Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Teoria na egzaminie
Autor Wiadomość
jassy1

Dołączył: 14 Maj 2016
Posty: 7
Wysłany: 2016-06-07, 21:42   Teoria na egzaminie

Mam pytanko jak jesteście przygotowywani do egzaminu teoretycznego. Bo nam w sumie mówią abyśmy nie uczyli się ze starych egzaminów że tego nie będzie bo są inne zasady. I tak w sumie nie mam zielonego pojęcia za jakie ksiązki się brać i z czego sobie przypominać. Bardzo was proszę dajcie znać jak u was wygląda przygotowanie do egzaminu teoretycznego.
 
     
Linki sponsorowane
Zielona

Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 10
Wysłany: 2016-06-08, 12:11   

My rozwiązujemy wspólnie arkusze egzaminacyjne. Pytania często są początkiem do jakiegoś mini-wykładu, więc korzystamy na tym.
 
     
monikasz40 

Wiek: 48
Dołączyła: 16 Sty 2016
Posty: 18
Wysłany: 2016-06-09, 20:00   

My już ,skończyliśmy zajęcia i spotkaliśmy się nieoficjalnie i raz jeszcze w następnym tygodniu,ale tylko na ćwiczenia masażu.Co do teorii to każdy sobie rzepkę skrobie,taka szkoła.Oprócz testów na stronie Egzamin Zawodowy,mam jeszcze książkę z przykładowymi czterema testami teoretycznymi i kilkoma praktycznymi z nowej podstawy programowej 2013r.Książka to Egzamin zawodowy technik masażysta 2013 i tam są trudniejsze zagadnienia,niż na stronie Egzamin zawodowy,dodatkowo są informacje co masażystę obowiązuje(znajomość jakich rodzajów masaży itd.),na temat egzaminu.Ja osobiście przypomnę sobie ważniejsze rzeczy z anatomii,pytań z samej anatomii jest niewiele i reszta to wszystkie rodzaje masaży,ich zasady,metodyka ,działanie itd.,ważniejsze testy diagnostyczne,jednostki chorobowe i zastosowanie w nich masażu.Ksiązek to mam troche tylko czasu na naukę nie ma,korzystam ze Zborowskiego i Magiery,jego leksykonu,diagnostyki w kinezyterapii i masażu,rehabilitacji z elementami masażu,mam Lewandowskiego masaż leczniczy,Wierzbickiego podstawy masażu i mam głowę cztery na cztery,bo tego wszystkiego nie mogę ogarnąć.Jestem tylko jednej myśli"Będzie dobrze".
 
     
niebieska123

Dołączył: 13 Cze 2016
Posty: 11
Wysłany: 2016-06-13, 13:23   

My w szkole rozwiązywaliśmy testy z poprzednich lat i z egzaminzawodowy, tak jak Monikasz40 też mam tą książkę z testami, ogólnie to cały pokój notatkach i nie wiem za co się wziać :roll: ale generalnie to korzystam z książek Zborowskiego i Magiery i powtarzam z anatomii. Tak samo jak Monika mam też jedną myśl "będzie dobrze".
 
     
Tomek88

Wiek: 36
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 1
Skąd: Katowice
Wysłany: 2016-06-13, 16:35   

Mógłby ktoś mi wysłał testy z poprzednich lat na PM podam skrzynkę :) ?
 
     
olqa 

Dołączyła: 11 Maj 2016
Posty: 14
Skąd: Płock
Wysłany: 2016-06-13, 22:17   

Ja jak czytam niektóre pytania testowe to się za głowę łapie, bo o takie szczegóły pytają :D Wyznaję prostą zasadę z teoretycznych podstaw masażu: masaż ma wszystko poprawiać :D i z reguły się sprawdza, gorzej jest z anatomią, bo prócz takich ogólnych, oczywistych zagadnień są też takie szczególiki, które mi nieco umknęły, a tego się właśnie boję. Zauważyłam, że dużo pytań jest o dyscypliny sportowe, o rodzaje zabiegów, wpływ zabiegów fizykalnych na poszczególne tkanki też, no a na tym siłą rzeczy się nie skupiałam aż tak. Albo testy z fizjo, o połowie to ja nawet nigdy nie czytałam :D noo ale jakoś to będzie, może mi się włączy jakieś logiczne myślenie i to wygra nad stresem
 
     
niebieska123

Dołączył: 13 Cze 2016
Posty: 11
Wysłany: 2016-06-14, 08:54   

no właśnie też zauważyłam ze jest bardzo dużo pytań w dyscyplinach sportowych, wpływu masażu/technik/zabiegów na tkanki a także pytania o masaż w środowisku wodnym.
 
     
olqa 

Dołączyła: 11 Maj 2016
Posty: 14
Skąd: Płock
Wysłany: 2016-06-16, 13:03   

No ja właśnie coś tam próbuję czytać, ale nie idzie kompletnie, chyba na żywioł jutro :d coś się pamięta, a bez sensu jest się uczyć teraz wszystkiego, bo to nierealne. Powtórzę tylko układ nerwowy jakoś bardziej :D bo tam są te wszystkie porażenia, niedowłady, a to chcąc nie chcąc trzeba znać
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB