Ból nóg podczas biegania

Hyde Park. Ogólne informacje nie związane z masażem. Tematy o wszystkim.

Moderatorzy: masaztajski, administrator, Truskawa

kia
Posty: 39
Rejestracja: 2017-05-09, 09:33

Ból nóg podczas biegania

Post autor: kia »

Cześć, przychodzę do was z bólem kolana od wewnętrznej strony i stopy od zewnętrznej. Biegam od dwóch miesięcy, stosuję marszobiegi, a mój czas na km to około 7min. Gdy zaczynałam swoją przygodę z bieganiem również bolało mnie kolano i stopa, lecz nie przestałam wtedy biegać i jakoś przeszło, niestety teraz ten ból wydaje się być silniejszy i podczas biegu sprawia duży dyskomfort, ale ustępuje po około 3 km. Czy może on występować od przeciążenia? Tak naprawdę nigdy wcześniej nie biegałam i może przeciążyłam stawy, czy powinnam odpuścić treningi na jakiś czas? Czy może powinnam to rozbiegać? Ostatni bieg miałam w niedzielę a dziś jest czwartek i kolano prawie przestało boleć, ale nie wiem jak będzie się zachowywało podczas biegu, a ból stopy nadal doskwiera ale w mniejszym stopniu. Biegam w butach Asics gel excite 9. Dzięki za wszytskie rady!
Awatar użytkownika
bonka
Posty: 370
Rejestracja: 2017-11-08, 07:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bonka »

Być może buty są zbyt miękkie po przysrodkowej stronie pięty by spowolnić nadpronacje. Ta powoduje ciągłe opadanie kostki do wewnątrz, ktory to ruch pociaga za sobą całą powięź i z reguły najslabsze ogniwa dają znać.
Proszę skontaktowac się z fizjorerapeuta celem sprawdzenia wiotkosci stawu skokowego ktory determinuje zakres pronacji oraz celem ewentualnej rekonwalescencji.
Znajomosc własnego ciała a szczegolnie zakresu nadpronacji pomaga dobrac wlasciwe obuwie.

Zerknij sobie również na stronę:
produktybonifraterskie.pl/naturalne-preparaty-na-stawy/

Możęsz sobie tutaj poczytać o polecanych preparatach na stawy. Które pomogą Ci uporać się z bólem.
Ostatnio zmieniony 2024-06-06, 09:36 przez bonka, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park forum ogólne”