Kriokomora jest specjalnym pomieszczeniem, do którego wpuszcza się ciekły azot w celu obniżenia temperatury. Zabieg, jakiemu się poddajemy w kriokomorze nazywany kriokomora1.jpgjest krioterapią ogólnoustrojową, która ma niesamowicie pozytywny wpływ na nasze ciało. Terapia w kriokomorze poprawia nasz nastrój, stymuluje wytwarzanie w naszym organizmie B-endorfin będących hormonami szczęścia, a u mężczyzn testosteronu. Krioterapia niweluje uczucie zmęczenia, redukuje bóle stawowe i mięśniowe, poprawia krążenie krwi oraz powoduje rozluźnienie napiętych mięśni.
Do kriokomory wchodzimy w drewniakach, rękawiczkach i kostiumie kąpielowym, na czas od jednej do trzech minut. W kriokomorze znajdujemy się w ciągłym ruchu, niemniej jednak niewiele tam zobaczymy, ponieważ ciekły azot ma postać gęstej mgły i skutecznie ogranicza widoczność. Samo pomieszczenie jest zazwyczaj niewielkich rozmiarów. Natychmiast po wyjściu z kriokomory czujemy palące nasze ciało ciepło, a kilka godzin po pierwszych zabiegach dopada nas senność i zmęczenie.
Pamiętajmy, że istnieje cały szereg przeciwwskazań do korzystania z tego rodzaju terapii, z którymi powinniśmy się zapoznać. Jeśli jednak tego nie uczynimy to żadna strata, ponieważ zrobi to za nas lekarz, który przeprowadzi z nami wywiad i zmierzy nam ciśnienie przed przystąpieniem do korzystania z zabiegów w kriokomorze.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były
zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane.
Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13