Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Masaż w uszkodzeniach mięśni i ścięgien
Autor Wiadomość
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2009-12-13, 01:27   Masaż w uszkodzeniach mięśni i ścięgien

MASAŻ W USZKODZENIACH MIĘŚNI I ŚCIĘGIEN

Objawy:
bolesność mięśnia,
osłabienie czynności ruchowej,
ból przy wykonywaniu czynności przeciwstawnej,
wysięk śródmięśniowy lub obrzęk

Cel masażu...

To tylko fragmenty artykułu. Tutaj cały artykuł pt: Masaż w uszkodzeniach mięśni i ścięgien
 
     
Linki sponsorowane
weksel

Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 10
Wysłany: 2010-05-24, 00:09   

Bardzo skutecznym zabiegiem przy urazach mięśni i ścięgien jest masaż poprzeczny.
Masaż ten działa bardzo doraźnie a z praktyki wiem, iż szczególnie w urazach mięśni, nawet jednorazowy zabieg jest w stanie wyleczyć uraz.
Trzeba pamiętać, że masaż wykonujemy bezpośrednio w miejscu urazu, a w celu prawidłowego ukrwienia urazu, masaż nie powinien być krótszy niż 15 minut
 
     
Rysniety 

Wiek: 39
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 33
Skąd: Wieruszów, Wrocław
Wysłany: 2010-05-24, 21:52   

Weksel, nie masz racji. Z tego co mnie uczyli, to bezpośrednio po urazie się nie masuję, można zaostrzyć stan. Po za tym techniki poprzeczne pobudzają i tu kolejne przeciwwskazanie, dopiero można je wprowadzić gdy stan już jest ok i chcemy wzmocnić mięśnie w wyniku bezczynności. Podczas urazu mięsień i tak jest bardzo ukrwiony, mogą się pojawić wylewy krwi, no i gdzie w miejscu samego urazu!? No i jeden zabieg i ktoś jest zdrowy, bzdura, no chyba że ktoś jest magikiem.
 
 
     
jokers

Dołączył: 25 Maj 2010
Posty: 1
Wysłany: 2010-05-25, 23:09   

Rysniety dobrze mówisz ale wekslowi zapewne chodzi o coś zupełnie innego:
- po pierwsze masaż poprzeczny to nie techniki poprzeczne czyli jakieś kilka rodzajów różnych technik (masaz poprzeczny do głęboki masaż punktowy w poprzek włokien z narastaniem i zmniejszaniem nacisku - pulsujący nacisk)..stosuje się przez cały czas jedną technike i tu druga sprawa dokładnie w miejscu urazu - jest to technika wzięta z terapii manualnej a dokładniej z koncepcji Kaltenborna więc nie kojarz jej z chwytami poprzecznymi wziętymi czysto z masażu i wyglądającymi zupełnie inaczej.
-Kolejna sprawa - nawet jeden zabieg potrafi sprawić, że dolegliwości zaczną się zmniejszać, lecz rzadko kiedy wyleczą zupełnie, choć dla niektórych nawet mała ulga po długim okresie bólu to i tak wielkie wow i dalej leczyć się nie potrzebują ;) ..a co do wzmacniania mięśni to też nie ta technika. Masaż poprzeczny w tym wydaniu, o którym pisze działa bardziej neurofizjologicznie hamując ból i obniżając aktywność układu współczulnego oraz mechanicznie poprawiając ruch włókien i ukierunkowując ich nowy przyrost, stąd działanie przeciwzapalne.
-Jedyne co bardzo słusznie zauważyłeś, to że w stanach ostrych (obrzęk, zwiększone ucieplenie itp..) nie stosujemy, chociaż jak tak patrze na to co weksel napisał to może z kontekstu wskazuje to na stan ostry ale mam nadzieje, że wie że masaż w tej postaci wplatamy w stanach chronicznych.

Jeśli chodziło właśnie o ten rodzaj masażu to mam nadzieje, że troche pomogłem, a jak nie to sorki za zamieszanie panowie ;) Pozdr!!
 
     
weksel

Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 10
Wysłany: 2010-05-26, 00:26   

Hej Rysniety. Przepraszam, że poleciałem jak się okazuje nie do końca jasno i klarownie. Dokładnie chodziło mi o to o czym pisze Jokers. Dzięki Jokers za fachowe rozwinięcie tematu. Za twoim przykładem w następnych postach aby uniknąć nie domówień będę jasno i wyraźnie opisywał to co mam do przekazania;) Wracając do meritum, dokładnie miałem na myśli technikę masażu poprzecznego w miejscu urazu wziętego z koncepcji Kaltenborna.
Tak Jokers, o wszystkim pamiętam.
Pozdrawiam
 
     
zbyszek

Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 139
Wysłany: 2010-05-26, 08:38   

Wszystko się zgadza, poza tym, że to nie metoda Kaltenborna tylko Cyriaxa, wystarczy zresztą zajrzeć do Google :twisted:
 
     
weksel

Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 10
Wysłany: 2010-05-26, 13:13   

Zbyszku, masz połowiczną rację ponieważ masaż poprzeczny ma również swoje zastosowanie w koncepcji Kaltenborna jako jedna z technik mobilizacji tkanek miękkich. W poprzednim poście nie wskazywałem kto jest jego twórcą tylko wskazałem, z której metody go zaczerpnąłem. Trzeba pamiętać, że Kaltenborn w znacznym stopniu oparł swoją metodę na koncepcji Cyriaxa. Pozdr :twisted:
 
     
zbyszek

Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 139
Wysłany: 2010-05-27, 21:30   

Czyli tak czy inaczej "pomysłodawcą" jest Cyriax :) ))))
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB