Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Olejki eteryczne - dostępność w Polsce?
Autor Wiadomość
euzebio111 

Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 7
  Wysłany: 2010-12-09, 13:45   Olejki eteryczne - dostępność w Polsce?

Gdzie w Polsce można się zaopatrzyć w olejki eteryczne - włoskie, hiszpańskie, inne... wytwarzane na bazie naturalnych komponentów. Przekopałem internet i znalazłem jakieś namiastki po 5 - 10 zł za 10 ml. Na próbę nawet kupiłem w aptece taki "twór" rodzimej chemii i o ile nie jestem uczuleniowcem to przy próbie na przedramieniu /olejek rozcieńczony - oliwką/ podrażniło mi skórę! Na butelce wyraźnie było napisane - "Do masażu" - wolę nie myśleć jaki byłby efekt zastosowania który takiej adnotacji nie ma....?!
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-12-09, 14:29   kurs masaz tajski

jak powiedziala kiedys zosias w innym watku "dobre olejki jest bardzo ciężko znaleźć" http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=151 . Tam tez na koncu jest dobry artykul o ostroznosciach z olejkami.

twoj olejek prawdopodobnie jest przecietnej jakosci, tylko masz uczulenie. Sprawdz na rodzinie (ale oni tez moga byc uczuleni na to samo), a najlepiej na znajomych.

ceny olejkow beda sie roznic w zaleznosci od rosliny (np bardzo tani z kopru, a bardzo drogi z rozy), sposobu wyrobu (tloczone czy chemicznie, czy nawet recznie czy fabrycznie), jakosci uzytych roslin (np organiczne beda drozsze). Za najlepsze uchodza esencje dr bacha, ale stosuja je aromaterapeuci, ktorzy sie na nich znaja i stosuja je w celach leczniczych.

do masazu nie sa konieczne tak wysokiej jakosci, a uczulanie nie zalezy od domieszek (np pozostalosci chemikaliow z produkcji), tylko indywidualnego klienta.

takie olejki mozna tez uzyc w kominku, do kapieli czy jako perfumy.

najlepiej dotrzec bezposrednio do producenta, zeby uniknac posrednikow rozcienczajacych olejki - maja sklepy firmowe, rowniez mozna od nich na necie.
  
 
     
euzebio111 

Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 7
  Wysłany: 2010-12-09, 15:18   Re: kurs masaz tajski

massagewarsaw napisał/a:
jak powiedziala kiedys zosias w innym watku "dobre olejki jest bardzo ciężko znaleźć" http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=151 . Tam tez na koncu jest dobry artykul o ostroznosciach z olejkami.


Czytałem. Nie daje to odpowiedzi na moje pytanie " Gdzie w Polsce można kupić dobre jakościowo olejki eteryczne?" - Czy nikt ich nie sprowadza?

massagewarsaw napisał/a:

twoj olejek prawdopodobnie jest wysokiej/dobrej jakosci, tylko masz uczulenie. Sprawdz na rodzinie (ale oni tez moga byc uczuleni na to samo), a najlepiej na znajomych.


Sprawdziłem!! :evil: O mało nie zostałem oskarżony o "chęć zabójstwa" - uczulenie, pieczenie, drobne pęcherzyki / po zmyciu wodą z mydłem/
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-12-09, 15:24   kurs masaz tajski

dr bach, dr beta maja swoje strony po polsku, drozsze od tych przypadkowych z apteki, ale gwarantowana jakosc. Mozna kupic bezposrednio od nich lub z drogerii/aptek wymienionych na ich stronach.

sprawdziles na rodzinie czy znajomych? Rzeczywiscie, reakcja ekstremalna - moze powinienes zareklamowac i zwrocic.
 
     
euzebio111 

Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 7
Wysłany: 2010-12-10, 08:45   Re: kurs masaz tajski

massagewarsaw napisał/a:
dr bach, dr beta maja swoje strony po polsku, drozsze od tych przypadkowych z apteki, ale gwarantowana jakosc. Mozna kupic bezposrednio od nich lub z drogerii/aptek wymienionych na ich stronach.


Dziękuję. Z pewnością skorzystam.

Ale byłbym wdzięczny za bezpośrednie namiary na producentów w krajach południowych lub USA.

massagewarsaw napisał/a:
sprawdziles na rodzinie czy znajomych? Rzeczywiscie, reakcja ekstremalna - moze powinienes zareklamowac i zwrocic.


?!"Na szczęście"?! na rodzinie. Tak z pewnością zrobię.
Olejek firmy Sabana - cynamonowy dystrybutor Mogo. Podali nawet swoją stronę ale nie działa.
Wszystko byłoby ok. gdyby nie było adnotacji, że można stosować do masażu. Na próbę /aby upewnić się co do niskiej przydatności dla masażystów/ kupię jeszcze inny zapach. Wykorzystam je w inny sposób :mrgreen:
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-12-10, 11:19   kurs masaz tajski

euzebio111 napisał/a:
Ale byłbym wdzięczny za bezpośrednie namiary na producentów w krajach południowych lub USA

pogoogluj, producenci powinni miec strony, rowniez po angielsku. Przywoze sobie i znajomym orientalne esencje kwiatowe, ktore w europie sa nieznane - czasami nie maja nawet nazwy po polsku. Jest dla nich za maly rynek na sprzedaz sieciowa, ktora koncentruje sie na najbardziej popularnych olejkach, dlatego sa unikatowe.

cynamon jest znanym uczuleniowcem - organizm broni sie przez problemy skorne, bo cynamon obciaza nerki i moze je uszkodzic przy dluzszym uzywaniu (jak w przypadku cynamonowych kremow antycelulitowych, do tej pory popularnych).

wiedza o aromaterapii jest obszerna, coraz wiecej osob jest uczulonych na zapachy, dlatego nalezy z nimi ostroznie do klienta. Wybieraj zapachy slabsze, neutralne dla wiekszosci. Klientowi mozesz tez dac wybor, jaki chce zapach. W polsce najczesciej uczulaja cytronelowy, sosnowy, ilangowy, pomarańczy gorzkiej oraz bergamotowy.

zeby nie "bombardowac" zmyslow w czasie masazu, kilka kropel do olejku bazowego i kominek na korytarzu/w recepcji wystarcza.

oprocz uzycia olejkow w gabinecie, mozesz je probowac sprzedawac swoim klientom. Jesli zapach jest ciekawy, to sami zaczna cie o niego pytac, dlatego warto kilka slow o nim wiedziec. Gdy dojezdzamy do klienta, to palaczom papierosow mozna nawet zasugerowac kominek w domu, zeby zabic zapach dymu.

Oplaca sie kupic od razu wieksza fiolke, np 50ml (im wieksza, tym taniej wychodzi za 1ml), a nastepnie rozlewac do mniejszych, 5-10ml. Pamiataj o fiolkach szklanych (nie plastikowych), ciemnych i z kroplomierzem. Wcale nie musisz miec szerokiego wyboru, po prostu miej ciekawe, niespotykane zapachy.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-12-11, 20:54   kurs masaz tajski

znalazlem przy okazji szukania olejkow, strona komercyjna.

Olejek eteryczny to zawarte w roślinach mieszaniny różnych związków chemicznych, które mogą występować we wszystkich częściach rośliny (kwiatach, liściach, łodygach, korzeniach, owocach).

Każdy olejek eteryczny ma swoje określone działanie (bakteriobójczy, nawilżający, leczniczy) i indywidualny zapach (cytrusowy, korzenny, kwiatowy, ziołowy). Nie do pominięcia jest fakt, że olejki eteryczne wpływają bardzo korzystnie na naszą psychikę.

Nuta górna (głowy) działa pobudzająco, odświeżająco, pomaga w koncentracji. Są to zapachy krótkotrwałe, lekkie, świeże, które dają pierwsze wrażenie i utrzymują się do około 30 minut (np. olejki cytrusowe).

Nuta serca (środkowa, średnia) działa wyrównująco, harmonizująco, zmysłowo, uspokajająco. Są to aromaty kwiatowe rozwijające się pod wpływem temperatury dopiero po kilku, kilkunastu minutach i utrzymujące się od 4 do 6 godzin (np. olejki kwiatowe).

Nuta podstawy (bazowa, końcowa, dolna) działa stabilizująco, wzmacniająco, uziemiająco, pomaga w naładowaniu i utrzymaniu energii. Są to olejki ciężkie, ziemiste, balsamiczne, głębokie, długotrwałe, które pojawiają się po 30-60 minutach i utrzymują nawet do 8 godzin (np. olejki korzenne, żywiczne).

Niektóre olejki zalicza się do nuty górnej-serca lub nuty serca-podstawy. Tego typu olejki eteryczne zmierzają swoim zapachem w dwóch kierunkach. Nuta górna-serca działa pobudzająco, wyrównująco, zaś nuta serca-podstawy harmonizująco i wzmacniająco.
 
     
sylaw 

Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 17
Wysłany: 2010-12-17, 15:49   organiczne olejki do masażu

Czy może szukasz organicznych olejków do masażu, wyprodukowanych na bazie certfikowanych olejków eterycznych?
Mogę podać namiary, producent z Australii, do sprzedaży już w Polsce.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-12-17, 17:50   kurs masaz tajski

chodzi o eteryczne, bo do masazu wychodza taniej dodane do oleju bazowego, niz gotowe.

do masazu olej bazowy powinien byc dobrej jakosci, z pierwszego tloczenia, mozliwie organiczny, litr to kilkadziesiat zl. Natomiast eteryczny przecietnej jakosci, za 1-2zl/ml. wystarczy.
 
     
euzebio111 

Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 7
Wysłany: 2010-12-20, 08:49   Re: kurs masaz tajski

massagewarsaw napisał/a:
chodzi o eteryczne, bo do masazu wychodza taniej dodane do oleju bazowego, niz gotowe.


Wydaje mi się, że jednak lepiej zrobić sobie mieszankę bezpośrednio przed masażem. Gotowe raz, że z pewnością są droższe to po drugie nie gwarantują również "świeżego" zapachu. Dodatkowo można sobie dowolnie mieszać zapachy aby uzyskać niepowtarzalny bukiet... :twisted:

massagewarsaw napisał/a:
do masazu olej bazowy powinien byc dobrej jakosci, z pierwszego tloczenia, mozliwie organiczny, litr to kilkadziesiat zl. Natomiast eteryczny przecietnej jakosci, za 1-2zl/ml. wystarczy.


Na stronie Dr. Beta znalazłem adresy przedstawicieli i już olejki zakupione. Na początek: bergamotowy i grapefruitowy. Testy zrobione wszystko ok. Jako bazowego używam Ziaji witaminowej ale bardziej pasuje mi olejek ze słodkich migdałów /w ofercie Dr. Beta trzeba tylko poczekać kilka dni/

[ Dodano: 2010-12-20, 08:59 ]
sylaw napisał/a:
Czy może szukasz organicznych olejków do masażu, wyprodukowanych na bazie certfikowanych olejków eterycznych?
Mogę podać namiary, producent z Australii, do sprzedaży już w Polsce.

Zobaczyć nie szkodzi. Jeśli można poproszę o namiar.
 
     
sylaw 

Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 17
Wysłany: 2010-12-20, 10:01   organiczny olejek do masażu z olejków eterycznych

Znalazłam te olejki w moim mieście. Troszkę kosztują, a to dlatego że organiczne, ręcznie robione, z certyfikowanych olejkow eterycznych no i prosto z Australii.
Do wyboru mają 3 zapachy.

Można je kupić w sklepie internetowym czy też w sklepie w Nowym Tomyślu.
www.australian-cosmetics.com
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-12-25, 12:19   kurs masaz tajski

euzebio111 napisał/a:
Wydaje mi się, że jednak lepiej zrobić sobie mieszankę bezpośrednio przed masażem. Gotowe raz, że z pewnością są droższe to po drugie nie gwarantują również "świeżego" zapachu.

tak, mozna dodac przed masazem, ale nie ma problemu, jesli zostalo z poprzedniego zabiegu - olejki eteryczne konserwuja olej bazowy.

gotowe olejki do masazu sa z reguly sprzedawane w opakowaniach plastikowych, bo latwiej sie ich uzywa, i to przejrzystych - ale olej bazowy, tym bardziej eteryczne, powinny byc w szklanych i ciemnych, bo nie wchodza w reakcje z plastikiem.

a co do eterycznych z australii, to juz ich nie ma na zapodanej stronie, nie udalo mi sie ich znalezc
 
     
sylaw 

Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 17
Wysłany: 2010-12-26, 17:51   

olejki do masażu są na tej stronie w dziale "pielegnacja ciała".
Ale doczytałam uważniej, i skład ich jest na bazie różnych olejków bazowych i dodana jest mieszanka olejków eterycznych do zapachu.

wklejam skład tych olejków

"Certyfikowane Organiczne składniki olejków do masażu:

olej z oliwek, olej słonecznikowy, olej ze słodkich migdałów, olej sojowy, witamina E, napar z liści rozmarynu oraz mieszanki czystych olejków eterycznych służących wyostrzeniu, poprawie i stymulacji zmysłów."
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-02-11, 10:16   kurs masaz tajski

wlasnie przywiozlem z tajlandii do mojego sklepiku nowe olejki eteryczne. Jesli ktos jest zainteresowany polhurtem, od 250ml kazdego, to olejki ustawione sa wedlug ceny (od tanszych do drozszch) i moge zaproponowac indywidualny cennik.

25ml 20zl, od 10szt 15zl (włączając przesyłkę pocztową):

Pomarańcz tłoczony na zimno
Cytronella
Kadżeput http://rozanski.li/?p=484 podobny do drzewa herbacianego
Ekaliptus
Mięta Pieprzowa
Drzewo Cedrowe
Drzewo Herbaciane

Mieszanka olejków eterycznych:
Sensual
Neroli kwiat pomarańczy gorzkiej http://e-naturalna.pl/2010/05/olejek-neroli
Czarna porzeczka
Yarlay (taj) tajskie kwiaty, uspokajający

Wiecej olejkow, ze starej kolekcji, u dolu strony https://sites.google.com/site/masaztajskiwarszawakurs/kursy-masazu-tajskiego-Warszawa
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2011-04-05, 01:45   kurs masaz tajski

olejki eteryczne, butelki metalowe 500ml fabrycznie lakowane i
znakowane, z seria produkcji, data, kodem kreskowym etc. Najwyzsza
jakosc gwarantowana.

cynamon 250
pomarancz tloczony na zimno 300zl
gozdzik, kadzeput po 350
cedr 400zl

mieszanki olejkow eterycznych po 450zl:

Sensual
Neroli kwiat pomarańczy gorzkiej
Czarna porzeczka
Yarlay (taj) tajskie kwiaty, uspokajający
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB