Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Studium biomasażu - i co dalej?
Autor Wiadomość
maisie 

Dołączyła: 04 Maj 2009
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz/Konin
Wysłany: 2009-05-04, 20:22   Studium biomasażu - i co dalej?

Witam.
Szukam pomysłu na swoje życie i postanowiłam zająć się czymś, co interesowało mnie od dawna, czyli masażem.
Sytuacja życiowa zmusza mnie do szybkich kroków, więc póki co nie mogę iść do szkoły dwuletniej, choć bardzo bym chciała.
Wymyśliłam sobie taki scenariusz: roczna szkoła biomasażu --> praca --> kontynuacja edukacji na kursach i/lub zdobycie tytułu technika.
I teraz pytania:
- jakie mam uprawnienia po takiej szkole i co one mi dają tak naprawdę?
- czy po takiej rocznej szkole mogę szukać pracy w jakichś gabinetach masażu lub klubach fitness? jakie mam na to szanse?
- ile mogę zarobić miesięcznie biomasażem w domu klienta?
- jakie jest zainteresowanie biomasażem? wydaje mi się on ciekawą sprawą, jednak z tego, co zaobserwowałam, ludzie generalnie wolą udać się na masaż klasyczny

Pozdrawiam
 
     
Linki sponsorowane
maisie 

Dołączyła: 04 Maj 2009
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz/Konin
Wysłany: 2009-05-04, 20:27   

Jeszcze coś. W moim mieście są dwie roczne szkoły biomasażu. Ich oferta różni się opisem.
Pierwsza szkołą oferuje:
* Anatomia z fizjologią
* Zdrowie publiczne
* Wybrane zagadnienia kliniczne
* Podstawy psychologii
* Teoria masaż
* Pracownia masażu
* Zajęcia praktyczne
* Podstawy prawa i ekonomiki

Druga:
* Anatomia
* Fizjologia z patologią
* Kinezyterapia
* Masaż
* Gimnastyka korekcyjna

A ja, zielona całkiem, nie wiem, na którą z nich najlepiej się zdecydować..
 
     
Bodyworker 

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 214
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-05-05, 07:30   

Zacznijmy od początku czy to jest kurs masażu 3-msc czy roczne studium tak czy tak otrzymuje się takie same uprawnienia, czyli uprawnienia jak po kursie. Jedynym przeskokiem w pełne kwalifikacje jest medyczne studium z programem technika. No ale jak pani pisze sytuacja jest taka czy inna. Po szkole można pracować u siebie, można zatrudnić sie w klubach itd, bo to w sumie zależy od pracodawcy. Można pracować w domu klienta, ale tak czy tak wymaga to formalnie założenia firmy. Nie wykonuje się wtedy masaży strikte leczniczych, bardziej poprawa kondycji, odnowa biologiczna, relaksacja, itp.

Masaż klasyczny w naszym kręgu kulturowym jest podstawą, ale oczywiście jest duże zainteresowanie także masażami z wschodniego kanonu.

Wykonywanie masaży jest jednym z najciekawszych zajęć/zawodów ale tez pasją życia. Zależy jakie są motywacje, zapatrywania, itd. Faktem jest także że konkurencja puchnie z roku na rok. Powiedziałem puchnie, po jest to konkurencja ilościowa, nie wiemy czy jakościowa :)

Powodzenia na nowej drodze życia i słusznych wyborów.
 
     
dino100

Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 80
Wysłany: 2009-05-05, 11:36   

Było juz o tym wiele razy pisane, ale... Moim zdaniem obydwie szkoły to nie studium biomasażu tylko tak popularne obecnie wykręcanie się od odpowiedzialności wobec słuchaczy. Obydwa programy nie maja z biomasażem nic wspólnego, to po prostu skrócone i uproszczone programy studium masażu, głównie klasycznego. A tak nawiasem mówiąc, gimnastyka korekcyjna nie ma tu w ogóle sensu, bo w tym zakresie żadne studium masażu nie daje uprawnień, nawet pełne studium medyczne masażu!! W efekcie płacisz jako za studium, natomiast w pracy traktowane to będzie jako nieco dłuższy kurs (są dłuższe) Porównaj ilość godzin na tych "studiach" z prawie 2500 medycznego studium zawodowego!. Oczywiście, jeśli będą cię tam chcieli, możesz po tej szkole pracować w spa, u kosmetyczki, nawet otworzyć własny gabinet, czy też odwiedzać pacjentów w domu (do tego, jak już powiedziano, też trzeba założyć firmę). Ale uwaga: jeśli będziesz chciała później zostać technikiem, będziesz musiała zaczynać naukę od początku :!:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB