Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Masaż jako forma relaksu
Autor Wiadomość
maniana

Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 9
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-02-28, 14:22   Masaż jako forma relaksu

Witam :)
Piszę pracę na temat "Relaks w gabinecie kosmetycznym ze szczególnym uwzględnieniem masażu". Jeżeli ktoś miałby materiały, którch mogła bym użyć w swojej pracy to była bym bardzo wdzięczna o udostepnienie mi ich :) .
 
 
Linki sponsorowane
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2008-02-28, 14:50   Re: masaż jako forma relaksu

maniana napisał/a:
Witam :)
Piszę pracę na temat "Relaks w gabinecie kosmetycznym ze szczególnym uwzględnieniem masażu". Jeżeli ktoś miałby materiały, którch mogła bym użyć w swojej pracy to była bym bardzo wdzięczna o udostepnienie mi ich :) .


Witam
Może to cie się przyda: http://e-masaz.pl/artykuly.html#gabinet
:)
 
 
maniana

Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 9
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-02-28, 15:53   

Dzieki
Napewno coś tu dla siebie znajdę :)
 
 
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-02-28, 17:44   masaz warszawa

na forum najlepiej dyskutowac, wiec napisz swoje przemyslenia i zawsze ktos bedzie w stanie cos dorzucic
 
 
maniana

Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 9
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-02-29, 00:00   

Chciała bym objąć w swojej pracy takie tematy jak stres, relaks, wpływ masażu na poszczególne układy, masaże takie jak: masaż relaksacyjny, masaż aromaterapełtyczny, masaż energetyzujący, masaż rytmiczny, masaż synchroniczny.
Najbardziej jednak zależy mi na tym aby przedstawić powiązanie miedzy masażem a koloroterapią, muzykoterapia, aromatoterapią.
Oczywiście nie spodziewam się, że teraz zaczną do mnie spływać stosy materiałów, a ja tylko sobie siądę i będę wybierać ;) . Proszę o pomoc, podpowiedz, może jakieś nakierowanie albo chociaż o podanie tytułów do jakich mogła bym zajrzeć.
Nie oczekuje, że ktoś za mnie napisze tę pracę. Nie pozwolę sobie odebrać tej przyjemności :P .
 
 
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-02-29, 00:47   masaz warszawa

ograniczyl bym wplyw masazu na uklad nerwowy, miesniowy, hormonalny/dokrewny.

w gabinecie kosmetycznym zwrocil bym uwage na zabiegi tam najczesciej wykonywane (ze wzgledu na brak miejsca i sprzetu na wykonanie bardziej skomplikowanych zabiegow): glowy (przez fryzjerki), twarzy (przez kosmetyczki), barek. Rowniez refleksologie/masaz rak, stop, techniki orientalne (robione przez ubranie, nawet na fotelu kosmetycznym), masaz stemplami ziolowymi (wplyw na skore).

z tego samego powodu nie pisal bym o masazu synchronicznym (wymagajacym wiele miejsca w gabinecie i zdolnosci masazystow), energetyzujacym (jako przeciwnego do efektu uspokojenia).

jest zwiazek miedzy masazem rytmicznym/pulsingiem i muzyka/rytmem.

Z mojego doswiadczenia wystroj gabinetow kosmetycznych jest nowoczesny (szklo, chrom, ostre kolory), gra na okraglo glosna muzyka pop i nieprzyjemnie pachnie chemikalia kosmetykow, farb do wlosow, utrwalaczy - wszystko ciezkie do pogodzenia z uspokojeniem.

podkreslil bym zwiazek relaksacji z natura/przyroda i glebokim oddychaniem (zapewne znajdziesz cos o technikach pracy z cialem zajmujace sie oddechem)
 
 
maniana

Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 9
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-03-01, 13:56   

Bardzo dziękuje Ci za wskazówki. Cieszę się, że wyrażasz tu swoją opinię, bo naprawdę mi to pomaga :)
Chciała bym, aby ta praca była odzwierciedleniem mojej wizji idealnego gabinetu kosmetycznego (oczywiście skupiając się na tu tylko na masażach i kilku zabiegach). W mojej głowie powstają cały czas nowe pomysły na rozdziały. Jestem na razie na pierwszym etapie pisania pracy czyli na zbieraniu materiałów i pomysłów.
Dziś zabieram się za pierwszy rozdział "stres".
Postaram się w nim zawrzeć takie zagadnienia jak:
1 Co się dzieje z ludzkim ciałem. Fizjologiczne reakcje na stres. Psychologiczne reakcje na stres.
2 Skutki długotrwałego stresu.
3 Najpoważniejsze problemy zdrowotne.
4 Co powoduje stres.
Jest to tylko schemat, który w trakcie czytania ewoluuje, ale od czegoś trzeba zacząć :)
Pozdrawiam :)
 
 
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-03-01, 14:15   masaz warszawa

przy fizjologicznych reakcji na stres zahacz o hormony stresu - bedziesz mogla pozniej nawiazac do tego przy okazji omawiania ukladow i wplywu masazu na nie.

przy omawianiu masazy wspomnij rowniez hinduski masaz glowy/szyi/barek/rak/dloni i masaz na krzesle/biurowy/workplace.

masaz glowy mozesz polaczyc z zapobieganiem lysienia (jest cos o tym na mojej stronie).

wspomnij o manaulnym drenazu limfatycznym, ktory wprawdzie nie jest masazem, ale wplywa na skore i obrzeki twarzy.

moze uda ci sie cos znalesc o japonskim masazu twarzy - tego szukaj po angielsku
  
 
 
michal

Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 37
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-03, 16:52   

mam gdzieś notatki o wpływie masazu na układy, zdaje sie ze mamy je tez na stronie. Jakiś czas temu wykonywałem masaż u dziecka z ADHD, strasznie sie "szarpał" nie potrafiłem go uspokojic, każda technika wywoływała straszną reakcje z jego strony. Ostatecznie mogłem jedynie muskać jego skóre... paradoksalnie takie ruchy zrelaksowały go do tego stopnia ze dziecko powoli zasypiało . Jeśli masz praktyki wykonaj na swoich pacjentach ruchy bardzo delikatne, tylko muskaj ich skóre, nie stosój technik które znasz stwórz własny styl , własna kolejność . w czasie masazu pytaj pacjentów jakie maja odczucia , czy są zrelaksowani , czy czuja sie inaczej, sprawdz czy ich mieśnie podpotylicznie sa mniej napięta , czy stras ustępuje, to pomoże w twojej pracy . powodzenia
 
 
maniana

Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 9
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-03-03, 17:18   

Dziękuje za podpowiedz :)
 
 
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-03-03, 23:34   masaz warszawa

sa techniki terapeutyczne, np terapia czaszkowo-krzyzowa gdzie nie ma nawet muskania/przesuwu po skorze - jest to miejscowy nacisk i sile 5 g, prawie nieodczuwalny. W technice bowena sa to ruchy 2 - 3 cm dlugie i nacisk 1- -20 g. Wielu doswiadczonych masazystow ma problemy z wykonaniem tak lekkiego nacisku, bo dlugoletnie nawyki robia swoje.

wszystkie techniki delikatne sa relaksujace
 
 
michal

Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 37
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-09, 17:44   

juz któryś raz piszesz o "terapia czaszkowo-krzyzowa"
czy mozesz wyslac mi wiecej informacji na ten temat?
 
 
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-03-09, 18:15   kurs masaz tajski, indonezyjski, stemplami ziolowymi, tajski

jest to stosunkowo nowa technika, wymyslona 20 lat temu i nadal sie rozwijajaca. Tworca jest john upledger z kaliforni, jest pochodna od osteopatii czaszkowej sunderlanda.

w usa i kanadzie jest ponad 50k wykwalifikowanych terapeutow, na zachodzie tez tysiece w kazdym kraju.

w polsce okolo setki

google przynosi pare rezultatow, ale to dopiero poczatek poszukiwan

www.cranio-sacral.pl
www.craniosacral.pl
www.alternativa.pl/terapia_czaszkowo_krzyzowa.html
www.szkolenia-rehabilitac...wo-krzyzowa.htm
www.deesis.com.pl/index.p...id=41&Itemid=43
www.poradnikzdrowie.pl/zd...tyk,773_142.htm
 
 
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2008-10-17, 09:37   masaz tajski

a tu nowa strona - terapia czaszkowo-krzyzowa przez sztuke:

http://craniosacral-art.c...e&category_id=3
http://craniosacral-art.c...e&category_id=1
http://craniosacral-art.c...e&category_id=2
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB