Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Hinduski masaż na piękne włosy
Autor Wiadomość
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-08-06, 14:09   Hinduski masaż na piękne włosy

W ośrodkach spa nie tylko można zadbać o ciało, schudnąć czy się zrelaksować, ale również skupić się wyłącznie na pielęgnacji włosów. Hair spa to unikatowa usługa obejmująca mi.in. rekonstrukcję włosów, terapię skóry głowy czy spotkanie z włoskim stylistą.

Hair spa w swojej ofercie ma m.in. Villa Park i krakowska Farmona Wellness & Spa. W Villa Park w Ciechocinku do wyboru jest aż pięć programów na piękne włosy. Pierwszy z nich to "Metamorfoza - trzy dni z włoską modą".

— To propozycja dla osób,które chciałyby zmienić coś w swoim wyglądzie i poddać się cięciu wykonanym przez włoskiego stylistę. Na taką wizytę trzeba wcześniej się umówić, ponieważ stylista przyjeżdża do Ciechocinka raz w miesiącu, w poniedziałek — mówi Marcin Zajączkowski, dyrektor ds. marketingu z hotelu Villa Park.

W ramach tego pakietu, drugiego dnia przewidziana jest nietoksyczna koloryzacja włosów, a następnego dobór makijażu, nauka wykonywania go w domu i dopasowanie kosmetyków adekwatnych do rodzaju cery.

— Nietoksyczna koloryzacja włosów zapewnia trwały efekt na włosach naturalnych, siwych i z kolorem. Działa odżywczo i pielęgnacyjnie. Nie niszczy włosów — dodaje.

Trzydniowy pobyt wraz z 3 noclegami, śniadaniem kosztuje od 1715 zł za jedną osobę do 2885 zł za dwie osoby w pokoju dwuosobowym. Drugi pakiet na włosy to "Terapia skóry głowy i włosów", klientowi przeprowadza się m.in. diagnozę skóry głowy, głębokie oczyszczanie aktywną borowiną oraz nakłada się maseczkę rewitalizującą. Drugiego dnia przewidziana jest rekonstrukcja włosów, która polega na intensywnych kuracjach, np. nakładaniu odżywczych masek. Polecana jest osobom, które mają zniszczone, cienkie i kruche włosy. — Zabieg odbudowuje strukturę włosów w obszarze łuski i kory włosa. Klienci dostają także preparat na włosy do domowej pielęgnacji — dodaje Zajączkowski.

Za weekend trzeba zapłacić od 1145 zł do 1930 zł. Osoby, które skarżą się na łupież, wypadanie włosów mogą skorzystać z pakietu "Tydzień dla Twoich włosów". Program obejmuje diagnozę skóry głowy i włosów, porady w zakresie doboru koloru włosów, morfologii i kolorystyki makijażu, terapie skóry głowy w zależności od problemów, zabieg rekonstrukcji włosów, zabieg nietoksycznej koloryzacji lub maska koloru, dobór i nauka nakładania bio-mineralizujacego makijażu. Koszt pakietu wraz z 6 noclegami i śniadaniem kosztuje od 2750 zł do 4540 zł.

Tydzień "New Face" obejmuje m.in. zabiegi oczyszczające włosy i skórę głowy, remineralizujące, koloryzujące. Pakiet jest w tej samej cenie co "Tydzień dla Twoich włosów". — Zabiegi Hair Spa dostępne są od listopada i skorzystało z nich już kilkadziesiąt osób. Świadczy to o rosnącym zapotrzebowaniu na takie usługi — dodaje.

Znają azjatyckie sposoby na piękno

Autorski i pierwszy w Polsce program spa dla włosów opracowała firma Farmona.

Wzorowany jest on na azjatyckich metodach pielęgnacji włosów, a głównym elementem jest hinduski masaż skóry głowy, karku, ramion i dłoni, który poprawia krążenie w obrębie skóry głowy, stymuluje wzrost włosów, dotlenia, przywraca równowagę organizmu. Program został opracowany także, by zwalczać i zapobiegać typowym problemom skóry głowy i włosów.

— Pakiet na włosy mamy już od 2007 roku i cieszy się zainteresowaniem szczególnie wśród osób, które mają problemy skóry głowy takie jak łupież czy wypadanie włosów, inni klienci wybierają tego typu pakiety jako dodatkową, uzupełniającą pielęgnację — mówi Małgorzata Waliczek z hotelu Business & SPA Farmona. Pakiety na włosy dostępne są w krakowskim Hotelu Business & SPA Farmona.

Do wyboru są m.in. zabieg z użyciem ekstraktu ze skrzypu polnego, który nawilża i odżywia suche i zniszczone włosy. Do tego typu włosów polecane są także algi, które dzięki dużej zawartości protein, węglowodanów, witamin i mikroelementów oraz poprzez stabilizowanie komórek keratyny, mają właściwości regenerujące wierzchnią warstwę ochronną włosa. W pielęgnacji włosów tłustych stosuje się czarną rzodkiew, która ma działanie oczyszczające i przeciwbakteryjne. Pokrzywę i brzozę wykorzystuje się, by dbać o włosy delikatne.

Blondynkom poleca się zabiegi z rumiankiem, który zawiera apigeninę, żółty barwnik flawonowy, który delikatnie rozjaśnia włosy, nadając im jasny, złocisty odcień. Sprawia, że stają się one bardziej podatne na układanie. Ekstrakt z kwiatu rumianku działając dezynfekująco, łagodzi także podrażnienia skóry głowy. — W trakcie masażu głowy, dla wzmocnienia efektu terapeutycznego, wykonywany jest jednocześnie masaż stóp, pobudzający strefy refleksologiczne połączone z odpowiednimi narządami w ciele człowieka.

Zabieg kończy relaksacyjny masaż karku, ramion i dłoni — dodaje. Każdy zabieg w Farmona Wellness & Spa trwa godzinę i kosztuje 130 zł. Po kuracji, terapeuci niestety nie wykonują usług fryzjerskich.
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-08-06, 14:42   kurs masaz tajski

jak kazda nowosc (pierwszy raz slysze o hair spa), przetrwa tylko, jesli cena zabiegu bedzie adekwatna do efektu.

natomiast co rzeczywiscie moze przyniesc efekt, zarowno przy lysieniu, przerzedzaniu i ogolnie na porost wlosow, jest codzienny masaz skory glowy, w celu dokrwienia cebulek wlosowych. Oczywiscie, efekt nie jest natychmiastowy, ale za to bezplatny, przyjemny i (co najwazniejsze) skuteczny
 
     
Necrii 

Wiek: 35
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 108
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2010-08-07, 18:20   

Jakoś krótko przed pójściem do szkoły wpadła mi w ręce książka z masażem Hinduskim głowy. Kurcze, teraz żałuję, że ją głównie kartkowałam stwierdzając, ze pewnie masaż głowy też jest w programie. Jeśli nie Hinduski to Classic. Nie ma to jak ignorancja, prawda? Tym bardziej, że masaż głowy jest przede wszystkim przyjemny, relaksujący i odprężający :) Dodając do tego, że np masaż głowy wzmacnia włosy i je "nabłyszcza" (nie wiem jak to inaczej) to w ogóle, aż się dziwie, że dopiero teraz startują z takimi pomysłami.
 
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-08-12, 08:21   kurs masaz tajski

dzialanie masazu glowy na wlosy jest znane, ale "hair spa" to program troche na wyrost. Wiele dni pobytu, ale tylko z kilkoma godzinami zabiegow, do tego niebotyczne ceny.

nie jestem pewien, czy jeszcze te program jeszcze istnieje, bo artykul byl pisany na poczatku roku - obawiam sie, ze sie nie przyjal, ze wzgledu na wymienione wczesniej uwagi.
 
     
Necrii 

Wiek: 35
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 108
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2010-08-12, 17:35   

"Hair spa"" to po prostu nowa nazwa, co nie wyklucza, że ja sama się zastanawiałam, że w zasadzie całkiem ciekawym pomysłem było by wprowadzeni do mojego cv masaży głowy, oczywiście po kupnie jakiejś dobrej książki i paru (parudziesięciu) próbach na znajomych aby nie znać czegoś tylko z teorii.

I w zasadzie skoro już jesteśmy przy temacie to mam pytanie. W tej mojej książce był poruszony wątek, że do masazu używali jakiś olejków, które w jakiś tam sposób odżywiały tudzież upiększały/nabłyszczały włosy. Czy ktoś może kojarzy jakiego typu olejków można by użyć do takowego masażu?
 
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-08-12, 17:46   kurs masaz tajski

zeby wpisac do cv to trzeba isc na kurs i pokazac certyfikat, przeciez nie podeprzesz swoich zdolnosci przeczytaniem ksiazki i zabiegami na znajomych. Natomiast ksiazka moze byc dobrym uzupelnieniem kursu.

wez te ksiazke jeszcze raz, z pewnoscia trafisz w bibliotece
 
     
Necrii 

Wiek: 35
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 108
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2010-08-12, 18:02   

Szczerze mówiąc nie spotkałam się jeszcze z takim kursem.

Dodatkowo u mnie w szkole uparcie wmawiano nam, że na cv możemy wpisać wszystko to co umiemy. Nawet była spora debata na ten temat, bo byliśmy święcie przekonani, że możemy wykonywać tylko klasyka, segment i limfatyczny, a potem zachęcali nas do wpisywania masażu gorącymi kamieniami, izometrycznego i innych takich które nam pokazywali.
 
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2010-08-12, 18:16   kurs masaz tajski

owszem sa, rowniez w polsce. Swoj pobyt za granica mozesz rowniez wykozystac na kursy.

twoja szkola mogla zachecac do wpisywania do cv roznych zabiegow, poznanych tylko na pokazach, ale pracodawcy moze to nie zadowolic. Rowniez klienci moga pytac i kwestionowac takie praktyki. Przeciez jasne, ze po pokazie czy po przeczytaniu ksiazki, nie jestes w stanie poprawnie wykonac zabiegu, chyba ze jestes geniuszem.
 
     
Necrii 

Wiek: 35
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 108
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2010-08-13, 19:17   

Podobnie jak weekendowy kurs, gdzie temat został tylko poruszony a dokształcić trzeba sie tak naprawdę samemu ;)
 
 
     
arwenaring 
Krakowskie Centrum Masażu www.krakmasaz.pl

Wiek: 36
Dołączyła: 18 Cze 2013
Posty: 20
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-11-07, 10:17   

W trakcie poszukiwania zatrudnienia jako masażystka dostałam ofertę pracy w salonie fryzjerskim na stanowisku masażu głowy podczas mycia wraz z masażem przygotowującym do usługi fryzjerskiej. Zaintrygowało mnie to. Zawsze to jakies ciekawe doświadczenie. I tu nasuwaja się moje pytania:
- jak wykonac taki zabieg masażu, (myślałam o hinduskim masażu głowy, karku i ramion jako masaż przygotowywujący)

- w kwestii masażu podczas mycia, to wydaje mi się że to żadna filozofia, ale może ktoś ma jakieś fajne doświadczenie czy poradę na ten temat, która się przyda :wink:

- jakich kosmetyków używać w trakcie takiego zabiegu, czy może lepiej "na sucho"

Może ktoś ma dostępny film instruktażowy z takiego zabiegu, którym chciałby się podzielić.


Z góry dziękuje za pomoc i dobre rady. Pozdrawiam
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-11-07, 11:19   kursy masazu tajskiego warszawa

kurs 1-3 dni, na sucho, bez olejku/kosmetykow. Nie da sie tego zrobic podczas mycia wlosow - albo masaz albo mycie
 
     
arwenaring 
Krakowskie Centrum Masażu www.krakmasaz.pl

Wiek: 36
Dołączyła: 18 Cze 2013
Posty: 20
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-11-07, 19:36   

"Head Spa and massage"- na youtube jest filmik pokazujący cos na styl masażu w trakcie mycia głowy
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2013-11-08, 08:05   kursy masazu tajskiego warszawa

Na yt jest wszystko, rzeczy o ktorych sie nie snilo. Kto to kupi?
 
     
arwenaring 
Krakowskie Centrum Masażu www.krakmasaz.pl

Wiek: 36
Dołączyła: 18 Cze 2013
Posty: 20
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-11-10, 11:29   

rzecz w tym że w Krakowie coś takiego się wykonuje i chciałam rozwinąć temat, bo może ktoś się czymś takim zajmuje i chciałby się podzielić swoimi spostrzeżeniami :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB