Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Projekt
Autor Wiadomość
***Ewa*** 

Dołączyła: 27 Sty 2009
Posty: 61
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2009-08-31, 18:10   

a może by wszsyscy raz a porządnie przeciwstawili sie tej paranoi, napuścić jakąś telewizję czy co...? przeciez nic to nie da, ludzie zamiast uczyć sie masowac piszą jakieś projekty, a potem sie okazuje, że jakiś mądrala napisał klucz z kosmosu, Nawet jak sie popatrzy na projekty, ktore są dostępne, to nikt nie zna klucza, czasem to sie kupy trzyma czasem nie... wszystko niby znane, ale coś jest na rzeczy, a nie wiadomo, co... ktoś tu na siłę chce wymyślać jakieś niezwyykłe teorie... Sorry, szkoda pracy i uczniów i nauczycieli...
 
     
Linki sponsorowane
zbyszek

Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 139
Wysłany: 2009-08-31, 20:49   

Czy celem jest nabycie umiejętności czy zdanie egzaminu? A autorstwo materiałów egzaminacyjnych należy do Wrocławskiej OKE, To i we Wrocku (bez urazy) wyniki są lepsze...
A już po zeszłym roku mówiono, żeby uczyć się z Prochowicza...
 
     
rahim
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-01, 08:09   

na lubelszyznie,Puławach fatalnie.Chyba nie chciało im sie sprawdzac.Poległo az 27 osób.7 zdalo.A ratownilów z 50 zdało 15.
 
     
Cerówa 

Dołączyła: 10 Sie 2009
Posty: 6
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-09-01, 08:23   

Z Prochowicza? Przecież nas obowiązuje Zborowski... Nie wiem jak to wyglądało w waszych szkołach ale u nas wszyscy zdający musieli umieć całą tą "otoczkę" egzaminu. Każdy po kilkanaście razy pisał projekt i nauczyciele punkt po punkcie sprawdzali czy wszystko jest zawarte. Mówili nam, że jeżeli projekt zawiera wszystko co trzeba (przygotowanie stanowiska, pacjenta, wywiad, tytuł itd.), ale bez opisu całego pkt masażu (technik, ruchów) to wystarczy, żeby zdać egzamin.
Dobrą/złą wiadomością z tego wszystkiego jest to, że zrobi się luźniej na rynku pracy. Może o to chodziło?
 
     
***Ewa*** 

Dołączyła: 27 Sty 2009
Posty: 61
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2009-09-01, 09:06   

w moim mieście na kujawach zdało też okolo 25% a przeciez pisano bardzo dobre projekty, obszerne bogate, oczywiście na podstawi ksziążek Zborowskiego. Jakiś pan Piątek to nie wiem, skąd sie wziłał a z Prochowiczna można skorzystać wybiórczo, Ponadto uważam, ze uczniwie, adepci nie powinni mieszać sobie w głowach kilkunastoma systemami nazewnictwa i jakichś szczegółowych sprzeczności między autorami podręczników, skoro nie mają doświadczenia...
nie wiadomo też czy uznawano, gdyby jakieś wiadomości byly napisane w innym punkcie niż pokazuje schemat, z tym też mogły być klopoty, bo ludzie uczyli sie tych wyytycznych projektu na pamieć niemalże.Ponadto mogly być problemy z anatomią, choć nie sądzę do końca...
 
     
Cerówa 

Dołączyła: 10 Sie 2009
Posty: 6
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-09-01, 13:06   

Wydaje mi się, że punkty liczone były za wiadomości, które znajdowały się w tekście bez względu na to czy napisałaś coś na początku czy na końcu danego pkt w schemacie. Bo za to czy tekst jest logicznie napisany były oddzielne punkty. Anatomia, czyli nazwanie największych i najważniejszych mm, określenie ich przyczepów i ruchów jakie wykonują to myślę nie był duży problem, a przynajmniej nie powinien być dla słuchaczy po 2 latach nauki. Poza tym za anatomię nie dostawaliśmy dużo punktów.
 
     
zbyszek

Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 139
Wysłany: 2009-09-01, 14:47   

Gdańsk podobno 100%!!
 
     
***Ewa*** 

Dołączyła: 27 Sty 2009
Posty: 61
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2009-09-01, 22:20   

w gdansku teżjest OKE. co do prochowicza i zborowskiego to naprawdę niezdrowa rywalizacja.. Bo co??? Zborowski to pochodzi ze szkoły dla "niewidomych" to niby gorszy, a od 50 lat na tej szkole sie mnustwo masażystów wyuczylo..., o prochowiczu nikt nie słyszał, ta jego książeczka to przeceż jakis zeszyt... trochę tego troche tamtego... to nowe wydanie też... A co ludzi to obchodzi... chca umieć, te najważniejsze rzeczy umożliwiające jakiś zasób pojęć w tym zawodzie..., a potem jak sie sami będą dokształcać to każdy sam sobie ksiązki wybbierze... i kursy. Szkoda że ktoś z OKE nie poleci materiałów po chinsku...
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2009-09-02, 10:25   

zbyszek napisał/a:
Gdańsk podobno 100%!!

Zdanych czy nie zdanych ?
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-09-02, 11:27   masaz tajski

tez chcialem zadac to pytanie, ale nie smialem.

okazuje sie (z info na innym forum), ze, tak jak przypuszczalem, sa to zdane.

zaskakujace, biorac pod uwage statystki juz przedstawione (gdzies tez wyczytalem, ze w jednej ze szkol wroclawskich na 20 zdala 1 osoba, czyli rekordowe 5%), ale widac mozna zdac, jesli sie odpowiednio przygotowac.
 
     
zbyszek

Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 139
Wysłany: 2009-09-02, 11:38   

Oczywiście że w Gdańsku chodzi o 100% zdawalność :) ) Al;e z autentycznie pewnego źródła wiem, że OKE we Wrocławiu zrobiła projekt i klucz dla całej Polski. No a oni popierają tzw. wrocławską koncepcję (dr Kassolik), zaś Prochowicz jest jej zwolennikiem. To sa m.in. sławne "odkształcenia sprężyste", które w zeszlym roku tyle krwi napsuły zdajacym...
 
     
***Ewa*** 

Dołączyła: 27 Sty 2009
Posty: 61
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2009-09-02, 20:51   

ale uczniów i nauczycieli przepychanki między autorami teorii wzglednych i bezwzględnych :D dotyczącychy masamzu nie powinny obchodzić ani dotycznyć. w żadnym zawodzie nie ma takich .... (dużych i okrągłych) Istotne są umiejętności,
na forum są pracujący od lat nauczyciele i masażyści po szakołach kursach, każdy wyrósł na jakiejś szkole, ma jakiś zasob pojęć na których bazuje, a od tego punktu przyswaja lub odrzuca inne. a od czlowieka zdajacego projekt wymaga sie by poslugiwał sie wszystkimi metodą strzelania do celu z krzywej dobeltówki...
ludzie zróbcie coś z tym... co tylko sie da. szkoda pracy, zaangażowania i nerwów...
ktoś mi napisał maila ze kryteria były "banalne" czyli co... prace byly lepsze niż klucz..., czy po prostu inne... ?
 
     
Rysniety 

Wiek: 39
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 33
Skąd: Wieruszów, Wrocław
Wysłany: 2009-09-03, 22:01   

Nasz prowadzący z wrocławskiej szkoły przygotowywał nas głównie ze Zborowskiego, ale opieraliśmy się także na Kasoliku i Prochowiczu, efekt ponad 75% zdanych.
Szkoda,że tak wiele osób poległo, jednostka chorobowa nie była trudna.
A projekt to bardzo dziwna sprawa... jak to ktoś u nas powiedział "to jak zdawać jazdę samochodem na papierze."
 
 
     
rahim
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-06, 18:32   

CZY POSIADACIE MOZE W DOMU PROJEKTY TEN CO BYŁ NA EGZAMINIE.POTRZBUJE. PROSZE WYSŁAC MAILEM
 
     
Satina 

Dołączyła: 28 Sie 2009
Posty: 5
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2009-09-07, 17:34   

Dla mnie ten egzamin nie był ciężki i byłam na 90% pewna ze mam zdane a tutaj taki zonk, najśmieszniejsze jest to ze masuje już od około półtora roku i egzaminu nie zdałam więc gdzie tutaj logika echh no nie wiem, jak odwołanie nie pomoże to co zrobić, jedynie zdać w przyszłym roku, tylko przypuszczam ze z roczna przerwa nie będzie tak łatwo;/
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB