Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Lecznicza kąpiel w czasie ciąży
Autor Wiadomość
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2013-03-11, 14:15   Lecznicza kąpiel w czasie ciąży

Ciąża to szczególny okres dla kobiety. W czasie jej trwania przyszła mama dba o siebie ze wzmożoną starannością, a wszystko w trosce o dziecko. To, co było wcześniej dostępne, w czasie ciąży często jest zakazane. Pozostają jednak przyjemności, z których przyszłe mamy nie muszą rezygnować…

Wody termalne – mogę?
Częstym pytaniem zadawanym przez kobiety ciężarne jest możliwość korzystania z basenów z wodą termalną lub zabiegów kosmetycznych opartych na leczniczych właściwościach tych wód. Jak potwierdzają lekarze: kobiety będące w ciąży, jeżeli ciąża przebiega prawidłowo, mogą z powodzeniem korzystać z tego typu przyjemności.

– Zawsze w takich kwestiach najlepiej poradzić się lekarza ginekologa prowadzącego ciążę, który udzieli nam wszystkich potrzebnych informacji i określi zdolność ciężarnej do korzystania z wód termalnych – dr Anna Galica - lekarz pediatra, specjalista neonatolog. – Pamiętajmy, że ciąża to nie choroba.

Korzyści dla organizmu
Europejscy lekarze docenili właściwości wód termalnych już kilkaset lat temu. W Polsce lecznicze źródła przechodzą swój renesans. Są znane głównie z pozytywnego wpływu na ludzki organizm: polepszają samopoczucie, poprawiają wygląd skóry, a także są doskonałym środkiem leczniczym i rehabilitacyjnym. Wszystko dzięki ich specyficznemu składowi, który odznacza się unikatowym zestawienie mikroelementów i pierwiastków oraz niskiemu charakterowi zasadowemu. Wody termalne mają więc wartościowy wpływ zarówno na przyszłą mamę, jak i dziecko.

– Korzystałam z basenów termalnych będąc w ciąży. Wcześniej zapytałam mojego lekarza ginekologa, powiedział, że nie widzi żadnych przeciwwskazań – mówi Katarzyna z Białegostoku. – Dzięki temu miałam okazję się zrelaksować, zregenerować siły. Wszystko wyszło na dobre mnie i mojemu synkowi.

Wody w basenach termalnych, w zależności od źródła ich wydobycia, mają różnorodną zawartość mineralną. Nie bez znaczenia jest więc miejsce, które wybierzemy na leczniczą kąpiel.

– Woda termalna pozyskiwana z odwiertu w Bukowinie Tatrzańskiej jest typu siarczanowo-chlorkowo-wapniwo-sodowego o mineralizacji 1,5g/dm3. – komentuje Piotr Kuchta Prezes kompleksu BUKOVINA Terma Hotel Spa posiadającego największy zespół basenów termalnych w Polsce. – Ważne dla zdrowia zawarte w niej składniki to: sód, wapń, chlor, potas, siarka, magnez oraz chrom, które dobrze wpływają na kondycję kobiety ciężarnej.

Unikać stresu
W czasie ciąży szczególnie ważne jest nasze poczucie psychiczne. Kobiety ciężarne powinny unikać sytuacji stresowych, gdyż dziecko w łonie matki wyczuwa każde napięcie. Kąpiele zażywane w wodach termalnych poprawiają ogólną kondycję psychofizyczną i pomogą kobiecie w obniżeniu stresu.

– Kąpiele zażywane w wodach leczniczych szczególnie poprawiają komfort psychiczny, stabilizują system nerwowy, przywracając wewnętrzny spokój – wylicza dr Anna Galica. – Ale to nie wszystko, zmniejszają także otyłość a nawet eliminują bezsenność. Dodatkowo regenerują gospodarkę hormonalną organizmu, znacznie poprawiają przemianę materii, pomagają na bóle głowy i stawów oraz zdecydowanie przyspieszają rekonwalescencję po zabiegach i przebytych schorzeniach.

Co z tym chlorem?
Wiele kobiet chcąc korzystać z kąpieli w basenie czuje obawę przed niekorzystnym wpływem chloru na zdrowie swoje i dziecka. Obecnie lekarze starają się obalić ten mit. Najnowsze badania nie wykazały związku między chlorowaną wodą a niewłaściwym przebiegiem ciąży. Warto jednak, przed wizytą na basenie, zapytać ginekologa o to, czy w naszym osobistym przypadku nie ma takich przeciwwskazań. Z pewnością wtedy będziemy spokojniejsze i w pełni skorzystamy z pozytywnych właściwości kąpieli.
– Woda w bukowińskich termach zawiera jedynie niewielką ilość chloru konieczną do utrzymania czystości w basenie – komentuje Piotr Kuchta. – Jeżeli lekarz ginekolog nie zaleci inaczej, przyszła mama może jak najbardziej z naszych basenów korzystać.

Zbiegi Spa
Dla mam pragnących o siebie zadbać w okresie ciąży doskonałą formą relaksu, prócz kąpieli w basenach termalnych, są także zabiegi w Spa. Specjaliści zalecają zabiegi, w których skład wchodzą tylko naturalne składniki. W trakcie ciąży należy unikać kosmetyków mających efekt rozgrzewający, zrezygnować z zabiegów laserowych oraz różnego rodzaju peelingów.
– Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie tradycyjnych metod leczniczych, zabiegów z użyciem wód termalnych, odprężających i przeciwbólowych masaży (szczególnie tych w okolicach pleców i karku), a także rytuałów kosmetycznych mające na celu ujędrnienie oraz zregenerowanie skóry – komentuje Marcelina Bazydło, manager Spa Bukovina.

Mamy do dzieła!
Ciąża niekoniecznie musi oznaczać rezygnację z przyjemności. Teraz przyszłe mamy planując wyjazd w miejsca, gdzie będą mieć dostęp do wód termalnych, mogą w pełni cieszyć się relaksem i ich dobroczynnym wpływem.

Paulina Świder
 
     
Linki sponsorowane
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB