Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Mapa twarzy, Czyli co mówią o tobie twoje pryszcze
Autor Wiadomość
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2015-09-17, 04:29   Mapa twarzy, Czyli co mówią o tobie twoje pryszcze

Nie ma chyba kobiety, która nie marzy o gładkiej, matowej i promiennej cerze niczym z okładek kolorowych magazynów. Życie jednak ciężko poprawić photoshopem, dlatego niedoskonałości spędzają sen z powiek co najmniej połowie z nas. Ile razy zdarzyło wam się szukać pomocy w rozwiązaniu tego problemu w Internecie? "Jak pokonać pryszcze?" "Jak zapobiegać niedoskonałościom?" , "Co na wągry?" "Ratunku. tłusta cera!": brzmi znajomo, prawda? Te i wiele podobnych zapytań wpisują codziennie w wyszukiwarkę miliony kobiet, i nie tylko.

W sieci można znaleźć masę informacji na temat pielęgnacji cery trądzikowej, skłonnej do niedoskonałości, tłustej. Wielu ludzi uważa skłonności do pojawiania się pryszczy za naturę człowieka, ale czy tak jest rzeczywiście? Jeśli już dawno nie jesteś nastolatką, a wciąż dokuczają ci wypryski, to warto przyjrzeć się stanowi swojego zdrowia.

Nie będę się tutaj rozwodzić nad etymologią słowa pryszcz, czy też nad sposobem jego powstawania, bo nie w tym rzecz. Jak już mówiłam, problemy z cerą nie do końca są związane, tak jak zapewne wiele z was myśli, z samą cerą.

Dbanie o siebie od zewnątrz to jedna sprawa, a poprawne funkcjonowanie organizmu to sprawa kolejna. Nie mamy pryszczy, bo źle myjemy twarz, czy też taka jest nasza uroda ale dlatego, że została zachwiana równowaga w naszym ciele. Wyobraźcie sobie nasz organizm jako jedną, wielką fabrykę, w której prawidłowo funkcjonujące organy dbają o prawidłowość każdego zachodzącego w niej procesu. Jeśli któraś z "maszyn" niedomaga, zaczynają się problemy..z cerą.

Tak się składa, że organizm bardzo szybko alarmuje nas o tym, czego mu brakuje, bądź co jest nie tak, trzeba tylko nauczyć się rozpoznawać sygnały. Wypadające włosy, łamliwe paznokcie, problemy z cerą, a także różnego rodzaju infekcje grzybicze, to alarm : ZADBAJ O MNIE OD ŚRODKA!

Czym jest mapa twarzy?

Mapa twarzy to taka graficzna rozpiska miejsc, w których obrębie mogą występować niedoskonałości alarmujące nieprawidłową pracę narządów wewnętrznych.

Medycyna chińska mówi, że wystarczy popatrzeć na twarz, żeby określić stan zdrowia pacjenta. Nie jest to takie z palca wyssane, ponieważ właśnie twarz podpowiada nam, która część naszego organizmu woła o pomoc. Warto więc przyjrzeć się, czy nasze problemy z cerą nie pojawiają się tylko w jakiejś jednej, określonej strefie.

Co mówi pryszcz o stanie zdrowia?

Czoło:

Pryszcze na czole są oznaką nieprawidłowej pracy układu trawiennego. Zaburzona zostaje prawidłowa flora bakteryjna w jelitach, oraz równowaga kwasowo-zasadowa, co jest najczęściej spowodowane spożywaniem zbyt dużej ilości kwasotwórczego jedzenia, takiego jak: biała mąka i wszystko co z niej powstaje (chleb, makaron, ciasta itd), wysoko przetworzone jedzenie, cukier, Fast Food'y, mięso i nabiał.

Obszar między brwiami:

Wypryski między brwiami to oznaka problemów z wątrobą. Pojawiają się podczas nadużywania alkoholu, przy tłustej diecie, przy długim stosowania doustnej antykoncepcji, przyjmowaniu antybiotyków, czy odzywek dla sportowców. Wątroba, która na bieżąco oczyszcza krew, najnormalniej w świecie nie wyrabia z filtrowaniem tych wszystkich toksyn.

Pod oczami:

W tej strefie ciężko o pryszcze, ale zmorą mogą być cienie pod oczami, a odpowiadają za to nerki. Żeby zmniejszyć problem należy pić dużo wody i ziołowych herbat.

Policzki:

Za pryszcze na policzkach odpowiedzialne są: żołądek, jelito grube oraz płuca. Jeśli chodzi o strefę płuc, to na pewno bez echa nie pozostaje palenie papierosów. Wypryski na policzkach mogą sygnalizować nietolerancje, alergie pokarmowe.

Broda:

Pryszcze na brodzie to oznaka rozchwianej gospodarki hormonalnej. Dzieje się tak, kiedy żyjemy w dużym stresie, mamy niezdrową dietę i mało ruchu. Wypryski na brodzie często pojawiają się w formie bolesnych gul, które bardzo długo się goją. Pomoc może przynieść stosowanie środków hormonalnych, ale z tym bym uważała, bo takowe leki bardzo obciążają wątrobę, i przy długim stosowaniu mogą przynieść efekt odwrotny.

Jak widzicie, w każdym przypadku to dieta odgrywa kluczową rolę. Zamiast mięsa, nabiału, białej mąki czy cukru, warto przerzucić się na warzywa i owoce. Gwarantuję, że szybko zauważycie różnicę nie tylko w wyglądzie cery, ale i w samopoczuciu. Lekarze rzadko o tym mówią, bo przemysł farmaceutyczny musi z czegoś żyć, więc zamiast wskazówek dotyczących jedzenia, masowo przepisują maści, kremy i różnego rodzaju antybiotyki, po których po pewnym czasie i tak wszystko wraca do stanu pierwotnego.

Jeśli problemom z cerą towarzyszą inne objawy, takie jak: ciągłe zmęczenie, problemy żołądkowe, bóle głowy, przewlekłe grzybice, alergie, bóle mięśni i stawów, brak koncentracji i brak chęci do życia, proponuję przyjrzeć się tematowi grzybicy ogólnoustrojowej (candida) , która jest spowodowana przerostem drożdżaków w naszej florze bakteryjnej i powoduje te wszystkie paskudztwa.

z http://triki-kosmetyczne-1001.blogspot.com
 
     
Linki sponsorowane
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2016-04-03, 05:46   

artykuly powiazany
CHOROBY WYPISANE NA TWARZY mapa i leczenie
http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?p=25521

Choroby wypisane na twarzy
http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?p=25522
 
     
Dagmara22 

Wiek: 30
Dołączyła: 27 Paź 2016
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-27, 12:23   

mi się ciągle robią pryszcze na skroniach, czasem nawet robią mi się tak symetrycznie... z jednej i drugiej strony... już nie wiem co mam z tym robić :cry:
 
     
administrator
Site Admin


Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 3134
Wysłany: 2017-01-07, 11:17   

Dagmara22 napisał/a:
mi się ciągle robią pryszcze na skroniach, czasem nawet robią mi się tak symetrycznie... z jednej i drugiej strony... już nie wiem co mam z tym robić :cry:

Odpowiednia dieta? Może wybierzesz się do dermatologa w celu konsultacji.
 
     
kia 

Dołączyła: 09 Maj 2017
Posty: 15
Wysłany: 2017-05-09, 09:51   

Oj jakby tak łątwo było pozbyć się pryszczy to za takie zabiegi kobiety płaciłyby fortunę. Ale nie jest to takie prsote. Sama mam skorę trądzikową i nie wynika to z hormonów ani nieodpowiedniej pielęgnacji. Po prostu tak mam. Jednak i tak znacznie poprawiłam jej wygląd. Dużo dała mi dieta Wprowadziłam sporo wody i warzywa i owoce.
Z kosmtyków super na mnie podziałało serum Sevolium. Dziewczyny sporo o nim pisały na blogach tak więc sama postanowiłam zobaczyć czy rzeczywiście ma takie działanie i to prawda. Nawilża twarz, jednoczęsnie tak reguluje wydzielanie sebum, że pryszczy mam o wiele mniej.
 
     
gosienka

Dołączył: 07 Maj 2017
Posty: 10
Wysłany: 2017-05-10, 13:18   

Sporo prawdy :) jak zaczęły się u mnie problemy hormonalne, to strasznie mi wysypywało brodę. Ale zmiana diety wcale nie pomaga się tego pozbyć. To na pewno dobre dla zdrowia, żeby lepiej się odżywiać, ale nie zauważyłam szczególnego wpływu na cerę...
 
     
moniszka 

Wiek: 35
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 14
Wysłany: 2017-05-22, 13:48   

Mi często pojawiają się wypryski po jedzeniu rzeczy, na które jestem uczulona, ale ostatnio też zaczęłam mieć jakieś wahania hormonów. No i pojawiły się problemy z cerą (zwłaszcza na czole i na policzkach, tuż przy włosach). Mam nadzieję, że to tylko jakieś chwilowe problemy albo przesilenie/alergia i za chwilę wszystko wróci do normy. Mi jakiś czas temu odstawienie alergenów i produktów "sztucznych" typu chipsy i napoje gazowane znacznie pomogło. Do tego też zmiana kosmetyków na lżejsze wiosenno-letnie wersje. :)
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2017-06-03, 10:13   

moze sprawdzic w tym artykule, co pryszcze mowia o zdrowiu organow wewnetrznych, z ktorymi moga byc powiazane. Wtedy nalezy zajac sie funkcjonowanim tych organow. Oczywiscie, dieta owocowo-warzywna wielce wskazana
 
     
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2017-06-05, 09:36   

artykul powiazany

TRĄDZIKOWA MAPA TWARZY. SKĄD BIORĄ SIĘ PRYSZCZE NA TWARZY?
http://forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?p=27057
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB