To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum.e-Masaz.pl
Internetowe forum o masażach, fizjoterapii, odnowie biologicznej i spa. Forum masażu. Forum masaże. Forum masaż. Forum spa. Forum masaze. Forum rehabilitacja. Forum fizjoterapia. Forum masażystów. Forum masażysty. Fizjoterapia forum, Rehabilitacja forum

Hyde Park forum ogólne - Gabinet masażu od czego zacząć, działalność gospodarcza

Anonymous - 2011-01-21, 16:33
Temat postu: Gabinet masażu od czego zacząć, działalność gospodarcza
Witam. Na początku chciałbym poinformować, że przeglądałem i czytałem różne wątki na ten temat jednak nie znalazłem interesujących mnie odpowiedzi.

Jestem studentem fizjoterapii 3 roku. Ukończyłem masaż klasyczny na roku 2 co zakończyło się wpisem do indeksu (a zarazem tytułem 1 stopnia?). Posiadam także certyfikat ukończenia masażu Lomi Lomi Nui. Na obecnym roku uczę się masaży Breussa, drenaż limfatyczny i inne.

Koleżanka, która ma solarium jednocześnie z salonem fryzjerskim (który nie jest jej) posiada pomieszczenie, pokój, w którym mógłbym otworzyć swój gabinet masażu. Nie prowadzi ona aktualnie swojej działalności gospodarczej (solarium podlega pod właścicielke fryzjerstwa. Wpadliśmy więc na pomysł, że koleżanka otworzy swoją działalność (solarium + masaże, gabinet masażu). Mam kilka pytań czysto prawnych.

- czy w ogóle jest możliwe otwarcie solarium + masaż, jak ewentualnie wyglądałaby składka do ZUS, opodatkowanie ?
- pomieszczenie to jest dość małe, więc czy jest jakiś wymóg co do wielkości gabinetu masażu ?
- czy w gabinecie musi być umywalka ? (bo prysznic doczytałem, że nie)
- czy są jakieś inne wymogi tego typu ? (czytałem coś o wentylacji itd., okno ? )
- co z sanepidem, czy muszę się zgłosić do nich przed otwarciem ?
- czy moge wykonywać masaże, których dopiero się uczę i nie mam na nie certyfikatu ? (tak wiem, że nikt do mnie nie wróci jak słabo będę je wykonywał, jednak to pytanie intryguje mnie, jak to jest ze strony prawnej)

Z góry dziękuje za odpowiedzi i poświęcony mi czas.
Pozdrawiam.

administrator - 2011-01-21, 21:28

1. Jak dostać dofinansowanie na sprzęt?
2. Początki własnego gabinetu
3 .Ubezpieczenie OC dla masażystów po kursie
4. Wymagania sanitarne dotyczące gabinetów masażu
5. Formalności związane z rozpoczynaniem działalności
6. Działalność gospodarcza
7. Informacje o dofinansowaniu działalności

Anonymous - 2011-01-21, 23:18

Dzieki bardzo. Doczytalem, ze musi byc podlaczona woda i umywalka jednak musi byc ona w samym pokoju gdzie bede wykonywal masaz czy moze byc gdzie indziej w tym przypadku na ternie solarium lub zakladu fryzjerskiego ?
RehWellness - 2011-01-22, 02:33
Temat postu: Re: Gabinet masażu od czego zacząć, działalność gospodarcza
Bedi napisał/a:


- czy w ogóle jest możliwe otwarcie solarium + masaż, jak ewentualnie wyglądałaby składka do ZUS, opodatkowanie ?
- pomieszczenie to jest dość małe, więc czy jest jakiś wymóg co do wielkości gabinetu masażu ?
- czy w gabinecie musi być umywalka ? (bo prysznic doczytałem, że nie)
- czy są jakieś inne wymogi tego typu ? (czytałem coś o wentylacji itd., okno ? )
- co z sanepidem, czy muszę się zgłosić do nich przed otwarciem ?
- czy moge wykonywać masaże, których dopiero się uczę i nie mam na nie certyfikatu ? (tak wiem, że nikt do mnie nie wróci jak słabo będę je wykonywał, jednak to pytanie intryguje mnie, jak to jest ze strony prawnej)



Po kolei :)
- jeśli to pierwsza działalność, składki ZUS to ok 380 zł.
- pomieszczenie na gabinet jednostanowiskowy nie może być mniejsze niż 12 m2
- "ujecie wody bieżącej " - jak mówią przepisy, musi być w gabinecie
- pomieszczenie musi być wentylowane i to bardzo konkretnymi parametrami wymiany powietrza, nie jestem w stanie powiedzieć dokładnie - mnie przeliczał to projektant.
-Sanepid robi odbiór lokalu, na podstawie projektu wykonanego przez osobę uprawniona i zaakceptowanego przez rzeczoznawcę do spraw sanitarno- epidemiologicznych.
-a na ostatnie pytanie odpowiem tak - czy mogę podawać sie za nauczyciela norweskiego, brać od ludzi pieniądze za lekcje - skoro zaledwie umiem sie przedstawić w tym języku ?

Pozdrawiam, życząc dużo cierpliwości przy załatwianiu formalności i powodzenia w pracy :)

Anonymous - 2011-01-22, 14:06

Państwowy powiatowy inspektor sanitarny może, w przypadku zakładu stanowiącego wyodrębnioną część budynku lub lokalu, wyrazić zgodę na korzystanie z ustępu znajdującego się w innej części budynku lub lokalu, w odległości nie większej niż 75 m od zakładu, jeżeli dojście do tego ustępu odbywa się drogami komunikacji wewnętrznej.

O jaki ustęp tutaj chodzi ?

RehWellness - 2011-01-23, 01:56

Ty tak serio ? czy sobie jaja robisz ;)

konkretnie o sedes, zwany tez miska usętępową, potocznie kibel :D



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group