Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Potrzeba relaksacji, skupienie się i samodyscyplina
Autor Wiadomość
probena

Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 4
Wysłany: 2010-11-14, 16:10   Potrzeba relaksacji, skupienie się i samodyscyplina

Witam. Potrzebuję jakichś ćwiczeń które poprawią moje skupienie, obecnie nie potrafię się skupić, gdy chcę zacząć się uczyć, to zaraz szybko mnie coś rozprasza i myślę o czymś całkowicie innym, a szczególnie na lekcjach.
Mam też problem z dyscypliną samego siebie, wszystko zawsze odkładam na ostatni moment, mowa tutaj m.in o szkole ;) .
I zwracam się z prośbą o pomoc. Chciałbym abyście mi polecili jak temu zaradzić, co i jak i kiedy stosować(mówię tutaj o relaksacji). Jak poprawić to skupienie (najlepiej jakbyście podawali jakieś linki lub odrazu opisali o co chodzi ;) )?

Słyszałem też o takiej grze wyglądającej ala iPhone lub coś podobnego, i rzeczywiście ona działa bo było to udowodnione, miała w sobie jakieś gry poprawiające logiczne myślenie, i wymagało to też większego skupienia. Czy wiecie gdzie takie coś znajdę? :)
 
     
Linki sponsorowane
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2010-11-14, 16:15   

Może plusz koncentracja pomoże, Zakochałaś się ? :oops:
 
     
Truskawa 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 251
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-11-14, 16:26   

Ja proponuję dobrze sobie dać w kość na siłowni lub basenie. Endorfinka podskoczy, zapomnisz o nudzie i smutkach a po kilku takich akcjach dużo lepiej główka zacznie pracować. Ogarnęła cię zapewne jesienna zamuła więc najlepiej ją w ten sposób rozbić:)
 
 
     
probena

Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 4
Wysłany: 2010-11-14, 16:45   

e-Masaz.pl - zła płeć ;D Tutaj mężczyzna, taki jakiś głupi nick wyszedł bo inne zajęte;p Nie nie zakochałem sie ;D.

Truskawa - tak się składa że na siłownie już od roku chodzę :p, wycisk daję sobie :) , ale ja mam ogólnie problem ze skupieniem, nie tylko przez jesień :p.
 
     
Roobin 
mgr fizjoterapii


Dołączył: 27 Paź 2010
Posty: 63
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-11-14, 17:54   

pamiętam jak miałem kiedyś podobnie, jak jeszcze studiowałem, najgorsze jak miałem zacząć czytać, brałem coś do ręki i budziłem się za godzinę :razz: magiczna metoda usypiania czy jak :grin: a na zajęciach myślałem o wielu innych rzeczach i mi pomogło wprowadzenie zmian w grafiku życiu codziennym, bo rutyna czy w życiu codziennym czy w treningu powoduje też zmęczenie na początku psychiczne i behawioralne potem psychomotoryczne, może pomyśl żeby zmienić szyk dnia(oczywiście o tyle na ile to możliwe) zacznij coś nowego np basen raz czy dwa w tygodniu, mnie fajnie relaksował sport i wysiłek ale też spotkania ze znajomymi czy film fudnowałem sobie reset a potem spowrotem do zajęć u innych osób działa np na odwrót mobilizują się do pracy bo wiedzą że czeka na nich nagroda w postaci właśnie relaksu, z naturalnych suplementów to np.czekolada i wyroby z czekoladą bo magnezik , banany z cennym potasem ...powodzenia :mrgreen:
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2010-11-14, 21:48   

probena napisał/a:
e-Masaz.pl - zła płeć ;D Tutaj mężczyzna, taki jakiś głupi nick wyszedł bo inne zajęte;p Nie nie zakochałem sie ;D.

Wybaccz. ;) PS. Moze świeże powietrze przed nauka?
 
     
probena

Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 4
Wysłany: 2010-11-16, 20:05   

e-Masaz.pl napisał/a:
Moze świeże powietrze przed nauka?

Zawsze jakoś staram się wywietrzyć pokój i ogólnie pooddychać świeżym powietrzem, ale problem siedzi w psychice, że jak otwieram książke to zaraz mi przychodzi coś do głowy i nie skupiam się w ogóle na książce :/
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2010-11-16, 21:32   

probena napisał/a:
e-Masaz.pl napisał/a:
Moze świeże powietrze przed nauka?

Zawsze jakoś staram się wywietrzyć pokój i ogólnie pooddychać świeżym powietrzem, ale problem siedzi w psychice, że jak otwieram książke to zaraz mi przychodzi coś do głowy i nie skupiam się w ogóle na książce :/

Może taki okres. Napij się plusz koncentracja może coś da. A jak nie to wizyta u specjalisty może się przyda.
 
     
adamm 
piast protoplasta

Wiek: 35
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 176
Wysłany: 2010-11-16, 23:19   

Duuuuuuuuzo czekolady :)

Myślę ze powinieneś sobie uzmysłowić co cię czeka jak nie zaczniesz się uczyć. Spróbuj wyobrazić siebie jak trzymasz indeks a w nim I semestr nie zaliczony :)
 
     
pisseli 

Dołączyła: 09 Lis 2010
Posty: 11
Wysłany: 2010-11-17, 14:29   

Może wyrób swoje pewne nawyki
Jak zaczynasz się uczyć to najpierw sobie wszystko przygotuj..
na biurku niech znajdą sie wszystkie potrzebne podręczniki,zeszyty...
kawa,woda to co pijesz.
i koniecznie nastaw sobie zegarek np na godzinę .niech po godzinie zadzwoni wtedy dopiero możesz wstać od biurka...
Niech nic Cię nie rozprasza... :mrgreen: powodzenia
 
     
probena

Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 4
Wysłany: 2010-11-24, 00:13   

pisseli napisał/a:

Duuuuuuuuzo czekolady :)

Czekolady jem za dużo ;p

Cytat:
i koniecznie nastaw sobie zegarek np na godzinę .niech po godzinie zadzwoni wtedy dopiero możesz wstać od biurka...

Dobry pomysł, tylko że raczej będę cały czas na zegarek patrzeć.

Np. kiedy czytam coś co mnie interesuje to potrafię się w miarę skupić. Ale kiedy mam przeczytać jakiś tekst na następny dzień to kompletnie nie potrafię się skupić(zaraz mi przychodzą różne myśli do głowy i niby czytam ale i tak nie wiem co czytam), nie wspominając o lekcji gdzie jest hałas, totalny brak skupienia.
Jakieś metody polepszające skupienie? Mogę je robić regularnie np 2 razy w tygodniu, byle były efektywne :) .

Czekam na odpowiedzi :)
 
     
Niejadek1975
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-10, 15:28   

Według mnie, to po prostu kwestia podejścia. Też nie jestem osobą bardzo kompetentną w zakresie skupienia & efektów, ale z tego co zauważyłem, jeśli nastawię się odpowiednio, przekonam samego siebie, że to co robię, ma sens, efekt jest inny. Rozpisywanie obowiązków też trochę daje - mnie osobiście cieszy, gdy kolejne rzeczy, które sobie zaplanowałem, udaje mi się zrobić :)
 
     
Majka_Em
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-19, 13:02   

Pomysł z tym zegarkiem jest całkiem niezły. A próbowałeś go wsadzić do szuflady? :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB