Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o księgowanie, kto wykonywał masaż
Autor Wiadomość
Marco

Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 4
  Wysłany: 2010-10-06, 17:40   Pytanie o księgowanie, kto wykonywał masaż

Spotkałem się ostatnio z taką sytuacją (nie na sobie ale z opowiadań) i chciał bym zapytać was czy to możliwe :)
Jest człowiek który nie ma żadnych kursów czy szkół masażu - twierdzi że umie. Klienci nie narzekają. On ma założoną działalność na siebie i normalnie księguje wpływy z masażu - nie są to masaże ze skierowaniem NFZ czy fizjoterapia - po prostu relaksacyjne dla przyjemności. Nie ma do tego żadnych faktur od masażystów czy umówi z profesjonalistami.
No i podobnież nie ma przepisu który nakazuje coś takiego że księgowo masaż może wykonać tylko dyplomowany masażysta czy po jakimś kursie. Czyli jak przyjdzie kontrola z US i spyta kto wykonywał masaż to po prostu mówi że on :)
He ciekawe co?

Pomijam fakt czy ten ktoś robi masaż dobrze czy źle... bo to podejrzewam bardzo duże psucie branży i prędzej czy później będzie z tego problem...
 
     
Linki sponsorowane
dino100

Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 80
Wysłany: 2010-10-06, 18:46   Re: Pytanie o księgowanie, kto wykonywał masaż

Marco napisał/a:
Spotkałem się ostatnio z taką sytuacją (nie na sobie ale z opowiadań) i chciał bym zapytać was czy to możliwe :)
Jest człowiek który nie ma żadnych kursów czy szkół masażu - twierdzi że umie. Klienci nie narzekają. On ma założoną działalność na siebie i normalnie księguje wpływy z masażu - nie są to masaże ze skierowaniem NFZ czy fizjoterapia - po prostu relaksacyjne dla przyjemności. Nie ma do tego żadnych faktur od masażystów czy umówi z profesjonalistami.
No i podobnież nie ma przepisu który nakazuje coś takiego że księgowo masaż może wykonać tylko dyplomowany masażysta czy po jakimś kursie. Czyli jak przyjdzie kontrola z US i spyta kto wykonywał masaż to po prostu mówi że on :)
He ciekawe co?


Niemniej jest dokładnie tak. Urzędu Skarbowego nie interesują uprawnienia, a wyłącznie fakt uzyskiwania przychodów i płacenia (albo niepłacenia) podatków. Uprawnieniami teoretycznie może sie zainteresować Urząd Gminny czy Miejski, który wpisuje firmę do rejestru. Ale nigdzie się nie interesuje. Nie ma ustawy o zawodzie masażysty (podobnie jak fizjoterapeuty) więc hulaj dusza. Ograniczenia dotyczą jedynie masażu leczniczego. A jak się zarejestrujesz jako biomasazysta, to w ogóle nikt nic nie wie
 
     
Marco

Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 4
Wysłany: 2010-10-08, 08:37   

Ha,
A ja myślałem że wyprowadzicie mnie z błędu.

Z tego co się doczytałem wymagania co do wykształceniowa są tylko w publicznych przychodniach i ośrodkach - trzeba mieć technika.
Reszta w zasadzie jest luz.

Czyli będąc np. górnikiem :) można prowadzić biznes i normalnie księgować na siebie masaże... Byłem przekonany że jest tak, ze owszem do prowadzenia biznesu "masażowego" nie są potrzebne kwalifikacje, bo można mieć po prostu od tego ludzi i zlecać im pracę, a tu się okazuje że nie :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB