Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane
Poprzedni temat «» Następny temat
Choroby wypisane na twarzy
Autor Wiadomość
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2015-05-27, 20:04   Choroby wypisane na twarzy

Nauka, która zajmuje się oznakami chorób na twarzy to patofizjonomika. Nie jest wcale trudno nauczyć się czytać z twarzy. Organizm informuje nas o chorobie na różne możliwe sposoby.

Niektóre objawy rozpoczynających się chorób widać na naszym ciele zanim zostaną wykryte w trakcie badań, dlatego niezależnie od tego czy jesteśmy zdrowi czy chorzy, powinniśmy przypatrzyć się sobie uważnie, tym samym będziemy mogli uchronić się przed nieprzyjemnymi „niespodziankami”, które poważnie mogą wpłynąć na nasze samopoczucie.

Oczywiście ostateczną diagnozę powinien postawić lekarz, a baczna obserwacja swojego organizmu pomoże lekarzowi trafnie tę diagnozę postawić.

Objawy chorob zapisane na twarzy. Zacznijmy od oczu. Jeśli nasze oczy często są opuchnięte, może to oznaczać problemy z tarczycą lub być objawem niewydolności nerek. Podkrążone oczy, objawiające się charakterystycznymi sinymi podkówkami pod oczyma to również powód do niepokoju. Jeśli są efektem zmęczenia i niewyspania, wystarczą okłady z herbaty oraz żel ze świetlika.

Jeśli natomiast pojawiają także wtedy, kiedy się wysypiamy i jesteśmy wypoczęci, mogą być sygnałem alergii lub nadciśnienia tętniczego. Objawem niewłaściwego poziomu cholesterolu oraz trójglicerydów we krwi mogą być z kolei charakterystyczne żółte grudki wokół oczu, o nieregularnym kształcie. Nie są one tylko problemem estetycznym i wizyta u kosmetyczki nie wystarczy, by rozwiązać problem. Na początek warto sprawdzić poziom cholesterolu i trójglicerydów, a z wynikami należy udać się do lekarza.

Natomiast u osób z nadciśnieniem tętniczym lub z problemami z cholesterolem można zaobserwować wyraźną żółtą obwódkę wokół tęczówek oczu.

Zmarszczki są zwykle objawem starzenia się organizmu, jeśli jednak na naszym czole w krótkim czasie pojawiły się wyraźne głębokie, poprzeczne bruzdy mogą być one objawem problemów z praca jelit. Natomiast pionowe wyraźne zmarszczki między oczyma świadczyć mogą o złej pracy wątroby i pęcherzyka żółciowego.

Włosy to również bogate źródło informacji o stanie zdrowia. Matowe włosy są zwykle efektem niewłaściwie zbilansowanej diety. To wyraźny sygnał, że nasz organizm domaga się białka, aminokwasów, cynku, selenu lub żelaza. Zwykle, kiedy włosy tracą swój blask, udajemy się do drogerii w poszukiwaniu odżywki do włosów, tymczasem swoje kroki powinniśmy skierować do… dietetyka.

Jeśli natomiast włosy zaczynają nam wypadać intensywniej niż zwykle, może to być objawem kilku problemów. Po pierwsze może to oznaczać zaburzenia hormonalne. Tego typu objawy mogą pojawić się po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, po urodzeniu dziecka, a także w okresie menopauzy.

Wypadanie włosów może także oznaczać, że nasz organizm poddany był działaniu długotrwałego lub bardzo silnego stresu. Może być również informacją o problemach z niedoczynnością tarczycy. W pierwszym przypadku wystarczy wyeliminowanie źródła stresu lub wizyta u psychologa, natomiast w przypadku problemów z tarczycą zająć się nami powinien endokrynolog.

Rumieńce bywają objawem zwykłego zawstydzenia, pojawić się mogą także na skutek gorąca lub dużego wysiłku, jeśli natomiast towarzyszą nam niezależnie od czynników zewnętrznych – warto skonsultować to z lekarzem. Rumieńce mogą być bowiem zwiastunem problemów z nadciśnieniem, a także sygnalizować cukrzycę. Temu drugiemu schorzeniu towarzyszy zwykle silne pragnienie.

Nasz nos także mówi nam o tym, ja czuje się nasze ciało. Jeśli zdarza się nam krwawienie z nosa – np. rano, kiedy gwałtownie zrywamy się z łóżka, albo w skutek wysiłku tudzież silnego stresu – może być to informacja o nadciśnieniu tętniczym.

Jeśli natomiast końcówka nosa przybiera nienaturalny, siny kolor może to być sygnałem nieprawidłowej pracy serca lub płuc.

Usta także mówią wiele o tym, jak miewa się nasz organizm. Jednym z podstawowych sygnałów są pękające kąciki ust. Zwykle oznaczają one poważne braki witaminy B12, a także deficyt żelaza i cynku. Warto wówczas uważniej przyjrzeć się swojej diecie i uzupełnić braki, aby nie doprowadzić do problemów z układem nerwowym lub zaburzeń widzenia. Wąsik nad ustami u kobiety może sygnalizować zachwianie między poziomem estrogenów i testosteronu. Konieczna jest wizyta u ginekologa oraz endokrynologa.

Jeśli odczuwasz uciążliwe i ciągłe swędzenie skóry może to być pierwszym objawem alergii, ale też problemów z tarczycą, niewydolnością wątroby lub chorób krwi. Jeśli natomiast skóra jest wyjątkowo blada, a nie urodziłeś się z bardzo jasną karnacją – może to świadczyć o anemii. Stan taki jest groźny dla organizmu i może prowadzić do poważnych konsekwencji, dlatego konieczna jest wizyta u lekarza.

Jeśli natomiast odczuwasz stały ucisk w gardle, może to być sygnał ostrzegawczy informujący o rozrastającym się wolu, powiększonej tarczycy, problemach z migdałkami lub węzłami chłonnymi. Warto te objawy skonsultować z lekarzem, który zleci wykonanie odpowiednich badań.

Różne sfery twarzy są połączone z konkretnymi narządami wewnętrznymi. W przypadku gdy zauważymy jakieś zmiany na skórze typu przebarwienia, krostki, plamy warto sprawdzić, który narząd właśnie intensywniej pracuje. Tak samo jak w przypadku stanu włosów, naprawienie stanu skóry nie powinno zaczynać się od zakupu maści czy kremu,ale od zmiany sposobu odżywiania i stylu życia.

Wypryski na twarzyJak można sobie pomóc?

Nie bez przyczyny uwidaczniają się oznaki chorób na twarzy, ale działa to również w drugą stronę – możemy sobie pomóc stymulując określone punkty i obszary na twarzy. Taki zabieg, która poprzez centralny układ nerwowy wpływa na poszczególne narządy /układy /części naszego ciała nazywa się refleksoterapią twarzy.

Dzięki refleksologii twarzy możliwa jest ocena stanu zdrowia poszczególnych organów, które jeśli są zaburzone, dają sygnały na twarzy w postaci tzw. złogów, zmiany zabarwienia czy struktury skóry. Tkanki twarzy i receptory, które są tam zlokalizowane są bardzo czułe na wszelkie zmiany energetyczno-fizyczne w organizmie. Na twarzy można znaleźć tzw. pierwotną energetyczną przyczynę wszystkich zaburzeń. Przyczyny zaburzeń mogą być bardzo różne a ich objawy niespecyficzne dla „zaatakowanego” narządu.

Wprawny refleksolog potrafi określić, który narząd jest zaburzony, a następnie poprowadzić postępowanie przyczynowe i objawowe. Zmiany na twarzy będą też wskazywały na obszary ciała, które w przyszłości mogą być zagrożone zmianami, a dzięki temu klienci zyskują czas na zapobieganie rozwojowi zaburzeń i zadbanie o swoją dobrą kondycję.

Techniki masażu refleksorycznego twarzy i głowy wywołują efekt liftingu twarzy, poprawiają krążenie krwi i limfy, stymulują mięśnie i przewodnictwo nerwowe. Sprawiają, że twarz jest rozjaśniona, zaróżowiona, jędrna a zmarszczki wygładzają się.

Poniżej lista oznak możliwych dysfunkcji organizmu.

Anemia:
bladość twarzy,
brązowe zabarwienie
dolnej powieki,
perłowe zabarwienia białkówki oka,
perłowe zabarwienie zębów,
bladość małżowin usznych,
zajady w kącikach ust,
uczucie pieczenia języka,
język gładki, czerwony.

Nadciśnienie:
czerwony, guzowaty nos z żyłkami,
zrośnięte brwi,
zaczerwienienie policzków.

Niedociśnienie:
bladość poszczególnych fragmentów policzków,
bladość skóry czoła,
bladość twarzy,
obwisłe powieki.

Bóle głowy:
zmarszczki z jednej strony czoła,
wyraźna zmarszczka między brwiami.

Twory hemoroidalne (krwawnicowe) na organach wewnętrznych:
plamy pigmentacyjne na dolnej wardze.

Zapalenie wątroby:
żółte białkówki oczu,
żółtawość skóry,
policzki zapadnięte z obu stron,
żółte zabarwienie skóry wokół ust,
nieznaczne żyłki na skrzydełkach nosa,
brązowe zabarwienie skóry wokół oczu,
ciągłe występowanie białych plam na paznokciach,
zgrubienie dolnego brzegu wargi.

Nieżyt żołądka:
biały nalot na środkowej trzeciej części języka,
bladość małżowin nosowych.
refleksologia twarzy

Cukrzyca:
gładka sucha dolna warga z sinoczerwonym zabarwieniem,
pojawienie się martwych włosów,
wczesna siwizna.

Skłonność do cukrzycy:
suchy i popękany język,
wąska górna warga.

Trzustka przeciążona na granicy choroby:
pomarszczona skóra twarz,
zgrubienia poniżej oczu.

Zapalenie prostaty:
bardzo gruba dolna warga,
bladoróżowe zabarwienie skóry wokół oczu.

Nadmierne obciążenie tarczycy, mogące doprowadzić do choroby:
wypukłe paznokcie,
częste mruganie,
nalot na dolnych powiekach,
opuchnięta szyja,
górny brzeg ucha zwinięty w rurkę.

Osłabienie funkcji gruczołów płciowych u kobiet:
włosy na górnej wardze,
zakola na czole u kobiet,
gęste krzaczaste brwi.

Zapalenie gruczołów płciowych:
głębokie zmarszczki na szyi,
blade płatki uszu,
opuchnięta górna warga.


Schorzenia żołądka:

zmiany kształtu paznokcia na palcu środkowym,
pojawienie się pęknięć.


Zaparcia:

brązowa skóra wokół oczu.


Zaburzenia krążenia krwi:

zbielenie koniuszka nosa,
zrośnięte brwi,
wczesna siwizna,
bladość twarzy,
bladość warg,
zgrubienie na paznokciach.


Krew – objawy zastoinowe:

na skórze koło nosa popękane naczynia krwionośne.


Mała ilość erytrocytów we krwi:

blada dolna (wewnętrzna) część języka.


Choroby płuc:

oba ramiona obwiśnięte,
zaczerwienienie policzków,
częste krwotoki z nosa,
wypukłe paznokcie.


Niedobór witaminy A:

niezdolność do płaczu,
przy wchodzeniu ze światła do ciemnego pomieszczenia utrata zdolności widzenia.


Niedobór witaminy B:

obrzmiewanie języka.


Niedobór żelaza w organizmie:

zapadłe sinawe powieki dolne,
okresowe pojawienie się białych plam na paznokciach,
czerwone uszy,
częste zajady w kącikach ust.


Niedobór wapnia w organizmie:Face-Reading

błyszcząca skóra uszu.


Niedobór magnezu:

drżenie dolnej powieki,
przypływ energii po godz. 20,
zaczerwienienie skóry koło nosa.


Niedobór substancji mineralnych w organizmie:

kruche, łamliwe paznokcie.


Wyczerpany system nerwowy:

trudności przy wchodzeniu po schodach (szczególnie w młodym wieku).


Zaburzenia przemiany materii:

nalot na dolnych powiekach,
białe plamy na paznokciach.


Zaburzenia funkcji trawienia:

podłużne bruzdy na paznokciach w połączeniu z różnymi wypryskami na skórze,
czerwone uszy.


Chore nerki:

duża i mięsista górna warga,
gruba skóra na czole i głębokie zmarszczki,
czerwone uszy,
obrzmiałe dolne powieki,
długie, wąskie wypukłe paznokcie,
ciągła obecność białych plam,
powstawanie worków pod oczami.


Choroby i zaburzenia funkcji pęcherzyka żółciowego:

żółte zabarwienie skóry koło ust,
pożółknięcie zębów,
żółta skóra koło oczu,
ciągłe bóle w okolicy prawej łopatki,
żółte zabarwienie oczu.


Choroby pęcherza moczowego:

obrzmienie dolnych powiek i ich zabarwienie na różowo-siny kolor.


Serce – niewydolność i choroby:

woskowe zabarwienie dolnych powiek,
obrzmiałe dolne powieki,
grube żyły na szyi,
trudności przy wchodzeniu po schodach.


Skłonność do zawału serca:

drętwienie przy nacisku miejsca między dolna wargą a podbródkiem.


Wrzody żołądka:
bóle w lewej łopatce,
biały koniuszek nosa.


Źródła:
http://www.psychologiawyg...-na-twarzy.html
http://www.psychologiawyg...-twarzy_27.html

z naturoterapia.info
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2015-09-17, 05:33   

artykul powiazany MAPA TWARZY, CZYLI CO MÓWIĄ TWOJE PRYSZCZE
http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?p=24471
 
     
Kristy 

Dołączyła: 16 Gru 2015
Posty: 29
Wysłany: 2016-03-04, 13:48   

uważam , że choroby to mamy wypisane w kodzie DNA a nie na twarzy. W raporcie np z Genetic Lab można dowiedzieć się na jakie choroby mamy ryzyko zachorować czy ze strony nowotworów chorób skóry a nawet można się dokształcić pod kątem diety i zdrowego odżywiania.
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2016-03-04, 13:55   

W kodzie genetycznym jest tylko szansa wystapienia choroby. Jeszcze przed urodzeniem lekarz moze okreslic stopien ryzyka, np jako bardzo niski lub jako bardzo wysoki. Jeszcze bardziej lekarz specjalista moze dookreslic po porodzie, badajac kod
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2016-04-03, 06:46   

artykul powiazany
CHOROBY WYPISANE NA TWARZY mapa i leczenie
http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?p=25521
 
     
hella 

Dołączyła: 23 Mar 2017
Posty: 301
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-11-26, 12:17   

Bardzo dobrym oraz uniwersalnym zabiegiem na cerę jest mezoterapia igłowa. Zabieg nie tylko opóźnia procesy starzenia, ale również może zostać przeprowadzony w celu zredukowania cellulitu czy pobudzenia porostu włosów. Dodatkowo, mezoterapia igłowa oddziałuje na poprawę napięcia, elastyczności i nawilżenia skóry, ujędrnia, niweluje drobne zmarszczki i cienie pod oczami, rozjaśnia drobne blizny, modeluje sylwetkę, zmniejsza widoczność pękniętych naczynek.
ego-medspa.pl/mezoterapia-iglowa/
Sama zdecydowałam sie na serię zabiegów i efekty naprawdę dobre.
 
     
agus123

Dołączył: 13 Mar 2017
Posty: 27
Wysłany: 2021-05-08, 10:55   

Bardzo ciekawy temat. Teraz różne są choroby na świecie. I nie zawsze są to choroby na które można się zaszczepić . Czasem pojawia się choroba bez gorączki, a czasem gorączka bez objawów choroby. Różnie może być. Obecnie chyba najczęściej pojawiają się choroby na tle nerwowym. Dobrze jeśli objawy można tak szybko rozpoznać.
 
     
Madil

Dołączył: 04 Paź 2018
Posty: 18
Wysłany: 2021-07-31, 21:33   

Ja mam AZS i czasem bardzo ciężko jest. Skóra potrafi być mocno czerwona i podrażniona. Od kilku miesięcy stosuję emolienty przeznaczone dla atopowej skóry i na szczęście jest lepiej. Do wanny dolewam płyn kojąca kąpiel z exomega control, który nawilża skórę i łagodzi uciążliwe swędzenie. Dla mnie idealny
 
     
MyCreditDom
Gość
Wysłany: 2021-08-14, 08:11   -

Teraz kiedy zaczyna robić sie troszkę zimniej
to odczuwam kiedy pojawia się na twarzy
ale nie puchnie .. jush przywkylem do tego
i chyba sie z nim nie rozstane
PzDr.. Paweł


---------------
u mnie od poczatku robi się raczej gorący ..
nie puchnie
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowaneStoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż
Ostatnio na forumZapraszamy na FB