Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Projekt
Autor Wiadomość
tomipodjacki

Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 10
Skąd: Rumia
Wysłany: 2009-06-15, 20:54   

ja bym napisał: roz:glaskanie, rozcieranie, ugniatanie podłuzne, uciski jednoczesne, wibracja poprzeczna.
pob: głaskanie,rozcieranie, ugniatanie poprzeczne i podłużne (z przewaga poprzecznego) uciski naprzemienne, , oklepywanie, wibracja podłużna i ewentualnie rostrzasanie bo nie wszedzie sie robi. I kto ma racje??
 
     
Linki sponsorowane
madek 

Dołączyła: 25 Mar 2009
Posty: 26
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-06-15, 21:38   

zobaczymy jutro co to bedzie:) a nie wiecie czy sa juz moze gdzies odpowiedzi do dzisiejszych testow? :?:
 
     
magsmol 

Dołączyła: 17 Lis 2008
Posty: 40
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-06-15, 21:44   

Pamiętajcie żeby zacząć od głaskania powierzchownego całej powierzchni masowanej i na koniec też najpierw głaskanie głębokie później powierzchowne. Myślę że są marne szansa na drenaż ale kto to wie. A odp z teorii trzeba szukać na stronach OKE lub CKE
 
     
madek 

Dołączyła: 25 Mar 2009
Posty: 26
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-06-15, 21:46   

a mnie wogole inaczej uczono pisania projektu:( nauczyli nas pisania ze zaczyna sie głaskaniem i kończy ale opisuje sie np: na grzbiecie w liniach pachowych, 4ma palcami po bokach kregosłupa, paliczkowe itp... z kazda technika tak samo tylko ze juz wole nie mieszac i napisze tak jak nauczyli na zborowskim, chyba to tez powinni uznac nie? ktos jeszcze tak sie uczyl? Odpowiedzi na CKE jeszcze nie ma
 
     
magsmol 

Dołączyła: 17 Lis 2008
Posty: 40
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-06-15, 21:53   

Wszystko się zgadza ale w kluczach jest brane pod uwagę to co napisałam wcześniej. Jeżeli masz masaż podudzia to możesz napisać na początku głaskanie całymi dłońmi lub paliczkowe całej kończyny to jest równoznaczne z głaskaniem powierzchownym, póżniej skupisz się na podudziu i piszesz głaskanie grzbyczkowe, piąstkowe, ze wzmocnieniem itp to oznacza głaskanie głębokie. Tak samo z rozcieraniem. Ważna jest zasada warstwowości i to jest punktowane.
 
     
madek 

Dołączyła: 25 Mar 2009
Posty: 26
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-06-15, 21:55   

aha czyli to nie jest bledem? moze temu tak nas uczyli bo dopiero jestem pierwszym rocznikiem w szkole ktory bedzie pisal takie cos
 
     
Nice

Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 17
Skąd: Białystok
Wysłany: 2009-06-15, 21:57   

Widze ze kazdy z Nas zostal inaczej nauczony :p
 
     
madek 

Dołączyła: 25 Mar 2009
Posty: 26
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-06-15, 21:59   

hehe no wlasnie a jak jest z przeciwwskazaniami? bo niektorzy pisza tylko tyle ile jest punktowanych a u mnie trzeba pisac wszyskie jakie sie zna bo nie wiadomo jakie sa w kluczu. ciekawe czy wogole je trzeba bedzie podawac czy moze beda jakies inne polecenia.
 
     
magsmol 

Dołączyła: 17 Lis 2008
Posty: 40
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-06-15, 22:01   

Nie to nie jest błędem pisz tak jak was uczyli a dodatkowo możesz dopisać to co napisałam wcześniej. Dobrze jest też dodać głaskanie i rozcieranie na przyczepach mięśniowych nawet za to były punkty , oraz chwyty z masażu segmentarnego jeśli będzie grzbiet, te chwyty najlepiej umieścić miedzy rozcieraniem a ugniataniem. Przed masażem oczywiście wykonujemy ocenę palpacyjną bądź inną diagnostykę (za to jest od 2 do 4 punktów.
 
     
madek 

Dołączyła: 25 Mar 2009
Posty: 26
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-06-15, 22:05   

dzieki bede o tym pamietac, mam nadzieje ze jakoś pójdzie, licze ze drenazu nie bedzie:D tylko cos z klasycznego przynajmniej zawsze cos sie wymysli:D
 
     
magsmol 

Dołączyła: 17 Lis 2008
Posty: 40
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-06-15, 22:05   

Klucz jest ułożony do danego przypadku więc piszcie że w dniu dzisiejszym brak przeciwwskazań bo tak musi być skoro wykonujecie masaż, ale dobrze jest dopisać że w razie wysokiej temperatury, podwyższonego ciśnienia, zmian skórnych, miesiączki zabiegów nie wykonujemy.
 
     
madek 

Dołączyła: 25 Mar 2009
Posty: 26
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-06-15, 22:07   

tak o tym trzeba pamietac bo gdyby byly przeciwwskazania to projekt nie ma sensu, trzeba pisac co sie zalicza do ogolnych przeciwwskazan.
 
     
magsmol 

Dołączyła: 17 Lis 2008
Posty: 40
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-06-15, 22:09   

Przeczytaj sobie ten projekt który jest umieszczony na tej stronie w materiałach on jest pisany na podstawie klucza z ostatniego roku.
 
     
Nice

Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 17
Skąd: Białystok
Wysłany: 2009-06-15, 22:10   

Przeciwskazania wynikajace z tresci zadania czyli brak - bo pacjent/tka czuje sie dobrze i mozna dopisac ogolne kilka najwazniejszych takie juz wczesniej ktos podal . Wtedy jest najbezpieczniej ;)
 
     
magsmol 

Dołączyła: 17 Lis 2008
Posty: 40
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-06-15, 22:14   

Życzę wszystkim powodzenia :lol:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB