Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Praktyczny czerwiec 2013??
Autor Wiadomość
Juliet89 

Dołączyła: 27 Kwi 2013
Posty: 16
Wysłany: 2013-06-19, 16:22   

Jak widać był izometryczny :)
Niby dobrze, ale jednak pytania były dla mnie nie jasne, a szczególnie pkt 4. Cele postępowania masażysty pod kątem wykonania masażu izometrycznego w osłabieniu i zaniku mięśni z nieczynności.
Co tutaj napisaliście? Zdania w mojej grupie są podzielone, każdy napisał co innego. Ja szczerze mówiąc napisałam:
Wykonam masaż izometryczny ...
Obszar masowany
Mięśnie funkcje
Pozycja wyjściowa
Rozpoznanie
Cel
Techniki

Nie wiem, po prostu wydawało mi się dziwne, że w innych punktach nie było pytania co do technik, tylko sama metodyka.
Niestety zapomniałam o pomiarach obwodów i teście Lovetta... A Wy jak zrobiliście ten punkt? I czy wie ktoś jak jest poprawnie?

Ahh i napisałam 3 zestawy ćwiczeń :roll:
 
     
Linki sponsorowane
linell

Dołączył: 20 Cze 2012
Posty: 29
Wysłany: 2013-06-19, 16:42   

ja napisałam prawie identycznie jak paprotnik2 tylko inny czas a o pomiarach obwodów i teście Lovetta zapomnialam :cry:
 
     
paprotnik2

Dołączył: 17 Cze 2013
Posty: 5
Wysłany: 2013-06-19, 17:21   

linell pocieszyłaś mnie:) mam nadzieję, że jakieś punkty za to uskrobiemy;)
 
     
andele

Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 5
Wysłany: 2013-06-19, 17:31   

ciekawe jak bedzie ułożony klucz do jakiego autora się odniosą?
 
     
PaulaRin 

Dołączyła: 17 Cze 2013
Posty: 6
Wysłany: 2013-06-19, 18:09   

Ja napisałam tak CZĘŚĆ GŁÓWNĄ 20 minut
*Diagnostyka dla potrzeb masażu:
- wzrokowa i palpacyjna ocena zmian tkankowych m.czworogłowego uda prawego,
- badam zakres ruchu w stawie kolanowym,
- wykonuję 2 pomiary obwodów taśmą mierniczą określających masę mięśni chorego i zdrowego m. czworogłowego uda prawego i lewego (pomiar U1 i U2 - opisałam całą metodykę wykonania tego pomiaru, pozycje wyjściowe i sposób pomiaru),
- wykonuję testowanie siły mięśniowej mięśnia czworogłowego uda prawego poprzez zastosowanie testu Lovetta (testowanie na 3,4,5 - opisałam całą metodykę z pozycjami wyjściowymi i testami),
- zapisuję zbadane pomiary na karcie pacjenta,
- informuję pacjenta o lokalizacji i funkcji mięśnia masowanego,
- nauka pacjenta wykonania skurczu izometrycznego m. czworogłowego uda prawego (opisałam pozycje wyjściowe pacjenta, napinanie rzepki albo dociskanie kolana do podłoża),
FAZA PRZYGOTOWAWCZA 8 minut
- wykonam masaż klasyczny m. czworogłowego uda prawego w celu uzyskania przekrwienia mięśnia i pobudzenia proprioreceptorów (głaskanie powierzchowne i głębokie, rozcieranie powierzchowne i głębokie, ugniatanie poprzeczne - czyli sprężyste odkształcenie itd poszczególnych struktur i tkanek...)
FAZA WŁAŚCIWA
- faza skurczu izometrycznego m. czworogłowego uda prawego
- czas skurczu 5-20 sekund,
- s.o. poprzez rozcieranie głębokie, oklepywanie, wibrację przerywaną m. czworogłowego uda prawego,
- faza rozkurczu - odpoczynek mięśnia, rozluźnienie mięśnia,
- czas trwania - 30 sekund,
- s.o. poprzez roztrząsanie m. czworogłowego uda prawego,
- serie skurczu i rozkurczu - 6-12 razy w ciągu jednego zabiegu,
- przynajmniej raz zapytam pacjenta o samopoczucie.
FAZA UTRWALAJĄCA czas 5 minut
- masaż klasyczny m. czworogłowego uda prawego w celu usunięcia produktów zmęczenia i zmniejszenia powysiłkowego napięcia mięśni,
- głaskanie powierzchowne i głębokie, rozcieranie powierzchowne i głębokie, ugniatanie poprzeczne, roztrząsanie, głaskanie głębokie i powierzchowne mięśnia czworogłowego uda prawego - (czyli sprężyste odkształcenie itd poszczególnych struktur i tkanek...).
Co o tym sądzicie??? :wink:
 
     
PaulaRin 

Dołączyła: 17 Cze 2013
Posty: 6
Wysłany: 2013-06-19, 18:13   

Jeżeli chodzi o zadanie 4: celem postępowania masażysty pod kątem wykonania masażu izometrycznego w osłabieniu i zaniku mięśni z nieczynności jest:
- zwiększenie siły mięśniowej,
- zwiększenie masy mięśniowej,
- zwiększenie tonusu mięśniowego,
- poprawa trofiki mięśnia.
 
     
linell

Dołączył: 20 Cze 2012
Posty: 29
Wysłany: 2013-06-19, 19:02   

a mam jeszcze pytanie w karcie pacjenta jak wypełniliście ? wypisaliście tylko masaż izometryczny czy tez wirowy i cwiczenia usprawniające i czy wszystko w jednym dniu?
 
     
linell

Dołączył: 20 Cze 2012
Posty: 29
Wysłany: 2013-06-19, 19:12   

a ma ktoś może arkusz od praktycznego ? bo chciałam sobie jeszcze raz w domu dokładnie projekt napisać :wink:
 
     
India 

Dołączyła: 19 Gru 2012
Posty: 8
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-06-19, 19:55   

temat wydawał się ok, a jednak jakies watpliwosci są;) Ja zapomniałam opisać zakonczenia tzn, poinformowania pacjenta o koniecznosci odpoczynku, dezynfekcji stołu... a podobno za takie drobiazgi strace punkty :oops:
Napisałam w karcie wirowy i izometryczny w jednym dniu. Uczyli mnie, ze wirowy jest dobrym przygotowaniem do masazu manualnego.
 
 
     
peter 

Wiek: 32
Dołączył: 17 Cze 2013
Posty: 6
Wysłany: 2013-06-19, 19:59   

4 zadanie dla mnie było nie zrozumiale i w konsekwencji nie za bardzo mi się widzi ten egzamin :< ale czekać 2 miesiące na wyniki i możne akurat na styk się uda :)
 
     
pati 

Wiek: 33
Dołączyła: 19 Cze 2013
Posty: 4
Wysłany: 2013-06-19, 19:59   

co do celów masazysty to nie powinno sie tez tam znalezc przygotowanie stanowiska pacy i samego masazysty? plus wczesniej pomiar uda i test lovetta?
 
     
peter 

Wiek: 32
Dołączył: 17 Cze 2013
Posty: 6
Wysłany: 2013-06-19, 20:03   

pati ja własnie w tym napisałem przygotowanie masażysty stanowiska pomiar obwodow zakresu ruchomości... a zapomniałem o tym co jest najważniejsze czyli co ma na celu ten masaż :<
 
     
India 

Dołączyła: 19 Gru 2012
Posty: 8
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-06-19, 20:04   

jak wrzucic skan projektu? bo mam:)
 
 
     
pati 

Wiek: 33
Dołączyła: 19 Cze 2013
Posty: 4
Wysłany: 2013-06-19, 20:05   

no ja napisalam na samym poczatku tego punktu cel pozniej jaki cel ma test lovetta jaki cel ma pomiar konczyn co mi do tego bedzie potrzebne co jaki czas to bede wykonywac te pomiary i test i pozniej zaczelam z przygotowaniami...ale nie wiem co z tym wirowym ;/
 
     
India 

Dołączyła: 19 Gru 2012
Posty: 8
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-06-19, 20:07   

jak pracowałam w przychodni to wirowy wykonywała kąpielowa nie masażysta;)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB