Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane
Poprzedni temat «» Następny temat
Wątek dla masażystów niewidomych
Autor Wiadomość
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-01-22, 20:56   masaz warszawa

Słabowidzącym radzimy - Komputer - przyjaciel czy wróg? Piotr S. Król

link
http://www.pzn.org.pl/now...04_09_b,u0on#h9

Na ergonomię pracy oraz na znalezienie czasu i chęci do wykonywania ćwiczeń relaksacyjnych wpływ ma nie cyfrowa maszyna, ale tylko i wyłącznie my sami. Musimy o tym pamiętać, zanim zaczniemy narzekać na bóle mięśni i stawów, pieczenia pod powiekami oraz ogólnie złe samopoczucie, za które obwiniać zaczniemy naszego PC-ta czy jabłuszkowego Mac'a.

W poprzednim odcinku opisywałem bardzo prostą metodę, określaną nazwą "palming", która nie wymaga żadnego wysiłku, a jest bardzo skuteczna. "Optyczna głodówka", jak określa się tę metodę, jest godna polecenia podczas każdej przerwy w pracy przed monitorem. Dwie, trzy minuty raz na godzinę, to w sumie niewiele, ale ogromnie dużo dla oczu! Opisywałem także dobroczynny wpływ odrywania wzroku od małej zamkniętej przestrzeni i skierowania go na dalsze horyzonty, np. zieleń za oknem, czy przepływające chmury. To powrót do naturalnego, odwiecznego przeznaczenia zmysłu wzroku, który sięgał przez wieki w dalekie przestrzenie. A przy okazji, jest to znakomite ćwiczenie akomodacji, jak ważne, nie muszę tutaj wspominać. Czas przejść teraz do opisu bardziej aktywnych form ćwiczeń relaksacyjnych.

Na początek - akupresura

Znany i praktykowany od wieków chiński masaż jest skuteczną metodą wspomagającą także wzrok. Wokół oczu znajdują się bowiem ważne punkty witalne, które mogą być wykorzystywane w skuteczny sposób w takim masażu. Ćwiczenia są bardzo proste.

Na początek należy zamknąć oczy, a następnie kciukiem i palcem wskazującym (układ palców podobny do szczypania) objąć nasadę nosa. Następnie należy silniej zacisnąć palce i tak przytrzymać przez około 5 sekund. Zwolnić ucisk i powtórzyć go jeszcze dwukrotnie. Wiele osób wykonuje tę czynność intuicyjnie, gdy odczuwa zmęczenie oczu. Jest to naturalne, tak jak zgodna z naturą jest chińska akupresura.

Po wykonaniu tego prostego masażu przechodzimy do następnego. Na początek wyobraźmy sobie cztery punkty równomiernie ułożone na każdym z naszych łuków brwiowych oraz centralnie umiejscowione punkty na skroniach. To będą miejsca wykonywania kolejnego masażu. Na początek kładziemy płasko oba końce kciuków (opuszkami do góry) po lewej i po prawej stronie nasady nosa i uciskamy około 2 sekundy. Zwalniamy ucisk i przesuwamy kciuki kawałek dalej, na kolejny punkt na skórze pod łukami brwiowymi (mniej więcej 1/3 długości łuku) i ponownie uciskamy przez 2 sekundy. Powtarzamy uciskanie w kolejnych punktach (w sumie będą cztery). Po dotarciu do końca łuków brwiowych, kładziemy czubki palców wskazujących na zagłębieniu skroni (kciuki spoczywają w tym czasie lekko oparte na policzkach). Wzmacniamy lekko nacisk na około 2 sekundy, a następnie masujemy okrężnymi ruchami jednocześnie oba punkty na skroniach przez około 4 sekundy. Całe opisane wyżej ćwiczenie należy powtórzyć trzykrotnie.

Ten w sumie prosty zabieg ma niezwykle dobroczynny wpływ na ważne punkty witalne, pobudzające pracę oczu. Powoduje lepsze ukrwienie oraz relaksację tej ważnej części organizmu.

Joga i geometria na ścianie

Oczy unieruchomione przed monitorem potrzebują nie tylko wypoczynku (palming), przestrzeni (patrzenie w dal, akomodacja) czy pobudzania punktów witalnych (akupresura), ale też ćwiczeń wzmacniających i rozluźniających zewnętrzne mięśnie oczu (należą do nich: mięśnie proste, mięsień skośny dolny oraz skośny górny). W indyjskiej jodze, oprócz asanów (przyjmowanie określonych postaw ciała) stosuje się także połączenie ćwiczeń oddechu oraz oczu, przyczyniających się do uelastycznienia mięśni oczu, co pozytywnie wpływa na zdolność widzenia do późnego wieku. Warto skorzystać z tych naturalnych, starohinduskich ćwiczeń.

Zasada podstawowa - poruszają się tylko oczy, reszta włącznie z głową pozostają nieruchome. Istotne jest połączenie ćwiczeń z prawidłowym oddechem.

Wykonujemy wdech patrząc przy tym wysoko w górę na brwi. Przy wydechu kierujemy wzrok w dół, jak najniżej. Powtarzamy ćwiczenie trzykrotnie, pamiętając o mruganiu w międzyczasie. Ćwiczenia wykonujemy spokojnie, miarowo.

Następnie przechodzimy do poziomego przenoszenia wzroku: przy wdechu kierujemy oczy jak najdalej w lewo, przy wydechu w prawo. Tak jak we wcześniejszym ćwiczeniu, powtarzamy całość trzykrotnie.

Kolej na ruchy okrężne gałek ocznych - wdychając powietrze przenosimy wzrok zgodnie z ruchem wskazówek zegara od lewego dołu do góry, a następnie, przy wydechu, z górnego środka obwodu okręgu do prawego dołu. Powtarzamy ćwiczenie trzykrotnie, wciąż pamiętając o mruganiu po zakreśleniu każdego z okręgów. Następnie wykonujemy to wszystko, ale w kierunku odwrotnym do ruchu wskazówek zegara.

Ćwiczenie, choć proste, może na początku powodować pewne trudności (zmęczenie, a nawet nieznaczny ból). Spowodowane jest to "zesztywnieniem" mięśni ocznych, pozbawionych naturalnego ruchu (występuje to w czasie wielogodzinnej pracy przy komputerze). Można wtedy odpocząć stosując już opisywany palming (koniecznie należy pamiętać o prawidłowym oddechu).

Tyle hinduska joga. A geometria na ścianie? W przerwach w pracy można stosować także bardzo proste, relaksujące ćwiczenie, wykreślając na przeciwległej ścianie pokoju poziome szlaczki oraz ósemki. Pamiętamy oczywiście o regularnym oddechu, zmianie kierunku kreślenia oraz mruganiu.

Umówmy się tak: joga na dłuższe przerwy lub co dwa dni, a geometryczne esy floresy na ścianie podczas każdej, lub prawie każdej przerwy w pracy. Zgoda?

Streching, czyli rozciąganie

O czymś, co określam "przykurczem komputerowca", wspominałem w pierwszym odcinku cyklu. Podczas pracy przy komputerze nieruchomieją nie tylko oczy, ale często całe ciało zastyga na długi czas, niczym słup soli. Nie miejsce tutaj, aby rozpisywać się o negatywnych skutkach napięć mięśniowych na organizm. Chciałbym polecić bardzo proste ćwiczenia strechingu, bez ruszania się z fotela, co niektórzy uznają za znakomity pomysł.

Podstawowymi zasadami strechingu są: tzw. cykl dziesięciosekundowy podczas napinania poszczególnych partii mięśni, powtarzalność ćwiczeń oraz regularny oddech (ta zasada jest uniwersalna we wszystkich ćwiczeniach, w tym relaksacyjno-rozluźniających). Streching to rodzaj treningu, który powoduje wydłużenie mięśni i ich uelastycznienie, co zapobiega kontuzjom i znakomicie działa na samopoczucie.

W przerwie w pracy z komputerem polecam następujące ćwiczenia. Usiąść prosto, nogi oparte swobodnie na podłodze, wziąć kilka głębszych oddechów. Chwycić obydwiema rękami za spód siedzenia fotela, a następnie napinając mięśnie, podciągać je do góry przez dziesięć sekund. Rozluźnić mięśnie, kilka głębszych oddechów i ponowić ćwiczenie.

Następnie wyciągnąć przed siebie lewą rękę wierzchem dłoni do góry, prawą ręką chwycić za palce i starać się przeciągnąć rękę do dołu (oczywiście lewa ręka pozostaje nieruchoma, "stawiając opór"). Napinamy mięśnie przez dziesięć sekund. Po kilku oddechach powtarzamy ćwiczenie, a następnie zmieniamy ręce.

Trzecie ćwiczenie rozluźniające mięśnie szyi i karku ma niebagatelne znaczenie. Prawą ręką obejmujemy głowę od góry (palce dotykają lewego ucha) i napinając mięśnie szyi, staramy się przeciągnąć głowę w prawo. Głowa "stawia opór" i pozostaje bez ruchu przez dziesięć sekund. Kilka głębokich oddechów i ponawiamy ćwiczenie. Następnie zmieniamy rękę i przeprowadzamy ćwiczenie w odwrotnym kierunku.

Po zakończeniu ćwiczenia możemy kilka razy pokręcić głową w obydwu kierunkach rozluźniając mięśnie karku i szyi.

Streching to szereg bardzo różnych i złożonych ćwiczeń. Zaprezentowałem tutaj tylko te najbardziej przydatne i najmniej kłopotliwe w codziennej pracy przy komputerze.
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-01-23, 03:20   masaz warszawa

artykul nie o masazu jako takim, ale gdzie uzywane jest to slowo obficie choc powinno byc slowo "terapia", jest o "masazu dzwiekiem" - moze kogos zainteresowac, bo pisane ciekawym jezykiem i jest to cos nowego dla niewidomych/niedowidzacych:

Terapia dźwiękiem - uwagi praktyczne Dr Lidia
Kataryńczuk-Mania
(Uniwersytet Zielonogórski)

"Dźwięk - jest to wszelkie wrażenie słuchowe, będące reakcją na
bodziec zewnętrzny. Są to jednocześnie zaburzenia falowe w
ośrodku sprężystym" (Słownik... 1985, s. 511Ň). Dźwięki to
zjawiska akustyczne, wywołane przez równomierne drgania złożone,
a szmery to drgania nieregularne, wydawane przez źródło dźwięku.

W naszym otoczeniu doświadczamy oddziaływania dźwiękowego,
które percepujemy, a także obserwujemy jego skutki. Dźwięk jest
falą podłużną, przemieszczającą się w środowisku materialnym z
określoną prędkością. Energia fali przemieszczanej w powietrzu
powoduje naprzemienne sprężanie i rozprężanie powietrza, co daje
odczucie barw dźwięku lub hałasu odbieranego przez układ
słuchowy. Głośny dźwięk, odbierany całym ciałem, odczuwamy
negatywnie, czujemy się zmęczeni. Hałas zawiera pasmo dźwięków o
częstotliwościach poniżej (infradźwięki) i powyżej (ultradźwięki)
częstotliwości słyszalnych. Pasmo częstotliwości słyszalnych
przez człowieka mieści się w granicach od 16 Hz do 20 kHz.

Dźwięki niesłyszalne są w tym zakresie energii wibracji, w
którym oddziałują na człowieka i musimy być świadomi ich skutków.

Poznajemy je w postaci następstw lub w przypadkach najwyższych
częstotliwości, tzw. hiperdźwięków, na poziomach molekuł czy
jonów i atomów. Częste zmiany kondycji psychofizycznej człowieka
mogą być spowodowane oddziaływaniem hałasów z zakresu
infradźwięków 0-40 Hz oraz ultradźwięków lub hiperdźwięków. Hałas
jest stresem, dźwięk jest odprężeniem. Ciążące na nas codzienne
troski zakłócają naszą równowagę, co jest przyczyną wielu chorób.

Skuteczną metodą odprężania i relaksacji jest masaż dźwiękiem
według Petera Hessa, który od 1986 r. prowadzi w całej Europie z
pełnym sukcesem seminaria z zakresu zdrowia, pedagogiki i
pokonywania stresów poprzez prace z dźwiękiem.

Możliwości zastosowania masażu i terapii dźwiękiem:
- dla lekarzy,
- dla terapeutów, psychoterapeutów i bioenergoterapeutów,
- w dziedzinie kosmetyki i odnowy biologicznej,
- w hospicjach i szpitalach,
- w pracy z dziećmi i dorosłymi wymagającymi stałej opieki,
- w przedszkolach,
- w szkołach,
- w domach opieki społecznej,
- w przygotowaniach przed- i poporodowych,
- do prowadzenia medytacji indywidualnych i grupowych,
- do terapii w wodzie.

Masaż dźwiękiem wywodzi się z prastarego przekonania o wpływie
dźwięków na człowieka. Stosowano go już ponad 5000 lat temu w
Indiach, w wedyjskiej sztuce lekarskiej. Według wyobrażeń
wschodnich człowiek powstał z dźwięku, sam jest więc dźwiękiem.

Wewnętrzna struktura, harmonia każdego człowieka, ukształtowana
jest przez indywidualny dźwięk. Życie w zgodzie z samym sobą i z
otoczeniem jest źródłem pewności siebie, szczęścia, zdrowia. Taki
człowiek może samodzielnie i kreatywnie kształtować własne życie.

Stres, powodowany niemal w każdym środowisku, w którym przebywa
człowiek, powoduje zachwianie tej wewnętrznej harmonii. W jej
przywracaniu pomaga metoda masażu dźwiękiem według Petera Hessa,
która została opracowana na podstawie wieloletnich badań i
doświadczeń praktycznych w Nepalu i Tybecie. Poszukiwania oraz
wspólne eksperymenty z prof. G. Wagnerem - pozwoliły określić
wpływ tradycyjnej muzyki (dźwięku mis tybetańskich, tam-tamów i
gongów) na psychikę i ciało człowieka. Peter Hess dostosował tę
wiedzę do wymogów ludzi zachodu.

Główne cele omawianej metody to: Rozluźnienie + Uwolnienie =
Odprężenie.

Masaż dźwiękiem pomaga osiągnąć stan głebokiego odprężenia,
zrelaksowania, wpływa na uwolnienie blokad psychicznych i
cielesnych, pomaga w przywracaniu naturalnej harmonii, powoduje
wzmocnienie wewnętrznych sił, przyczynia się do zlikwidowania
stresu, wspiera intuicję i kreatywność.

W podstawowym masażu dźwiękiem wykorzystywane są trzy misy:
stawowa, brzuszna i sercowa. Są one produkowane ręcznie. Składają
się z 12-stu elementów - stopów metali. Sprzedażą mis zajmuje się
firma ACAMA. Badania naukowe dotyczące ich wpływu na organizm
człowieka, prowadzą Halina i Marek Portalscy z Politechniki
Poznańskiej.

Oto fragment masażu dźwiękiem (materiały własne z kursu):

"Przeprowadzę teraz u ciebie masaż dźwiękiem. Cieszysz się z
harmonizującego masażu dźwiękiem. Szukasz dla siebie wygodnej
pozycji. Możesz leżeć odprężony. Jesteś spokojny i zrelaksowany.
Twój oddech staje się regularny i głęboki. Rozpoczynam masaż
dźwiękiem:

1. Kładę na podeszwę twojej prawej stopy misę o cienkich
ściankach, dźwięki przechodzą przez strefę refleksyjną prawej
stopy. Czujesz, jak harmonijnie rozchodzą się w twojej prawej
stopie, odczuwasz je w stawie skokowym. Harmonijne dźwięki
wędrują poprzez łydkę i docierają do stawu kolanowego. Jesteś
wypełniony dźwiękiem. Następnie dźwięki przepływają przez udo i
dochodzą do stawu biodrowego. Stąd wibracje promieniują do kości
ogonowej, dalej wędrują od kręgu do kręgu poprzez całe plecy
wzdłuż kręgosłupa. Obszar karku wypełnia się harmonijnymi
wibracjami i uwalnia się od skurczu i napięcia. Wibracje
przepływają przez głowę i wypływają koniuszkami włosów. Jeszcze
raz czujesz przepływ harmonijnych wibracji. Jesteś całkowicie
pewien działania dźwięków. Czujesz, jak twoje ciało zostaje
"doprowadzone do porządku". Masz teraz możliwość jeszcze raz
przeżyć to uczucie, ponieważ położę misę na twoją lewą stopę.

2. (Powtórzenie punktu pierwszego - dla lewej stopy).

3. A teraz kładę większą misę na środek twoich pleców. Dźwięki
misy rozbrzmiewają w tym obszarze ciała, rozprzestrzeniają się z
tego miejsca i wprawiają w drganie całe ciało. Wyobrażasz sobie:
w piękny, słoneczny dzień, leżysz nad jeziorem, które jest
otoczone wspaniałymi, różnobarwnymi drzewami liściastymi. Lekki
wiatr porusza konarami drzew. Kolorowe refleksy światła działają
na ciebie przyjemnie i uspokajająco. Bawiąc się, rzucasz mały
kamień do jeziora, obserwujesz, jak wpada do wody, jak wokół
niego powstają koncentryczne fale, które wprawiają w ruch całe
jezioro. Poprzez tę zabawę, dotarłeś do każdej cząsteczki
jeziora, wprawiłeś w ruch każdą drobinkę i zmusiłeś je do tańca.

Jest dla ciebie jasne to, że tylko komórka, która się porusza,
żyje i jest zdrowa, cieszy się z tego procesu życiowego.

Wyobrażasz sobie, że ty, twoje ciało, jesteście jeziorem, w tym
wspaniałym, kolorowym, jesiennym dniu. Ty jesteś jeziorem, a
komórki twego ciała poruszają się w rytm harmonijnych dźwięków.

Poprzez wibracje, twoje ciało zostaje wprawione w ruch, wibruje
każda molekuła, każda cząsteczka, każda komórka twego ciała.

Komórki cieszą się tymi dźwiękami i tańczą. Czujesz, jak niektóre
z nich zaczynają tańczyć, przyłączając się do wibracji. Inne
komórki jeszcze się wstrzymują, są wciąż uwięzione, ale jesteś
całkiem pewny, że również i one po chwili odczują radość z
przyłączenia się do tańca. Odczuj cały obszar swoich pleców.

4. Przesuwam misę w dolny obszar kręgosłupa, za pomocą innej,
grubszej pałeczki. Wydobywam z misy brzmienie. W tym miejscu
ciała przekazuje ona dźwięki, które dają się przyjemnie odczuć w
obszarze lędźwiowym. Dźwięki rozchodzą się przyjemnie. Czujesz,
jak komórki poruszają się w swobodny i harmonijny sposób,
rozprzestrzenia się uczucie wolności i swobody. Pozwól, by
wypełniły cię te piękne odczucia. W ten sposób ten obszar ciała
uwalnia się od napięć i skurczów, zostaje przywrócona harmonia.

5. A teraz stawiam między łopatkami misę o wyższym dźwięku.

Dźwięki misy wnikają w ten obszar ciała, rozchodzą się
przyjemnie. Opuszczają to miejsce: stres, napięcia i ciężary dnia
codziennego. Czujesz się odprężony, wolny.

6. Wspomagam to odczucie, kładąc misę w okolicach prawej
łopatki. Rozkoszujesz się dźwiękami, które przynoszą uwolnienie.

Twój prawy bark jest lekki i odprężony.

7. Stawiam misę w okolicach lewej łopatki (jw.)

8. A teraz stawiam misę na karku. Uzdrawiające dźwięki
powodują, że znikają z tego obszaru napięcia i skurcze, czujesz
wyraźnie, jak dzięki temu znowu następuje energetyczne połączenie
między głową a brzuchem. Zabieram misę z twoich pleców. Teraz
zatroszczę się o przednią stronę twojego ciała. Nie musisz jednak
zmieniać pozycji.

9. Kładę misę na twoim brzuchu. Dźwięki misy rozbrzmiewają,
sprawia ci to przyjemność, czujesz się dobrze, rozchodzi się w
ciele przyjemne ciepło, odczuwasz dźwięki porządkujące twój układ
pokarmowy i cały brzuch. Zostaje on poruszony, pozbywa się
niepewności, strachu i skurczów, nie ma tu już miejsca na
zaburzenia trawienne. Układ pokarmowy odnajduje swój naturalny
porządek.

10. Przesuwam misę na podbrzusze. Głębokie dźwięki sprawiają ci
przyjemność, cały obszar uwalnia się od napięć. Jest to bardzo
przyjemne, czujesz się swobodny i to odczucie z pewnością w tobie
zostanie. Kładę drugą misę w okolicy twojego serca. Dźwięk
promieniuje radośnie i wypełnia tę okolicę swym brzmieniem.

Odchodzą troski, strach, zawiść, napięcie - nie ma już dla nich
miejsca. To nowe odczuwanie serca sprawia ci wielką przyjemność i
pozostanie w tobie na zawsze. Przesuwam misę w okolice gruczołu
grasicy, czujesz, jak gruczoł oczyszcza się dzięki dźwiękom.

Poruszają one i wzmacniają cały system odpornościowy. Odczuwasz
przyjemne dźwięki w okolicy szyi i tchawicy. Ustępuje niepewność
w wyrażaniu się, odzyskujesz łatwość komunikowania się, czujesz
się pewny i bezpieczny. Odczuwasz jeszcze przez chwilę dźwięki
przepływające przez twoje ciało. Komórki wibrują, nasycone nową
energią życiową. Spójrz teraz na swe ciało - jest wypełnione
harmonią, zdrowymi, roztańczonymi komórkami."

Przykłady innego zastosowania mis w terapii:

1. Do misy można wlać wodę z płynem lub wsypać proszek,
przedstawić jakąś opowieść fantazyjną o chmurach, lesie itd.

2. Dziecko nakłada na głowę misę. Delikatnie uderzamy w nią.
Wywołuje to miłe drgania (misa brzuszna). 2-3 min.

3. Dziecko stoi w dużej misie. Terapeuta trzyma je za rękę i
uderza delikatnie (doenergetyzowanie, pozytywnie działa na
kręgosłup; zamknięte oczy).

4. Piramida dźwiękowa (ręczna). Na dłoni trzymamy misę i
uderzamy lekko, następnie każdy podkłada ręce pod ręce
prowadzącego.

5. "Zaburzenia pamięci" - "ósemki" nad głową, równoważenie
półkól mózgowych, w celu pobudzenia pracy mózgu stosujemy
dzwoneczki.

6. 12 mis ustawionych w kształcie ósemki. Uderzamy pałeczką od
zewnętrznej, a następnym razem od wewnętrznej strony misy.

7. Można posadzić dzieci wokół ósemkowej figury, przy każdej
misie każde dziecko z pałeczką, w środku nauczyciel. Pracujemy z
grupą dynamicznie, według kolejności.

8. Różne układy mis, gongów, tam-tamów - prowadzimy krótkie
"rozmowy" muzyczne.

Piśmiennictwo:
Kataryńczuk-Mania L. (2003Ň): "Twórcza aktywność dziecka
niepełnosprawnego poprzez realizację formy "tworzenie muzyki"."
W: "Twórczość - wyzwanie XXI wieku". Red. E. Dombrowska, A.
Niedźwiedzka. Kraków
"Klang-Massage-Therapy". Institut f~ur Klang-Massage-Therapy
2001 nr 1 Brenen-Uenzen
Materiały własne z seminarium nt. Terapii dźwiękiem.
Rewal-Norymberga 2002 (mps arch. aut.).
"Słownik języka polskiego". T. 1. Warszawa 1985
Worożańska W. (2001Ň): "Człowiek a dźwięk". W: "Prace Zakładu
Pedagogiki Muzycznej Uniwersytetu Łódzkiego". Red. K. Juszyńska.
Łódź
"Wybrane elementy terapii w procesie edukacji artystycznej".
Red. L. Kataryńczuk-Mania. Zielona Góra 2002
 
     
matilodz 

Wiek: 37
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-01-23, 09:34   zapytanie

Witam !!
Widze ze piszecie tu duzo o osobach slabowidzacych i nie widomych czy ktos z was moglby mi pomoc . Poszukuje monookularu 8x20 Marcus LVA 7" . Czy ktos z was wie gdzie moge nabyc taki sprzet w internecie lub w Łodzi ? prosilbym o odpowiedzi meilowe lub za posrednictwem Gadu gadu . Email to mateolodz@o2.pl a gg 5142919 . Za pomoc dziekuje z gory . Pozdrawiam matilodz
 
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-01-23, 12:59   masaz warszawa

niestety jest tu zaledwie kilka osob niewidomych i slabowidzacych, ale niepiszacych (za wyjatkiem Bodyworker'a). Forum jest generalnie o masazu, dlatego pytania o sprzet najlepiej kierowac na forach i listach dyskusyjnych dla osob niewidomych.

Jest lista prowadzona przez PZN.

Inna lista, prostrza w obsludze

http://poczta.bon.uw.edu....istinfo/typhlos
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-01-25, 13:58   masaz warszawa

dobra wiadomosc dla uczacych i planujacych technika masazyste w Laskach:

link
http://www.brief.pl/wiado...-w-laskach.html

"14 października zostalo uroczyście otwarte nowe Technikum dla Niewidomych w Laskach. Fundacja Polsat przekazała na jego budowę 2 744 000 zł.

Technikum dla Niewidomych funkcjonowało w starym prowizorycznym budynku, który miał rozwiązać przejściowe trudności lokalowe. Po kilkudziesięciu latach eksploatacji budynek był w stanie ruiny. Na dodatek miał elewację wykonaną z płyt zawierających azbest, a w budynku dominował zapach stęchlizny. Od nowego roku szkolnego uczniowie chodzą już do nowej szkoły. Udało się stworzyć niewidomym uczniom normalne warunki do nauki. W Technikum uczy się obecnie 52 uczniów na dwóch kierunkach zawodowych: technik informatyk oraz technik masażysta."
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-01-25, 16:33   masaz warszawa

poniewaz nie jest to powszechnie znane w srodowisku niewidomych, w Medycznym Studium Zawodowym w Koscianie jest kierunek technik masazysta otwarty rowniez dla niewidomych:

Medyczne Studium Zawodowe
Plac Paderewskiego 1
64-000 Kościan

tel. (65) 512 12 77
e-mail: mszkoscian@tlen.pl

Forma dzienna i wieczorowa:

•2 letni cykl kształcenia (4 semestry) na podbudowie programowej liceum ogólnokształcącego lub liceum technicznego (nie wymaga się świadectwa dojrzałości
• absolwent otrzyma świadectwo ukończenia szkoły oraz będzie miał możliwość potwierdzenia kwalifikacji zawodowych w tzw. zewnętrznym egzaminie zawodowym
• o przyjęcie na wydział mogą ubiegać się również osoby słabo widzące niewidome
• rekrutacja kandydatów na wydział odbywać się będzie na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej
z rozmów zwolnieni są kandydaci ,którzy przedstawią zaświadczenie o nie przyjęciu na studia kierunkowe z powodu braku miejsc
• kształcenie odbywa się w formie zajęć teoretycznych pracownianych i praktycznych
• absolwent wydziału technik masażysta będzie przygotowany do:
- profesjonalnego wykonywania masażu leczniczego, sportowego i kosmetycznego
- podjęcia pracy w zespołach rehabilitacyjnych lecznictwa zamkniętego (szpitale, kliniki) i otwartego (przychodnie, gabinety), lecznictwa uzdrowiskowego; gabinety odnowy biologicznej ,gabinety kosmetyczne; klubach sportowych oraz prowadzenia własnej działalności gospodarczej
• kandydat powinien złożyć:
-podanie, życiorys, świadectwo ukończenia szkoły średniej podanie o zamieszkanie w internacie wynik badania na nosicielstwo chorób układu pokarmowego, pracowniczą książeczkę zdrowia z wpisem lekarza medycyny pracy. Jeżeli kandydat miał wykonane szczepienie WZW typ B powinien złożyć zaświadczenie.

Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się w sierpniu.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-01-25, 17:20   masaz warszawa

kolejna szkola, nie znana powszechnie wsrod niewidomych, jest

Prywatne Medyczne Studium Zawodowe Masażu

Studium wchodzi w skład Pierwszego Policealnego Zespołu Szkół Zawodowych we Wrocławiu. Kształci młodzież i dorosłych.

Zajecia 3 dni w tygodniu, nabor 2 razy do roku.

50-340 Wrocław

ul. Nowowiejska 69

tel/fax: (071) 7868328

tel:7868327, 3221548

E-mail: studium@edu.wroc.pl ; zywirski@edu.wroc.pl

http://www.edu.wroc.pl/zy..._doroslych.html


Zajęcia praktyczne prowadzone są w placówkach służby zdrowia (zapewnia szkoła) i własnych pracowniach szkolnych. Baza lokalowa szkoły składa się z bardzo dobrze wyposażonych gabinetów przedmiotowych, z komputerowymi stanowiskami do nauki masażu.

W trakcie nauki słuchacze zdobywają umiejętności praktyczne, zawodowe, uczą się języka obcego, anatomii, podstaw rehabilitacji i usprawniania fizycznego, poznają także elementy gramatyki łacińskiej z nazewnictwem medycznym. Istnieje możliwość korzystania z internatu, biblioteki oraz bufetu na terenie szkoły.

W Studium panuje serdeczna atmosfera wychowawcza. Słuchacze aktywnie włączają się w życie Szkoły, poprzez organizowanie jej życia wewnętrznego (wycieczki integracyjne, uroczystości szkolne). Utrzymywana jest bieżąca współpraca z rodzicami, opiekunami i środowiskiem.

Po ukończeniu Studium absolwent otrzymuje tytuł technika masażysty z prawem wykonywania zawodu w zakresie: masażu leczniczego, rehabilitacyjnego oraz sportowego i kosmetycznego. Absolwenci znajdują zatrudnienie w zamkniętych i otwartych, placówkach służby zdrowia, sanatoriach, w zakładach pracy chronionej, klubach sportowych, w gabinetach odnowy biologicznej i w każdej innej placówce usprawniania leczniczego.

Kadrę pedagogiczną tworzą nauczyciele o wysokich kwalifikacjach zawodowych. Większość z nich to pracownicy naukowi Akademii Medycznej i Akademii Wychowania Fizycznego. Dyrektor posiada długoletni staż pracy pedagogicznej i wysokie kwalifikacje zawodowe.

Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej.
System kształcenia: stacjonarny lub dla dorosłych
Podbudowa: ukończona szkoła średnia.
Okres nauki: dwa lata
Języki obce: angielski
Zawód: technik masażysta
Nabór do szkoły odbywa się w okresie marzec-sierpień. Przyjmowane są również osoby słabo widzące i niewidome.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-01-25, 20:17   masaz warszawa

Sprawność ogólna i manualna masażystów z uszkodzonym narządem wzroku – po dwóch latach nauki zawodu. Anna MARCHEWKA, Jacek GŁODZIK

calosc pracy naukowej link
http://www.wbc.poznan.pl/...x.html#IDAF4S5E

ponizej skrot (nadal bardzo dlugi, ale warty przeczytania w wolnym czasie)

Streszczenie

Mimo, że mamy XXI wiek, problemy z którymi borykają się osoby z defektem wzroku nadal pozostają nieznane dla wielu ludzi. W środowisku osób niepełnosprawnych istnieje grupa osób określanych mianem inwalidów narządu wzroku. Grupa ta stanowi ułamek procenta całej populacji, dlatego problemy tych ludzi są mało znane w społeczeństwie, często źle rozumiane lub po prostu pomijane (Marchewka, 2000). Praca zawodowa ma zasadnicze znaczenie dla większości ludzi. W przypadku niewidomych i słabowidzących z racji ograniczenia innych form aktywności znaczenie to jest jeszcze większe.

Celem pracy było porównanie sprawności ogólnej i manualnej osób niewidomych, słabowidzących i widzących oraz obserwacja jak kształtował się poziom tych sprawności u słuchaczy w trakcie dwóch lat nauki zawodu: technik masażysta.

Wnioski: Każde kolejne badanie (I, II i III) przeprowadzone u osób widzących, słabowidzących wykazało wzrost sprawności manualnej. Jedynie osoby niewidome w drugim roku nauki w Medycznym Studium Masażu Leczniczego wykazały niewielkie obniżenie średnich wartości punktowych sprawności manualnej, co przemawia za tym, że na rozwój tej zdolności ma wpływ sprawnie działający narząd wzroku. Stwierdzona poprawa sprawności manualnej osób niewidomych i słabowidzących świadczy o odpowiednim dobraniu programu edukacyjnego, przygotowującego do zawodu masażysty i wypełnieniu założeń programowych w zakresie usprawniania manualnego realizowanego w Medycznym Studium Masażu Leczniczego. U osób z uszkodzonym narządem wzroku pierwszy rok systematycznie prowadzonych zajęć wychowania fizycznego przyniósł zamierzony efekt wzrostu sprawności ogólnej, natomiast po drugim roku nie zaobserwowano już tak pozytywnych zmian w poprawie sprawności ogólnej.

Wstęp

Praca zawodowa ma zasadnicze znaczenie dla większości ludzi. W przypadku niewidomych i słabowidzących z racji ograniczenia innych form aktywności znaczenie to jest jeszcze większe.

Zatrudnienie stwarza materialne podstawy egzystencji, daje poczucie przydatności społecznej. Uzyskanie pracy i utrzymanie się w zatrudnieniu osób niepełnosprawnych wzrokowo zależy od wielu czynników, m.in. odpowiedniego do potrzeb rynku pracy kierunku wykształcenia i posiadanych umiejętności, odpowiedniego stopnia zrehabilitowania, motywacji do podjęcia pracy, odpowiedniego wyposażenia i przystosowania stanowisk pracy, a jednocześnie sprzyjającego osobom niepełnosprawnym systemu prawnego, który kształtował będzie pozytywne nastawienie i zachętę dla pracodawców (PZN)[ 2]

Cel pracy

Celem pracy było porównanie sprawności ogólnej i manualnej osób niewidomych, słabowidzących i widzących oraz obserwacja jak kształtował się poziom tych sprawności u słuchaczy w trakcie dwóch lat nauki do zawodu: technik masażysta. Medyczne Studium Masażu Leczniczego kształci zarówno osoby niewidome jak i słabowidzące, a także osoby widzące. Wszystkie zajęcia odbywają się w zintegrowanych grupach.

Podjęte badania miały na celu udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:

1.

Czy w trakcie nauki do zawodu masażysty wzrasta sprawność manualna i ogólna badanych?
2.

Czy sprawność manualna i ogólna wzrasta w jednakowym stopniu u niewidomych, słabowidzących i widzących?
3.

Jak kształtuje się intensywność zmian sprawności manualnej i ogólnej badanych po dwóch latach nauki?
4.

Czy założenia edukacyjne podczas dwóch lat nauki w Medycznym Studium Masażu Leczniczego zostały spełnione przez badanych?


Podsumowanie

W niniejszej pracy wykazano, że najwyższy poziom sprawności fizycznej charakteryzował grupę osób widzących, a najniższy grupę osób niewidomych. Jednakże w ciągu dwóch lat nauki zmniejszyły się różnice w poziomie sprawności ogólnej u trzech badanych grup. Po pierwszym roku nauki stwierdzono wzrost sprawności w grupie osób z uszkodzonym narządem wzroku (słabowidzących i niewidomych), a w grupie osób widzących spadek sprawności. Fakt, że zmiany przedstawiały się na korzyść osób z wadą wzroku świadczy o prawidłowym przebiegu kompleksowej rehabilitacji, która jednak nie uwzględniła potrzeb osób widzących i tym można było tłumaczyć obniżenie wyników osiągniętych przez osoby widzące. Po drugim roku nauki zanotowano obniżenie sprawności ogólnej, w grupie osób z uszkodzonym narządem wzroku.

Badania A. Cabak (2000), nad sprawnością ruchową osób z uszkodzonym wzrokiem wykazały, że utrata wzroku nie jest bezpośrednią przyczyną niskiego poziomu poszczególnych zdolności motorycznych. Zdarza się, że dzieci niewidome cechuje wysoki poziom sprawności ruchowej odpowiadający młodzieży pełnosprawnej. Autorka badań wysunęła wniosek, że dzieciom z uszkodzonym wzrokiem należy zapewnić możliwość jak największej aktywności ruchowej, co na pewno będzie wpływało na podnoszenie sprawności fizycznej i ułatwi tym osobom samodzielne poruszanie się w przestrzeni. Jednak niezbędnym warunkiem rozwoju samodzielności jest opanowanie pewnych umiejętności motorycznych (Cabak, 2000).

Na podstawie dotychczasowych doświadczeń można stwierdzić, że dziecko pozbawione jedynie wzroku, ale żyjące w warunkach odpowiadającym potrzebom niewidomego, może rozwijać się normalnie (Bateman,. Grzegorzewska, 1981).

J. Derbich i M. Laskowska (1999) zwracają uwagę, że opóźnienie rozwoju motoryki osób niedowidzących wynika nie tylko z braku stymulacji wzrokowej ruchu, urazów fizycznych, które powodują lęk przed pokonywaniem trudności, czy też ograniczonych kontaktów z rówieśnikami, ale również z bierności rodziców i wychowawców w dostarczaniu dziecku okazji do ruchu.

Według T. Maszczaka już w okresie niemowlęcym dziecko słabowidzące czy niewidome nie wykonuje pewnych czynności, charakterystycznych dla widzących normalnie rozwijających się rówieśników. Fakt ten wpływa negatywnie na kształtowanie jego rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej (Maszczak, 1985, s. 65–70).

Badania wykazały, że najwyższy poziom sprawności ogólnej reprezentowały osoby widzące, gorsze rezultaty osiągnęły osoby słabowidzące, a najniższy poziom sprawności wykazały osoby niewidome.

W niniejszej pracy porównano rezultaty osiągane w kolejnych próbach sprawności ogólnej przez kobiety i mężczyzn niewidomych i stwierdzono, że mężczyźni prezentowali wyższy poziom sprawności niż kobiety w następujących próbach: siła statyczna ręki, równowaga, siła mięśni brzucha, siła mięśni grzbietu.

Najwyższe wartości siły mięśni grzbietu przy trzecim badaniu (czerwiec 2002r.) osiągnęli mężczyźni niewidomi i zanotowano u nich wzrost siły mięśni grzbietu w ciągu dwóch lat nauki. Podobnie było u mężczyzn widzących, ale osiągnięte przez nich wartości były niższe niż w pierwszej grupie. W grupie osób słabowidzących zanotowano obniżenie wyników w okresie dwuletniej edukacji.

Całkowita lub częściowa utrata wzroku wpływa negatywnie na rozwój cech motorycznych, w tym na koordynację słuchowo – ruchową ( Bolach 1994).

W próbie koordynacji – podskoki na skakance, zauważono, że między pierwszym, a drugim badaniem wartości punktowe w grupie osób niewidomych i słabowidzących wzrosły, a w grupie widzących uległy obniżeniu. Po dwóch latach nauki tylko mężczyźni widzący osiągnęli poziom punktów z egzaminu wstępnego, a kobiety niewidome i mężczyźni słabowidzący poprawili swoje wyniki w stosunku do pierwszego badania, w pozostałych grupach odnotowano spadek wartości punktowych.

Kształtowanie sprawności ruchowej osób z zaburzeniami wzroku powinno obejmować te zdolności motoryczne, które odgrywają znaczącą rolę w samodzielnym poruszaniu się i w osiąganiu niezależności w różnych działaniach (Cabak, 2000, s. 81-86). Zajęcia ruchowe mają również wpływ na czynności motoryczne ręki u osób z uszkodzonym narządem wzroku. Dobra sprawność ręki stanowi ogromne ułatwienie w poznawaniu otoczenia przez osoby niewidome (Maszczak, 1997).

W przedstawianych wynikach, analizowano średnie wartości punktowe sprawności manualnej i zauważono w każdej grupie poprawę rezultatów. Najwyższą sprawność manualną na egzaminie wstępnym prezentowała grupa osób widzących, gorsze rezultaty miała grupa osób słabowidzących, a najgorsze osób niewidomych. W wyniku systematycznie prowadzonych zajęć usprawniania po drugim roku nauki zanotowano zmniejszenie dysproporcji między tymi grupami, jednakże nadal najwyższe wartości posiadała grupa osób widzących. Można zatem wysunąć wniosek, że rehabilitacja przebiegała we właściwym kierunku. Aby osoby niewidome mogły w pełni rozwijać swój potencjał i aby nie pozostawały one bierne powinny być poddawane działaniu bogatego i stymulującego środowiska zewnętrznego.

Na podstawie wyników prób sprawnościowych przeprowadzonych w Medycznym Studium Masażu Leczniczego w ciągu dwóch lat nauki systematycznie prowadzonych zajęć usprawniających zaobserwowano poprawę sprawności ogólnej i manualnej.

Według Czerwińskiej powodzenie zawodowe niewidomego masażysty w dużej mierze zależy od stopnia przygotowania do wykonywania zawodu: a więc szkoły, jej programu nauczania i metod jego realizacji oraz kwalifikacji kadry pedagogicznej, zwłaszcza z przedmiotów zawodowych (Czerwińska, 1995).

Wnioski

1.

Każde kolejne badanie przeprowadzone u osób widzących, słabowidzących wykazało wzrost sprawności manualnej. Jedynie osoby niewidome w drugim roku nauki w Medycznym Studium Masażu Leczniczego wykazały niewielkie obniżenie średnich wartości punktowych sprawności manualnej.
2.

Stwierdzona poprawa sprawności manualnej osób niewidomych i słabowidzących świadczy o odpowiednim dobraniu programu edukacyjnego, przygotowującego do zawodu masażysty i wypełnieniu założeń programowych w zakresie usprawniania manualnego realizowanego w Medycznym Studium Masażu Leczniczego.
3.

U osób z uszkodzonym narządem wzroku pierwszy rok systematycznie prowadzonych zajęć wychowania fizycznego przyniósł zamierzony efekt wzrostu sprawności ogólnej, natomiast po drugim roku nie zaobserwowano już tak pozytywnych zmian w poprawie sprawności ogólnej.
4.

Program zajęć usprawniania fizycznego był dostosowany do potrzeb osób z uszkodzonym narządem wzroku, natomiast mniej uwzględniał potrzeby osób widzących i słabowidzących, o czym świadczą uzyskane wyniki.
5.

Uszkodzenie narządu wzroku wpływa negatywnie na rozwój zdolności koordynacyjnych i funkcjonowanie narządu równowagi.
  
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-01-25, 23:15   masaz warszawa

kolejna, nieznana powszechnie szkola dla masazystow niewidomych:

Policealna Szkoła Medyczna im. Hanny Chrzanowskiej
ul. Kielecka 7
26-026 MORAWICA
tel./fax (0-41) 311 46 80
e-mail: szkolamedyczna@o2.pl
http://www.morawica.pl/kierunki.html

Technik Masażysta
Nauka trwa 4 semestry. Pierwszeństwo w rekrutacji na ten wydział mają osoby niewidome i niedowidzące.
 
     
***Ewa*** 

Dołączyła: 27 Sty 2009
Posty: 61
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2009-01-27, 23:27   

widzę, że jest wiele super wiadomości dla masażystów z tradycją czyli tych, którzy tak naprawdę przyczynili sie do popularności tego zawodu, ja jak lekarze mi kazali iść na masaz to płakałam, do taj pory jakoś nie wiem czy ten zawód lubię czy nie.. To ze masażystów jest coraz więcej, jest o,k tylko szkoda że do tych renomowanych ośrodków przyjmuje sie długonogie miski, lub barczystych przystojniakow, nawet po któtkim kursie, a słabowidzacym zostawia sie kochaną niereformowalną służbę zdrowia do obróbki, z jeźdzeniem po domu klienta tez jest problem, bo przydal by sie samochod - ktos z rodziny na etacie kierowcy, pozostaje założyć własny gabinet..
cieszę sie ze prowadzący ten wątek propaguje techniki relaksacyjne i pracę z energią... to piękny temat..
jeśli chodzi o fakt, że wątek jest dla masażystów z problemami ze wzrokiem, to wiele z uzytkowników nawet sie nie przyznaje, ze je ma, bo po co ludzi dzielić na "normalnych i nienormalnch" Ale fajnie, zę sa potrzebne informacje o użędowych udogodnieniach i wyrównywaniu szans... i tego powinno być jaknajwięcej.
komputer z programem powiększjącym to super rzecz, umożliwia normalne korzystanie z wszystkich funkcji w komputerze, no..., może poza większościa gier, ale to nieistotne... bo kto gra w gry.. ;???
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-02-13, 21:53   masaz warszawa

[quote]jeśli chodzi o fakt, że wątek jest dla masażystów z problemami ze wzrokiem, to wiele z uzytkowników nawet sie nie przyznaje, ze je ma, bo po co ludzi dzielić na "normalnych i nienormalnch"[/quote]


masaz tajski nie koniecznie klasyfikuje sie jako relaksacyjny czy zajmujacy sie energia - pewien masazysta nazwal go "terapeutyczno-relaksacyjno-profilaktyczny". Okreslenie nadete i pomieszczajace wszystko, ale tez trudno zakwalifikowac ten masaz tylko w jednej kategorii.

Kazdy masazysta interpretuje dany masaz na swoj sposob, rowniez kazdy pacjent moze interpretowac ten masaz w rozny sposob.

Techniki relaksacyjne to glownie masaze olejowe z duza iloscia glaskan (czyli tajski tu nie podchodzi), a praca z energia to raczej spokrewniona z tajskim technika shiatsu.

Jesli chodzi o masazystow niewidomych i niedowidzacych to nadal wiekszosc z nich ma problem z czytaniem forow internetowych, takie jak to. Uzywaja oni raczej grup dyskusyjnych/list dyskusyjnych obslugiwanych mailowo - duzo bardziej przyjaznym niewidomym. Sama nawet mialas problem z rozpoczeciem nowego watku, bo po prostu tej funkcji "nie widac" albo jest trudna do zauwazenia w przegladarce dla niewidomych.

Problem jest nie tylko z obsluga stron, ale generalnie z dostepem do netu - nawet wielu masazystow widomych nie ma nawet skrzynki emailowej albo odbiera korespondencje raz na jakis czas, np raz w miesiacu. Dlatego to forum ma tylko kilkuset uzytkownikow, na dziesiatki tysiecy aktywnych masazystow, i tylko niewielka czesc napisala co najmniej jedna wypowiedz.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-02-25, 01:38   masaz warszawa

Rehabilitant - Fizjoterapeuta
Region: dolnośląskie
mile widziany status osoby niepełnosprawnej

Wymagania:

* wykształcenie wyższe kierunkowe
* doświadczenie na podobnym stanowisku
* dobra znajomość obsługi urządzeń fizykoterapeutycznych, tj.: Laser, Hi Top, Boa Max (masaż uciskowy, limfatyczny), Sonoter Plus (jonoforeza), Duoter, krioterapia i innych
* dobra znajomość technik manualnych ( różne rodzaje masaży)

Od kandydata oczekujemy:

* samodzielności w prowadzeniu gabinetu rehabilitacyjnego
* łatwości nawiązywania kontaktów
* mobilności
* kreatywności

Oferujemy:

* ciekawą pracę w firmie ze statusem Zakładu Pracy Chronionej
* wynagrodzenie adekwatne do wyników pracy
* możliwość rozwoju zawodowego
* pracę w niepełnym wymiarze godzin ( 2-3 dni w tygodniu, możliwość uzgodnienia)


Zainteresowane osoby prosimy o składanie pisemnych zgłoszeń (życiorys, list motywacyjny, zdjęcie), w ciągu 14 dni od daty ukazania się ogłoszenia z dopiskiem:
„Rehabilitant ‘09 na adres:

Lange Łukaszuk Sp. Jawna
Byków 25 A, 55-095 Mirków,
lub na e-mail:
firma@langelukaszuk.pl
www.langelukaszuk.pl
Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust Nr 133 poz. 883).
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-03-06, 17:49   masaz warszawa

Expres Bydgoski

HOTEL Brzoza masażystę z grupą inwalidzką kadry@hotelbrzoza.pl

Kontakt
052/381-01-11
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-03-07, 11:07   masaz warszawa

Jak niewidomy zaczął widzieć
artykul z rzeczpospolitej

link
http://www.rp.pl/artykul/182763,271704.html

Brytyjczyk, który 30 lat temu oślepł, odzyskał częściowo wzrok. Cudu tego dokonali naukowcy, którzy skonstruowali sztuczne oko, i chirurdzy, którzy je wszczepili. Eksperci wierzą, że zapowiada to rewolucję w leczeniu poważnych chorób oczu

* Naukowcy przywrócili wzrok

Ron (nie chce ujawnić nazwiska) ma 73 lata. Sporą część swojego życia spędził w zupełnych ciemnościach. Przyczyniła się do tego dziedziczna choroba – zwyrodnienie barwnikowe siatkówki. Pojawia się ona już w dzieciństwie i może prowadzić do utraty wzroku. Tylko w Wielkiej Brytanii cierpi na nią 25 tys. osób.

Minizestaw satelitarny zamontowany w głowie

Siedem miesięcy temu mężczyzna przeszedł zabieg wszczepienia bionicznego oka. W rezultacie zaczął na nowo korzystać ze zmysłu wzroku. – Jestem w stanie odróżnić białe skarpetki od szarych i czarnych – cieszy się niczym dziecko. – A także dostrzec białe pasy na jezdni.

Zachwycona rezultatami operacji jest również żona Rona. – Mąż może wykonywać o wiele więcej czynności niż dotychczas. Dzięki umiejętności odróżniania rzeczy kolorowych od białych jest na przykład w stanie sam zrobić pranie – relacjonuje zadowolona kobieta i ze śmiechem dodaje, że teraz pozostaje mu tylko nauczyć się prasować.

Co prawda wzrok mężczyzny nie jest sokoli, ale naukowcy mają nadzieję, że jego przypadek zapowiada rewolucję w leczeniu chorób oczu. Przecież jeszcze kilka lat temu nikomu się nawet nie śniło, by niewidomy mógł ponownie zacząć widzieć.

Współautorami tego cudu są lekarze z londyńskiego Moorfields Eye Hospital. To oni wszczepili Ronowi skomplikowane urządzenie o nazwie Argus II, dzięki któremu nie musi on już żyć w ciemności. Zostało ono skonstruowane przez amerykańską firmę Second Sight. Jak donosi BBC, do tej pory bioniczne oko otrzymało 18 pacjentów. Niestety brak informacji, jakie rezultaty przyniósł eksperyment w przypadku pozostałych chorych.

Od czasu zabiegu nieodzownym atrybutem Rona są okulary przeciwsłoneczne. To na nich znajduje się bowiem istotny element sztucznego zmysłu wzroku, tj. kamerka. Obrazy przez nią uchwycone są przekazywane do wideoprocesora. Stamtąd bezprzewodowo trafiają do odbiornika znajdującego się na zewnątrz oka. Połączony jest on małym kabelkiem z matrycą elektrod, która została wszczepiona w siatkówkę. A więc w tę część oka, która odbiera bodźce wzrokowe. Stąd poprzez nerw wzrokowym informacja biegnie do mózgu.

Dla łatwiejszego zrozumienia tego, jak działa Argus II, można porównać go do zestawu satelitarnego. W tym kontekście kamerka spełnia rolę talerza, który ściąga sygnał. Procesor niczym dekoder go odkodowuje. Odbiornik działa jak telewizor, a matryca elektrod przypomina ekran, na którym wyświetla się obraz.

Liczba stymulowanych elektrod odpowiada ilości światła, jakie dostaje się do oczu człowieka. Aby móc prawidłowo odczytać otrzymaną w ten sposób informację, nieodzowna jest umiejętność jej przełożenia na zrozumiałe znaczeniowo obrazy.

Zobaczyć Księżyc – oto jest moje marzenie

Zadowolenia z efektu operacji nie kryje lekarz, który ją przeprowadził, Lyndon da Cruz. – To niezwykle inspirujące, co udało się nam uczynić – opowiada. Jednocześnie zastrzega, że o całkowitym powodzeniu eksperymentalnej terapii zadecyduje czas. Innymi słowy potrzeba jeszcze dwóch lat, by uzyskać pewność, że Argus II może być szeroko wykorzystywany w leczeniu osób, które straciły wzrok.

Bardziej pewny sukcesu wydaje się Gregoire Cosendai z amerykańskiej firmy Second Sight. Jest on przekonany, że technologia ta okaże się bezcenna. Choć przyznaje, że trzeba jeszcze nad tym popracować. – Będziemy się starali uzyskać lepszą ostrość widzenia u chorych – mówi Cosendai.

W czasie kiedy naukowcy będą zajmować się ulepszaniem swojego dzieła, Ron zamierza cieszyć się życiem. – Chciałbym wyjść w miły pogodny wieczór na zewnątrz i móc dostrzec Księżyc – opowiada o swoich planach.


Opinia: dr Magdalena Ulińska - Klinika Okulistyki WUM

Powodzenie terapii polegającej na wszczepieniu pacjentowi implantu oznacza niewątpliwie krok naprzód w kierunku możliwości leczenia chorób oczu.

Do tej pory w przypadku zwyrodnienia barwnikowego siatkówki my, lekarze, byliśmy praktycznie bezsilni. Nie u wszystkich, ale u niektórych osób dochodziło z czasem do utraty widzenia. Tzw. sztuczne oko nie zapewni takiej ostrości wzroku, która umożliwiałaby czytanie książek czy oglądanie telewizji. Ale nawet możliwość odróżnienia dnia od nocy czy widzenia cieni przedmiotów oznacza dla chorych kolosalną różnicę w jakości życia. Wiem, że nie jest to pierwsza próba leczenia chorób oczu za pomocą wszczepiania implantów. O przeprowadzaniu podobnych eksperymentów słyszałam już wcześniej. Teraz dostaliśmy do rąk dowód, że to naprawdę działa.

Więcej na temat sztucznego oka

www.2-sight.com

link do grafiki przedstawiajacej, jak dziala takie sztuczne oko http://grafik.rp.pl/grafika2/278053
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2009-05-13, 17:11   masaz tajski

W dniach 14 maja (czwartek) od godz. 18 do 17 maja (niedziela) po obiedzie w Mrzeżynie, powiat Gryfice, woj. zachodniopomorskie odbędzie się szkolenie organizowane przez Krajową Sekcję na temat "Profilaktyka schorzeń kręgosłupa w zagrożeniach zawodowych XXI wieku".
Prowadzącą będzie mgr Halina Chwalisz.
Ze Szczecina o godz. 16 spod dworca PKP będzie transport na miejsce pobytu (ośrodek Jubilatka).
Szczegółowe informacje można uzyskać u przewodniczącego Sekcji Krajowej - Jacka Seremaka,
tel. 091-4608665; 508-163744.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż
Ostatnio na forumZapraszamy na FB