stronę i wykonuje skręcanie drugą kończyną. Na zakończenie masowania kończyn dolnych w pozycji leżenia tyłem ponownie przeprowadza się rozluźnianie kończyn dolnych.

Po wymasowaniu kończyn dolnych masuje się brzuch i klatkę piersiową. U kobiet należy przeprowadzać masaż z dużym wyczuciem, ponieważ część kobiet masowanie tych części wprawia w zakłopotanie.

W związku z tym przed masażem należy oswoić osobę masowaną z czynnościami wykonywanymi w tym rejonie, układając ręce na brzuchu na jakiś czas, przeprowadzając uziemienie-połączenie, a potem ugniatanie brzucha. Masażysta układa ręce na bliższej bocznej stronie brzucha i wykonuje przepychanie brzucha, unoszenie bocznych stron brzucha, rozcieranie bocznych stron klatki piersiowej, głaskanie mostka, ugniatanie strefy podobojczykowej, rozciąganie mięśni piersiowych i unoszenie barków.

Następnie przeprowadza się masaż kończyn górnych, najpierw jednej, a potem drugiej. Masowanie kończyny górnej rozpoczyna się od jej rozluźnienia. Masażysta klęka z lewej strony klatki piersiowej przy masowaniu kobiety, a z prawej strony przy masowaniu mężczyzny i odwodzi odpowiednią kończynę górną do kąta prostego, ustawiając ją w supinacji. Przy masowaniu lewej kończyny terapeuta swoją lewą rękę układa na stawie ramiennym, a prawą na przedramieniu, poniżej stawu łokciowego.

Wykonuje ugniatanie i ugniatanie punktowe kończyny, następnie układa kończynę masowanego wzdłuż tułowia w pronacji. Przeprowadza ponownie ugniatanie i ugniatanie punktowe kończyny oraz ugniatanie punktowe strony dłoniowej ręki, krążenie w stawie nadgarstkowym, skręcanie i wyciąganie palców, ugniatanie dołu pachowego, ugniatanie punktowe z gimnastyką stawu barkowego, uruchamianie łopatki, rozciąganie mięśnia trójgłowego ramienia, krążenie stawu barkowego.

Na zakończenie masowania kończyny górnej przeprowadza się ponowne jej rozluźnienie. Następnie terapeuta przechodzi na drugą stronę i wszystkie czynności wykonuje na drugiej kończynie.

Kolejno masuje się szyję i głowę; masażysta siada za głową osoby masowanej i wykonuje głaskanie karku, rozcieranie kresy karkowej dolnej, rozcieranie głowy, ugniatanie karku i barku, ugniatanie strefy podobojczykowej, głaskanie czoła, rozcieranie czoła, głaskanie środka czoła, głaskanie łuków brwiowych, głaskanie stron bocznych nosa, głaskanie wargi górnej, głaskanie żuchwy, rozcieranie żuchwy, głaskanie wyciskające małżowin usznych, skręcanie małżowin usznych, energetyzację gałek ocznych.

Źródło:
Leszek Magiera. Leksykon masażu i terminów komplementarnych. 2008
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2014-01-14, 20:23   kurs masaz tajski warszawa poznan szczecin lublin siedlce

jesli jakis szczegol nie jest w pelni zrozumialy, to sa filmy na youtubie
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż
Ostatnio na forumZapraszamy na FB