Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezpieczenie OC dla masażystów po kursie
Autor Wiadomość
sylaw 

Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 17
Wysłany: 2010-07-30, 16:19   Ubezpieczenie OC dla masażystów po kursie

Witam

Czy możecie polecić ubezpieczyciela i opisać jakie dają warunki przy ubezpieczeniu OC dla masażystów po kursie? Jakie są koszty -składki takiego ubezpieczenia.?

Znalazłam kilka artykułów w tym temacie, ale żadnej konkretnej odpowiedzi, bo trudno ubezpieczycielom zakwalifikować nas do odpowiedniego ubezpieczenia.

Na pewno będzie to ubezpieczenie dobrowolne i nie może być to OC dla zwykłych przedsiębiorców.

Założenie jest też tak że masażysta po kursie założył własną działalność gospodarczą w celu otwarcia własnego gabinetu masażu.

Jak to u was wygląda?
 
     
Linki sponsorowane
Necrii 

Wiek: 35
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 108
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2010-07-30, 17:32   

Problem w tym, że chyba po samym kursie nie możesz założyć gabinetu chyba. Nie żebym była wyrocznią, bo też się w tej chwili uczę na własnych błędach, ale jeśli niczego nie poknociłam to bez państwowego egzaminu ani rusz.
 
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-07-30, 17:41   kurs masaz tajski

z byle papierkiem mozna otworzyc gabinet.

ubezpieczenie okolo 200zl, nawet nie zawsze trzeba pokazywac kwalifikacje i ile lat doswiadczenia.

wydaje mi sie, ze wiekszosc masazystow po kursach nie ma ubezpieczenia - sadzac po braku dyskusji w tym watku i na forum
  
 
     
sylaw 

Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 17
Wysłany: 2010-08-01, 17:29   

Tak, właśnie chyba mało masażystów ma te ubezpieczenie. Ryzykanci???

Nikt nic nie podpowie więcej?
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2010-08-01, 19:59   

sylaw napisał/a:
Tak, właśnie chyba mało masażystów ma te ubezpieczenie. Ryzykanci???

Nikt nic nie podpowie więcej?


Wiem ze Polskie stowarzyszenie masażystów oferuje pakiet ubezpieczeń ale nie wiem co pod tym się kryje:

www.masazysci.org napisał/a:

3. Korzyści z członkostwa w Stowarzyszeniu:

1. Autoryzowany Gabinet - Polskiego Stowarzyszenia Masażystów
2. Korzystny pakiet ubezpieczeń dla masażystów


www.masazysci.org
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-08-01, 20:03   kurs masaz tajski

psm to pre-historia.

nigdy ono nie dzialalo i nigdy nic nie zrobilo dla masazystow. Ladne plany, m.in ubezpieczenie, spelzly na niczym.

oprocz zalozyciela psm, ktory wpadl tu na krotko ze 2 lata temu, to nikt z tutaj piszacych nie jest czlonkiem. Nawet nikt nie pojawil sie tu z 15 osobowej grupy zalozycielckiej. Uznajmy psm za niebyt i nie ludzmy sie, ze kiedykolwiek odzyje.
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2010-08-01, 22:43   Re: kurs masaz tajski

massagewarsaw napisał/a:
psm to pre-historia.

nigdy ono nie dzialalo i nigdy nic nie zrobilo dla masazystow. Ladne plany, m.in ubezpieczenie, spelzly na niczym.

oprocz zalozyciela psm, ktory wpadl tu na krotko ze 2 lata temu, to nikt z tutaj piszacych nie jest czlonkiem. Nawet nikt nie pojawil sie tu z 15 osobowej grupy zalozycielckiej. Uznajmy psm za niebyt i nie ludzmy sie, ze kiedykolwiek odzyje.

aa no chyba że. To temat nadal nie rozwiązany...
 
     
sylaw 

Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 17
Wysłany: 2010-08-04, 23:04   oc

Mam już ofertę ubezpieczenia z Warty, suma ubezpieczenia 50 tys składka 423 zł.
Czy suma ubez 50 tys jest ok? czy moze wystarczyłoby 25 tys?
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2010-08-05, 20:06   Re: oc

sylaw napisał/a:
Mam już ofertę ubezpieczenia z Warty, suma ubezpieczenia 50 tys składka 423 zł.
Czy suma ubez 50 tys jest ok? czy moze wystarczyłoby 25 tys?

Rozumiem ze 423 zł to stawka roczna? Sądzę im więcej jesteś ubezpieczona tym lepiej ?
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2010-08-11, 09:27   

Allianz to kolejna firma ubezpieczeniowa, która proponuje biomasażystom (i nie tylko im) ubezpieczenie OC...

ubezpieczenie OC i NNW w Allianz, Serwis-Masazysta.plNas oczywiście interesują pakiety skierowane do osób z branży - masażystów niemedycznych (biomasażystów). Masażysta dyplomowany ma dostęp do tańszego ubezpieczenia lekarskiego. Pisałem o tym w poprzednim artykule tej tematyki – ubezpieczenie PZU.

Pierwsze moje spotkanie z ubezpieczeniem OC firmy Allianz miało miejsce na forum Serwis-Masazysta.pl. Jeden z agentów Allianz złożył ciekawą propozycję OC nawet dla tych co ukończyli kursy masażu, a więc miał na uwadze biomasażystów. Oferta brzmiała tak:

„... Wszystkich zainteresowanych tanim a dobrym ubezpieczeniem OC działalności, posiadających ukończony kurs upoważniający do wykonywania zawodu masażysty, zapraszam do bezpośredniego kontaktu telefonicznego lub za pośrednictwem poczty: tutaj dane adresowe...”
„Sumy gwarancyjne od 50.000 do 300.000 zł. Włączona odpowiedzialność za przeniesienie chorób zakaźnych, w tym WZW i HIV. Zakres odpowiedzialności: szkody osobowe (śmierć, rozstrój zdrowia, uszkodzenie ciała) i rzeczowe (uszkodzenie lub zniszczenie rzeczy ruchomych klienta lub w nieruchomości lub nieruchomości wynajmowanej do prowadzenia działalności). Przy sumie gwarancyjnej 200.000 zł - składka roczna jak dla zawodów medycznych!!! Ochrona prawna. Np. do 10.000 zł (koszt adwokata) - składka roczna 50 zł!!!! . Zakres terytorialny - cała Polska, nie wiąże się z konkretną lokalizacją (dotyczy osoby)... "

Bardzo ciekawa oferta. Wynika z niej, że biomasażysta może być ubezpieczony w cenie ubezpieczenia zawodów medycznych. (okazało się później, że aż tak dobrze nie jest, ale jest ciekawie)

Zainteresowałem się tematem i postanowiłem sprawdzić. Zadzwoniłem do agenta, właściciela powyższego ogłoszenia, ale odpowiedzi nie uzyskałem. Skontaktowałem się zatem z centralą i uzyskałem wyczerpującą odpowiedź od Agentury Allianz w Warszawie ul. Rodziny Hiszpańskich 1 od Pana Roberta Niemiry. Na zorganizowanym spotkaniu przedstawiłem kwestię prawną biomasażystów, masażystów po kursie, weryfikacji ich dokumentów, kwestii zakładania przez nich działalności gospodarczej. Poprosiłem o wnikliwą ocenę sytuacji biomasażystów i o przedstawienie ciekawej oferty. Po jakimś czasie dostałem takiego maila:

Dzień dobry
Zgodnie z rozmową przesyłam ogólne warunki ubezpieczenia oraz krótki opis,wysokość sumy ubezpieczenia oraz składkę za rok ubezpieczeniowy

Przedmiotem ubezpieczenia jest odpowiedzialność cywilna ubezpieczonego za szkody rzeczowe i osobowe wyrządzone osobom trzecim w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej lub posiadanym mieniem w zakresie ryzyk określonych w umowie ubezpieczenia i które wystąpiły w okresie ubezpieczenia,ponadto w ramach ubezpieczenia dodatkowo jest klauzula mówiąca o odpowiedzialności za szkody rzeczowe lub osobowe, które wystąpiły po wykonaniu i przekazaniu przedmiotu pracy lub usługi w użytkowaniu odbiorcy wynikłe z ich wadliwego wykonania.
Warunkiem przyjęcia do ubezpieczenia jest prowadzenie działalności gospodarczej i jest to w przypadku szkody rzeczowej lub osobowej podstawą do wypłaty odszkodowania.
Suma gwarancyjna jest w wysokości 200.000 zł w odniesieniu do jednego i wszystkich wypadków w okresie ubezpieczenia łącznie dla szkód rzeczowych i osobowych.
Składka za rok ubezpieczeniowy wynosi 600 zł,istnieje możliwość rozłożenia płatności składki na dwie raty i nie stosujemy zwyżki.
Pozdrawiam
Robert Niemir

Allianz zatem proponuje ubezpieczenie OC dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Jak się dowiedziałem to samo-zatrudniony biomasażysta należy do tej grupy. Super.

Co należy uczynić, by wykupić ubezpieczenie OC Allianz:

* prowadzić działalność gospodarczą w zakresie biomasażu. Allianz nie wnika w kwestie samego zakładania działalności, interesuje ich tylko czy owa działalność jest prowadzona. Allianz nie weryfikuje żadnych dokumentów. Założona i prowadzona działalność jest podstawą do wypłaty odszkodowania. Innymi słowy – jeżeli mogłeś założyć działalność gosp. to znaczy, że możesz się ubezpieczyć...
* spełnić warunki zawarte w Ogólnych warunkach ubezpieczenia OC Allianz

i to wszystko! Allianz pokryje ew. szkody majątkowe i rzeczowe, jeżeli będą spełnione powyższe warunki.

Moim zdaniem:

co jest dobre:
Wysokość składki omawianego ubezpieczenia w Allianz jest wyższa niż składki dla zawodów medycznych ale z kolei propozycja (stosunek składki do sumy gwarancyjnej) jest ciekawsza niż w PZU. Jeżeli chodzi o weryfikacje dokumentów, to jej po prostu nie ma. Wystarczy mieć działalność. Oferta PZU i Allianz jest bardzo podobna. Wystarczy poczytać ogólne warunki tych ubezpieczeń.

A co mnie niepokoi:
Załóżmy, że skończyłem 2-tyg kurs masażu albo weekendowy, zostaję biomasażystą i mogę założyć działalność (bo tak jest), nikt mnie nie sprawdzi. Jeżeli dojdzie do szkody to w świetle ubezpieczyciela Allianz, to teoretycznie odszkodowanie będzie wypłacone a w świetle PZU taki ktoś, po 2-tyg kursie nie przejdzie weryfikacji, więc ubezpieczenia nie będzie miał.

Wygląda na to, że PZU na samym początku sprawdza kogo ubezpiecza, weryfikuje dokumenty. Allianz podchodzi to tego bardziej zawodowo... zajmie się tematem jak wyniknie szkoda. Wtedy będzie weryfikować ew. dokumenty sprawcy zdarzenia (czyli terapeuty) a więc jeżeli terapeuta „oszuka” bo posiadane przez niego dokumenty będą nieprawdziwe, bądź niewystarczalne do wypłaty odszkodowania nie dojdzie.

W obydwu przypadkach trzeba jasno powiedzieć, że nie dojdzie do wypłaty odszkodowania, jeżeli będziemy działać z szeroko pojętą premedytacją oraz (co równie jest ważne) jeżeli terapeuta wykona czynności zabiegowe niezgodnej z własnymi kwalifikacjami, innymi słowy musi on wykonywać czynności potwierdzone odpowiednimi dokumentami!

Źródło: Serwis-Masazysta.pl
 
     
Bossman

Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 48
Skąd: Beskidy
Wysłany: 2010-08-11, 18:49   

Jak wygląda kwestia ubezpieczenia dla Technika,ktory wykonuje usłygi u klienta tzn musi miec zgodnie z przepisami zalozona dzialalnosc gospodarcza.

Czy jesli bede mial ubezpieczenie a działam w tzw szarej strefie i popelnie błąd to ubezpieczyciel moze mi odmówieć wypłacenia odszkodowania?
 
     
dino100

Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 80
Wysłany: 2010-08-11, 19:49   

Bossman napisał/a:
Jak wygląda kwestia ubezpieczenia dla Technika,ktory wykonuje usłygi u klienta tzn musi miec zgodnie z przepisami zalozona dzialalnosc gospodarcza.
Czy jesli bede mial ubezpieczenie a działam w tzw szarej strefie i popelnie błąd to ubezpieczyciel moze mi odmówieć wypłacenia odszkodowania?

Trochę niejasne: jeśli masz działalność gospodarczą to automatycznie nie działasz w szarej strefie. A jeśli nie masz, to nikt Cię nie ubezpieczy, to chyba oczywiste.
Pytanie zatem jest, rzekłbym, niespójne.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-08-12, 03:59   kurs masaz tajski

moja znajoma dostala ubezpieczenie przez gabinet masazu, gdzie pracowala na umowe o dzielo - ubezpieczalnia potrzebowala kopie dowodu osobistego i kwalifikacji, ale nie prowadzenia dzialalnosci. Bylo to wlasnie ubezpieczenie 200zl. Trudno powiedziec, czy bylyby trudnosci przy wyplacie odszkodowania - ale wydaje sie, ze skoro nie stawiaja tego jako warunku wystawienia polisy, to nie powinni tego zadac pozniej.
 
     
kokosek

Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 32
Wysłany: 2010-09-06, 16:46   

a mi dzis odmówiono ubezpieczenia bo nie mam założonej działalnosci.

Trochę dziwne bo co ma jedno do drugiego...
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2010-09-06, 20:48   

kokosek napisał/a:
a mi dzis odmówiono ubezpieczenia bo nie mam założonej działalnosci.

Trochę dziwne bo co ma jedno do drugiego...

Nie wiem może potwierdzenie szukają albo dochodów/potwierdzenia. Pracujesz gdzieś na umowę ? Fakt faktem co ma jedno do drugiego...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB