Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Ciąża i masaż
Autor Wiadomość
ultan

Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 1
  Wysłany: 2008-06-11, 14:21   Ciąża i masaż

Ciąża jest przeciw wskazaniem do masażu. Jednak wiem, że takie kobiety masaże potrzebują i je biorą. Proszę o informacje na ten temat. Z góry dzięki.
 
     
Linki sponsorowane
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-06-11, 15:48   Re: Ciąża

ultan napisał/a:
Ciąża jest przeciw wskazaniem do masażu. Jednak wiem, że takie kobiety masaże potrzebują i je biorą. Proszę o informacje na ten temat. Z góry dzięki.

Przed napisaniem posta najpierw zapraszam tutaj:
http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=6 :wink:
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-06-11, 16:06   masaz warszawa

mnie uczyli na kursie, ze przeciwskazaniem jest pierwszy kwartal. Jest inna opinia, ze przeciwskazaniem jest ostatni miesiac.

najlepiej przyjac, ze przeciwskazaniem sa komplikacje ciazy i ocenic ryzyko - umiejetny zabieg nie jest zagrozeniem ani dla matki ani dla dziecka. Sa nawet specjalistyczne kursy i terapeuci specjalizujacy sie w zabiegach dla ciezarnych.

jesli nie czujesz sie pewnie w wykonywaniu zabiegow dla ciezarnych, to referuj pacjentki do innego terapeuty.
 
     
ewa_k29 


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Lut 2010
Posty: 9
Wysłany: 2012-02-28, 09:42   Ciąża

Witam Może to głupio zabrzmi ale nie zastanawiałam się nigdy aż do tej pory czy będąc w ciąży mogę wykonywać wszystkie masaże swoim klientom ? Najbardziej zastanawiam się nad kamieniami i bambusami Czy ma to wpływ na moje ciało ? Pozdrawiam
 
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2012-02-28, 15:42   kurs masaz tajski

gratulacje.

dlaczego najbardziej zastanawiasz sie nad kamieniami i bambusami?
 
     
Piotrek Medic 
FIZJOTERAPEUTA, TERAPEUTA MANUALNY

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 151
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-02-29, 22:55   

ultan napisał/a:
Ciąża jest przeciw wskazaniem do masażu.


Po pierwsze ciąża, jako sama w sobie nie jest przeciwwskazaniem, tylko tak jak napisał massagewarsaw, ciąża zagrożona, czy też jakieś komplikacje w trakcie ciąży raczej są przeciwwskazaniem do masażu niż ciąża sama w sobie.

ultan napisał/a:
Jednak wiem, że takie kobiety masaże potrzebują i je biorą. Proszę o informacje na ten temat.


Owszem, kobiety często szukają pomocy dla swojego ciała. Należy znowu określić cel, czyli czego kobieta potrzebuje- czy szuka masażu, który pomoże jej np w bólu kręgosłupa, zawrotach głowy etc. czy raczej zabiegu na ciało- relax. Są różnego typu teorie itp. Jednak należałoby zawsze współpracowac z lekarzem prowadzącym. Po drugie trzeba się zgłębić z fizjologię ciąży- pomijając fakt zmian hormonalnych skupić się na biomechanice ciała kobiety, która znacząco się zmienia itp- zrozumieć to np. dlaczego ją boli, jak to można ewentualnie zmienić.

Jeśli chodzi o moją praktyke jako fizjoterapeuty i masażysty to trochę pacjentek ,,ciężarnych" juz poprowadziłem i prowadzę i powiem tak- praca z kobietami w okresie ciążki jest niezwykle pasjonująca, ciekawa i wdzięczna i jednocześnie trudna. Nie da si jednocześnie powiedzieć jaki masaż wykonać, jakiej części ciała itp. Wszystko zależy od tego co potrzebuje pacjentka, jaki jest jej problem. Ja często rozmawiam z lekarzami moich pacjentek- mówię co ja mogę zaoferować ze swojej strony, warto dopytać o dotychczasowy przebieg ciąży etc.

Są tzw. czerwone punkty, czyli stany gdzie nie wolno masować i wynikają m.in niekiedy z samej budowy narządów rodnych, zawirowań hormonalnych, schorzeń współistniejących i samych okresów ciąży. Ale to bardzo szeroki temat do rozważań i łatwiej by było chyba przedstawić studium przypadku niż teoretyzować. Nie wiem co Ty i inni na to?
 
     
Marlena 

Dołączyła: 27 Lip 2009
Posty: 69
Skąd: Rawa Mazowiecka
Wysłany: 2012-03-01, 08:24   

Zgubiłam się Ty koleżanko jesteś w ciąży czy zamierzasz masować ciężarną?
 
     
sylos121 


Wiek: 33
Dołączyła: 09 Sty 2012
Posty: 40
Wysłany: 2012-03-01, 14:04   

ewa_k29 chodziło chyba o to że jak ona jest w ciąży czy może masować. przynajmniej ja tak zrozumiałam z jej postu.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2012-03-05, 09:35   kurs masaz tajski

zrobily sie 2 rozne dyskusje w jednym watku, ale poniewaz sa zwiazane, to niech tak zostanie.

rowniez brzemiennej masazystce trzeba zalecic szczegolna ostroznosc w pierwszym trymescie - przede wszystkim unikac ciezkiej, fizycznej pracy (np pionizacja pacjenta) i robic zabiegi na siedzaco (zeby uchronic sie przed zylakami w przyszlosci). Planuj raczej krotkie zabiegi i dluzszy odpoczynek miedzy nimi. Skup sie na przyjmowaniu klientow zdrowych, mniej wymagajacych i terapie lekkie, np drenaz.

Uwazaj na olejki eteryczne (jesli ktos nie zna aromaterapii, a uzywa olejkow, to warto cos o nich przeczytac). Olejki eteryczne sa zawarte w masciach/balsamach do masazu i kremach kosmetycznych.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB