Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Elektrostymulator Tens
Autor Wiadomość
majkel 
Fizjo

Wiek: 39
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 26
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-01-09, 23:46   Elektrostymulator Tens

witam, czy ktoś zetknal sie z takim urządzeniem?
http://allegro.pl/item870...ja.html#gallery jako obsługujacy czy pacjent?? warto kupowac, czy raczej zrezygnować z kupna?
 
     
Linki sponsorowane
barnet 

Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 6
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-01-12, 10:39   

Kupiłem jakieś dwa m-ce temu bardzo podobny, minimalnie tańszy- bez kolorowego ekranu i dla mnie bomba!!!! zwlaszcza jesli chodzi o zaniki mięśniowe (patrz czworogłowy)rewelacja. Przetestowalem na sobie, odbudowałem 4-kę po artroskopii kolana a przed rekonstrukcją ACL. Mowie szczerze, nawet wczoraj moj ortopeda mowi, ze badzo jest pozytywnie zdziwiony.
Jako, ze powolutku wchodze we wlasną dzialalnosc przy zakupie myslalem tez o TEnsie pod katem potencjalnych pacjentow, ale...hmm dla wlasnego uzytku super sprawa dla pacjentow, hmmm, duza platanina kabli oraz fakt,że przy tylu trybach masazy- ja osobiscie przez 20 min siedze z pokrętlem w reku, bo czasem trzeba podkrecic, czasem przykrecic natezenie...obawiam sie, ze z pacjentem caly czas zabiegu musialbys podobnie siedziec.
Oczyiwscie caly c zas mowimy o efekcie terapeutycznym, a nie delikatnych "mrówkach"...sam jestem ciekawy jaki tryb masazu z tego aparatu TENS stosowac zeby osiagnac TYLKO efekt przeciwbolwy, stosuje ktos?
Sumujac, super sprawa ten aparat, ale ja moge glownie wypowiedziec sie w stymulacjach zanikow miesniowych lub ogolnego ich wzmocnienia.
pozdrawiam
 
     
Medivers_pl 
Masażery


Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 28
Wysłany: 2010-01-25, 14:28   

Osobiście nie zatknąłem sie z tym urządzeniem,ale myślę że warto spróbowac. Oczywiście z punktu widzenia pacjenta,masażyście tego typu przyrządy raczej nie będą potrzebne.
 
     
adamb 

Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 6
Wysłany: 2011-01-03, 11:37   

Medivers_pl napisał/a:
Oczywiście z punktu widzenia pacjenta,masażyście tego typu przyrządy raczej nie będą potrzebne.

Niekoniecznie. Wielu ludzi nie potrafi sobie ustawić parametrów elektrostymulatora, więc chętnie skorzysta z usługi masażysty, czy rehabilitanta, który mu to ustawi.
Elektrostymulacja jest przecież dobrym uzupełnieniem masażu manualnego.

[ Dodano: 2011-03-22, 08:52 ]
Przede wszystkim w celu przeciwdziałania zanikowi mięśni nie stosuje się TENS, tylko EMS - stymulację nerwowo-mięśniową. EMS jak najbardziej pomaga na tego rodzaju schorzenia, pobudza mięśnie do pracy, co sprzyja wzmocnieniu i odbudowie mięśni.
TENS natomiast, to stymulacja głównie przeciwbólowa i oddziałuje wyłącznie na nerwy sensoryczne.
Można dziś kupić różne przenośne elektrostymulatory do użytku domowego. Wiele z nich posiada charakter uniwersalny, czyli zawiera w sobie zarówno EMS jak i TENS. Niektóre elektrostymulatory mają też jeszcze dodatkowo mikroprądy, czy prądy interferencyjne. Każdy rodzaj stymulacji ma swoje przeznaczenie i wysoką skuteczność w określonym przypadku chorobowym.
Problemem jest jednak często brak umiejętności zastosowania urządzenia, czyli właściwy dobór parametrów stymulacji. Dlatego ważne jest wsparcie ze strony lekarzy i rehabilitantów.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB