Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Masaż Afrykański
Autor Wiadomość
Kosmetyczka


Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 57
Wysłany: 2012-11-13, 22:17   Masaż Afrykański

Witam, parę dni temu byłam na 26 Kongresie Kosmetycznym LNE & SPA . Na jednym ze spotkań był prezentowany masaż afrykański wykonany przez Frank Alexisa. Masaż ten był wykonywany w sposób inny niż wcześniej widziałam. Robił go z taką pasją, zresztą jak on sam przyznał , trzeba masować klientkę/ klienta tak by całym ciałem się ruszać, czuć oddech osoby masowanej, i w słuchać się w rytm bicia serca. Technika tego masażu była niesamowita, wolna a jednocześnie ekspresyjna, chciała bym zaznaczyć że całość robił to w rytm muzyki ( rodzaj muzyki był trochę afrykański, zresztą nie wiem do jakiej kategorii to można przydzielić). Do wykonania masażu używał masła karite z dodatkiem olejka kokosowego, działa nawilżająco na suchą skórę, zaś na twarz używał olejka arganowego. Do masażu także używał sprzętu tzw. grzybków, ciężko to nazwać, bo tę narzędzia wykonywane są ręcznie z gliny, i nie można ich nigdzie kupić. Czy ktoś kiedykolwiek był na takim masażu?

Pozdrawiam
 
     
Linki sponsorowane
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2012-11-13, 22:57   

Trochę o Masaż afrykańskim:

Masaż afrykański autorstwa Francka Alexisa jest zainspirowany tradycyjnymi technikami masażu: Digui Saloli i masażem berberyjskim, które wywodzą się z Mali, Wybrzeża Kości Słoniowej oraz Kamerunu. Masaż obejmuje całe ciało, a składa się z ruchów głaszczących, ugniatających, rozciągających oraz ruchów typowych dla masaży afrykańskich jak drenaż bamilikè.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2012-11-14, 17:17   kurs masaz tajski

Kosmetyczka napisał/a:
Witam, parę dni temu byłam na 26 Kongresie Kosmetycznym LNE & SPA . Na jednym ze spotkań był prezentowany masaż afrykański wykonany przez Frank Alexisa. Masaż ten był wykonywany w sposób inny niż wcześniej widziałam.

to jaki masaz afrykanski widzialas wczesniej?

nie ma masazu afrykanskiego, tak samo, jak nie ma masazu europejskiego, azjatyckiego, czy amerykanskiego. Sa to kontynenty z wieloscia kultur, tradycji, filozofii.

jesli chodzi o afryke, to masaz jest slabo rozwiniety i niepopularny.

jak wskazalas, nawet w masazu opartym o rytm/muzyke, byla ona nie do okreslenia geograficznego. Ktos sobie wymyslil masaz autorski, nazwal go jak sobie chcial, powolujac sie na tradycje od sasa do lasa, dobral/skomponowal muzyke do niego, i tyle.

ps sprawdz sobie, ile wynikow w google ma "Digui Saloli", to sie bardzo zdziwisz, jak bardzo popularny na swiecie jest ten masaz
 
     
karol.j

Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 8
Wysłany: 2012-11-16, 20:52   

massagewarsaw napisał/a:
jesli chodzi o afryke, to masaz jest slabo rozwiniety i niepopularny.

według Franka Alexisa masaż w afryce jest bardzo popularny w domach, czyli członkowie rodzin często się masują.
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2012-11-16, 22:40   

karol.j napisał/a:
massagewarsaw napisał/a:
jesli chodzi o afryke, to masaz jest slabo rozwiniety i niepopularny.

według Franka Alexisa masaż w afryce jest bardzo popularny w domach, czyli członkowie rodzin często się masują.

Nie bylem na wykładzie ale sadze ze to tak jak w Polsce jest lokalny sposób masowania tak w innych krajach, kontynentach również. Powinniśmy być otwarci na nowe zabiegi nawet jeśli są typowo nastawione na kasę. Kolejny chwyty techniki można wykorzystać w swoich gabinetach. Jeszcze pozwolę sobie stwierdzić to tak jak by ktoś chciał proponować masaż polski w afryce to pewnie i na tamtejszym forum znalazło by się kilka komentatorów ze to tylko dla kasy.

Ps. Mam taka prośbę koleżanka kosmetyczka w temacie zadała pytanie czy ktoś korzystał słyszał o takim zabiegu a nie czy takie coś istnieje i ze dla kasy. Tak ze proszę aby dalsza dyskusja dotyczyła tematu związanego z informacjami na temat. Dzięki.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2012-11-17, 08:17   kurs masaz tajski

swego czasu bylem w afryce polnocnej, nie spotkalem sie z masazem (oprocz spa w duzych hotelach sieciowych, ale tak z zasady nie chodzi lokalna ludnosc, bo bardzo drogo).

Kolezanka jezdzi po afryce, nie spotkala sie z rodzimym masazem, wszystko importowane, pod turyste i do tego drogo (ma pomysl zorganizowania tam kursu tajskiego, bo olbrzymie bezrobocie i bida z nedza, zeby ludzie mogli zarobic na rodzine).

Mialem stosunkowo niewielu klientow afrykanczykow, w porownaniu z hindusami czy chinczykami. Na kursach masazu spotkalem stosunkowo niewielu afrykanczykow, znacznie wiecej azjatow z roznych krajow. Zadni z nich nie wspominali o tradycji masazu w afryce.

google rowniez przynosi kiepskie wyniki dla "masaz afrykanski".

masaz jest wzglednie rozwiniety w republice poludniowej afryki, ale jest to zupelnie inna afryka od czarnego ladu.

nie jestem pewien, czy istnieje "masaz polski". Jest masaz rosyjski, szwedzki, ale nie polski.

Kosmetyczka sie nie odzywa (jaki to inny masaz wczesniej widziala), a to, ze nikt nie napisal o doswiadczeniu z masazem afrykanskim, moze swiadczyc, ze masaz taki nie jest popularny/nie istnieje.

masazystom-pasjonatom nie chodzi o wulgarna kase, ale firmy kosmetyczne pod ta kategorie podpadaja (bo jesli cokolwiek da sie sprzedac, kurs czy kosmetyk, to zrobia to bez zenady). Frank stworzyl masaz autorski. Rok temu na kongresie byl rowniez kurs masazu afrykanskiego, stworzonego przez wlocha jako masazu flagowego dla sieci spa w afryce (tez w rytm muzyki, ale muzyka byla rowniez od sasa do lasa, z calego swiata).

niewatpliwie, wiele mozna sie nauczyc od pasjonatow, ale nie zmienia to ogolnego obrazu o pozycji masazu w afryce

ps komu nie chcialo sie wygooglac "Digui Saloli", to w googlu ma on 5 (piec) wynikow, wszystkie po polsku
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2012-11-17, 09:28   Re: kurs masaz tajski

massagewarsaw napisał/a:


nie jestem pewien, czy istnieje "masaz polski". Jest masaz rosyjski, szwedzki, ale nie polski.

Ja to tak potocznie nawiązałem do tematu bo też nie jestem pewien czy takowy istnieje.

massagewarsaw napisał/a:

Kosmetyczka sie nie odzywa (jaki to inny masaz wczesniej widziala), a to, ze nikt nie napisal o doswiadczeniu z masazem afrykanskim, moze swiadczyc, ze masaz taki nie jest popularny/nie istnieje.

Tez jestem ciekaw czy odpisze.

massagewarsaw napisał/a:

masazystom-pasjonatom nie chodzi o wulgarna kase, ale firmy kosmetyczne pod ta kategorie podpadaja (bo jesli cokolwiek da sie sprzedac, kurs czy kosmetyk, to zrobia to bez zenady). Frank stworzyl masaz autorski. Rok temu na kongresie byl rowniez kurs masazu afrykanskiego, stworzonego przez wlocha jako masazu flagowego dla sieci spa w afryce (tez w rytm muzyki, ale muzyka byla rowniez od sasa do lasa, z calego swiata).

niewatpliwie, wiele mozna sie nauczyc od pasjonatow, ale nie zmienia to ogolnego obrazu o pozycji masazu w afryce

Niestety tak jest. Lecz zawsze wyciągamy z tego te dobre przesłanki. Mam na myśli doświadczenie które potem wykorzystamy. Lecz stwierdzam fakt ze mało o masażu afrykańskim w google i ogólnie w mediach.
 
     
Kosmetyczka


Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 57
Wysłany: 2012-11-17, 13:43   

Dzięki za odpowiedź. Może faktycznie to jest tylko autorski masaż, stworzony przez Franka Alexisa, i po prostu wprowadzany do społeczności masażystów, bo na tym zarobić, bo jak by nie patrzeć jest to coś innego, ( masaż do rytmu muzyki).
 
     
Kosmetyczka


Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 57
Wysłany: 2012-11-17, 14:18   

w google znalazłam informacje że takie masaż kosztuje ok 400 zł i trwa 2 h ,, Masaż afrykański jest przeprowadzany w rytm afrykańskiej składanki muzycznej. Mniej więcej takiej, jaką przywozi się z afrykańskiej podróży albo jaką znajdziemy na YouTubie pod hasłem ''muzyka relaksacyjna z Afryki''. Na początku tego nie zauważam, ale utwory szybkie i wolne są celowo ułożone naprzemiennie. Masażystka wykonuje ruchy w rytmie dźwięków. I wiecie co? Chociaż może to wyglądać i brzmieć zabawnie, to naprawdę działa. Trzeba tylko zamknąć oczy i odpuścić. Wszystko gra ze sobą, ma się poczucie harmonii. Różnorodność ruchów głaskania, dotykania, masowania jest tak wielka, że nie ma mowy o nudzie i chce się więcej i więcej. Powiedzenie ''od stóp do głów'' dotyczy tego zabiegu jak żadnego innego. Po wymasowaniu każdego palca u nogi (po raz drugi!) masażystka masuje kark, skórę głowy, a nawet uszy! "
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2012-11-17, 17:33   kursy masazu tajskiego

ten "masaz afrykanski" to masaz zanzibar (opracowany prze wlocha, jak wyzej). Rok temu bylo na jego kursie 16 osob, od kilku miesiecy jeden z kursantow probuje tego sam uczyc. Jest w polsce moze ze 20-30 masazystow go wykonujacych. A cena to z sufitu, kolezanka z tarnowa robi go za ulamek.

masaz w rytm muzyki nie jest nowy, jest wynalazek (zdaje sie polski) nazywajacy sie "masaz rytmiczny". Ale pulsing (polegajacy na rytmicznym kolysaniu), ktorego sie uczylem, jest pod podklad hawajski
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB