Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Spa i medi Spa w Polsce i na świecie
Autor Wiadomość
adagiomj 

Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 4
Skąd: Ciechocinek
  Wysłany: 2009-04-15, 10:07   Spa i medi Spa w Polsce i na świecie

Zapraszam na http://medi-spa.blog.onet.pl/. Znajdziecie tam Państwo kilka cennych info dotyczących rynku Spa w naszym Kraju. masażystów i terapeutów również zapraszam. Powstały i nadal powstają treści z fizjoterapii i terapii kręgosłupa.
 
 
     
Linki sponsorowane
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2009-04-15, 10:21   Re: Spa i medi Spa w Polsce i na świecie

adagiomj napisał/a:
Zapraszam na http://medi-spa.blog.onet.pl/. Znajdziecie tam Państwo kilka cennych info dotyczących rynku Spa w naszym Kraju. masażystów i terapeutów również zapraszam. Powstały i nadal powstają treści z fizjoterapii i terapii kręgosłupa.

Wszytko ładnie pięknie lecz storna nie działa a dokładnie wymaga zalogowania się ;)

Ps. Warto też przywitać się na forum: http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=6
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-06-09, 10:23   masaz tajski

link do " Dzisiejsza wizyta w kwitnącej firmie zaopatrującej obiekty Spa & Wellness napawała nadzieją..." http://medi-spa.blog.onet...3416,index.html popsuty, kieruje na strone glowna.

wrzuc przy okazji link do wywiadu, o ktorym piszesz w http://medi-spa.blog.onet...2,ID378081460,n
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-06-09, 10:29   masaz tajski

bardzo interesujacy blog dla wszystkich nie tylko w branzy spa, ale nawet prowadzacych wlasne gabinety masazu (warto sie zawsze porownywac do czegos lepszego i sledzic trendy, jak sie sytuacja medycznych spa rozwija w kryzysie).

Mala probka ponizej (jeden z wczesniejszych wpisow w blogu):

"W polskich kurortach od lat istnieje bogata tradycja uzdrowisk i sanatoriów, dlatego powstające u nas obiekty medical SPA kierują się odmiennymi prawami niż podobne ośrodki w innych regionach.

Jeszcze kilka lat temu mało kto słyszał o ośrodkach Spa. Dzisiaj w dobie ich największego rozkwitu pojawiają się kolejne bratnie obiekty. Coraz większa ich liczba to tzw. Spa medyczne. Miejsca urokliwe, z przepiękną atmosferą, ale także takie, które w dalece profesjonalny sposób oferują terapię. W Polsce jest tylko kilka certyfikowanych Spa jakie specjalizują się w leczeniu tych czy innych schorzeń. Warto jednak o nich pamiętać chcąc podreperować zdrowie jednocześnie nie zapominając o płaszczyźnie duchowej.

Zdecydowana większość potencjalnych klientów zapyta czym różnią się te miejsca od znanych od wielu lat placówek sanatoryjnych? Odpowiedź jest bardzo prosta. Wszystkim niemal. Od podejścia do klienta i terapii po wnętrza i panującą atmosferę.

W medi Spa przede wszystkim nastawiamy się na to, by klient płacąc otrzymywał jakość odpowiadająca cenie. By wiedział, że On jest dla nas najważniejszy. To podstawa funkcjonowania. Innym priorytetem są ludzie tam pracujący. Winny to być "perełki" wybrane konsekwentnie a'propos atmosfery jaką chcemy stworzyć. Fachowcy w każdym calu. Jeżeli klient zacznie się utożsamiać nie tylko z miejscem ale nawet z konkretnymi osobami, będzie to oznaczało, że jesteśmy na najlepszej drodze do sukcesu jako firma.

Dziś ponad 80 procent klientów Spa to osoby szukające oferty leczniczej przez internet. Jeżeli dział PR odpowiednio przedstawi tą ofertę i wyjątkowość miejsca, popartą faktami, reszta należeć będzie do personelu. I dlatego tylko ludzie chcący wspólnie tworzyć produkt i usługę dadzą efekt finalny w postaci dominacji w rynku.

Medi Spa to nowa jakość w usługach wypoczynkowo - rehabilitacyjnych. To pełen profesjonalizm prowadzonych terapii i jednocześnie wyjątkowość miejsca w jakim terapia jest prowadzona. Można śmiało powiedzieć, że to klimat leczenia XXI wieku. Taki na jaki zasługujemy!"
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-09-10, 16:57   masaz tajski

kolejny, jeszcze lepiej napisany, i bardzo osobisty, wpis w blogu Adama:

„Masaż - niezapomniana rzecz, według mnie najważniejszy zabieg w Spa. A wszystko przez fakt najbardziej intymnego kontaktu z klientem - kontaktu przez dotyk. Jak wiadomo ilu masażystów, tyle rodzajów masażu, choćby dlatego, że nawet masaż klasyczny każdy wykonuje inaczej. I tak naprawdę o to to właśnie chodzi.

Jest tak naprawdę zabiegiem w którym nie ma miejsca na "ściemnianie". Klient dotyk czuje i ocenia. Na szczęście jest coraz więcej takich osób, które dokładnie wiedzą po jaki masaż przychodzą do Spa. I one właśnie zweryfikują w mig profesjonalistę i partacza. I tu zaczyna się problem...

Kilka miesięcy temu poznałem masażystę. Pana, który pomimo zgoła innego wykształcenia zaraził się masażem, najpierw w formie klasycznej, potem zgłębiał te bardziej wyszukane formy jak choćby masaż hawajski Lomi Lomi. Perfekcjonista. Potrafi zaaranżować wybitnie wyszukaną atmosferę Spa.

I na drugi biegun ja - terapeuta, znający wiele technik masażu, ale jednak fizjoterapeuta. Kilkaset jeśli nie kilka tysięcy razy w życiu wykonywałem masaż relaksacyjny. Efekt w 99 % był rewelacyjny - rozluźnienie, uspokojenie, często sen. Klient wychodził z masażu i często słyszałem - rewelacja Panie Adamie, najlepszy masaż. Mam nadzieję, że to było szczere, bo w każdym masażu zostawiam kawałek własnego serca.

Aż nagle przyszedł dzień w którym dane mi było zrobić masaż "Dla dwojga" w jednym pomieszczeniu z owym masażystom. Dwa stoły, dwóch klientów, dwóch masażystów. I jedna spójna - pomieszczenie, przepięknie przygotowane, klimatyczne z charakterem. Masaż całego ciała u klientów, którzy właśnie wrócili z przepięknych wakacji i pragnęli jeszcze przez te pare chwil czuć ich atmosferę.

Zaczęliśmy masaże. Naturalnie każdy z nas w swoim stylu (oprócz kilku procedur jakie obligatoryjnie należy wykonać, takich autorskich technik Spa). Od razu dodam - każdy z nas masujących osiągnął cel - zbudowanie klimatu, wykonanie wspaniałego masażu na wymagającym kliencie.

Tylko droga do tej błogości klienta była bardzo różna. Ja od lat praktykujący fizjoterapeuta patrzyłem z podziwem na ruchy ciała masażysty przy stole obok. Po prostu finezja sama w sobie. Praca nie tylko dłońmi czy przedramionami, ale także niemal taneczne ruchy ciała. Po prostu rytuał. Ja natomiast dotarłem do świadomości klienta zupełnie innymi drogami, niejako bardziej medycznymi.

Jak wspomniałem - efekt w obydwu przypadkach jednakowy, ale droga do niego bardzo różna. Jedna naznaczona kierunkami stricte "klimatu" i umiejętności, druga bardzo terapeutyczna także poparta doświadczeniem w tworzeniu atmosfery.

Właśnie tego dnia dotarło do mnie coś więcej niż tylko rozumienie, że każdy masujący robi to inaczej. Zrozumiałem, że nigdy nie będę w stanie zrobić masażu jak kolega przy stole obok. Tak stricte holistycznego. Załamałem się... I oto nadszedł koniec zabiegu. Klientów zostawiliśmy samych, by jak to się mawia w żargonie masażystów sami w swoich ciałach doznali "końca masażu" i opuścili gabinet gdy uznają rytuał masażu za zakończony.

Wtedy właśnie usłyszałem słowa, może nie podziwu, ale zdziwienia, że ja pracując w inny sposób, bardzo inny (terapeutyczny) osiągnąłem to samo. Wtedy tez zrozumiałem - masażysta do tego zabiegu kształcony nigdy nie będzie potrafił dokonać terapeutycznych "haczyków", a terapeuta medyczny raczej nie zbuduje takiej atmosfery holizmu.

Ważne by efekt był ten sam - uśmiechnięty, pół śpiący klient, jaki wraca. Bez względu czy masował go stricte masażysta, czy fizjoterapeuta z duszą rehabilitanta medycznego."
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-10-25, 12:40   masaz tajski

bardziej dyskusyjny wpis:

"Bitwa o SPA

http://medi-spa.blog.onet...2,ID392711799,n

Wciąż staramy się rozstrzygnąć - czy SPA to miejsce, które w myśl rozwinięcia skrótu Sanus Per Aquam, posiada basen, sauny, zabiegi wodne?

Czy ten lub inny obiekt godzien jest nazywać się SPA?

Odpowiadam zatem jednoznacznie i bez podtekstów - SPA, to miejsce, w jakim jest atmosfera - jedyna, niepowtarzalna. Atmosfera relaksu, ukojenia codziennych nerwów. Taka, w jakiej chce się posiedzieć choćby 15 minut w okolicy recepcji, bo już tam dostaje się zastrzyk energii, odejścia od codzienności.

Wszyscy mówiący na temat branży SPA, że sercem SPA jest basen... Śmiech mnie ogarnia.

Sercem każdego SPA jest i będzie recepcja.

To na niej zaczyna się Nasza podróż do magicznego świata pełnego doznań zarówno cielesnych jak i duchowych. Na niej także się kończy. Jeżeli sama recepcja "zarazi" nas atmosferą miejsca, to mamy już połowę sukcesu. Reszta w rękach terapeutów, kosmetologów etc.

Z ostatnich badań rynku - blisko 70% klientów SPA, to osoby trafiające doń poprzez informacje w internecie. Po tym klient zazwyczaj dzwoni po garść innych informacji właśnie do recepcji. Tu dowiaduje się o programach, pakietach, modyfikacjach. Jeżeli recepcjonista nie da z siebie 100%, to klapa jest pewna. Bo nikt nie sięgnie po jakość za grube pieniądze, gdy na swej pierwszej drodze spotka recepcjonistę, który nie zna SPA menu, trendów ośrodka, kierunku rozwoju.

Inaczej jest, gdy owy recepcjonista żyje miejscem pracy. Potrafi odpowiadać na pytania, zachęcać do jakości o jakiej sam jest przekonany. Wtedy niemal drwalowi pnie by sprzedał.

Idąc dalej, to nie tylko twarz naszego SPA na dzień dobry, to osoba jaka jest wizytówka pierwszego kontaktu. Spali rozmowę przez telefon - klient dzwoni gdzie indziej, odda atmosferę miejsca - wszyscy święcą triumfy.

Wracając do kwestii "bitwy". Na polskim rynku mamy taką mnogość pseudo SPA, że czas w końcu powiedzieć "dość".

Nieświadomy klient trafia do "Spa" i dostaje taką "jakość", że po wyjeździe stwierdza - "SPA, to jakaś żenada, nie dla mnie, więcej się w podobne miejsce nie udam".

A wszystko przez co? Bo cena była jak w SPA, ale jakość jak w średniej klasy osiedlowym gabinecie.

Pamiętajmy zatem - SPA to nie basen, czy zabiegi za grube tysiące. SPA to jakość obsługi, standard miejsca i atmosfera, jaka na długo pozostanie w pamięci.

manager SPA Adam Puda"
 
     
intel

Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 3
Skąd: warszawa
Wysłany: 2009-10-31, 00:51   Re: masaz tajski

massagewarsaw napisał/a:
bardziej dyskusyjny wpis:

"Bitwa o SPA

http://medi-spa.blog.onet...2,ID392711799,n

Wciąż staramy się rozstrzygnąć - czy SPA to miejsce, które w myśl rozwinięcia skrótu Sanus Per Aquam, posiada basen, sauny, zabiegi wodne?

Czy ten lub inny obiekt godzien jest nazywać się SPA?

Odpowiadam zatem jednoznacznie i bez podtekstów - SPA, to miejsce, w jakim jest atmosfera - jedyna, niepowtarzalna. Atmosfera relaksu, ukojenia codziennych nerwów. Taka, w jakiej chce się posiedzieć choćby 15 minut w okolicy recepcji, bo już tam dostaje się zastrzyk energii, odejścia od codzienności.

Wszyscy mówiący na temat branży SPA, że sercem SPA jest basen... Śmiech mnie ogarnia.

Sercem każdego SPA jest i będzie recepcja.

To na niej zaczyna się Nasza podróż do magicznego świata pełnego doznań zarówno cielesnych jak i duchowych. Na niej także się kończy. Jeżeli sama recepcja "zarazi" nas atmosferą miejsca, to mamy już połowę sukcesu. Reszta w rękach terapeutów, kosmetologów etc.

Z ostatnich badań rynku - blisko 70% klientów SPA, to osoby trafiające doń poprzez informacje w internecie. Po tym klient zazwyczaj dzwoni po garść innych informacji właśnie do recepcji. Tu dowiaduje się o programach, pakietach, modyfikacjach. Jeżeli recepcjonista nie da z siebie 100%, to klapa jest pewna. Bo nikt nie sięgnie po jakość za grube pieniądze, gdy na swej pierwszej drodze spotka recepcjonistę, który nie zna SPA menu, trendów ośrodka, kierunku rozwoju.

Inaczej jest, gdy owy recepcjonista żyje miejscem pracy. Potrafi odpowiadać na pytania, zachęcać do jakości o jakiej sam jest przekonany. Wtedy niemal drwalowi pnie by sprzedał.

Idąc dalej, to nie tylko twarz naszego SPA na dzień dobry, to osoba jaka jest wizytówka pierwszego kontaktu. Spali rozmowę przez telefon - klient dzwoni gdzie indziej, odda atmosferę miejsca - wszyscy święcą triumfy.

Wracając do kwestii "bitwy". Na polskim rynku mamy taką mnogość pseudo SPA, że czas w końcu powiedzieć "dość".

Nieświadomy klient trafia do "Spa" i dostaje taką "jakość", że po wyjeździe stwierdza - "SPA, to jakaś żenada, nie dla mnie, więcej się w podobne miejsce nie udam".

A wszystko przez co? Bo cena była jak w SPA, ale jakość jak w średniej klasy osiedlowym gabinecie.

Pamiętajmy zatem - SPA to nie basen, czy zabiegi za grube tysiące. SPA to jakość obsługi, standard miejsca i atmosfera, jaka na długo pozostanie w pamięci.

manager SPA Adam Puda"


Panie Adamie,

Wyznać muszę, iż zaimponowała mi Pańska wiedza na temat rynku usług SPA, a konkretnie medi SPA.

Bardzo podoba mi się Pański bloog i zamieszczane artykuły.
Czy mógłby się Pan ustosunkować do likalizacji salonu SPA. Jest to wciąż kwestia kontrowersyjna. Mówi się, iż typowy salon DAY Spa powinien znajdować się w miejscach widocznych. Czy Pańskim zdaniem storzenie salonu oddalonego od centrum dużego miata o jakieś 20km jest skazane z góry na porażkę? Czy spotkał się Pan z takimi sytuacjami?
Będę bardzo wdzięczna za feedbacka
Pozdrawiam
ps. chętnie się z Panem skontaktuję mój email: intelect
ium@gmail.com
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-10-31, 10:23   Re: masaz tajski

adam tu nie zaglada - ma blog, gdzie mozna z nim dyskutowac.

jesli day spa ma byc widoczne to moze byc blisko ruchliwej drogi - latwo dojechac, miejsce na parking, a przy okazji atrakcja bedzie urzadzony teren wokol spa.

zreszta 20km od centrum duzego miasta to prawie przedmiescia tego miasta.

jesli dobre spa, to klienci przyjada i wiecej nic 20km, po jakiekolwiek walory to spa bedzie mialo. Rowniez mozna liczyc na klientow lokalnych, w promieniu 5-10km.
 
     
intel

Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 3
Skąd: warszawa
Wysłany: 2009-10-31, 22:30   Re: masaz tajski

massagewarsaw napisał/a:
adam tu nie zaglada - ma blog, gdzie mozna z nim dyskutowac.

jesli day spa ma byc widoczne to moze byc blisko ruchliwej drogi - latwo dojechac, miejsce na parking, a przy okazji atrakcja bedzie urzadzony teren wokol spa.

zreszta 20km od centrum duzego miasta to prawie przedmiescia tego miasta.

jesli dobre spa, to klienci przyjada i wiecej nic 20km, po jakiekolwiek walory to spa bedzie mialo. Rowniez mozna liczyc na klientow lokalnych, w promieniu 5-10km.


Wielkie dzieki!!!
 
     
adagiomj 

Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 4
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-11-05, 10:29   Adam Puda, autor. Do osób zainteresowanych kontaktem

KONIECZNE JEST SPROSTOWANIE. JEŻELI OSOBY SĄ ZAINTERESOWANE KONTAKTEM ZE MNĄ W SPRAWACH DOTYCZĄCYCH TEMATYKI SPA LUB JAKIEJKOLWIEK INNEJ ZAPRASZAM DO PISANIA NA MÓJ PRYWATNY ADRES MAILOWY : adagiomj@o2.pl
NA WSZYSTKIE MAILE NA PEWNO ODPOWIEM.
POZDRAWIAM ZAINTERESOWANYCH
ADAM PUDA
 
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-11-05, 10:47   masaz tajski

a, wspaniale ze Adam sie ponownie pojawil.

moze zamiast prywatnego mailowania dzielic sie nawzajem wiedza tu na forum - od tego w koncu jest - inaczej cofamy sie od ery informatycznej do ery, kiedy ludzie komunikowali sie listami.

moze Adam moglbys sie tutaj pokrotce ustosunkowac do zagadnien Kasi i do dyskusji?

kasia tez zalozyla osobny temat "Pytania do ekspertów od planowania SPA" http://forum.e-masaz.pl/v...highlight=#5444 gdzie zadala wiecej szczegolowych pytan
 
     
adagiomj 

Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 4
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-04-02, 13:56   Kontakt Adam Puda

massagewarsaw napisał/a:
a, wspaniale ze Adam sie ponownie pojawil.

moze zamiast prywatnego mailowania dzielic sie nawzajem wiedza tu na forum - od tego w koncu jest - inaczej cofamy sie od ery informatycznej do ery, kiedy ludzie komunikowali sie listami.

moze Adam moglbys sie tutaj pokrotce ustosunkowac do zagadnien Kasi i do dyskusji?

kasia tez zalozyla osobny temat "Pytania do ekspertów od planowania SPA" http://forum.e-masaz.pl/v...highlight=#5444 gdzie zadala wiecej szczegolowych pytan

Przepraszam wszystkich, którzy nie mogli wejść na stronę medi spa, jaką prowadzę. To z powodu zmian i przeniesienia adresu docelowego. Przepraszam także administratora o nie poinformowaniu o tej kwestii. Podaję nowy adres pod którym zanjdziecie Państwo wszelkie niezbędne, a sądzę ciekawe treści. Pozdrawiam Administratora i czytelników. Adam.

[ Dodano: 2010-05-12, 11:41 ]
adagiomj napisał/a:
KONIECZNE JEST SPROSTOWANIE. JEŻELI OSOBY SĄ ZAINTERESOWANE KONTAKTEM ZE MNĄ W SPRAWACH DOTYCZĄCYCH TEMATYKI SPA LUB JAKIEJKOLWIEK INNEJ ZAPRASZAM DO PISANIA NA MÓJ PRYWATNY ADRES MAILOWY : adagiomj@o2.pl
NA WSZYSTKIE MAILE NA PEWNO ODPOWIEM.
POZDRAWIAM ZAINTERESOWANYCH
ADAM PUDA


Witam ponownie i wszystkich zainteresowanych zapraszam do nowej odsłony bloga. Dzięki jakiemuś sukcesowi bloga medi-spa zapraszam na nową jego odsłonę:
http://www.spa-4-u.blogspot.com/

Pozdrawiam Adam Puda
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB