Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Siedząca praca a ból szyi
Autor Wiadomość
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2016-11-10, 04:41   Siedząca praca a ból szyi

Zainspirowana ostatnimi pojawiającymi się pytaniami, chciałabym dzisiaj napisać parę słów o bólu szyi.

Odcinek szyjny kręgosłupa, będąc z jednej strony najbardziej ruchomą jego częścią, z drugiej przeznaczony do dźwigania znacznych rozmiarów głowy, podczas długotrwałych obciążeń statycznych, potrafi się zbuntować. Za ból odcinka szyjnego odpowiadają głównie przeciążone struktury tkanek miękkich tego rejonu, a więc zablokowane, odkształcone powięzi, skutkujące odczuciami nadmiernego napięcia mięśni, wrażeniem sztywności, ciężkości, ciągnięcia promieniującego do okolicy międzyłopatkowej, kończyny górnej czy twarzy.

Długotrwałe utrzymywanie jednej i tej samej pozycji doprowadza mięśnie do stanu, w którym, nawet w spoczynku, nie osiągają pełnego rozluźnienia. Pojawia się problem ze znalezieniem wygodnej pozycji do snu, a w skrajnych przypadkach niemożliwe jest znalezienie bezbolesnej pozycji leżącej. Podłożem dla takiego stanu jest zwykle nieprawidłowa postawa ciała.

Warto zauważyć, że nie chodzi tu tylko o przysłowiowe garbienie się przy komputerze, ale o nawyki dotyczące całej sylwetki, osłabioną stabilizację centralną a także wzorce reagowania na stres. Często to właśnie reakcje emocjonalne prowadzą do wytwarzania w ciele długotrwałych napięć. I tak w komplecie z bolącą szyją dostajemy zaciśnięte szczęki, zablokowaną, napiętą przeponę czy ograniczone w ruchomości biodra.

Jak sobie pomóc?

W pierwszej kolejności należy poszukać przyczyny zaistniałego stanu. Nie zawsze długotrwałe siedzenie to jedyny winowajca. Czasem trzeba zacząć od pracy z tkankami żuchwy czy miednicy, bo to one rzutują na sytuację w rejonie szyi. Nie wystarczy też jednorazowo rozluźnić napięte struktury.

Każde przywrócenie ruchomości tkankom miękkim będzie krótkotrwałe, jeśli nie pójdą za nim ćwiczenia kształtujące nawyk prawidłowej postawy ciała. Co więcej, w sytuacji gdy korzeniem problemu są emocje, to właśnie praca z nimi i nauczenie ciała konstruktywnego na nie reagowania, będzie sprawą pierwszorzędną.

bosastopa.kinea.pl
 
     
Linki sponsorowane
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB