Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Wyniki z egzaminu zawodowego czerwiec
Autor Wiadomość
Kata

Dołączył: 03 Wrz 2011
Posty: 3
Wysłany: 2011-09-04, 10:52   

Dziękuję, ale czytalam od początku, w tym momencie nie widzę sensu w prowadzeniu dalej tej dysputy - jest bezcelowa.
 
     
Linki sponsorowane
hiena

Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 3
Wysłany: 2011-09-05, 10:43   liczba stron i takie tam

Witam,
Tak naprawdę liczba stron nie ma znaczenia kiedy człowiek wie, co ma pisać, bo jeśli ktoś nie wie co pisze i będzie złożenia wymieniał na 10 stronach, aby tylko coś pisać. Z doświadczenia wiem, że nie jest tak, że osoby, które pisały na małej liczbie kartek nie zdały, one albo źle pisały, albo po prostu nie zmieściły się w kluczu (to samo tyczy osób, które pisały na 16 stronach) a z kluczem się nie dyskutuje. I tak naprawdę uczniowie, jeśli nie lubią mieć pretensji do siebie (bo przecież to nie ich wina!!nigdy!!), to może niech mają pretensje do nauczycieli, którzy nie mają pojęcia o nauce projektu.
Jakaś osoba pisała, że zdał ktoś kto masował dwugłowy uda, ale może ten ktoś masował też czworogłowy i dlatego zdał, bo gdyby masował sam dwugłowy na pewno ta praca byłaby nie zdana.
Nie frustrujcie się :twisted: tylko uczcie się korzystając z wiedzy i doświadczenia nauczycieli, ale też różnych dostępnych książek, to może się uda.
Gdyby ktoś miał pytania proszę pytać.

nauczyciel-egzaminator
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-09-05, 10:48   kurs masaz tajski

wedlug ktorego podrecznika byl klucz w tym roku?
 
     
adrick 

Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 22
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-09-05, 11:28   

Korzystając z okazji mam pytanie do "nauczyciela-egzaminatora" - hiena.
Czy będzie błędem napisanie projektu z drenażu limfatycznego według "polskiej" metody?
Jak wiemy, w najnowszym wydaniu Drenażu limfatycznego - Zborowskiego , autor połączył obie metody. Stąd moje pytanie, czy metoda "polska" wg Zborowskiego z poprzednich lat jest już nieaktualna dla egzaminatorów?
Pozdrawiam.

P.S. Jestem również ciekaw wg. którego podręcznika układany był klucz w tym roku.
 
     
hiena

Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 3
Wysłany: 2011-09-05, 13:10   klucz

Wydaje mi się, że klucz był pisany na podstawie i A. Zborowskiego, Z. Prochowicza i L. Magiery:). Zastanówcie się, czy w masażu jest istotne, czy głaskanie zrobię na jodełkę, rozcieranie na cytrynkę i jak tam to nazwę, czy o to, że opracuję pewne warstwy.
Co do drenażu limfatycznego, to trudno mi powiedzieć, bo kryteria zawsze mogą być inne i nie jestem w stanie powiedzieć, że metoda polska, czy niemiecka czy miks "Zborowskiego" będzie punktowany. Nie przypominam sobie jednak żeby metoda polska nie była brana pod uwagę podczas zeszłorocznego egzaminu...wręcz przeciwnie. Wydaje mi się, że konieczna jest pewna logika wykonywania masażu limfatycznego.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-09-05, 13:31   kurs masaz tajski

hiena napisał/a:
Wydaje mi się, że klucz był pisany na podstawie i A. Zborowskiego, Z. Prochowicza i L. Magiery:). Zastanówcie się, czy w masażu jest istotne, czy głaskanie zrobię na jodełkę, rozcieranie na cytrynkę i jak tam to nazwę, czy o to, że opracuję pewne warstwy.


twoja opinia przeczy wielu innym opiniom napisanym na wielu watkach:

z 2009 http://forum.e-masaz.pl/v...er=asc&start=75
zbyszek napisał/a:
... A autorstwo materiałów egzaminacyjnych należy do Wrocławskiej OKE, To i we Wrocku (bez urazy) wyniki są lepsze... A już po zeszłym roku mówiono, żeby uczyć się z Prochowicza...


zbyszek napisał/a:
... z autentycznie pewnego źródła wiem, że OKE we Wrocławiu zrobiła projekt i klucz dla całej Polski. No a oni popierają tzw. wrocławską koncepcję (dr Kassolik), zaś Prochowicz jest jej zwolennikiem. To sa m.in. sławne "odkształcenia sprężyste", które w zeszlym roku tyle krwi napsuły zdajacym...


wyglada na to, ze w tym roku zmienil sie klucz egzaminacyjny i uczniowie (i nauczyciele) w dolnoslaskim, sa zszokowani niskim procentem zdajacych (70% w ubieglych, w tym tylko 38%).

mozliwe, ze teraz proporcje zdajacych odwrocily sie z innymi wojewodztwami.

jesli ktos ma statystyki to warto tu wrzucic do analizy
 
     
maja67

Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 8
Wysłany: 2011-09-05, 14:09   

Nie miałam okazji wcześniej wejść na forum, ale teraz się dopiszę :) Zdałam :mrgreen:
 
     
pol 

Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 5
Wysłany: 2011-09-05, 14:34   

Analiza jest taka, że chciano "Wrocław" upokorzyć i komuś się to w pewien sposób udało. Nie wierzę w to że 62% uczniów z województwa dolnośląskiego nie potrafi przeprowadzić masażu aparatu wyprostnego kończyny dolnej. A to, że ktoś zdaje masując mięsień dwugłowy uda, to tylko świadczy o kompetencjach egzaminatorów.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-09-05, 14:47   kurs masaz tajski

pol napisał/a:
Analiza jest taka, że chciano "Wrocław" upokorzyć i komuś się to w pewien sposób udało. Nie wierzę w to że 62% uczniów z województwa dolnośląskiego nie potrafi przeprowadzić masażu aparatu wyprostnego kończyny dolnej. A to, że ktoś zdaje masując mięsień dwugłowy uda, to tylko świadczy o kompetencjach egzaminatorów.

statystyka z jednego wojewodztwa to za malo, zeby probowac wystawiac takie teorie.

nie przypuszczam, zeby komukolwiek chodzilo o upokarzanie kogokolwiek, bo to wszak jest ogolnopolska komisja wyznaczona przez ministerstwo.

wedlug mnie, chodzilo o zupelnie prozaiczny powod - dac szanse absolwentom z wielu poprzednich lat, ktorzy uczyli sie z innych podrecznikow i nie zdali.

na zapodanym przeze mnie powyzej linku, mozesz sobie przeczytac statystyki ze szkol poza dolnoslaskim: 5/15, 9/29 etc. Choc byly rownoczesnie tam rowniez 100/100.

zeby cokolwiek dalej snuc, to trzeba miec wiecej cyferek.

proponuje nie obrazac egzaminatorow na podstawie relacji o jakiejs uczenicy, ktora ponoc napisala o dwuglowym i zdala. Bylo to wyjasnione pare wypowiedzi powyzej
 
     
maja67

Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 8
Wysłany: 2011-09-05, 15:10   

Widzę, że dyskusja się poważna rozwinęła... od siebie dodam, że zdałam bez dodatkowych kartek, województwo Dolnośląskie. Ale fakt faktem, że sprawa z kartkami była niesprawiedliwa. Ciężko było wszystko zmieścić. Co do klucza... jest on gdzieś publikowany? Czy można tylko snuć domysły co było w tym roku najbardziej punktowane?
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-09-05, 15:26   kurs masaz tajski

maja67 napisał/a:
... sprawa z kartkami była niesprawiedliwa. Ciężko było wszystko zmieścić. Co do klucza... jest on gdzieś publikowany?

egzamin byl sprawiedliwy, choc nierowny. Proponuje przejsc nad tym do porzadku dziennego, bo walkowanie w kolko argumentow nigdzie nie prowadzi.

klucz moze na stronie cke. Zapewne ktos go w koncu wstawi, mozesz tez podpytac nauczycieli
 
     
pol 

Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 5
Wysłany: 2011-09-05, 15:56   

Kilka danych statystycznych. Zdawalność etapu praktycznego: woj. dolnośląskie 39,6%, woj opolskie 42,9 %, woj. lubelskie 50,64%, woj.małopolskie 57,14%, woj. gdańskie 56,65%, woj. łódzkie 71,2%, woj. podkarpackie 72,64%.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-09-05, 15:58   kurs masaz tajski

mozesz znalezc z poprzednich?
 
     
pol 

Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 5
Wysłany: 2011-09-05, 17:24   

etap praktyczny 2010: dolnośląskie 51,1%, opolskie 75,6%, lubelskie 67,6%, małopolskie 75%, gdańskie 82,7%, podkarpackie 75%, łódzkie - brak danych

etap praktyczny 2009: dolnośląskie 47,9%, łódzkie 42,5%; gdańskie- brak danych; małopolskie podkarpackie i lubelskie ujednolicono - 52%;
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-09-05, 18:01   kurs masaz tajski

czyli w dolnoslaskim nie bylo znacznie gorzej, niz w ubieglych latach (ktos wczesniej podal, ze w ubieglym roku bylo 70%).

natomiast jest widoczny spadek w niemal wszystkich wojewodztwach, do 32% w opolskim, srednio 20% (z wykluczeniem lodzkiego, gdzie byl niespodziewany wzrost 30%).

tak znaczne skoki wyjasnic moze klucz oparty na innych kryteriach, nie da sie zwalic na ograniczenie kartek (wychodze z zalozenia, ze dodatkowe kartki byly sprawdzane, bo to potwierdzil ktos wczesniej w watku).

dla pewnosci warto sprawdzic, czy dodatkowe kartki byly wszedzie sprawdzane. Problem jest, ze uzytkownicy nie pisza szczegolow, nawet nie podaja wojewodztwa.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB