Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Rozszerzenie działalności a kwestia opodatkowania masażu
Autor Wiadomość
RehaT 

Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 252
Wysłany: 2011-03-13, 20:53   

leczniczy tak ale to latwo sprawdzic z czego masazysta zyje...Przyjdzie kontrol na masaz i juz masz po dupie jak bedziesz robil kosmetyczne
 
     
Linki sponsorowane
Padma 

Dołączyła: 16 Sie 2010
Posty: 9
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2011-03-13, 21:17   

Temat opodatkowania działalności gospodarczej budzi całe mnóstwo wątpliwości. Ponieważ wątek bardzo się rozwinął i trochę zamieszania się zrobiło - nie jestem w stanie szczegółowo go prześledzić i odpowiedzieć na zadane przez Was pytania "wstecz". Chętnie jednak Wam pomogę w rozwianiu wątpliwości :) - podatki to moja codzienność. Piszcie więc, pytajcie - w miarę możliwości dokładnie opisując swoją sytuację. Jeśli admin uzna to za stosowne - możemy zacząć w nowym wątku.
 
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2011-03-13, 22:19   

Padma napisał/a:
Temat opodatkowania działalności gospodarczej budzi całe mnóstwo wątpliwości. Ponieważ wątek bardzo się rozwinął i trochę zamieszania się zrobiło - nie jestem w stanie szczegółowo go prześledzić i odpowiedzieć na zadane przez Was pytania "wstecz". Chętnie jednak Wam pomogę w rozwianiu wątpliwości :) - podatki to moja codzienność. Piszcie więc, pytajcie - w miarę możliwości dokładnie opisując swoją sytuację. Jeśli admin uzna to za stosowne - możemy zacząć w nowym wątku.

Jak masz ochotę stwórz dział np: Pomoc przy działalności gospodarczej albo coś w tym stylu. Ewentualnie pomagaj tutaj w rożnych pytaniach. :) dzięki
 
     
Padma 

Dołączyła: 16 Sie 2010
Posty: 9
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2011-03-13, 23:09   

Istnieje już temat pt Działalność gospodarcza.
Napisałam tam przed chwilą słów kilka.
Trudno mi powiedzieć czy jest potrzeba tworzenia kolejnego wątku - Ty najlepiej to ocenisz ;)
 
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2011-03-13, 23:20   

Padma napisał/a:
Istnieje już temat pt Działalność gospodarcza.
Napisałam tam przed chwilą słów kilka.
Trudno mi powiedzieć czy jest potrzeba tworzenia kolejnego wątku - Ty najlepiej to ocenisz ;)

sadze ze nie. Najlepiej jak by opisać wszystko dokładnie odnośnie zakładania działalności pod względem fizjoterapeutycznym i wstawić w pierwszym poście
 
     
Padma 

Dołączyła: 16 Sie 2010
Posty: 9
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2011-03-13, 23:29   

Hmm.... Temat rzeka. Ale pomyślę o tym.
 
 
     
RehWellness 
fizjoterapeutka

Dołączyła: 21 Sty 2011
Posty: 42
Skąd: poł.Polska
Wysłany: 2011-03-14, 09:47   

Wyłapałam kilka dziwnych stwierdzeń w wątku.
- vatowiec może wystawiać rachunki -NIE NIE MOŻE,dokumentem dla płatnika podatku vat jest faktura
- podatek ze stawką 0 to nie to samo co działalność zwolniona z vat
- PARAGON nie jest dokumentem w świetle rozliczeń podatkowych, prowadząc działalność takim dokumentem jest faktura lub rachunek wystawione na podmiot gospodarczy.


I mam pytanie, co z dochodem nieewidencjowanym ?wystarczy wpis w książkę?
 
     
Padma 

Dołączyła: 16 Sie 2010
Posty: 9
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2011-03-14, 09:54   

Zgadzam się z Tobą.

Jeśli chodzi o dokumentowanie sprzedaży - kilka słów na ten temat napisałam TUTAJ .

Jeśli chodzi o dokumentowanie zakupów - podstawą do zaliczenia wydatku w koszty jest faktura lub rachunek. Są jednak wyjątki, w przypadku których można zaksięgować koszt na podstawie paragonu - są nim na przykład wydatki na przejazd autostradą. Aby jednak nie popaść w konflikt z Urzędem Skarbowym - proponuję postarać się o fakturę lub rachunek.
Jeśli posiadasz paragon - możesz zwrócić się do sprzedawcy z prośbą o wystawienie do niego faktury.


------------------------ edit


Padło też kilka słów na temat VAT-u.
Postanowiłam wyjaśnić w ogólnym zarysie w czym rzecz.

Wiele osób myśli, że jeśli płaci podatek na zasadach ogólnych lub ryczałt, to VAT go nie dotyczy. Otóż nic bardziej błędnego. Są to dwa rodzaje podatków, zupełnie ze sobą nie związane.
Podatek opłacany na zasadach ogólnych oraz tzw. ryczałt to podatki dochodowe. Jak nazwa wskazuje płacone od naszego osobistego dochodu. Podatek dochodowy opłacają wszyscy - zarówno prowadzący działalność gospodarczą jak i zatrudnieni na umowę o pracę.
Natomiast VAT to odrębna kategoria podatku - podatek obrotowy.
Można więc opłacać podatek dochodowy w formie ryczałtu lub na zasadach ogólnych i być jednocześnie tzw. VATowcem.

Na szczęście ustawodawca przewidział szereg zwolnień z podatku VAT. Jednym z nich jest zwolnienie ze względu na limit przychodów. Inaczej mówiąc - rozpoczynając działalność nie musimy decydować się na VAT.
Możemy korzystać ze zwolnienia z podatku VAT jeśli nasze obroty (czyli kwota jaką otrzymaliśmy od naszych klientów - bez odejmowania kosztów) nie przekraczają limitu określonego ustawą. W 2011 roku jest to 150 000 zł.
I w tym miejscu należy zwrócić uwagę na różnicę pomiędzy sprzedażą zwolnioną z VAT a podmiotem, który jest zwolniony z VAT.

Podmiot zwolniony z VAT to ten, który korzysta ze zwolnienia ze względu na limit przychodów. Taka "osoba" w ogóle nie rozlicza VAT-u, nie składa deklaracji VAT i co najważniejsze - wystawia rachunki. Przekładając "na nasze" - nie jest VATowcem.

Natomiast sprzedaż zwolniona z VAT to określona "czynność", która ustawowo została zwolniona z obowiązku opodatkowania VAT. Może więc być tak, że ktoś jest tzw. VATowcem, ale świadczy usługi zwolnione z VAT - wówczas ma obowiązek wystawić fakturę ze stawką zwolnioną.


Mam nadzieję, że to choć trochę rozwieje wątpliwości dotyczące podatku VAT i dokumentowania sprzedaży.
 
 
     
Michał81

Dołączył: 16 Kwi 2010
Posty: 6
Wysłany: 2012-02-17, 17:21   

Niedługo sam będę stawał przed podobnymi dylematami.
W sumie jedyna rzecz, która budzi wątpliwości to: co można nazwać masażem leczniczym, bo skoro sprzedaż takich usług, będąc Vatowcem, najbardziej się opłaca warto się nad tym zastanowić.
Według mnie każdy masaż, można potraktować jako leczniczy, kto to będzie oceniał? Jeśli na rachunku napiszę "masaż leczniczy" czy to nie będzie podstawą do rozstrzygnięcia? Przecież każdy masaż z założenia ma w czymś pomóc/coś wyleczyć, nawet zwiotczałą skórę na twarzy :) .
I pytanie na koniec, bo nie bardzo rozumiem. Jeśli zarejestruję działalność pod numerem 86.90.A (0%vat), to czy rejestracja również 96.04.Z (23%) automatycznie zmusza mnie do płacenia 23% Vatu od wszystkich usług, nawet jak komuś sprzedam masaż leczniczy? Albo jak będę prowadził inne usługi, dajmy na to budowlane?
 
     
Padma 

Dołączyła: 16 Sie 2010
Posty: 9
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2012-02-18, 21:37   

Nie - podatek naliczasz wg stawki VAT odpowiadającej rodzajowi usługi jaką wykonujesz.
We wpisie do ewidencji możesz mieć ujęte wszystko - choćby i sprzedaż kwiatków.
Urzędy zwracają uwagę często na przeważający rodzaj działalności jaki został zgłoszony podczas rejestracji/aktualizacji.
 
 
     
milosz762

Dołączył: 10 Paź 2011
Posty: 5
Wysłany: 2013-06-30, 10:53   

Mateusz napisał/a:
Wybiorę PKD bez vatu z tego co przeczytałem jako technik mogę. Pytałem się bo się pozmieniało i w końcu nie wiedziałem czy będę zwolniony czy nie.Podam przykład mam grupę w hotelu 20 osób na masaże mam swoją działalność rozliczam się hotelem to wystawiam rachunek tak czy nie?



Witam Będe miał taką sama dziłaność tylko rozliczam się z Ośrodkiem Zdrowia

i tylko wystawia się rachunki !! nie faktury Vat
 
     
asior

Dołączył: 29 Kwi 2014
Posty: 1
Wysłany: 2014-04-29, 15:09   Rozszerzenie działalności a kwestia opodatkowania masażu

witam. pisze z zapytaniem
Mój ojciec ma firme transortowa i jest na Vat.Chce mnie zatrudnic, ja jestem fizjoterapeuta i dlatego chcemy dopisac pkd dotyczace dzialalnosci fizjoterapeutycznej, ktora jest zwolniona z vat. w jaki sposob mialabym sie roliczac? prosze o pomoc
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2014-04-29, 15:30   

o pkd jest w kilku watkach, np "Działalność gospodarcza" http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=92

rzuc okiem rowniez na podforum fizjo.

asia, pytaj ksiegowa ojca, bo w koncu to ona bedzie sie rowniez zajmowac twoimi rozliczeniami.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB