Masaż bambusem to masaż tkanek głębokich za pomocą bambusowych kijków. Jest to przede wszystkim masaż relaksacyjny, ale ma także walor terapeutyczny. Masaż bambusami wpływa na rozluźnienie mięśni i pełną relaksację. Pozwala na odpoczynek i rozładowanie negatywnego napięcia. Jeśli cierpisz na chroniczny stres, a twoje dolegliwości łączą się z napięciem mięśniowym – masaż bambusem to pomysł dla ciebie. Bambus nie powoduje uczulenia i nie wpływa negatywnie na skórę człowieka.
W jaki sposób wykonuje się masaż bambusem?
Masażysta przed masażem bambusem ogrzewa bambusowe łodygi. Mają one różne długości i przekroje. Kije bambusowe „wałkują” napięte mięśnie, dzięki czemu je rozluźniają. Oprócz tego, że udaje się osiągnąć rozluźnienie mięśni, masaż bambusami wspomaga krążenie i likwiduje ból do tej pory napiętych mięśni. Oprócz bambusowych pałek, masażyści używają także olejków do masażu, dzięki którym terapia manualna może łączyć się z relaksacją i formą aromaterapii. Masaż bambusem można także łączyć z innymi formami terapii:
Masaż bambusem to masaż całego ciała. Terapeuta rozpoczyna masaż bambusem od stopy. Powoli przechodzi do góry, aż do karku. Potem powraca w dół, do drugiej stopy. Różne rozmiary kijków są używane do różnych grup mięśni i są do nich odpowiednio dopasowane.
Jaki efekt daje masaż bambusami?
Masaż bambusem najczęściej trwa 45-60 minut. Na początku masażysta używa pałeczek o większej średnicy, bo w ten sposób może przygotować większe obszary ciała. Później, gdy przechodzi do poszczególnych części, sięga po miotełki i pałeczki bambusowe, które służą mu do masażu mniejszych części ciała. Efekt masażu utrzymuje się nawet do kilkunastu dni. Masaż rozluźniający wykonywany bambusem rozładowuje napięcie mięśniowe, co jest jego główną zaletą. Napięcie to wynika z codziennego stresu i jest przyczyną wielu chorób, takich jak:
bóle pleców i mięśni;
migrena lub inny rodzaj bólu głowy;
choroby układu oddechowego;
zapalenie stawów.
Leczenie masażem jest w stanie wpłynąć na te dolegliwości, a także rozluźnić i pomóc w pełnym zrelaksowaniu się. Wskazania do masażu bambusem to:
długotrwałe przemęczenie i silny stres;
brak aktywności fizycznej, a co się z tym wiąże, niewystarczające dotlenienie organizmu;
ogólne złe samopoczucie, a szczególnie częste i silne bóle głowy;
bóle mięśni i pleców;
zmiany skórne.
Jeśli chodzi natomiast o przeciwskazania do masażu bambusem, to są to m.in.:
choroby przebiegające w stanie zapalnym;
krwotoki lub ryzyko ich wystąpienia;
rany i blizny we wczesnym stadium rozwoju;
nowotwory i powiększenie węzłów chłonnych;
ciąża.
Niektórzy mogą się zastanawiać, dlaczego do masażu wykorzystano akurat bambus? Odpowiedź jest prosta. Bambus to roślina bardzo rzadko wywołująca reakcje alergiczne, czego nie można powiedzieć o innych instrumentach, które mogłyby być używane do masażu. Bambus ma właściwości bakteriobójcze, a równocześnie nie podrażnia skóry. Bambusowe pałki do masażu są niezwykle lekkie, a także wytrzymałe. Ułatwiają masażyście masowanie także tkanek głębokich.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były
zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane.
Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14