Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Egzamin zawodowy 2010 - Roztrząsanie projektu
Autor Wiadomość
Necrii 

Wiek: 35
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 108
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2010-06-24, 10:16   

Proponowała bym się trzymać 1 tematu :P TUTAJ zakładałam temat własnie o wrażeniach ;)

A co do tego o co pytał ten ktoś tam nade mną... wg mnie takie same były techniki, ale nikt nie powiedział, że ja się na drenażu znam.

I niby co wam takiego długiego wyszło w metodyce? oO
 
 
     
Linki sponsorowane
LukaszIw. 

Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-06-24, 10:20   

Generalnie chodziło zapewne o chwyty o charakterze przepychającym/wyciskającym, na pewno głaskanie wyciskające i rozcierania koliste. Ja napisałem w ogóle o GRU (głaskaniu, rozcieraniu, ugniataniu), w opracowaniu kończyny można pewnie było zrobić wstrząsanie też. Ciekawy jestem ile osób pamiętało o zmierzeniu obwodów przed i po zabiegu :-] Ja zapomniałem dopisać.

[ Dodano: 2010-06-24, 11:25 ]
Necrii masz rację, nawet nie zauważyłem że pod tym drugim wątkiem toczy się taka dyskusja już ;-) Więc co do wrażeń - fatalne.
 
     
Grzegorz


Wiek: 42
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 48
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2010-08-27, 16:04   

Roztrząsania i emocjonowanie się tym co można było czy nie, nie ma sensu i nie miało, wyniki już są i sam wiedząc, że mogę komuś pomóc, zrobiłem co mogłem, opracowany przeze mnie schemat dał mi zdany egzamin, tak trzeba się zabierać za ten projekt Panie i Panowie :)

Pozdrawiam!!
 
     
Necrii 

Wiek: 35
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 108
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2010-08-28, 18:28   

Ty już się nie chwal, tym bardziej, że na projekcie był drenaż i nie wiele miał on wspólnego z tym co myśmy tu roztrząsali ;)
 
 
     
Grzegorz


Wiek: 42
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 48
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2010-09-13, 17:56   

Nie ważne czy się roztrząsa klasyczny, czy drenaż, ważny jest schemat i wypisywanie wedle danego zadania wszystkiego co powinno być a da się po prostu nauczyć. Czyli to co wypisywałem :)

Powodzenia w następnym roku!!
 
     
Bodyworker 

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 214
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-11-21, 08:56   

Egzamin pisemny. jedynie opisowy stosowany w Polsce urósł już w Europie do skali zjawiska, ewidentnie także anegdoty w środowiskach medycznych. A szkoda, jeszcze kilka dobry lat temu był był wpierw dopuszczeniowy do egzaminu, potem praktyczny w szpitalach, przychodniach z losowanym pacjentem. Potem egzamin z anatomii, masażu i elementów kinezyterapii. Ten był z kolei przykładem rozsądku.

Szkoda patrzeć jak jakaś grupa teoretyków od egzaminów rozbija dorobek masażu w Polsce.
W marcu będzie Forum Profesjonalnego Masażu przede wszystkim dla techników masażu leczniczego, prezentacja szkół itd. Może będzie czas aby o przyszłości egzaminu podyskutować.
Tym bardziej iż takie opisywanie technik klasycznych to archaizm.

Pozdrawiam powodzenia w egzaminach, Piotr
 
     
adrick 

Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 22
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2012-01-12, 11:51   

Wracając do egzaminu.Mam pytanie.
Otóż przeglądając rozwiązania z egzaminu z poprzednich lat na stronie cke spotkałem się z różnymi wariantami odnośnie opisywania technik masażu z uwzględnieniem warstwowości.
1. Jedna technika polegała na opisywaniu np. głaskanie naskórka, skóry właściwej, tkanki podskórnej, powięzi, mięśni. itd z innymi technikami.
2. Druga z kolei metoda - głaskanie powierzchowne, głębokie, rozcieranie powierzchowne, głębokie - nawet bez podawania przykładu technik typu dłonią, grzebyczkowe itp.
Jak Was uczono przygoowując do egzaminu? Która z technik jest właściwsza?
Moim zdaniem ta pierwsza jest mniej trafna, a na pewno bardziej zamotana.
Proszę o opinię.
Pozdrawiam.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2012-01-12, 15:36   kurs masaz tajski

chodzi o terminologie uzywana przez roznych autorow, bylo to dyskutowane w innych watkach na tym podforum, np http://forum.e-masaz.pl/v...er=asc&start=60

trudno przewidziec, na jakim podreczniku oprze sie cke na kolejnym egzaminie, dlatego warto znac rozne podreczniki od tego uzywanego w klasie, zeby nie byc nieprzyjemnie zaskoczonym.

prawdopodobnie wlasnie z powodu zmiany podrecznika, na ktorym oparla sie cke w czerwcu ubieglego roku, zdawalnosc byla nizsza, niz w poprzednich latach. M
 
     
adrick 

Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 22
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2012-01-13, 11:00   

Dzięki za odp ale tu nie chodzi do końca o terminologie używana przez różnych autorów. Ten kto przygotowywał się do egzaminu w ostatnich latach powinien wiedzieć o co chodzi. Zadałem pytanie w podanym przez Ciebie wątku. Pozdr
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2012-01-14, 13:40   kurs masaz tajski

jakkolwiek, ale podkresla to koniecznosc pozalekcyjnego poznania innych podrecznikow
 
     
Grzegorz


Wiek: 42
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 48
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2012-06-09, 01:12   

Ktoś, kto inteligentnie podejdzie do egzaminu, nie ma możliwości by nie zdał. Zauważyłem ciekawą rzecz związaną z tym egzaminem, jakimś cudem, osoby oceniające ten egzamin widzą, czy ktoś potrafi masować praktycznie.
Prawdę mówiąc, zdałem ten egzamin nie ze względu na wiedzę i terminologię, a niemal na idealny sposób opisu wykonania zabiegu masażu (który stosuję w pracy i co ciekawe, w pracy nie sam rękoczyn, ale otoczka robi dużo).
Sądzę, że ci co przed egzaminem przemasują kilkadziesiąt (no może kilkanaście) osób z jakimiś dolegliwościami, starając się ten szablon egzaminowy przelać na nie, na egzaminie będą mieć w głowie obraz, który opiszą, nie ważne, jaka będzie to jednostka chorobowa i jaki styl masażu.
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2013-12-22, 17:54   

Duża dawka materiałów do egzaminu podesłana przez Wojtka http://e-masaz.pl/downloa...ystaegzamin.zip dzięki
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB