Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Festiwal Kultury Buddyjskiej, warsztat medycyny tybetanskiej
Autor Wiadomość
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-03-06, 19:44   Festiwal Kultury Buddyjskiej, warsztat medycyny tybetanskiej

Dwa i pół tysiąca lat temu urodził się człowiek, który chciał dowiedzieć się jakie znaczenie ma nasza egzystencja i czym jest umysł, który ją przeżywa.
Historyczny Budda Sakjamuni nie tylko sam doświadczył natury umysłu, ale przekazał też innym wiedzę na temat tego, jak każdy z nas może dojść do jego doświadczenia.

Ponadczasowa świeżość jego nauk do dziś inspiruje zarówno oddanych duchowej ścieżce mnichów Dachu Świata, ja i krytycznie myślących ludzi Zachodu.

Organizatorzy Festiwalu Kultury Buddyjskiej w Katowicach już po raz czwarty zapraszają do duchowej podróży, w czasie której będzie można poznać buddyjskie spojrzenie na codzienne życie, ludzkie emocje, czy najnowsze odkrycia fizyki kwantowej.

Zapraszamy do udziału w 4. Festiwalu Kultury Buddyjskiej 2010!

Zapraszamy na seanse filmowe, wykłady warsztaty oraz wystawę tradycyjnej sztuki Tybetu. Posążki i tradycyjne malowidła buddyjskie przedstawiające formy medytacyjne, również dziś wykorzystywane w praktyce buddyjskiej. Wystawa w CSF czynna od 11-21 marca 2010.

www.katowice.buddyzm.pl

DJ-e z Węgier, buddyjscy nauczyciele z Polski, Danii i Słowacji, fotografie z Nepalu i Indii oraz filmy z Dachu Świata – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych w ramach IV Festiwalu Kultury Buddyjskiej w Katowicach.

Jedenastodniowa impreza jest największym tego typu cyklicznym wydarzeniem w Polsce. Osią programu IV Festiwalu Kultury Buddyjskiej, który potrwa od 11 do 21 marca, będą projekcje filmów o tematyce buddyjskiej, prezentowane w Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach, oraz wykłady podróżujących nauczycieli.
– W tym roku obok polskich, zaprosiliśmy ta kże specjalnych gości z Węgier, Danii i Słowacji. Dzięki nim słuchacze będą mogli poznać buddyjski pogląd m.in. na emocje i pracę z nimi, miłość, czy współczesną fizykę – mówi Krzysztof Ocap, rzecznik Festiwalu.

Na festiwalowych gości czekają też trzy wystawy. W patio biurowca Altus (ul. Uniwersytecka 13) prezentowane będą dwie z nich: „Przestrzeń Umysłu“ – wielkoformatowa prezentacja poświęcona tematowi buddyzmu we współczesnym świecie, oraz wystawa fotografii Hanny Łubek. Niezwyklą relację z podróży po Nepalu i Indiach atrtystka zatytułowała „Tam gdzie powietrze wibruje mantrą“.

Z kolei w Centrum Sztuki Filmowej (ul Sokolska 66) będzie można zobaczyć tradycyjną sztukę Tybetu: posążki i thanki - malowidła buddyjskie przedstawiające formy medytacyjne, również dziś wykorzystywane w praktyce buddyjskiej.

Imprezami towarzyszącymi Festiwalowi będą: dni otwarte Buddyjskiego Ośrodka Medytacyjnego Diamentowej Drogi Linii Karma Kagyu w Katowicach (ul. Kredytowa 8), oraz warsztat medycyny tybetańskiej, poprowadzony przez Anastazję Holecko.

W sobotę 13 marca w klubie Cogitatur (ul. Gliwicka 9a) imprezę taneczną „Bodhi Party“ rozkręcą Robert Szilagyi i Andor Gal, czyli węgierski DJ-duet „Dynamic Ego Killaz“ (www.dynamicegokillaz.com). Dodajmy, że Robert Szilagyi jest także jednym z nauczycieli buddyjskich, którzy będą gośćmi festiwalu. Organizatorami Festiwalu są Fundacja Stupa House oraz Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach.

Program Festiwalu

11 marca, czwartek
18:00 Film: Buddyzm we współczesnym świecie
20:00 Wykład: Narodziny buddyzmu na Zachodzie, Tommy Boggs (Dania)

12 marca, piątek
18:00 Film: Transparent Lama from Bhutan
19:00 Pokaz slajdów z podróży do Nepalu i Indii; Spotkanie z autorką zdjęć Hanną Łubek
20:00 Wykład: Dosiadając tygrysa – praca z emocjami, Tommy Boggs (Dania)

13 marca, sobota
16:00 Film: Zaginione Dzieci Buddy
18:00 Wykład: Budda i Miłość, Robert Szilagyi (Węgry)
21:00 Impreza w klubie Cogitatur, Dynamic Ego KIllaz (Węgry) - DJ Set

14 marca, niedziela
16:00 Film: Tajemna Podróż do Wchodniego Tybetu Lamy Ole Nydahla
20:00 Warsztat: Metody pracy z umysłem, Robert Szilagyi (Węgry)

15 marca, poniedziałek
19:00 Dni Otwarte w Buddyjskim Ośrodku Medytacyjnym w Katowicach

16 marca, wtorek
19:00 Dni Otwarte w Buddyjskim Ośrodku Medytacyjnym w Katowicach

17 marca, środa
18:00 Film: Podróż przez Bhutan, krainę Guru Rinpoczę

18 marca, czwartek
18:00 Film: Tybet – powrót do Korzeni Buddyzmu
20:00 Wykład: Buddyzm tybetański na Wchodzie i Zachodzie, Maria Przyjemska (Polska)

19 marca, piątek
18:30 Wykład w GCK: Rola nauczyciela w buddyzmie, Juraj Turek (Słowacja)
Wykład ma miejsce w Górnośląskim Centrum Kultury, Pl. Sejmu Śl. 2

20 marca, sobota
16:00 - 18:00 Warsztat: Medycyna tybetańska, Anastazja Holecko (Polska)
18:00 Film: Dom Smoka
20:00 Wykład: Miłość i partnerstwo w buddyzmie, Paulina Czaja (Polska)
21 marca, niedziela
18:00 Wykład: Klejnot nauk Buddy, Adam Jankiewicz (Polska)
22:00 Zakończenie festiwalu

Wykłady o buddyzmie

Seria wykładów o buddyzmie, które wygłoszą podróżujący nauczycele z kilku krajów.
11 marca, czwartek
20:00 Narodziny buddyzmu na Zachodzie

Jak buddyzm dotarł na Zachód? 40 lat temu, gdy XVI Karmapa poprosił Olego i Hannah Nydahlów o rozprzestrzenienie nauk buddyjskich w zachodnim świecie, miała swój początek porywająca historia. Zapraszamy do posłuchania o tym, jak życie duńskich hipisów zamieniło się w pełne przygód i podróży życie buddyjskich nauczycieli.

12 marca, piątek
20:00 Dosiadając tygrysa - praca z emocjami

Buddyzm nie jest religią. Jest zbiorem metod do pracy z umysłem. Zapraszamy do posłuchania, jak praktyczne buddyjskie metody mogą prowadzić do wolności od gniewu, zazdrości, głupoty.

13 marca, sobota
20:00 Budda i miłość

Dla większości z nas nie ma większego spełnienia w życiu od bycia kochanym i obdarowywania miłością innych. Naki Buddy mówią o tym, jak nadmiar, pojawiający się w pełnym radości związku użyć dla dobra wszystkich i samemu dzięki temu wzrastać.

14 marca, niedziela
20:00 Warsztat medytacyjny: Metody pracy z umysłem

Praktyka buddyjska to przede wszystkim medytacja, dzięki której można przejść z poziomu zrozumienia na poziom przeżywania, czyli to co zostało zrozumiane intelektualnie wprowadzić w praktyczne życie. Jak to zrobić opowie Robert Szilagyi z Węgier. Ponadto przeprowadzimy kilka krótkich sesji medytacyjnych. Warsztat nie wymaga wcześniejszego przygotowania i jest przeznaczony dla wszystkich zainteresowanych.

18 marca, czwartek
20:00 Buddyzm tybetański na Wschodzie i Zachodzie

Autorka filmy "Tybet – powrót do Korzeni buddyzmu", opowie o podróży do zamkniętej przed światem, okupowanej przez komunistyczny reżim, krainy. Spotkała tam lamów buddyjskich, którzy dziś, podobnie jak w czasach Buddy, urzeczywistniają jego nauki przy pomocy nieustającej praktyki medytacyjnej. Wykład stanowi nawiązanie i rozszerzenie opowieści z filmu, którego projekcja ma miejsce w tym samym dniu o 18:00.

19 marca, piątek
20:00 Kim jest nauczyciel w buddyzmie Diamentowej Drogi?

W buddyzmie wadżrajany kluczowa jest autentyczność przekazu nauk Buddy. Dlatego tak ważny jest nieprzerwany łańcuch lamów i ich uczniów od czasów Buddy aż do dnia dzisiejszego.

20 marca, sobota
20:00 Miłość i partnerstwo

O miłości i partnerstwie w buddyzmie oczami kobiety opowie wieloletnia uczenica Lamy Ole Nydahla, Paulina Czaja

21 marca, niedziela
20:00 Klejnot nauk Buddy

„Wszystkie zjawiska to twój własny umysł!“ – wyjaśniał nauki Mahamudry Maitripa, wielki indyjski mistrza medytacji. O tym, jak inspirujące są one do dziś opowie Adam Jankiewicz.


Filmy buddyjskie

Seria filmów przybliżających rozwój buddyzmu na świecie, zarówno w Azji, jak na Zachodzie

11 marca, czwartek
18:00 Buddyzm we współczesnym świecie

„Gdy na niebie będą latać żelazne ptaki, a woły poruszać się na ognistych kołach, moja nauka dotrze do kraju białego człowieka”

Ta przepowiednia, pozostawiona przez Guru Rinpocze w VIII wieku, właśnie się wypełnia. Od 1968 r. duńscy lamowie, Hannah i Ole Nydahl, uczynili rozprzestrzenianie buddyzmu dziełem swojego życia. Do dzisiejszego dnia założyli niemal 600 ośrodków na całym świecie. Ten film opowiada o księciu, który stał się buddą i o 17 Karmapie, duchowym przywódcy szkoły Karma Kagyu, buddyzmu tybetańskiego Diamentowej Drogi. Pokazuje buddyjskie życie we współczesnym, pełnym pośpiechu świecie Zachodu, w którym stale rośnie zainteresowanie dharmą.

12 marca, piątek
18:00 Transparent Lama from Bhutan

Biografia wybitnego nauczyciela buddyzmu diamentowej drogi, tybetańskiego lamy Lopona Tseczu Rinpocze (1918 - 2003). Barwnym tłem dla tej opowieści jest sceneria klasztoru w Nepalu, w którym lama Tseczu spędził ostatnie lata swojego życia, oraz krajobrazy Bhutanu, ojczystego kraju lamy. Wspomnieniami o nim dzielą się jego pierwsi zachodni uczniowie – Ole Nydahl i jego żona Hannah.

13 marca, sobota
16:00 Zaginione Dzieci Buddy

Film o opacie wśród tajlandzkiej, biednej społeczności (często uzależnioną od narkotyków). Niezwykły, inspirujący.

14 marca, niedziela
16:00 Tajemna Podróż do Wschodniego Tybetu Lamy Ole Nydahla

Lama Ole Nydahl jest jednym z pierwszych zachodnich uczniów JŚ XVI Gjalwa Karmapy, zwierzchnika linii Karma Kagyu, jednej z czterech głównych szkół buddyzmu tybetańskiego. Ole Nydahl w latach sześćdziesiątych razem ze swoją żoną Hannah spędzili w Himalajach trzy lata, intensywnie studiując filozofię buddyjską pod kierunkiem swojego nauczyciela. Na jego prośbę od ponad trzydziestu lat wykłada, pisze książki, uczy medytacji i otwiera ośrodki buddyjskie na całym świecie.

Lama Ole, przenosząc na Zachód nauki mające ponad 2500 lat, stworzył własny styl ich przekazywania, często kontrowersyjny i łamiący stereotypy buddysty.
Film jest dokumentacją podróży z 1986 Oglądamy zdjęcia pokazujące zamknięty dla turystów Kham, rejestrujące niezwykłe spotkania i podróż do często nieznanych na Zachodzie źródeł buddyzmu tybetańskiego.

17 marca, środa
18:00 Podróż przez Bhutan, krainę Guru Rinpocze

Przez ponad tysiąc lat Bhutan – małe himalajskie królestwo wielkości Szwajcarii, nazywane przez miejscowych Druk Yul, czyli „Ziemia grzmiącego smoka – żyło we wspaniałej izolacji pośród górskich łańcuchów, wciśnięte między Indie i Chiny.

Było odcięte od świata zewnętrznego przez warunki geograficzne i celową politykę.
Król Bhutanu, Jigme Singye Wangchuck od lat 60. XX wieku pomału wprowadza reformy i modernizuje kraj – pojawiły się drogi, elektryczność, auta, telefony, Internet i telewizja.

Królewski program modernizacji kraju przebiega pod hasłem "Narodowe szczęście brutto ważniejsze jest od produktu narodowego brutto".

18 marca, czwartek
18:00 Tybet – powrót do korzeni buddyzmu

Relacja z podróży Marii Przyjemskiej do izolowanej krainy we Wchodnim Tybecie, gdzie wciąż żywa jest tradycja nieustannej medytacji, obecna wśród społeczności tamtejszych mnichów. Film nawiązuje do "Tajemnej Podróży..." (14 marca, g. 16), pokazując jak współcześnie wyglądają miejsca, udokumentowane na tym drugim filmie 30 lat wcześniej.

20 marca, sobota
18:00 Dom Smoka

Bhutan jest ostatnim bastionem świata broniącym się przed globalizacją. Równocześnie, od kilku lat reformy prowadzące do nowoczesności zmieniają kompletnie kraj i jego strukturę.

Tradycje narodowe, ważne dla starego pokolenia, mającego zaufanie do Króla i panującej religii buddyjskiej postawione jest w sytuacji, kiedy ich dzieci zafascynowane Zachodem i komercją, chcą czuć się już obywatelami świata, a nie mieszkańcami zamkniętego kraju w Himalajach.

Film koncentruje się wokół postaci Namgaya – młodego mnicha, żyjącego według starach zasad, i Jigme – pierwszego dj’a muzyki techno w Bhutanie, pochodzącego z bogatej rodziny, szukającego swojej drogi w ostatnim w pełni buddyjskim kraju na świecie znanym z przewodników jako piękne, tajemnicze, niedostępne i nigdy nie skolonizowane królestwo.

Oglądamy zmagania Jigme z prowadzeniem klubu i wprowadzeniem do kraju muzyki elektronicznej, co w finale prowadzi do wyjazdu do KIBI – Instytutu Studiów Buddyjskich w Indiach.

Wystawy buddyjskie w mieście

Zapraszamy do biurowca Altus i CSF-u
"Tam, gdzie powietrze wibruje mantrą"

Dzięki niezwykłej fotograficznej relacji z podróży po Indiach i Nepalu możemy przenieść się w magiczne miejsca, w których każdy detal, wzór i forma mają znaczenie. Fotografie zachwycają nie tylko ogromnym wyczuciem chwili, z jakim uchwycone zostały momenty z życia Nepalczyków, ale także sposobem, w jaki oddają atmosferę panującą w miejscach przesiąkniętych kulturą i filozofią buddyzmu tybetańskiego. Hanna Łubek, która współpracuje na stałe z magazynem „Diamentowa Droga“, oraz organizuje i fotoedytuje miedzynarodowe buddyjskie archiwum fotograficzne przyznaje, że filozofia buddyjska stała się integralną częścią jej życia, a w Katmandu czuje się jak w domu. Prawdopodobnie właśnie dlatego tak doskonale uchwyciła klimat tego niezwykłego miejsca.

Miejsce: Patio biurowca Altus, Katowice, ul. Uniwersytecka 13
Termin: 2 marca – 17 marca 2010

"Przestrzeń Umysłu"

To efekt inspiracji, jaka pojawiła się w naszym zachodnim kręgu kulturowym dzięki otwarciu się na obcą - do niedawna znaną jedynie z reportaży podróżniczych - filozofię, kulturę oraz praktyki buddyzmu tybetańskiego. Spójna buddyjska wizja świata wewnętrznego i zewnętrznego, dzięki emigrującym i podróżującym nauczycielom, zaczęła rozwijać się we wszystkich demokratycznych i wolnych częściach świata zachodu dopiero kilkadziesiąt lat temu, w dużej mierze na skutek niszczenia tybetańskiego dorobku kulturowego w jego kolebce. Prezentowana wystawa jest próbą uchwycenia atmosfery nowego, zachodniego charakteru buddyzmu, a także zainspirowania jego ponadczasową głębią, która jest aktualna niezależnie od warunków czasu i przestrzeni, w których się przejawia.

Miejsce: Patio biurowca Altus, Katowice, ul. Uniwersytecka 13
Termin: 2 marca – 17 marca 2010

Wystawa tradycyjnej sztuki Tybetu

Wystawa przedstawia kulturowe i duchowe dziedzictwo wschodniego buddyzmu. Udało się zgromadzić kolekcję sztuki z okręgu Himalajów. Kultura tybetańska niesie ze sobą uniwersalne wartości humanistyczne, które są jednymi z najważniejszych – obok duchowych i kulturowych – skarbów ludzkości. Zbiory wystawy, pochodzące z kilku krajów Dalekiego Wschodu, przybliżają ten zamknięty świat. Eksponaty – posążki i thanki (zwijane malowidła na płótnie i jedwabiu) – są starannie wykonanymi dziełami sztuki, odzwierciedlającymi bogaty system symboli. Malowidła i posążki stanowią narzędzia medytacyjne najwyższych nauk Buddy – Diamentowej Drogi – i służą do odkrycia możliwości tkwiących w każdym z nas. Zgodnie z naukami Buddy, każdy z nas jest buddą.

Przedstawiane na naszej wystawie posążki i thanki aktywizują te najwyższe właściwości w nas samych podczas medytacji. Te rozmaite formy zostały przekazane około 2550 lat temu przez Buddę. Reprezentują one doświadczanie nieuwarunkowanej radości. Pomagają nam odkryć fakt, że nie potrzebujemy żadnych zewnętrznych okoliczności żeby być szczęśliwymi.

Miejsce:Centrum Sztuki Filmowej, ul Sokolska 6
Termin: 11 marca – 21 marca 2010


Warsztaty

14 marca, niedziela
18:00Warsztaty medytacyjne

Warsztaty medytacyjne to doskonała okazja na spróbowania buddyjskich technik pracy z umysłem. W dobrych warunkach, z niezbędnymi wyjaśnieniami, będziecie Panstwo mogli spróbować metod, których od 2500 lat używają buddyści.

20 marca, sobota
16:00 Warsztat medycyny tybetańskiej

Tradycyjna Medycyna Tybetanska (Traditional Tibetan Medicine - TTM) jest naturalną holistyczną nauką medyczną, która odpowiada na indywidualne potrzeby ciała, umysłu i ducha w zintegrowany sposob. Studia TTM zawierają bogactwo wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii, embriologii, patologii, diagnostyki i terapii, włączajac w to obszerną ziołową farmakopedie oraz wiele różnych zabiegow terapeutycznych w niewielkim stopniu znanych na Zachodzie.

Tradycyjna Medycyna Tybetańska jest jednym z najstarszych systemów uzdrawiania i jest efektywnie praktykowana we współczesnym społeczeństwie. Współczesne badania potwierdzają wyjątkowy pożytek płynący z tej starożytnej wiedzy.

TTM skupia sie na dwóch aspektach:

* Prewencyjnym,
Zapobieganie chorobom poprzez korektę stylu życia i diety stanowi fundament TTM. W dzisiejszych czasach wiekszkość chorob przewlekłych jest rezultatem zachwiania podejścia mentalnego, niewłaściwego stylu życia i nieodpowiedniej diety, np. cukrzyca i choroby naczyń sercowych itp.

* Leczniczym.
Kiedy doprowadzamy do dysharmonii w ciele, choroby sie manifestują. Niezbedne staje się wtedy przywrócenie równowagi poprzez pracę z przyczną i skutkiem. Stosuje się wtedy dietę, zmienia styl życia oraz stosuje ziololecznictwo i inne terapie.
 
     
Linki sponsorowane
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB