Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Praktyczny czerwiec 2013??
Autor Wiadomość
pati 

Wiek: 33
Dołączyła: 19 Cze 2013
Posty: 4
Wysłany: 2013-06-19, 20:11   

a ja bylam na praktykach to my nawet prądy podłączalismy wiec wirowy to jest pukus bo tylko wlaczasz guzik ;p
 
     
Linki sponsorowane
peter 

Wiek: 32
Dołączył: 17 Cze 2013
Posty: 6
Wysłany: 2013-06-19, 20:13   

my na praktykach tez wirowym sie zajmowalismy :D India- speedyshare com spacje pousuwaj i na ta stronę możesz skany wrzucić i potem link na forum wkleić :) i tam kropeczka jeszcze. Nie moge linkow wklejac wiec tak sie obszedlem mam nadzieje ze bana nie dostane :d
 
     
Juliet89 

Dołączyła: 27 Kwi 2013
Posty: 16
Wysłany: 2013-06-19, 20:23   

Nie róbcie śmietnika ze spamem typu 'wyślij mi', wstaw tu skan i po sprawie.
Widzę, że tyle ile projektów tyle koncepcji jak go napisać. Pozostaje czekać na wyniki i mieć nadzieję, że nasze odpowiedzi są zawarte w kluczu :)
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-06-19, 20:25   kursy masazu tajskiego

India napisał/a:
jak wrzucic skan projektu? bo mam:)

admin napial wczoraj:

"Proszę o podesłanie na kontakt@e-masaz.pl wszystkich projektów wstawię na serwer dla wszystkich"
 
     
andele

Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 5
Wysłany: 2013-06-19, 22:41   

Witam, szkoda że nikt nie zareagował na moją informację o egzaminie teoretycznym, prosze zerknijcie na pytanie nr 34 i 16.
 
     
JakubC

Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 8
Wysłany: 2013-06-19, 23:15   

odnośnie pytania 34 - tak - kończysz na węzłach pachwinowych. Później masz przegłaskanie proprioceptywne całego obszaru, ale to już faza utrwalająca. A odnośnie pytania 16, to jest takie pytanie jakiego ja nie lubię, czyli takie które jest jednokrotnego wyboru a winno być wielokrotnego, bo i A i B są poprawnymi odpowiedziami, tylko kwestia która jest "bardziej poprawna" (przynajmniej dla układających klucz)
 
     
kati

Dołączył: 20 Cze 2013
Posty: 3
Wysłany: 2013-06-20, 09:56   

a mam pyt. w skierowaniu bylo cos napisane ze nie mozna stosowac cwiczen z oporem ja zapomnialam i w masazu zrobilam pozycje lezenia tylem i tasma elastyczna zawiazane za stawy skokowe i jak miesien mial byc w skurczu to prosilam o podniesienie nogi ogolnie masaz zrobilam dobrze ale teraz zastanawia mnie to czy skresla mi caly masaz i uznaja ze jest zle i nie dostane punktow czy dostane mniej za ta pozycje ?stres robi swoje
 
     
bibson 

Wiek: 33
Dołączył: 01 Maj 2012
Posty: 22
Wysłany: 2013-06-20, 10:07   

Masaż izmoetryczny jest wykonywany na napiętym izometrycznie mięśniu. Jak uniesiesz kd w góre, w s.biodrowym to nie będzie to napięcie izometryczne. O ile dobrze zrozumialem to na napietym w ten sposób mięśniu wykonałas faze główną ? Jeśli tak to, wg mnie zle. Ciężko byloby wykonac jakikolwiek masaż na konczynie trzymanej przez pacjenta w powietrzu.
 
     
andele

Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 5
Wysłany: 2013-06-20, 11:05   

a ja dalej do pytania 34 prosze o podanie uzasadnienia opracowania węzłów pachwinowych na koniec bo według mnie kończymy na stawie skokowym a takiej odpowiedzi nie było, według jakiej metody tak sądzisz lub według jakiego autora podręcznika lub opracowania a kolejna sprawa to test jest jednokrotnego wyboru więc nie moga być 2 poprawne odpowiedzi a pisze to po to żeby wam uzmysłowić że jest to celowe żeby jak najmniej ludzi miało 100 % co jest przykre
 
     
PabloZ

Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 49
Wysłany: 2013-06-20, 11:41   

Siemanko
Też napisałem masaż na lekko uniesionej kończynie,nie wpadłem na nic innego...
W propozycji ćwiczenia tak samo,pozycja wyjściowa leżenie i unoszenie na 10 s kończyny
 
     
dorota23 

Wiek: 34
Dołączyła: 27 Kwi 2013
Posty: 10
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2013-06-20, 11:57   

jeśli chodzi to my jako masażyści nie mamy uprawnień nawet do masażu wirowego. na praktykach inaczej to wygląda, ale w rzeczywistości nie możemy ich obsługiwać. Jeśli chodzi o skurcz izometryczny mięśnia odbywa się on bez zmiany długości mięśnia, zwiększa się tylko napięcie
 
     
PabloZ

Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 49
Wysłany: 2013-06-20, 12:20   

Dlatego w tej całej karcie zabiegów napisałem tylko masaż izometryczny
Jak Ty Dorota napisałaś,żeby pacjent wykonał ten skurcz? po prostu żeby napiął m.czworoglowy ? nie każdy pacjent może zrozumieć takie polecenie ja sie tym kierowałem :)
mam nadzieję że będzie ok ;)
 
     
malutka 

Dołączyła: 18 Cze 2013
Posty: 2
Wysłany: 2013-06-20, 12:35   

ja wcale nie napisałam przygotowania masazysty i gabinetu bo takiego polecenia nie było
 
     
Rybkos 

Wiek: 35
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 39
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-06-20, 13:45   

andele napisał/a:
a ja dalej do pytania 34 prosze o podanie uzasadnienia opracowania węzłów pachwinowych na koniec bo według mnie kończymy na stawie skokowym a takiej odpowiedzi nie było, według jakiej metody tak sądzisz lub według jakiego autora podręcznika lub opracowania a kolejna sprawa to test jest jednokrotnego wyboru więc nie moga być 2 poprawne odpowiedzi a pisze to po to żeby wam uzmysłowić że jest to celowe żeby jak najmniej ludzi miało 100 % co jest przykre

My mieliśmy na zajęciach opracowanie st. skokowego, potem odprowadzenie z całej nogi na węzły pachwinowe i opracowanie węzłów pachwinowych więc odpowiedz się zgadzała
Tak samo jest w przypadku reki- oprac. pachowych i nadobojczykowych
 
     
dorota23 

Wiek: 34
Dołączyła: 27 Kwi 2013
Posty: 10
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2013-06-20, 15:54   

ja napisałam dwa ćwiczenia, pierwszy żeby nogi miał oparte o ścianę w leżeniu na plecach i wciskał je w ścianę, drugie wciskanie nogi w podłogę
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB