Polecane produkty

Stoły do masażu

Linki sponsorowane




Poprzedni temat «» Następny temat
Twoje Ciało mówi o Tobie
Autor Wiadomość
massagewarsaw 
leki przeciw pasozytom grzybom sprzedam apteka


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 7181
Skąd: bangkok warszawa
Wysłany: 2017-04-09, 21:29   Twoje Ciało mówi o Tobie

Zmarszczone brwi?
Bruzdy na czole?
Zaciśnięte zęby?
Opuszczone kąciki ust?
W jakim stanie jest taka osoba?

Twarz

Zwróć uwagę, czy Twoja szczeka nie jest zaciśnięta, gdy czytasz te słowa. Kiedy następnym razem poczujesz złość, zwróć uwagę na zaciskanie się szczek.
Gdy kurczą się mięśnie w tym miejscu, pojawiają się dwa dodatkowe skutki: wrażenie ogólnego ucisku w rejonie ramion i szyi oraz ból głowy.

Wielu rehabilitantów uważa, ze znaczna cześć chronicznych problemów z plecami ma swoje źródło w obszarze szczek.
Z kolei moja położna tłumaczyła mi wiele lat temu w szkole rodzenia, że zaciśnięte szczeki powodują napięcie mięśni dna miednicy.
Istnieje także opinia, że gniewnym ludziom szybciej psują sie zęby.

Tak wiele można osiągnąć tylko rozluźniając mięśnie twarzy!
Od razu teraz po prostu pogodnie się uśmiechnij…
Czy coś się zmieniło? Śmiej się z siebie Jedna z najważniejszych życiowych umiejętności jest zdolność do śmiania się z samego siebie.
Wierzę, że stajemy się osoba dorosła i dojrzała w momencie, kiedy pierwszy raz sie z siebie zaśmiejemy.

Żyj z poczuciem humoru, a śmiech stanie się nieodłączna częścią Twojego codziennego życia.
Ciesz się spontanicznie z życiowych radości i przyjemności.
Traktuj poważnie swoje marzenia, ale nie siebie i swoje ograniczenia.

Postawa

Pozycja, jaka przyjmuje Twoje ciało, ma wpływ na to, jak radzisz sobie z życiowymi problemami i stresami.

Co sygnalizuje pochylona głowa, zaciśnięte palce, założone ręce, nogi skrzyżowane w kostkach i skierowane do dołu kąciki ust?
Zgarbione ramiona i zgięty kark powodują, że powietrze zatrzymuje się w górnej części klatki piersiowej, co z kolei nie pozwala głęboko i swobodnie oddychać.
Taka postawa sygnalizuje uległość, bezsilność i słabość.
Jeżeli wątpisz, ze postawa ciała ma wpływ na Twoje samopoczucie, zrób prosty eksperyment: wyjdź teraz na spacer po ulicy, stawiając energiczne kroki, z dumnie uniesiona głowa, ściągniętymi łopatkami, śmiało patrząc ludziom w oczy.
Po jakimś czasie idź dalej ze zwieszona głowa, opuszczonymi ramionami, powłócząc nogami. Po której przechadzce czujesz się lepiej?

A oto propozycja prostego ćwiczenia

– leczące skłony: Stan w postawie wyprostowanej i przez chwile głęboko oddychaj.
Po chwili opuść podbródek na piersi i zacznij się powoli pochylać — kręg po kręgu — a cała górna część ciała swobodnie zwiśnie ku podłodze.
Przez cały czas oddychaj spokojnie.
Ramiona, ręce, szyja powinny być luźne, odprężone.
Pozostań w tej postawie przez kilka minut. W hatha-jodze ma ona nazwę „wodospad”. Zacznij się prostować w odwrotnym kierunku, głowa na końcu. Ćwiczenie powtórz tyle razy, ile trzeba, byś poczuł, że kark, ramiona i plecy są rozluźnione

Sposób oddychania

Twój ogólny stan zdrowia i samopoczucie, a nawet sposób myślenia i stan ducha nierozerwalnie wiążą sie ze sposobem oddychania.
Nie jest to myśl nowa.
Idea ta jest od ponad 5 tysięcy lat propagowana przez mistyków hinduskich i mistrzów chińskich.
Panowanie nad oddechem jest najważniejszym elementem tych nauk.
Na nim opierają sie sztuki walki i doskonalone od wieków praktyki medytacyjne.
Kontrolując swój oddech, możesz zapanować nad własnym samopoczuciem, w każdej sytuacji znaleźć spokój i poradzić sobie z wieloma życiowymi problemem.

Bardzo łatwo jest zaobserwować zmiany w procesie oddychania towarzyszące różnym sytuacjom życiowym. Wynika stad jasno, jak ściśle oddech spleciony jest z reakcjami ciała i psychiki.
Dlatego nie jestem w stanie zrozumieć, czemu większość ludzi przykłada tak mało uwagi do swojego sposobu oddychania.
Osoba zestresowana — bez względu na to, czy jest to stres pozytywny, czy negatywny — oddycha płytko i szybko.
Natomiast osoba zadowolona, szczęśliwa zawsze oddycha swobodnie, głęboko i wolno.

Ze wszystkich technik, które poznałam w swojej długoletniej karierze terapeutycznej, najskuteczniejsze i najszybciej działające są te, które opierają się na sposobach oddychania.
Zacznij stosować świadome praktyki oddechowe, a znajdziesz się na drodze do harmonijnego życia, pełnego radości, zdrowia i szczęścia.
Obserwuj swój oddech, zaprzyjaźnij się z nim.
Na nowo naucz; się oddychać.
Wyjątkowość oddychania pośród innych funkcji organizmu polega na tym, ze jest to jedyna mimowolna czynność, nad która możemy świadomie panować.
Uwierz, że wiele aspektów Twojego życia polepszy się, gdy zaczniesz lepiej oddychać!

Oddychać umie każdy, ale oddychać we właściwy sposób to zupełnie inna sprawa. Złe nawyki w oddychaniu to: zgarbione ramiona, zaciśnięte gardło, ściśnięta klatka piersiowa, płytki oddech. Wystarczy przez kilka minut dziennie doskonalić swój sposób oddychania, by wykształcił się nowy nawyk.

Aby poczuć, jak przepona powiększa się podczas prawidłowego oddychania, obejmij dłońmi talie.
Następnie bez unoszenia ramion ani nadwyrężania płuc wciągaj powietrze, a poczujesz, że dłonie rozchodzą się pod wpływem „rosnącego” brzucha.
Później powoli i spokojnie wypość powietrze, a brzuch opadnie. Oprócz efektów zdrowotnych takie oddychanie łagodzi nerwy i szybko wprowadza człowieka w stan spokoju i odprężenia.

Prawidłowy oddech Oddech towarzyszy Ci od pierwszych chwil życia.
Od niego wiele zależy:
– wpływa on zarówno na Twoje zdrowie, jak i na energie oraz nastrój.
Oddech jest nie tylko procesem biologicznym, ale też emocjonalnym i duchowym.
Jego rytm zmienia się pod wpływem myśli nastrojów i uczuć — pomiędzy oddechem a psychika zachodzi ścisły związek.

Dobre dla zdrowia oddychanie zaczyna się od przepony.
Przepona to ważący prawie 5 kg płat mięśniowy, który oddziela klatkę piersiowa od jamy brzusznej. Kiedy we właściwy sposób wciągasz powietrze podczas wdechu, przepona kurczy się i przesuwa ku dołowi, pozostawiając miejsce na powiększające się płuca.
Podczas wydechu mięśnie brzucha popychają przeponę ku płucom, dzięki czemu powietrze wydobywa się na zewnątrz.
Dobre oddychanie ma na celu zwiększenie aktywności przepony i żeber, a nie górnej części klatki piersiowej!
Poza tym głębokie oddychanie przeponowe zwiększa wydzielanie endorfin (hormonów szczęścia).

Oddychanie przeponowe — ćwiczenia

Usiądź wygodnie i opuść ramiona. Jeżeli to możliwe, połóż się na plecach z nogami ugiętymi w kolanach. Skoncentruj się na oddychaniu przepona.
Wydłużaj oddech, wydychając powietrze do końca.
Zrób wdech i zauważ, jak Twój oddech rozprzestrzenia się poniżej żeber.
Powoli wypuść powietrze. Odczekaj chwile i powtórz proces piec razy. Oddychaj przepona, a nie klatka piersiowa.
Jeżeli zauważysz opadanie i unoszenie się klatki piersiowej, przesadnie wypnij brzuch, by oddychać tylko przepona.
Innym razem oddychaj powoli przeponą, tak jakby Twój oddech był potężnym, spokojnym strumieniem. Połóż ręce na brzuchu i pozwól, aby unosiły i opadały w rytm Twojego oddechu.

E. Foley Powiedz życiu Tak
 
     
Linki sponsorowane
agusiek 


Dołączyła: 10 Kwi 2017
Posty: 10
Wysłany: 2017-04-10, 12:35   

Coś w tym musi być, kiedyś dentystka sama się pytała, czy nie zaciskam za mocno szczęk. Tylko wtedy nie skojarzyłam, że to może mieć związek z szybciej psuącymi się zębami.
 
     
tymcik 

Dołączył: 21 Paź 2016
Posty: 5
Wysłany: 2017-05-02, 12:59   

ja mam nawyk marszczenia czoła i już widzę po upływie kilku lat, że mam mase ale to mase zmarszczek na czole.. cóż taka moja przypadłość
 
     
agusiek 


Dołączyła: 10 Kwi 2017
Posty: 10
Wysłany: 2017-05-26, 15:16   

Podobno nad jednym i drugim da się zapanować :)
 
     
masazkregow 

Dołączył: 09 Gru 2016
Posty: 20
Wysłany: 2018-01-31, 10:48   

Bardzo fajnie napisane. Często w stresie reagowałem autoagresją, która objawiała się tym, że zaciskałem szczęki często drapałem skórę nawet i do krwi. Oczywiście,że to kwestia wyciszenia i uspokojenia. To niesamowite jak nasze własne ciało nas zdradza, w sumie zawsze jesteśmy w stanie zauważyć zmiany w czyimś wyglądzie.
 
     
marika34

Dołączył: 02 Maj 2017
Posty: 197
Wysłany: 2020-08-06, 08:06   

Witam, pytanie do wszystkich kt�rzy znaj� si� na temacie, a wi�c zamierzam schudn��, mam do zrzucenia 20 kg iiii zawsze mia�am do�� obfity biust, a jak wiadomo jak przyty�am to i biust si� powi�kszy� i teraz moje pytanie, jak dba� o biust podczas odchudzania, jakie kosmetyki stosowa�, czego unika� itp? nie chcia�abym �eby po odchudzaniu zamiast piersi pojawi�y si� wisz�ce nale�niki 🙂 dodam �e troch� karmi� piersi� aczkolwiek synek ma 18 miesi�cy i karmienie jest sporadyczne, jakie� z�ote rady? mo�e jakie� fajne �wiczenia na uj�drnienie biustu?
https://nowagazeta.pl/artykul/krem-ujedrniajacy-do/1001390
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Styl zmodyfikowany dla e-Masaz.pl, Mapa witryny, Regulamin forum

Wyszukiwanie w Google

Partnerzy forum
Gabinety masażu Kurs masaż tajski Fizjoterapia Rehabilitacja
Forum korzysta z plików cookies. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Kopiowanie materiałów bez zgody administracji zabronione. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi użytkowników oraz materiały przez nich przesłane. Witryna ma charakter informacyjny. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane wykorzystaniem przez użytkownika informacji zawartych na forum.
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Reklamy

Linki sponsorowane



Stoły do masażu

Stoły do masażu

Szkoła masażu

Masaż




Ostatnio na forum



Zapraszamy na FB