Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Egzamin Praktyczny poprawka styczeń 2016
Autor Wiadomość
Maciej ad rem

Dołączył: 12 Cze 2015
Posty: 46
Wysłany: 2016-01-20, 19:22   

Gibi napisał/a:
Arkusze jakie były:

1.Pacjent spadł z drabiny, miał krwiaka w okolicy pachowej, uszkodzenie stawu barkowego, obecnie ma obrzęk limfatyczny. Wykonaj masaż. Leżenie tyłem. Na karcie były wskazania dla pacjenta do domu i osobno ćwiczenia jakie ma wykonywać.


Podpowiadam co było w kluczu (wiem na pewno)
-ćwiczenia na zginanie stawu łokciowego
-ćwiczenia na odwodzenie i przywodzenie w stawie barkowym
-zaciskanie pięść z rękami w górze

2.Pacjent po usuniętych żyłach powierzchniowych kończyny dolnej, wykonaj drenaż w leżeniu tyłem.



Podpowiedź:

-w kluczu jest czy opracowano staw biodrowy i głowę kości udowej
-jak przygotujesz pacjenta to go połóż w leżeniu przodem i najpierw zgłoś, dopiero go odwracasz na plecy, robisz obojczyki i węzły pachwinowe i znowu przekręcasz i robisz masaż jak leży przodem (na pewno)


3.Pacjent po przebytym raku prostaty, miał sekcje węzłów chłonnych pachwinowych. Wykonaj drenaż kończyny dolnej w leżeniu przodem.

Podpowiedź:
-nie zapomnieć wykonać brzucha, ale nie poniżej pępka głębokiego, tylko ślimak kieronica itp.. (8 ruchów)

4.Pacjentka po mastektomii, nie ma nic że sekcja węzłów wykona drenaż kończyny górnej.

podpowiedź:
-w karcie wpisuj że ćwiczenia na staw ramiennych, podnoszenie rak


Do wszystkich arkuszy:

-zalecenie bandażowanie
-specjalna uciskowa bielizna
-unikanie obciążeń chorej kończyny
-unikanie stania lub siedzenia długiego

oceniane jest czy starł oliwkę na koniec (na pewno) więc nałożyć na początku tylko trochę na dłonie

Jest miarka do mierzenia obwodów, zaliczane jest to do badania pacjenta, mierzysz kończynę zdrową i chorą (nie zapisujesz) po masażu mierzysz kończynę chorą (nie zapisujesz nigdzie)

Oceniane jest czy każdą partię drenowaną przegłaskał, wykonał uciski, wykonał rozcierania. Mówię tutaj o ramię, przedramię, udo, podudzie (wiem wiem nie pytajcie jak ma zrobić uciski na udzie, nie wiem.. ale oceniane jest na pewno)

na kartach pacjenta niema nic o mięśniach ani o węzłach jakie się masuje!

każda karta ma zalecenia dla pacjenta w celu profilaktyki i zalecenie jakie ćwiczenia ma wykonywać pacjent.



Ale jakim cudem przodem ? Przecież drenaż wykonujemy w leżeniu na plecach (w opracowaniu kończyny dolnej, kończyny górnej oraz klatki piersiowej ?
 
     
Linki sponsorowane
Maciej ad rem

Dołączył: 12 Cze 2015
Posty: 46
Wysłany: 2016-01-20, 19:37   

Gibi napisał/a:
mam to z innego forum


"-jak przygotujesz pacjenta to go połóż w leżeniu przodem i najpierw zgłoś, dopiero go odwracasz na plecy, robisz obojczyki i węzły pachwinowe i znowu przekręcasz i robisz masaż jak leży przodem (na pewno)"

Ale taka zmiana jest bezsensowna ! Stosuje się tylko jedną pozycję !
 
     
Lisbeth

Dołączył: 14 Kwi 2015
Posty: 30
Wysłany: 2016-01-20, 19:59   

Poza tym w poleceniu jest leżenie tyłem, a nie przodem.
 
     
Gibi

Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 52
Wysłany: 2016-01-20, 21:18   

Troche to pogmatwane i tez nie do konca rozumiem.
 
     
Gibi

Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 52
Wysłany: 2016-01-20, 22:47   

Potwierdzone tak ponoc bylo, lezenie przodem.
 
     
Gibi

Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 52
Wysłany: 2016-01-20, 22:48   

http://forum.egzaminzawod...-vt4125,15.html
link do drugiego forum
 
     
Lisbeth

Dołączył: 14 Kwi 2015
Posty: 30
Wysłany: 2016-01-20, 23:44   

Yy..


Cytat:
2.Pacjent po usuniętych żyłach powierzchniowych kończyny dolnej, wykonaj drenaż w leżeniu tyłem.

A potem koleś pisze że

Cytat:
DRENAŻ LIMFATYCZNY KOŃCZYNY DOLNEJ W LEŻENIU PRZODEM.


No nic, zapewne sama się dowiem jak to w końcu ma być na egzaminie, bo zapewne będzie zaznaczone czy ma być przednia strona nogi czy tylna.

Cytat:
Ocenia też uciski na każdej partii a przecież nie masz jak zrobić ucisków na udzie, no jak chwycisz udo? rób coś w rodzaju ucisków, jak możesz.


Jak to to jak? Normalnie się uciski całymi dłońmi robi. Przecież w książce Zborowskiego jest wszystko pokazane i opisane :D

I nie bardzo rozumiem dlaczego mówicie o jakiś widełkach i ślimakach...w drenażu limfatycznym jest przecie tylko głaskanie, rozcieranie koliste, spiralne, ugniatanie podłużne i uciski i tyle. No a przynajmniej tak jest w Zborowskim i tak mnie uczono.
 
     
Gibi

Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 52
Wysłany: 2016-01-21, 07:35   

Troche cos pomotal, ale fakt ze jak bedzie prodzem to go trzeba by bylo polozyc tylem i zrobic obojczyk, brzuch i pachwiny i reszta w lezeniu przodem. Co do uciskow na udzie nie ma tego w zborowskim sa tylko uciski na podudzie i przedramieniu ale to nie problem mozna zrobic, widelki sa skoro przerabiaasz zborowskieego jest tam to na okrągło ale moze u Ciebie to ugniaatanie podluzne a slimak jest na brzuchu
 
     
kasia00

Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 9
Wysłany: 2016-01-21, 19:43   

Coś jeszcze udało się wam dowiedzieć? :)
 
     
Maciej ad rem

Dołączył: 12 Cze 2015
Posty: 46
Wysłany: 2016-01-22, 18:38   Przepraszam

Gibi napisał/a:
Potwierdzone tak ponoc bylo, lezenie przodem.


Bardzo przepraszam ! KD opracowujemy od węzłów pachwinowych do palców (kończymy powtórzeniem stawu skokowego) i masujemy stronę boczną, przednią i przyśrodkową, a następnie pomagamy pacjentowi zmienić pozycję (powinniśmy mu w tym pomóc ?) i masujemy wyłącznie tylną (przy czym techniki głaskania i rozcierania poprzecznego wykonujemy tylko na stawach). Czy ktoś może podać dokładne pytania i zalecenia ? Czy trzeba wymienić mięśnie i przyczepy, czy tylko mięśnie ?
 
     
Maciej ad rem

Dołączył: 12 Cze 2015
Posty: 46
Wysłany: 2016-01-22, 18:41   

Gibi napisał/a:
Troche cos pomotal, ale fakt ze jak bedzie prodzem to go trzeba by bylo polozyc tylem i zrobic obojczyk, brzuch i pachwiny i reszta w lezeniu przodem. Co do uciskow na udzie nie ma tego w zborowskim sa tylko uciski na podudzie i przedramieniu ale to nie problem mozna zrobic, widelki sa skoro przerabiaasz zborowskieego jest tam to na okrągło ale moze u Ciebie to ugniaatanie podluzne a slimak jest na brzuchu



Ale dlaczego obojczyk, brzuch i pachwiny ? Jaka to jednostka chorobowa ? Mamy drenaż klatki Piersiowej i drenaż Brzucha. Opracować obydwa ? A pachwina zalicza się już do drenażu Kończyny Dolnej. Czy ktoś może podać dokładne wersje zadań ? Gibi, masz kontakt do Mollystar. Napisz do niej.
 
     
Maciej ad rem

Dołączył: 12 Cze 2015
Posty: 46
Wysłany: 2016-01-22, 18:42   

Lisbeth napisał/a:
Yy..


Cytat:
2.Pacjent po usuniętych żyłach powierzchniowych kończyny dolnej, wykonaj drenaż w leżeniu tyłem.

A potem koleś pisze że

Cytat:
DRENAŻ LIMFATYCZNY KOŃCZYNY DOLNEJ W LEŻENIU PRZODEM.


No nic, zapewne sama się dowiem jak to w końcu ma być na egzaminie, bo zapewne będzie zaznaczone czy ma być przednia strona nogi czy tylna.

Cytat:
Ocenia też uciski na każdej partii a przecież nie masz jak zrobić ucisków na udzie, no jak chwycisz udo? rób coś w rodzaju ucisków, jak możesz.



Te "ślimaki" i "kierownice" też mnie dziwią...

Jak to to jak? Normalnie się uciski całymi dłońmi robi. Przecież w książce Zborowskiego jest wszystko pokazane i opisane :D

I nie bardzo rozumiem dlaczego mówicie o jakiś widełkach i ślimakach...w drenażu limfatycznym jest przecie tylko głaskanie, rozcieranie koliste, spiralne, ugniatanie podłużne i uciski i tyle. No a przynajmniej tak jest w Zborowskim i tak mnie uczono.
 
     
Maciej ad rem

Dołączył: 12 Cze 2015
Posty: 46
Wysłany: 2016-01-22, 18:47   W sprawie zadań

Mollystar napisał/a:
Ij a mialam tylko napisac cwiczenia i profilaktyke w domu :)
Ja trafilam akurat na drenaz KKD prostaty


Czy możesz podać dokładną treść zadań i przykłady ćwiczeń ?
 
     
Maciej ad rem

Dołączył: 12 Cze 2015
Posty: 46
Wysłany: 2016-01-22, 18:50   Ile przykładów ?

kasia00 napisał/a:
Coś jeszcze udało się wam dowiedzieć? :)


Mamy zatem Kończynę Górną, Klatkę Piersiową i dwa zadania z Kończyną Dolną ?
 
     
kasia00

Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 9
Wysłany: 2016-01-22, 19:50   

Samej klatki nie ma z tego co wiem, dwa arkusze co do kg i dwa w kd :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB